Glavni meni

radilice na 4t motoru kada prolupa na letecem lezaju remont iskustva ?

Započeo djolevidak, 12 Mart, 2011, 19:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

rboban

Mislim da je vaznije objasniti ljudima prve simptome LUPKANJA radilice, i da u DOSTA slucajava kod japanace se uopste NE UPALI lampica ulja!!!
I da treba ZAUSTAVI motor... NEMA VISE VOZNJE!!!!!!!!!

Svako ko ceni svoju glavu na LUPANJE i UDARANJE iz agregata ce stati i.... :o
Ride It Like You Stole It

djolevidak

Pa i kod mene je takva situacija ili garaza ili nis :/ posto nmg da nadjem masinu drugu... pa cu obraditi pa sta mu bog da..ja bi najvise voleo kad bi kupio nov motor :D

djolevidak

pa koliko sam ja provalio pocinje da lupka kad ubrazvas na nekim o0brtajima...e posle sve vise i vise dok ne dodje do onog tupog zvuka i tu je kraj...a lampica se ne pali kao sto rboban rece...

Dzigi Boy

Ja sam jednom decku otvorio masinu og GSRX750 zbog kuckanja, kada sam premerio radilicu, bolcne, sve, na svakom delu je bilo lufta po koji mikron....kaze on meni i sta sad da radimo???? Ja mu kazem ovo sve mozes da bacis u djubre i da pocnes da trazis drugu masinu jer od ovog nece biti pouzdana masina..........i decko kupio drugu u nemackoj kad smo je dobili, ma san snova, pesma.......znas kad je Svaba stavio sundjere u difuzore i stavio sraf u crevo od karburatora i selnu okolo????? Kaze ovam lik meni, a da mu nastelujemo ventile????? hahahahah cuti breee sutni se u dupe i daj da je okacimo....i stvarno motor je bio i vise nego odlican.....

Kada uzmes u obzir koliko je dobio para za njegove delove, otprilike da ga je nova masina izasla za nesto smesno para....

A mogao sam i ja da mu sklopim tu sklopociju i da mu uzmem pare za ruke??????????

Dzigi Boy

Nece ti se lampica uvek paliti, lampica se pali kada je bas dosao trenutak smrti i kada je lezaj skroz razbijen......


Ima jedna jako bitna stvar kod radilice, radilica se uopste ne oslanja na te lezajeve, nego pritisak ulja stlalno odvaja radilicu od lezaja i ona bukvalno LEBDIi u ulju i vrti se, ako se nesto u tom sistemu podmazivanja na tren zakaze i radilica se osloni na lezaj GOTOVO JE!!!!!! Lezaj ce da povuce i vrlo brzo ce doci do katastrofe.....

Pa ja sam otvarao masine od kola doduse koje su presle po 500000km i recimo nemaju karike koliko su potrosene ali radilica nema tragove da je radila, i lezajevi bi se po " nasim " kriterijumima ladno mogu vratiti nazad........znaci moasina je imala dobro ulje sve se dobro podmazivalo i tako je i ostalo, naravno karika nije vecna jer trpi konstantno trenje o zid cilindra......a taj klip recimo isto nema skoro nikakve dodirne tacke sa cilindrom jer je izmedju njega i cilindra film ulja, samo je karika ta koja dodiruje cilindar i trpi pritisak koji pravi kompresija u glavi motora.......

Zato je podmazivanje najbitnija stvar kod svake masine......

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Dzigi Boy poslato 13 Mart, 2011, 14:08
Nece ti se lampica uvek paliti, lampica se pali kada je bas dosao trenutak smrti i kada je lezaj skroz razbijen......


Ima jedna jako bitna stvar kod radilice, radilica se uopste ne oslanja na te lezajeve, nego pritisak ulja stlalno odvaja radilicu od lezaja i ona bukvalno LEBDIi u ulju i vrti se, ako se nesto u tom sistemu podmazivanja na tren zakaze i radilica se osloni na lezaj GOTOVO JE!!!!!! Lezaj ce da povuce i vrlo brzo ce doci do katastrofe.....

Pa ja sam otvarao masine od kola doduse koje su presle po 500000km i recimo nemaju karike koliko su potrosene ali radilica nema tragove da je radila, i lezajevi bi se po " nasim " kriterijumima ladno mogu vratiti nazad........znaci moasina je imala dobro ulje sve se dobro podmazivalo i tako je i ostalo, naravno karika nije vecna jer trpi konstantno trenje o zid cilindra......a taj klip recimo isto nema skoro nikakve dodirne tacke sa cilindrom jer je izmedju njega i cilindra film ulja, samo je karika ta koja dodiruje cilindar i trpi pritisak koji pravi kompresija u glavi motora.......

Zato je podmazivanje najbitnija stvar kod svake masine......

Hoces da kazes da je ulje isto sto i krv kod coveka....ajdee
Onda bi karburatori bili usta
gorivo hrana
vazduh....hmmmm.vazduh
Uljna pumpa srce
karter pluca
klipovi zeludac ]
a uspusi...hmmm..mislim da ne postoji lepoa rec za taj deo tela
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Dzigi Boy

Upravo tako, i bez auspuha mozes i sve moze da zajebava ali bez uljne pumpe ( srca ) i ulja ( krvi ) si gotov istog trena i smrt je neminovna..........moze da se poredi, bas je tako....

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Dzigi Boy poslato 13 Mart, 2011, 14:28
Upravo tako, i bez auspuha mozes i sve moze da zajebava ali bez uljne pumpe ( srca ) i ulja ( krvi ) si gotov istog trena i smrt je neminovna..........moze da se poredi, bas je tako....
Zato kod mene i pise moto doktor....mada je pravilnije hirurg...posto vecina bolesti zahteva otvaranje :), lekici ne pomazu
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

SSZGO

ja kod mene u masini, vec 2 godine imam neko zveckanje, kako se daje gas tako sve brze zvecka

mislim da dolazi iz gornjeg dela agregata

sta bi to sve moglo da bude ?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: SSZGO poslato 13 Mart, 2011, 16:00
ja kod mene u masini, vec 2 godine imam neko zveckanje, kako se daje gas tako sve brze zvecka

mislim da dolazi iz gornjeg dela agregata

sta bi to sve moglo da bude ?
lanac, bregaste, ventili...paranoja
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: djolevidak poslato 13 Mart, 2011, 18:53
Skrenuli smo sa teme skroz....
uvek, opa nije ovo deda mrze deda mraze, i ono druze tito...ovde sve pre ili kasnije skrene sa teme
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

Citat: revolution poslato 13 Mart, 2011, 17:46
Citat: SSZGO poslato 13 Mart, 2011, 16:00
ja kod mene u masini, vec 2 godine imam neko zveckanje, kako se daje gas tako sve brze zvecka

mislim da dolazi iz gornjeg dela agregata

sta bi to sve moglo da bude ?
lanac, bregaste, ventili...paranoja

[rofl]

djolevidak


SSZGO

juce sam otisao u garazu i pola sata trazio odakle dolazi zvuk -

na jednoj od sajli exupa bio je neki metalni nosac koji fiksira sajle, na njemu neka podloska koja ima lufta delic milimetra, i prilikom vibracija se trese

posto ne moze da se skine, stegao sam ga plasticnom vezicom i zveckanje  je nestalo :)

cudno kako je tesko odrediti odakle dolazi zvuk, sve vreme sam mislio da dolazi odozgo iz motora...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

zmiya

eto,mozda ni Djoletu nije prolupao motor na radilici,nego mu lupa nosac retrovizora ili ruèica kvaèila.. [rofl]

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: SSZGO poslato 14 Mart, 2011, 07:17
juce sam otisao u garazu i pola sata trazio odakle dolazi zvuk -

na jednoj od sajli exupa bio je neki metalni nosac koji fiksira sajle, na njemu neka podloska koja ima lufta delic milimetra, i prilikom vibracija se trese

posto ne moze da se skine, stegao sam ga plasticnom vezicom i zveckanje  je nestalo :)

cudno kako je tesko odrediti odakle dolazi zvuk, sve vreme sam mislio da dolazi odozgo iz motora...
A paranoja, rekoh li...psihologija
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

djolevidak

mozda i meni zvecka auspuh :DDDDDD dzabe sam rasklopio masinu ahahahah :) sala na stranu meni je stvarno prolupao :/

bokilic

Citat: djolevidak poslato 13 Mart, 2011, 03:02
pis predpostavljao sam da je to tako nesto....nmz da se obradi koleno toliko precizno a i kad se obradi ja msm da nema tu cvrstinu posto je cementirano,a lezaj nmz da se nadje u tom kvalitetu...pisss nema masine nigde a lezaj da radim traje 1 2 sezone maks :/
ni jedno koleno nije cementirano,pa cak ni fabricko, da je cementirano nebi mogao da ga zarebes,a koleno mozes da zagrebes bas bas lako,mozes i da probas na nekoj staroj,srafcigerom smirglom...
brmmmm

djolevidak