Glavni meni

kn filter

Započeo djolevidak, 10 Mart, 2011, 19:50

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Zverka

zavrsen poso :) ko nov je :)
Never ride faster than your angel can fly

:D

despic

ja iam u kolima i nisam primetio razliku
al mi se cini da se cuje malo drugacije ;)
dajte neki savet za pranje k&n-a
klasican divljak

Kengur

umocis u benzin, izvadis ga, kresnes ga upaljacem da lepo sagori sav benzin, posle toga lopaticom ga sipaj u kuciste od filtera.
Ima da ide mnogo bolje kad iskompresuje pepeo, jer bolje pepeo nego prasinu.

despic

?
brte, mojne me zbunjujes
klasican divljak

Kengur


SSZGO

operes axelom, kada se osusi, blago poprskas sprejem za lanac

to je home made varijanta, ili kupis kn set za ciscenje i podmazivanje (20e)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Zverka

axel majka mara
sve zivo i mrtvo i  pokusaj  fosila  isbaci napolje :)
evo moj se susi ... jos malo pa se vrce u kuciste :)
p.s
a dok nisam skinula  sve sa motora nisam  znala  kakav imam  filter LOL
Never ride faster than your angel can fly

:D

konjarnik

#27
Moju pricu o filterima cu bazirati na proizvodima jednog od najveceg svetskog proizvodjaca istih. U pitanju je americka kompanija “K&N” koja proizvodi i plasira svoje proizvode (‘high-performance’ filtere za sve vrste vozila) sirom sveta, a najzastupljenija je i na nasim prostorima. Prvo nesto malo price konkretno o samom K&N filteru. Veliku razliku izmedju standardnog i ovog filtera cini primena slojeva tkanine/pamuka umesto klasicnog papira. Da bi u potpunosti ispunili funkciju koju svaki filter ovoga sveta ima, standardni papirni filteri moraju biti debljih slojeva i gusce rasporedjenih krilaca. Sasvim logicno, to stvara i veliki otpor vazduhu koji ulazi kroz sistem ali ipak filter radi ono sto mu je i primarna funkcija – zaustavlja dalji prodor svega onoga sto ne bi trebalo da se nadje unutar motora prilikom sagorevalja (prasina, sitni kamencici itd.). Klasicni filteri se sastoje od velikog broja uskih kanala i prolaza kroz koji se vazduh krece i samim tim je vrlo lako zapusiti te iste kanale. Naravno, nikad se nece desiti da se citav filter zapusi i da motor ostane bez vazduha u smesi, ali je zato njihov vek trajanja vrlo ogranicen i maksimalno na svakih 20000 km je predvidjena njihova zamena. S druge strane, struktura K&N filtera je mnogo “redja” i samim tim vazduh mnogo lakse prolazi do karburatora/indzektora. Po nekoj nasoj logici, ovaj podatak bi upravo trebalo da predstavlja ono “performance” u nazivu ovog proizvoda – vise vazduha ka motoru u principu znaci i vise snage. Teorija i praksa se (najcesce) ne slazu u potpunosti, ali o tome ipak nesto kasnije… Platnena ‘krilca’ koja se nalaze unutar K&N filtera u sebi sadrze nekoliko slojeva, dok je u osnovi (u sredini svakog od ovih ‘krilaca’) aluminijumska plocica koja stiti od deformiteta. Citava ova unutrasnja konstrukcija filtera je premazana tankim slojem ulja koje, u ovom slucaju, cini glavnu funkciju u procesu filtriranja vazduha, odnosno sprecavanja daljeg prodora prasine ka motoru. E, upravo ovde je najveca prednost ovog filtera nad standardnim. K&N filter ne zahteva zamenu, sto znaci da kada ga jednom stavite u Vas motor – on tu i ostaje dokle god i sam motor! Ono sto ce biti Vasa obaveza jeste odrzavanje istog. Odrzavanje ovog filtera se svodi na bukvalno pranje i to mozete uciniti sami, ili u nekom od servisa (najbolje u onom gde ste kupili i ugradili filter). Ciscenje filtera se obavlja na svakih 50-60000 km (cesto i mnogo vise!), sto je opet veoma dug interval. K&N filter je potrebno prvo dobro oprati , pospricati specijalnim sprejom za ciscenje filtera, osusiti i potom naprskati posebnim K&N uljem. Sam proces mozda ne izgleda bas jednostavno, ali je zasigurno jeftiniji od konstantne zamene standardnih filtera. Rigorozni americki testovi kvaliteta su pokazali da je maksimalni vek trajanja ovih filtera izuzetno dug, pa tako i sam proizvodjac daje veoma ‘obecavajucu’ garanciju od cak 10 godina, odnosno milion i po predjenih kilometara.I.t.d. bla,bla,bla [blahblah] [blahblah] [blahblah]

djolevidak

:D lose  sam napisao :D kekekeke pa nece da se sjebe bukvalno za 40000km :D vise ce ce habati masina sa kn nego sa seriskim ...

rboban

Perivi filteri se NE PERU benzinom ili razredjivacem, i ne izduvavaju se KOMPRESOROM!!!!!!!\
Platno radi samo 30 posto filtracije, a 70 ulje za filtere, koje nije obicno SAE 90 kako neki vole da koriste ili nesto tako.....
Ride It Like You Stole It

konjarnik

Odrzavanje
Upotreba:

Prvo se malo pokvasi vodom ili po ¾elji odmah po¹prica sredstvom za pranje ravnomerno (u zavisnosti od zaprljanosti ako ima slame i drugih èvrstih sadr¾aja oèistiti èetkom sa mekom dlakom).

Saèekati punih 10 do 15 minuta i isprati filter na mlazu èesme sa èiste strane prema prljavoj (sa unutra¹nje prema spoljnoj strani), da se prljav¹tina ne nabija u filter.

Posle dobrog ispiranja, ako je ostalo jo¹ negde prljav¹tine, ponoviti postupak samo na tom mestu. (Filter postaje sivo beo)

Ispran filter ostaviti da se osu¹i ili ako se ¾uri koristiti fen za kosu (nikako komprimirani vazduh)

Osu¹en filter po¹pricati sa sprej uljem ravnomerno (ne zalivati) i saèekati 10 do 15 min. da filter upije filtersko ulje (Filter postaje ponovo crven), ako ima belog mesta do¹pricati filtersko ulje i izjednaèiti crvenu boju.

rboban

Al se poruke prepravljaju.... :) :) :)
Ride It Like You Stole It

konjarnik

Citat: rboban poslato 12 Mart, 2011, 01:31
Al se poruke prepravljaju.... :) :) :)
U pravu si, moja greska,nema smisla da pisem dezinformacije ;D