Glavni meni

Plastificiranje i peskiranje

Započeo UFF, 11 Mart, 2011, 11:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Jefta

Ok kapirao sam to, kako se onda hromira plasticna lajsna?

UFF


Kanarinac


Jefta

Ne moze folija ako ima gumenih delovanece folija da drzi

Taraba

Kupi èoper - instant chrome.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Kanarinac


Veske

U hromiranje se ne razumem,ali i ja mislim da ne moze nikako..

WOLVERINE

Citat: isterivac poslato 23 Septembar, 2013, 13:34
Citat: WOLVERINE poslato 23 Septembar, 2013, 11:20


Plastifikacija se ne popravlja..... svako ostecenje.. ponovo peskiranje i plastifikacija.. farbanje je podlozno tim stvarima...  popravkama.... kvalitetnije je plastificiranje...
Dobar majstor nece morati da popravlja plastifikaciju i trajace 100godina

Plastivikacija je krta..... mozes da budes i Tesla a ne vrhunski mastor... poenta price je u materijalu.... a ne u majstoriji....  plastifikacija za razliku od farbe nije elasticna pa samim tim i ne trpi koje kakva uvijanja i prenaprezanja.... 


Darko

znaci , definitivno farbanje,a ?

isterivac

Citat: WOLVERINE poslato 03 Oktobar, 2013, 09:36
Citat: isterivac poslato 23 Septembar, 2013, 13:34
Citat: WOLVERINE poslato 23 Septembar, 2013, 11:20


Plastifikacija se ne popravlja..... svako ostecenje.. ponovo peskiranje i plastifikacija.. farbanje je podlozno tim stvarima...  popravkama.... kvalitetnije je plastificiranje...
Dobar majstor nece morati da popravlja plastifikaciju i trajace 100godina

Plastivikacija je krta..... mozes da budes i Tesla a ne vrhunski mastor... poenta price je u materijalu.... a ne u majstoriji....  plastifikacija za razliku od farbe nije elasticna pa samim tim i ne trpi koje kakva uvijanja i prenaprezanja....  



Eno ti na svakom stovaristu imas limove 0,5mm plastificirane.. I drugar ima kapiju od isto tog plastificiranog lima pa traje vec nekoliko godina lupanja, treskanja itd...
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

juga

Citat: Jefta poslato 01 Oktobar, 2013, 20:13
Ok kapirao sam to, kako se onda hromira plasticna lajsna?
Prvo se nanese sloj bakra pa ide na niklovanje, a ne na hromiranje.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: juga poslato 04 Oktobar, 2013, 09:24
Citat: Jefta poslato 01 Oktobar, 2013, 20:13
Ok kapirao sam to, kako se onda hromira plasticna lajsna?
Prvo se nanese sloj bakra pa ide na niklovanje, a ne na hromiranje.

jok , jok


prvo se presprica isti koad sa grafitnom farbom, koji povrsinu pastike cini elektroprovodljivom....sto je preduslov za galvanizaciju...ostatak isto kao i sa bilo cim sto se galvanizuje.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

juga

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 04 Oktobar, 2013, 13:17
Citat: juga poslato 04 Oktobar, 2013, 09:24
Citat: Jefta poslato 01 Oktobar, 2013, 20:13
Ok kapirao sam to, kako se onda hromira plasticna lajsna?
Prvo se nanese sloj bakra pa ide na niklovanje, a ne na hromiranje.

jok , jok


prvo se presprica isti koad sa grafitnom farbom, koji povrsinu pastike cini elektroprovodljivom....sto je preduslov za galvanizaciju...ostatak isto kao i sa bilo cim sto se galvanizuje.
Ok ali da bi se zavrsni sloj dobro ufatio treba na bakarisanje, bakar koji se takodje nanosi galvanizacijom!

ЯЭВОЛУТИОН

ja pricam o galvanizaciji plastike...
-priprema i odmascivanje
-prskanje grafitnom podlogom
-bakar cijanidni
-bakar kiseli
-nikl
-chrom (crom se nanosi u tankom sluju iskljucivo zbog boje...nikl vuce na zuckasto a hrom na plavo)

inace sve to ima na googletu....ima vise razlicitih postupaka...najkvaiteniji je starinski postupak koji su englezi doktorirali.....upreo sam jednu felnu iz engleske a hrom nigde nije spao ni pukao....mislim da tim postupko vise u serijskoj proizvodnji niko ne radi....mozda neki customizer....cuo sam da neki madjar u Subotici radi vrhunsku galvanizaciju...red sa stranim kombijima ispred kuce....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

juga

Bio jedan galvanizer u MML, tj poèetak Bulevara drugi deo , zvali ga Ika nikler, al ne znam dal jo¹ radi. Nemoguæe da pored ovolikog grada mora da se ide u Suboticu!!!

ЯЭВОЛУТИОН

Zajebi Iku....mislio sa na galvanizera koji to radi kako treba....Ika je radio dekorativni nikleraj.....dva puta usrafi sraf preko njega i ode u kurac...malo bolji su u Djordjevicu (stylish furniture Djordjevic)....oni imaju relativno dobar namestajski, ali im je priprema prilicno losa, jer namestaj ne zahteva HIGH END FINISH...DES je katastrofa....izgube pola delova....radio sam restauracije godinam pa znam beogradske niklere sve do poslednjeg.....ovog u Subotici nisam upoznao, ali sam video radove.....MIRROR
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Andjelo

evo vna ovom linku imate trenutno na akciji u  LIDL Rumuniji  nesto od  pneumatskog alata  a ima i pistolj za peskiranje sa bocom za kucnu upotrebu  kosta nepunih 9 evra   ili 39,90 Lei  http://www.cago.ro/catalog-lidl/lidl-tu-esti-profesionistul-07-octombrie-13-octombrie-2250

Lazic

Jebiga kad si ti na granici...:P


@javolu¹n:
podseti me kad reèe za nijanse hroma i nikla, ¹kolska drugarica moje mame se time bavi profi veæ 20+ godina, vrh vrhova za te stvari, kome treba nek me cima, cimaæu ja mamu za kontakt...[cheers]

edit:
u Jagodini je, ali sve mo¾e preko kurira...:D Lièno garantujem za kvalitet...:D

Gvozden

Andjelo , mozes to da donesesh?

Hohštapler

Gde ima plastificiranje u crno i kolko izadje za oba toèka i sissy grab otp.? Da li ima negde uz NSu ili okolini?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.