Glavni meni

Plastificiranje i peskiranje

Započeo UFF, 11 Mart, 2011, 11:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

castor

Samo èvarci bato, kakav burek!
It's the ride that matters, not the bike…

Hattrick


Flojd

Citat: Dusan Silni poslato 01 Decembar, 2015, 21:10
Flojd,
ne sumnjam da si zadovoljan , ali za tvoju informaciju predmet posle peskiranja mora biti potpuno siv u boji metala kao da je tog trenutka izasao iz prese , na tvojim slikama se vide ostatci dubinske rdje . Donesi kod mene da ti to ponovo odradim besplatno i kupicu ti sprej pa okaci slike da vidis sta je proces peskarenja
poz

Poznato mi je to Du¹ane. Ovo na slikama ipak nije rða nego posledice dugogodi¹njeg delovanja oksidacije: na mestima koja su najvi¹e bila izlo¾ena oksidacija je u¹la dosta duboko u materijal i napravila reljefnu strukturu nalik na pomorand¾inu koru pa smo posle vi¹e od 20 minuta neprekidnog peskiranja dobili to ¹to smo dobili. Mo¾da ti se uèinilo jer je slikano ne tako kvalitetnom kamerom mobilnog telefona. Bitno je da je sve oksidirano zaista skinuto i da smo do¹li do potpuno zdravog metala. Èovek zna posao, veruj mi, ovo mi nije prvi put da radim kod njega peskiranje, zato ga i od sveg srca preporuèujem. Mnoge druge stvari koje sam doneo na rad su bile posle peskiranja takve kakve si opisao - mat sive i glatke, ali njih rða nije ni pribli¾no toliko jela.

U svakom sluèaju, hvala ti za komentar i ponudu. Prihvatam je, baci neki kontakt telefon ovde ili na PP pa kad doðe vreme za novo peskiranje odradiæu ga kod tebe, naravno za novac a dobije¹ i burek pride! ;)
Ako je ©ilja nedovoljno dobro odradio posao onda se vidimo uskoro jer æe se problem brzo vratiti pa ako to uradi¹ bolje nego ©ilja ishvaliæu te ovde javno jo¹ vi¹e nego njega, sa sve fotkama.  

ЯЭВОЛУТИОН

ne verujte floydu...radi za DB....meni pokazao vizit kartu da je teniski sudija...kao da od toga moze da se zivi.....udbas garant...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hohštapler

...a koja je razlika izmeðu rdje i oksidacije metala? ;)
(el to ono ko kurac i pimpek? ;) )
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

dragan

kad se peskari mora se voditi racuna ii ovrsti prska dal je kvarc grit dunavac itd....ja kad sam radio vecinom sam terao kvarc jer je ostar a lagan i dosta dobro je radio posao tipa drveta skaidao farbu kao besan bez problema....
samo vas posmatram...

Dusan Silni

Flojd ,
mozda sam malo nezgrapno napisao post , ali drago mi je da me nisi pogresno razumeo da nisam hteo da omalovazim rad kolege . To sto si ti uradio trajace dugo , ne brini , to malo dubinskog sto je ostalo prekriveno je farbom i nece imati dotok kiseonika .
Peskarenje je kao i hirurgija , mora se seci do zdravog , znaci  ide se do belog , zdravog gvozdja uvek , jedino je tako kvalitetno .  Nazalost kvarcni pesak dzakirani je ostar dobar ali skup i dosta ucestvuje u ceni rada i na kraju uvek nekako ispadne skupo krajnjem korisniku . Ja imam tu srecu da koristim pesak dunavac prosejan i osusen i imam ga u neogranicenim kolicinama radim na otvorenom prostoru i koristim ga samo 1 .
Proces peskiranja je prost i nije nikakva nauka i normalno je da ce klijent ici kod najblizeg za tu uslugu
Pozdrav za tebe i kolegu
069 1140996

Dusan Silni

 :violina:Nesto od radova

Kotlovi visokog pritiska  TE Kolubara

Restoranski mobilijar

Zupcanici

Sedista za Dzip Ford F150

Restauracija stilskog namestaja

Kuciste masine za pranje tepiha



Bazen Splav Hot Mess

Bure visokog pritiska TE Kostolac

Stara pegla Zarulja



Sasija Spacek

Brodska elisa  f 1200mm

Restoranski mobilijar



Auto karoserija (Buba)

:violina:

UFF


Flojd

Alal vera Du¹ane, zaista sjajno radi¹! Biæemo na vezi za sledeæi put!  [clapp]

Dusan Silni

Evo par slicica bloka v6 motora

pozzz  [hello]