Glavni meni

Sira guma da ili ne?

Započeo dr32, 11 Mart, 2011, 00:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dr32

Sta mislite jel bi dobio sta u performansama na mom GS500 ako bi stavio siru zadnju gumu umesto 130 na 160?  Ili bi samo bilo lepse i mozda bi se povecala potrosnja? Mislim na stavljanje felne i ostalog, al ako bi moglo bez menjanja viljuske. Gledam na netu sta rade blesavi stranci i cine cuda, bar onako za na oko.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

SSZGO

dobio bi , losiju geometriju

ako hoces siru gumu,kupi jaci motor ;)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

rboban

Ride It Like You Stole It

Conti-Moto

Nemoj to da radis, ako motor treba samo da ti bude lep to je onda OK.
Ali, ako taj motor hoces i da koristis tj. vozas onda je NE.
Novo !!!
Conti ROAD !!

dr32

Znaci ono sto sam i mislio da uzivam u ovom (kolko mogu) i radim ka drugom... Mada sta rade braca brazilci, bruka jedna, ko da im bolji motor ne treba :) Al dzaba onda. Fala drugari ;)
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

MANDZO

Kod mene na kawasakiju gpz1000rx su bile fabricke gume 16cola nazad 150/80 naprijed 120/80 ja  sam nazad ugradio 17cola 5.5jota felnu sa gumom 180/50 a nprijed sam stavio  samo gumu nizeg profila 120/70  i motor se nemoze prepoznati...bolje  se vozi u svim rezimima a pored toga i ljepse izgleda...to znam ja i svi koji se voze sa mnom  ;D
.ne zelim da raspravljam  samo pisem moje iskustvo  [hello]
isto tako sam nekad stavljao na jawu shiru gumu pa nije mogla da ide   :D :D

dr32

Cuo sam da na starim hiljdarkama ta akcija vrsi posao, al reko da pitam i za ovu moju polu hiljadarku :)
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Havarisan

Uzmes jos jednog GS-a i onda imas i ti hiljadarku i duplo siru i prednju i zadnju gumu!

dr32

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

lord_oblivion

Citat: MANDZO poslato 11 Mart, 2011, 01:36
Kod mene na kawasakiju gpz1000rx su bile fabricke gume 16cola nazad 150/80 naprijed 120/80 ja  sam nazad ugradio 17cola 5.5jota felnu sa gumom 180/50 a nprijed sam stavio  samo gumu nizeg profila 120/70  i motor se nemoze prepoznati...bolje  se vozi u svim rezimima a pored toga i ljepse izgleda...to znam ja i svi koji se voze sa mnom  ;D
.ne zelim da raspravljam  samo pisem moje iskustvo  [hello]
isto tako sam nekad stavljao na jawu shiru gumu pa nije mogla da ide   :D :D
Ovo boldovano je ziva istina.
Ja sam sa 3.5 povecao na 4.0 i tako malecka razlika se oseti puuuno ! Nije da nema snage, ide ali drugacije je... nije to to.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

jevta

Ja danas provoza prvi put ko svet moj motor.Prethodni vlasnik je umesto 150  gume stavio 180 lep¹e izgleda al nije ni za q... mnogo je deformisana u krug i ne le¾i dobro mo¾da æe biti bolje kad bude toplo al ja definitivno stavljam vremenom u¾u gumu.

MANDZO

a i ovi sa super moto motirma su prave budale , na one motorice od 50 konja stave shire gume i felne  ;D ;D

RoaD GunneR

Neam pojma o sirnima znam samo ponesto o duzinama.
E sad sto se guma tice meni je zadnja fabricka 150/70 u nekoj prici sa ljudima koji oko estetike smo se odma slozili da stavim 160/60 e sad sto se tice same voznje ono sto sam saznao, 150/70 lakse se motor spusta u krivnini al losije drzi u krivni ,160/60 teze se motor spusta al bolje motor drzi pa jos fora oko tezina to jest 160/60 je bolja za teze motore ili vozace sto je kod mene u oba slucaja i.....

PS ako su lagali mene i ja lazem vas

jevta

Citat: MANDZO poslato 12 Mart, 2011, 02:00
a i ovi sa super moto motirma su prave budale , na one motorice od 50 konja stave shire gume i felne  ;D ;D
<
kljuèna reè je I Felne.Kada se stavi samo ¹ira gumea ona se deformi¹e na uskoj felni

UFF

Moj motor je sm
i lagan je
i ima 160/60 fabricki
i spusta se u krivinu kako oces :D
i ako je dobra guma isto tako i drzi ;)

Boban_m

Kao sto neko rece, sirina felne diktira koja sirina gume moze da se namontira. Siroka guma na usku felnu-zamislite sta bude sa gaznog sloja kad  nemontiranoj gumi skupite unutrasnje obruce. Princip je isti, deformisan gazni sloj i guma uopste. Sirinu gume diktira i zadnja viljuska, odnosno njena sirina jer time diktira koliko sirok tocak moze da se namontira na nju. Dakle, sira guma moze, ali je potrebna i sira felna.

mohikanac

Dr32 je rekao da bi menjao i felnu.

Ako viljuska ima dovoljnu sirinu,sto da ne zameni.

Gavrolini

Citat: MANDZO poslato 12 Mart, 2011, 02:00
a i ovi sa super moto motirma su prave budale , na one motorice od 50 konja stave shire gume i felne  ;D ;D
jel se ti zajebavas ili stvarno tako mislis?

MANDZO

ne ,procitaj predhodne postove ,valjda ces razumjeti !

MANDZO

Citat: MANDZO poslato 11 Mart, 2011, 01:36
Kod mene na kawasakiju gpz1000rx su bile fabricke gume 16cola nazad 150/80 naprijed 120/80 ja  sam nazad ugradio 17cola 5.5jota felnu sa gumom 180/50 a nprijed sam stavio  samo gumu nizeg profila 120/70  i motor se nemoze prepoznati...bolje  se vozi u svim rezimima a pored toga i ljepse izgleda...to znam ja i svi koji se voze sa mnom  ;D
.ne zelim da raspravljam  samo pisem moje iskustvo  [hello]
isto tako sam nekad stavljao na jawu shiru gumu pa nije mogla da ide   :D :D

evo jos jednom !