Glavni meni

Поклањам трафо и још понешто...

Započeo mi¹ko_kolo, 23 Januar, 2019, 01:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mi¹ko_kolo

Дакле:
-трафо, извађен из микроталасне (има у њему 2-3 киле)
-оно за оно што прави микроталасе
-ваљда кондензатор
-електроника за микроталасну.
Све исправно, можда неком послужи за нешто.



















aæimo

Koliko znam, Popsy tra¾i tako ne¹to za svoj projekat. Javiæu mu, ako je i dalje zagrejan, javiæe tii se.

Popsy

cek da se iskonsultujem sa elektricarem... neki budz projekat u planu :D
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Lazic


Gavrolini


bogdan

da ne otvaram novu temu , poklanjam i ja  al moji su tosiba  :D


Taraba

Od ovoga moze da se napravi fin tesla coil.
Pravili smo mi u servisu jednom pa su svi u krugu od 20m ostali bez USB portova na kompjuterima.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic


dzimika

Citat: Popsy poslato 23 Januar, 2019, 02:55
cek da se iskonsultujem sa elektricarem... neki budz projekat u planu :D

Sta li si smislio da ni je znati :)

Kostić

јел зна неко како да скувам мозак у микровејву а да зајебем рецепторе за бол на кожи и зашто се јаје скува  на мобилне а не сме у микровејв

UFF


Glava Dole


Lazic

#12
Citat: Kostiæ poslato 23 Januar, 2019, 13:55
јел зна неко како да скувам мозак у микровејву а да зајебем рецепторе за бол на кожи и зашто се јаје скува  на мобилне а не сме у микровејв
Za to ti treba malo ozbiljnija mikrotalasna od ovih kuænih... Recimo neki predajnik od par kilovata... Gurao sam ruku u obiènu, da mi je debela ko¾a ili je rerna slaba, ali tek posle skoro minut poène¹ da oseæa¹ toplotu... I to ne prejako... Znaèi morao bi da bleji¹ unutra bar 10 minuta da bi poèeo da se kuva¹... Inaèe ta prièa da jaje mo¾e da se skuva mobilnim(jednim) je najobiènija budala¹tina... Maksimalna snaga mobilnog je oko 2 vata, treba ti bar 50 mobilnih da bi skuvao jaje... Mikrotalasne se kreæu od 700-1500 vati, jaje je zadihtovan kontejner, kad se dovoljno zagreje da voda unutra poène da se pretvara u paru i u jednom trenutku eksplodira... Kao pokvaren bojler... Koko¹je je generalno bezopasno po okolinu, ali recimo nojevo pretvara rernu u gomilu gelera... :o ;D

niki64

Citat: Laziæ poslato 23 Januar, 2019, 18:07
Citat: Kostiæ poslato 23 Januar, 2019, 13:55
јел зна неко како да скувам мозак у микровејву а да зајебем рецепторе за бол на кожи и зашто се јаје скува  на мобилне а не сме у микровејв
Za to ti treba malo ozbiljnija mikrotalasna od ovih kuænih... Recimo neki predajnik od par kilovata... Gurao sam ruku u obiènu, da mi je debela ko¾a ili je rerna slaba, ali tek posle skoro minut poène¹ da oseæa¹ toplotu... I to ne prejako... Znaèi morao bi da bleji¹ unutra bar 10 minuta da bi poèeo da se kuva¹... Inaèe ta prièa da jaje mo¾e da se skuva mobilnim(jednim) je najobiènija budala¹tina... Maksimalna snaga mobilnog je oko 2 vata, treba ti bar 50 mobilnih da bi skuvao jaje... Mikrotalasne se kreæu od 700-1500 vati, jaje je zadihtovan kontejner, kad se dovoljno zagreje da voda unutra poène da se pretvara u paru i u jednom trenutku eksplodira... Kao pokvaren bojler... Koko¹je je generalno bezopasno po okolinu, ali recimo nojevo pretvara rernu u gomilu gelera... :o ;D
Jesi li ovo skino sa Gogleta ili onako napamet kao onomad na Morave za onu svetlecu bubu  [flashing] [flashing]
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

despic

klasican divljak

Kostić

#15
''Gurao sam ruku u obiènu, da mi je debela ko¾a ili je rerna slaba, ali tek posle skoro minut poène¹ da oseæa¹ toplotu... I to ne prejako... Znaèi morao bi da bleji¹ unutra bar 10 minuta da bi poèeo da se kuva¹''

знао сам да си гурао руке у микровејв зато сам и пито ... :) него, јаје мошсе скува на мобилан али мене занима зашто не може у вејву а исти је принцип и мислио сам да вејв служи да брже угрејеш клопу уз мањи утрошак енергије и онда ми се дигла коса на глави кад видех да си гурао туку у вејв и одма сам помислио да ти се рука скувала пре него су рецептори на кожи реаговали  :o ;D и да се вратимо на јаје, дал би могло да се скува на слоу ако га турим у воду и ставим стакло дебљине 20 мм са ваздушним клобуцима премазано фосфором са стране окренуте према јајету у води испред а да не направи пуф и турим микро на два дана и пола сата?

што се мобилинх тиче тури четри комада и крс око јајета и са два позови оног прекопута и ако ништа јаје ће да се скувак кад се згреју телефони ;D

и лебати дај појасни шта је тај магнетрон и шта он ради ја све вртим неки сф филм да је то неки гигатрон мегатрон и оне остале играчке на бактерије ;D

Taraba

Jel razume neko ovog Kostica sta?
Ja se istinski trudim ali mi ne ide nikako.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic


despic

Citat: Taraba poslato 24 Januar, 2019, 10:55
Jel razume neko ovog Kostica sta?
Ja se istinski trudim ali mi ne ide nikako.
Mozda zbog cirilice?
klasican divljak

Taraba

Nije cirilica, nego ne mogu da ispratim misao koju zeli da prenese tekstom.
Mozda je lakse ako sam cirke... sta znam.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?