Glavni meni

Izbor motora za put

Započeo Kanarinac, 22 Jul, 2018, 22:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jevta

Mislio sam ja da vratim mog ali je prevagnulo ono da treba iæi napred.
Sve sam bli¾i malom stromu iako je slab

milomir22

Mali strom za 1 i nekako, za 2 tezih, definitivno preslab. Ovaj novi 650xt sam vozio 100ak km, motor je igracka, preudoban i veoma prijatan za voznju.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Mil@n

Koliko vas je putovalo sa malim stromom, pa znate da je preslab za put u dvoje ???
I sta znaci uopste preslab, koliko je dovoljno snage i ks da ne bude preslab??/
Ako putujem, hocu nesto i da vidim, a ne kao dileja samo da projurim. Na auto putu nosi dvoje sa prtljagom 150km/h, jel to malo? I jel nije fora izbegavati auto puteve, sad odjednom svi voze samo njima.
Naravno da je lepse imati jaci motor ali te fore slabo, tromo od ljudi koji nisu vozili dalje od 100 km motor, ne znam sta da kazem.



bobangsxr

Slab u smislu da na malo vecoj uzbrdici naidjes na sleper I nema preticanja dok ne izaðe¹ na ravan put... Meni ne treba da jurim 200+ ali hoæu u svakom trenutku da preteknem vozilo na koje naidjem bez da se znojim i da gledam kako mi dolazi vozilo u susret, meni gas do daske a on brekce ko krava kad se najede zelene trave ;D

srbac

Dobro puni mali strom, kao da ima 800 kubika. Od 80-120 bolje poteze nego gsxr 750. Ipak je to L2 , preko 140 gubi dah ali kome to treba...

milomir22

Puni dobro s jednim, s dvoje tezih puni djoku, vidi brdo pre tebe.


@Mil@n

Probao sam ga i upravo ovo sto je boban rekao stoji, moze, nije da ne moze, ali mora da se nisani, ceka ravno, duzi pravac,... sto nekome ko stalno putuje u dvoje (jevta) pre ili kasnije dokurci. Ako gledas tako na stvar, sto vozis 650, realno, za ogranicenja je dosta i 250 kubika.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

kepo

Milane, zvucis kao neko ko nikad nije posedovao jaci motor od stroma.

Lazic

E ba¹ si se raspisao... ;D

Mil@n

Citat: kepo poslato 31 Jul, 2018, 23:58
Milane, zvucis kao neko ko nikad nije posedovao jaci motor od stroma.
Moguæe...

Hohštapler

Jevto, fjr1300, veruj mi ;)
Heble, udoban, mesta za sedenje...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gavrolini

Cekaj mi sad trazimo Jevti motor? Idemo jovo nanovo

Lazic


UFF

Citat: bobangsxr poslato 31 Jul, 2018, 23:18
Slab u smislu da na malo vecoj uzbrdici naidjes na sleper I nema preticanja dok ne izaðe¹ na ravan put... Meni ne treba da jurim 200+ ali hoæu u svakom trenutku da preteknem vozilo na koje naidjem bez da se znojim i da gledam kako mi dolazi vozilo u susret, meni gas do daske a on brekce ko krava kad se najede zelene trave ;D


[rofl]

Lazic

Ko nije vozio bubu 1.2 i Opelove dizela¹e iz 80-ih nema pravo glasa... ;D Tu ti za preticanje trebaju proraèuni kao da ¹alje¹ raketu na mesec... I smer vetra i brzina, i vla¾nost vazduha, i temperatura, i oktanska vrednost goriva, nagib mora¹ da procenjuje¹ u pola stepena, 300 kuraca da obiðe¹ nekoga i onda ¾ena ka¾e, meni se pi¹ki... :o ;D ;D ;D More, pi¹aj u sebi do mora... :D

ninja66

Citat: Laziæ poslato 01 Avgust, 2018, 01:23
Ko nije vozio bubu 1.2 i Opelove dizela¹e iz 80-ih nema pravo glasa... ;D Tu ti za preticanje trebaju proraèuni kao da ¹alje¹ raketu na mesec... I smer vetra i brzina, i vla¾nost vazduha, i temperatura, i oktanska vrednost goriva, nagib mora¹ da procenjuje¹ u pola stepena, 300 kuraca da obiðe¹ nekoga i onda ¾ena ka¾e, meni se pi¹ki... :o ;D ;D ;D More, pi¹aj u sebi do mora... :D
Zaboravio si W123 bilo koji dizel.     :)

DraganPavlicevic

Jedno pitanje za symona: koja je godina ta tvoja busa?

Gavrolini

Citat: Laziæ poslato 01 Avgust, 2018, 01:23
Ko nije vozio bubu 1.2 i Opelove dizela¹e iz 80-ih nema pravo glasa... ;D Tu ti za preticanje trebaju proraèuni kao da ¹alje¹ raketu na mesec... I smer vetra i brzina, i vla¾nost vazduha, i temperatura, i oktanska vrednost goriva, nagib mora¹ da procenjuje¹ u pola stepena, 300 kuraca da obiðe¹ nekoga i onda ¾ena ka¾e, meni se pi¹ki... :o ;D ;D ;D More, pi¹aj u sebi do mora... :D
Lazija opel suza sa 1.5 td isuzu motorom je letela

Lazic

Ma i sa mrtvim 1.6d je i¹la suza ok, ali zbog manje te¾ine... Uvek sam se pitao ¹to taj Isuzu nisu ugraðivali u Askone...



@Ninja:
Bog na nebu, Mercedes na zemlji... :D Oni su van konkurencije...  :D

ninja66

Citat: Laziæ poslato 01 Avgust, 2018, 11:14
Ma i sa mrtvim 1.6d je i¹la suza ok, ali zbog manje te¾ine... Uvek sam se pitao ¹to taj Isuzu nisu ugraðivali u Askone...



@Ninja:
Bog na nebu, Mercedes na zemlji... :D Oni su van konkurencije...  :D
:)   :)

idanijel

Citat: Laziæ poslato 01 Avgust, 2018, 01:23
Ko nije vozio bubu 1.2 i Opelove dizela¹e iz 80-ih nema pravo glasa... ;D Tu ti za preticanje trebaju proraèuni kao da ¹alje¹ raketu na mesec... I smer vetra i brzina, i vla¾nost vazduha, i temperatura, i oktanska vrednost goriva, nagib mora¹ da procenjuje¹ u pola stepena, 300 kuraca da obiðe¹ nekoga i onda ¾ena ka¾e, meni se pi¹ki... :o ;D ;D ;D More, pi¹aj u sebi do mora... :D
Kad god sam isao na more jedno 10 puta,uvek sam ma¹tao kako nije bar 1.6 uz ona brda,al sta je tu je,inaèe buba moze mnogo vise da izdrzi nego vlasnik😀😂