Glavni meni

Yamaha DT 125 ili naopaki put do Naopakog

Započeo bora63, 08 Jul, 2018, 16:33

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

bora63

  Drugari, pre nekog vremena mi se rodila ideja da pomognemo klincu naseg drugara da dodje do svog prvog motora. Neki su vec upuceni u to i znaju o cemu se radi a da ne bi iskljucivali druge evo to postavljam i ovde na forum.
  Prvobitno bese zamisao uz opste odobravanje nekolicine a pogotovo Ane, da se sredstva skupljena odmah daju Sekiju i da se motor preveze do Vojske gde bi se sretnom vlasniku uz prigodnu ceremoniju urucio. Medjutim, Naopaki ne bi bio Naopaki da se sve sto se tice njega ne bi desavalo i radilo tezim putem. Splet okolnosti, vreme koje je nemilice kisilo, Anine obaveze, nasa rasutost....  i sve to sto se donekle radilo u nekoj tajnosti, dovedose dovde da se nije ostvarilo planirano. Ne bar u celosti kako zamislismo. Skupilo se nesto nije da nije ali ocekivali smo vise. Kako god i ovo je vise od nicega slozicete se.
Vojska je zavrsena, Seki se za koji dan vraca za “te Nemacke” ali danasnjim razgovorom dogovorismo  se da se papirologija i preuzimanje motora urade i bez njega.
  Suma sumare stvari stoje ovako, skupljeno je 22000 i 20 evrica  iz grupe MotoManijaci na Viberu. Sredstva su uplacivana na Anin racun u Intezi a ako li se jos neko odluci da uplat kolko moze i hoce bit ce dobrodosao. Ova suma ce sutra u toku dana biti uplacena Sekiju a ukolko bude bilo jos uplata  ta suma ce isto biti prosledjena Sekiju i samim tim ce se Lazicev dug umanjiti.
   Nadam se da ce ostatak sume Lazic uz pomoc Dimitrija (ili obrnuto, Dimitrije uz Lazicevu pomoc) uspeti da sakupe i dogovore se sa Sekijem sto mislim da ne bi trebalo biti tesko.

Drugari  ako li neko zeli da se prikljuci podaci za uplatu donacije
Ana Rad¾iæ
Vlajkoviceva 27/12
Beograd
160-5100101166352-63
Racun je kod Intese

MIGE

nije fer..ja nisam imao pojma,mozda bih nesto donirao...i nisam u viber grupi jer su pojedinci smarali..a i nije lepo da mi nije nista lazic rekao,ipak smo drugari  :violina:

navajo

Laziceva lepeza...ukoliko zelite da budete i vi deo Laziceve lepeze instrukcije su gore u Borinom postu :)


Btw, Lazic nije imao pojma o ovom...sve smo radili u tajnosti koliko smo mogli :)

navajo

P.s. nisam uplatila put na Karibe ili do Louisa majke mi

Glava Dole

jbg, jedan posebno... onaj... kako bese... da, Milos kad se raspise ubije u pojam [rofl] Inace Lazic za to nije ni znao, ni tamo Bora nije javno objavljivao ali bi mogao da izvuce tvoj broj da si bio u grupi i obavesti te privatno ;)

viper

Ja se izvinjavam ¹to trenutno nisam u moguænosti da doprinesem ovoj akciji :(
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

navajo

Evo i motora za koji skupljamo parice!!!




viper

Citat: MIGE poslato 08 Jul, 2018, 16:48
nije fer..ja nisam imao pojma,mozda bih nesto donirao...i nisam u viber grupi jer su pojedinci smarali..a i nije lepo da mi nije nista lazic rekao,ipak smo drugari  :violina:

Znaci tako smaramo, a pa neka hvala kolega da znam za drugi put. :P :P :P
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Gavrolini

Pre nekog vremena se rodila ideja? Hm ajde da to tako nazovemo.

bora63

Citat: MIGE poslato 08 Jul, 2018, 16:48
nije fer..ja nisam imao pojma,mozda bih nesto donirao...i nisam u viber grupi jer su pojedinci smarali..a i nije lepo da mi nije nista lazic rekao,ipak smo drugari  :violina:

Ma opusteno Mige, nije kasno ni sad, da je ranije bilo na forumu onda bi se znalo i onda bi doticni poceo da smara i .....  a trebalo je biti lepo iznenadjenje. Steta sto u potpunosti nije kako zamislih, dosta smo rasuti a trebalo je sve skupit i obavestiti mimo njega. Svakom sam sa grupe ponaosob slao poruke, odgovarao na njih a i pored onog copi paste nje bilo lako veruj mi.
Ideja je ista, racun isti a kao sto i rekoh, sve sto jos pristigne bit ce predato Sekiju i umanjen dug doticnom

navajo

Sutra uplacujem parice na Shekijev racun...sve sto naknadno bude stizalo prebacujem na Shekijev racun, tako da nije kasno za uplate:)

bora63

Citat: Gavrolini poslato 08 Jul, 2018, 17:08
Pre nekog vremena se rodila ideja? Hm ajde da to tako nazovemo.
23.05.2018. sam poslao prve porukice drugarima sa Viber grupe jer tih dana sam cuo za to da bi se motoric trebao uzeti. Nisam bio u Titelu i ne znam sve detalje oko tamosnjeg dogovora i price ako ih je bilo. Pokrenuh ovo neovisno od svega toga sa namerom da pomognemo. Ana se slozila da pomogne kolko moze ali nazalost prezauzeta je, ja nisam u Srbiji tako da sam sve sto mogoh preko telefona uradio. Nznm Gavro da li mislis da nesto od ovoga nije u redu i sta to.

bora63

Citat: navajo poslato 08 Jul, 2018, 16:59
P.s. nisam uplatila put na Karibe ili do Louisa majke mi


Al ima ih koji jesu xaxaxaxa

viper

E ovako da ne du¾im i ote¾em previ¹e po¹to pare nisam u moguænosti da uplatim, jakna dainese iz oglasa ide na poklon moj kolegi Laziæu
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Gavrolini

Ne mislim da nije u redu i svaka cast za inicijativu. Nego sama ideja je krenula u titelu kada je meni na pamet palo posle probanja motora da je to pravi motoric za malog. Tu sam vec lepo obradio i shekija da napravi drugarsku cenu a Lazica da uzme. Tako da se ideja o uopste kupovini tog motora rodila tu. A viber grupu ne koristim jer previse smara.

Gavrolini

Ali sve je nebitno to. Bitno je da mali dodje do motora a matorci nek se jebu sa finansijama :)

bora63


ЯЭВОЛУТИОН

a pisana saglasnost majke, kao racioanalanog dela porodice.....lazic je uvek za.....to se ne racuna
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hurricane

...stvarno ne znam gde je gorelo, ako nismo mogli u subotu da mu damo kako smo planirali, ¹to nismo saèekali neku sledeæu priliku?

kad smo veæ æutali ovoliko..


ali avaj, kako god


sa sreæom i u zdravlje [cheers]

bora63

...stvarno ne znam gde je gorelo, ako nismo mogli u subotu da mu damo kako smo planirali, ¹to nismo saèekali neku sledeæu priliku?

kad smo veæ æutali ovoliko..

  Nije gorelo ali moja logika bese drugacija. Kotlic u Titelu bese u Aprilu a tad valjda i ideja da se uzme motoric. Ja pokrenuh ovo na grupi negde u Maju i u zadnje vreme bese mrtvilo,nema desavanja, uplata.....  a Vojska kao neki rok da se zavrsi i isporuci motor prodje. Raspust uveliko prolazi..... leto....  Pa do kad da onda krijemo i sutimo?  [neampojma]
Pa i sam MIGE je rekao   “nije fer..ja nisam imao pojma,mozda bih nesto donirao...i nisam u viber grupi....”
Ako li nece sad imati vremena da se uci,vozika, uziva....Kad ce? Na  jesen kad zahladni ili krene u skolu? Mozda gresim ali i ovo sto postavih ovde mozda da neki rezultat. Tako da kako god, sve sto radih radih u najboljoj nameri a kako ce ko shvatiti i kako ce ko reagovati, to je na njemu.  [pop]  Jbg, pa svi smo svesni da smo Manijaci i da nam je nemoguce ugoditi.

Nadam se samo da ce se naci vreme i nacin da se motoric uskoro pretera i doceka sretnog vlasnika kad se vrati iz Grcke

[cheers]