Glavni meni

Ipone Moped Endurance Cup - Round 1 - Ada Huja, 12.05.

Započeo Gašpar, 07 Maj, 2018, 11:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar


Ukoliko se do sada niste sretali sa trkama Moped Endurance Cup-a, sada je pravo vreme za to, jer se 12. maja na beogradskom kartodromu “Kart Moto centar Ada Huja” vozi prva trka ovog zanimljivog kupa, koji privlaèi pa¾nju hiljade gledalaca.

Èetiri sata neprekidnog trkanja, tri vozaèa i moped zapremine 50 ccm recept su za dobru zabavu koju ne smete propustiti ni iz kog razloga.

Kako organizatori najavljuju, oèekuje se vi¹e od 40 ekipa, koje æe se nadmetati za pobedu u trci izdr¾ljivosti, u kojoj nije sve u brzini, veæ je najbitnije ostati na toèkovima do samog kraja.

Meðutim, kako je propusna moæ staze 36 mopeda, nakon kvalifikacionih treninga, timovi sa najsporijim vremenima moraæe da se vrate kuæi bez prilike da se oprobaju u trci.

Ceo dogaðaj poèinje u subotu 12. maja od 19:00 kada se vozi prvi slobodan trening Ipone Moped Endurance Cupa. Nakon slobodnog treninga, timovi æe imati kratku pauzu, a zatim nastavljaju sa kvalifikacijama.

Za razliku od pro¹le sezone, kada se vozila samo glavna èetvoroèasovna trka, u sezoni 2018. vozi se i propratna, jednoèasovna trka u kojoj uèestvuju vozaèi klase Open. U ovoj klasi nadmeæu se samo dva vozaèa na jednom mopedu. Start trke klase Open zakazan je za 22:15, a karirana zastava biæe istaknuta u 23:15.

Kvalifikacione treninge i trku klase Open mo¾ete pratiti u u¾ivo prenosu na YouTube kanalu Ipone Moped Endurance Cup-a.

Spektakl poèinje taèno u ponoæ, a direktan TV prenos mo¾ete pratiti na kanalu SK3.  Isticanjem dr¾avne zastave, po ugledu na trke svetskog ¹ampionata, vozaèi 36 timova pretrèaæe stazu kako bi startovali svoje mopede i otpoèeli trku dugu èetiri sata.

Tokom pro¹le sezone videli smo da biti br¾i ne znaèi ujedno i biti pobednik. Vozaèe tokom èetiri sata mo¾e snaæi sva¹ta - Od kvarova na mopedu, preko pucanja guma, pa sve do padova i izletanja. I sve ovo uèiniæe trku zanimljivom za gledanje.

U ovoj sezoni vozi se ¹est trka, a nakon trke na Adi Huji, karavan nastavlja da putuje ¹irom Srbije. Na mapi trka koje se voze u 2018. godini nalaze se Kraljevo, Kula, Zlatibor i Vr¹ac.

Pouèeni iskustvom od pro¹le godine, pozivamo gledaoce da se na vreme upute ka stazi, kako ne bi bili zaglavljeni u gu¾vi pre samog poèetka trke.

Organizatori su ovog puta obezbedili dva parkinga koji mogu primiti sve gledaoce. Prilaz kolima samoj stazi neæe biti moguæ.

Kapije Kart Moto centra Ada Huja za gledaoce se otvaraju od 19h, a ulaz je besplatan.

Hurricane


Gašpar

Parking za motore æe biti s druge strane ograde, ali tu, uz stazu

Hurricane

#3
 [thumb_up]


na to sam i mislio, odlièno, kolima mi ne pada na pamet...


ovako nekako  ;D


Andreja

Odvezao prvi trening veèeras. Hmmm, trebaæe mi vremena da se vratim na staro.

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

feelgod


Havarisan

Citat: Andreja poslato 08 Maj, 2018, 02:03
Odvezao prvi trening veèeras. Hmmm, trebaæe mi vremena da se vratim na staro.


Koja ti je ovo guma?

VR 46

Twist of wrist!

Gašpar


Gašpar


Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Havarisan


Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Bishke

You should do one thing every day that scares you

Gašpar


Bishke

You should do one thing every day that scares you

Gašpar

Ako padne ovih 6% ki¹e, ja sam Deda Mraz lièno

Hohštapler

Gorivo sipano u dorata, samo da vidim dal da nosim ki¹no il' ne...
èekam drugara koji je izrazio ¾elju da ide samnom da se javi i kreæem. Viðamo se gore.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole


Hurricane

Sjajna priredba veceras  [thumb_up]


Znacajan napredak u organizaciji ostvaren, sve pohvale


Trka takodje bila odlicna, vrh

Manijaci podrzali svojim prisustvom  ;D







Sledeci put samo neki malo komforniji podijum za proglasenje pobednika  [rofl]