Glavni meni

kupih motor glavom,za nevjerovat!!

Započeo mali_zmaj, 31 Januar, 2018, 20:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

Sta da se kaze,a da ne zvuci kao klise...  Svi ste upuceni u onu moju temu o nekom planu kupovine motora,pa da li Versys,Transalp..itd..,pa sam spominjao da mi zapravo i ne treba motor od 1000 ccm..,itd,itd..,da mi je 650ccm i dovoljno..  [doh]     da mi znati koja budala mi je to utuvila u glavu....  ;D  I sta sam napravio...  Razmislio sam i shvatio sam malo da mi je malo dosadilo da mjenjam motore,da kada ga kupim provozam,zaljubim se u izgled,u trenutnu da nazovem to izvedbu,ali kad se stavi zena i stvari,ili ode na duzi put,pokazu se zapravo mane manjih motora,tj. manjih kubikaza. Sto se pokaze u snazi,udobnosti,obrtnom momentu,mogucnosti smjestaja prtljage,itd,itd...  I sjetih se savjeta jednom mog dobrog druga , brata bajkera iz Pule koji mi je davno predlozio jedan motocikl..  Honda Cbf 1000..  I tu mi  sjedne sve na mjesto..   [pop]   Pogledam oglase i nadjem jednu u B.Luci. Al prije nego sto pogledam taj primjerak,odem do poznanika koji ima doticnu gospodicnu Hondu!!  Da vidim sta da gledam,vidim visinu koja mi je bitna,jer kad sam gledao jednog Versysa,pokolebala me visina. Ne zelim da se zajebavam sa tim.   [neslusam]
Ta Honda od kolege je stvarno dobra 2006 to godiste stvarno odlicna,naravno ne prodaje je.  Sjednem ja na nju,visina odgovara,jos mu je sic na drugom zubu,moze se spustiti jos. Centar teze kako treba,ne treba se cimati i natezati! Super.  Odem od njega,nazovem tog lika sto prodaje tu Hondicu, 2008 mo godiste 33 000 na satu. Malo mala kilometraza za touring motocikl,ali ajd u opisu pise da je kao nova!!!??    Ali povedem ja kolegu koji ima oko za neke stvari,to njegovo oko ali i cinjenica da je zavrsio za mehanicara,dobro dodje.  I posto ja kupujem,a ne on,on to gleda hladne glave..!  Dodjosmo,pogledasmo,malo popricasmo,malo se cjenkali,i sjeli u auto...

Obojica smo se zgledali i imali isti zakljucak!!  Ako je taj motor presao 33 hiljade,i ja sam dobio na lotu kojeg ne igram!! Motor je iskvrcan,skidani mu deklovi,koji moj skidas deklove touring  motoru na 33 hiljade...??????   [ludak]  Pa motor izgleda kao da je prosao jedno 90 hiljada otp.  Za usporedbu,motor od mog kolege ima 66 hiljada,izgleda kao apoteka.  Da i kad mi je rekao da je neki stariji gospodin vozio,tu je zapecatio svoju i moju trgovinu.  Mislim nadam se da sve grijesim,zarad drugog kupca,kojeg nazalost znam,i kupio ga je par dana poslije mog gledanja istog!!!

I posto pratim oglase zadnjih par mjeseci,i znam napamet sve i jedan motor na istima..,i shvatim da se jedni te isti vrte po oglasima,da su svi precjenjeni i da sve prodaju preprodavci!!   E rekoh zajebi!!   [nono]   [thumb_down]

Nazovem brata iz Germanije,nadjemo se...,nadjemo u oglasima odmah jednu koja mu nije daleko. Prodaje privatno lice,svoj motor... Nije daleko od brata,da se ne mora cimati zilion km.  Covjek napisao ukratko sta je zamjenjeno na motoru,na slikama motor izgleda ok... Ode buraz i kupi isti!!!!
jin-jang

mali_zmaj

#1
Evo preliminarnih fotki,i dvije sa mobile.de  
















jin-jang


jevta


megaidiot

 [thumb_up]
svaka cast!
da te dobro sluzi i veseli!
[clapp]

Hohštapler

#5
;)

Parelel tvin, ekonomija, optimum, registracija, potro¹nja, ¾ena i ja, ugao nogu, visina kolena,  dubina sedi¹ta, ton trube, boja ¾migavaca...
Sve je TO kurac kad su motori u pitanju. Kurac!
Motor nikad nije bio deo racionalnog. Niti æe biti. Niti mo¾e biti.
Cela tema drvljenja ¹ta je optimum i onda na kraju srce odluèi.
Kao ¹to i treba. Kako Bog zapoveda.
U zdravlju da ga voza¹.
I meni je srce puno zbog tebe, ljubi te brat 😘
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

castor

It's the ride that matters, not the bike…

viper

Autobus.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

milomir22

1000 kubika, 4 cilindra, ima da letis kao veliki, a ne mali zmaj! [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

mali_zmaj

#9
E sad osnovni podaci,na motoru servisirane viljuske,od ulja i brtvi do mjenjenja opruga u progresivne,hyper ili hyprex,tako nesto,zamjnjeni lezajevi iz trokutova iz valjkastih u konusne,ako mi je google translate dobro preveo! Lanci,lancanici,prednje plocice..,alternator..Oprema,tri kofera,top case 55 litara,dva orginalna po 26 litara,grijaci rucki,centralni... itd..  2010 godiste,al nesto jeftiniji jer nema abs.stariji modeli su skuplji zbog istog.  55 000 na satu.. I sto je najbitnije vozio je stariji gospodin,buraz ga je upoznao!! Ne neki imaginarni,koje spominju nasi sverceri i preprodavci,vec covjek ziv,od krvi i mesa!!  Buraz prvo spomenuo vidi garaze kakva je kao apoteka!!!  

E sad moji mili manijaci,nadam se da sam ubo premiju,i da je ova moja kupovina glavom bila uspjesna!!  Znat cu kad ga buraz dovuce iz Njemacku!!!  Cjena tamo 3500 eura!!   :-*
jin-jang

Grof

Svaka èast ba¹ mi je drago da si se ponovio  :)

mali_zmaj

Hvala!!  I meni je drago,jest da cu da jedem travu narednih godinu dana.... Ma zajebavam se,mozda prve godine necu napraviti neka putovanja,necu zamjeniti  opremu,kao sto sam planirao,ali vrijedi!!  Mislim kupovat cu pomalo,imam staru opremu,jest da je odradila svoje,ali izdrzat ce,jos neki period!!!
jin-jang

doktor

Bikers work is never done!

slave74

Odlican motor, sa srecom da ga vozis.
Sad si ko na iglama dok ne dodje, pa gledas malo slike, malo na netu iskustva.
Honda je to!

mali_zmaj

Hvala manijaci na cestitkama,ma sto je najgore buraz moze biti tu slijedece sedmice,moze za mjesec dana,ukenjat cu se od muke i nervoze!!!!
jin-jang

Boban_m


Andreja

Èestitam! Pa ¹ta sad, motor je kupljen, jednu muku si re¹io, samo treba vreme da proðe, fokusiraj se na lepe stvari :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

UFF


Biker-Boy

Cestitam i puno srecnih kilometara zelim  [clapp] [thumb_up] [cheers]
E stvarno zmaje, sad moras da menjas nick u veliki_zmaj  :D
I feel the need..... the need for speed !!!

mali_zmaj

Hvala manijaci,nema mjenjanja nicka,malen sam,celav i time se dicim!!  ;)
jin-jang