Glavni meni

Vlog pomoc u slucaju kradje motora

Započeo TEEfqd, 29 Decembar, 2017, 15:30

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

milomir22

Chiken stripes su parametar koliko neko obara motor, a ne koliko taj isti dobro-brzo vozi. Ja u voznji koristim sirinu trake, a gde preglednost dozvoljava, sirinu celog kolovoza, sto vise te sirine iskoristis, brzi su prolasci i manje obaras motor u krivini. Na zadnjoj gumi su mi po manje od 1 cm chiken stripes sa obe strane, islo bi to jos da mi prednja guma nije iz 2010. Brat ima nove gume i obara skoro do ruba (mozda mu 3-4 mm fali), a za mene je amater u voznji.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

TEEfqd

Zavisi po kojim parametrima gledas, saobracaj je relativna stvar. Da li meris dobrog vozaca po tome koliko obara motor, koliko je puta i da li je pao sa motora, kako se snalazi u saobracaju, da li brzo stigne od tacke a do tacke b...
Cinjenica je da moras da oboris motor do odredjene granice da bi prosao krivinu bezbedno. Da imas po tri prsta sa obe strane gume i da pricas da si vozac je smesno, to je moja poenta tog klipa u kom su se nasli ljudi uvredjeni.
Vrlo verovatno ima jos gomila stvari oko koje su se nasli uvredjeni koje da objasnjavam po forumima i jebe mi se bas da izvines. Ovo je moja dobra volja

milomir22

I jos ovo da dodam, ne znam ni sta je defanzivna/ofanzivna voznja, ali kad god sam brze (ne mislim na 55 km/h) vozio u naseljenom mestu, procenat rizicnih situacija mi se mnogo povecavao, cesce su me isecali i teze uocavali, ali sam imao tu srecu da me je uvek Bog pogledao. Bilo je 10ak bas bas rizicnih.

Prosle godine sam vozio Kragujevac-Kraljevo s likom koji radi motore za trke, ali onako amaterski, za drugara i povremeno, niti je to neki ozbiljan tim, vise rekreativci. On niti je trkac niti tera stazu, mozda je par puta izvozao Beranovac, malo je reci da me je oprao, imao je i jaci motor, ali svejedno i da smo se menjali, ubio bi me nacisto, tada sam smatrao sebe nekim prosekom sto se voznje tice, posle toga sam se svrstao u pocetnike.

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

niki64

Oce li meni nekome sa krizom srednjih godina, koji je juce kupio motor i poceo da vozi da objasni bar one najosnovnije pojmove za voznju kao sto je ovaj Chiken stripes (a jos i neznamo engleski jer smo ucili ruski jbg ) posto vidim da ce mi neke tehnike voznje trebati dalje u zivotu da osvajam zenska srca.
Inace za ideju oko nalazenja motora svaka cast.
P.S. samo da dodam, vozim eRove.
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

UFF

evo ti primer na mom bivsem motoru, fotka levo je sa chicken stripes a desno bez njih uslikana sat vremena kasnije kad imas gde da peglas (nisam skinuo samo stripes vec i visak gume kad je izasla iz kalupa tj oborio preko ivice)

http://s18.postimg.org/43v4g7njd/2012-06-09_204422.jpg



zadnja guma mi je takva u 90% slucajeva i motora koje sam imao izgledao tako jer se stalno samo po gradu vozim pa nemas gde da oboris i da hoces ako imas mozga i ne zelis da dok si u maksimalnom nagibu naletis na baricu ulja, pesakci prelaz itd
znaci neko bi rekao vidi ga ovaj picka ne ume da vozi, mozda samo nije hteo da preuzme nepotreban rizik

na primer ja mislim da nemam pojma da vozim i da bi me oni koji teraju stazu odrali na njoj ali sam takodje ubedjen da bi ja njih odrao po gradskoj guzvi u spicu, npr redshadow bi gledao u auspuh lazicevoj tarabi koju on vozi svaki dan po ceo dan po beogradu kad bi merili ko ce pre da stigne preko nekih od mostova u sred najvece guzve a o mom bivsem ktm-u da ni ne pricam, u takvim situacijama su brzi vozaci skutera dostavljaci pica jer su svaki dan po ceo dan u treningu tako da se ne treba previse opterecivati ko je bolji i ko ima veci, vozis sta imas onoliko agresivno koliki si stepen rizika spreman da preuzmes tj koliko ti procenis da je bezbedno

megaidiot

oborio sam motor u mestu par puta, u gradu - i nista se nije promenilo na gumama, znaci lazu sve.

Citat: niki64 poslato 31 Decembar, 2017, 10:57
Oce li meni nekome sa krizom srednjih godina, koji je juce kupio motor i poceo da vozi da objasni bar one najosnovnije pojmove za voznju kao sto je ovaj Chiken stripes
moras prvo da resis tu krizu i kupis motor bar pre dve godine, ja sad razmisljam da prodam svoj pa da kupim sledeci pre dve tri godine kad sam imao vremena da se vozim svuda, ali takvi su mnogo skupi na oglasima.

Citat: Gavrolini poslato 31 Decembar, 2017, 09:46
Kad ti ozbiljna ekipa digne motor moze biti vas vlogera koliko hocete taj motor necete vise videti.
videce, ovako:

"vidjene prednje viljuske na kp? jesul tvoje?"  [rofl]
vidis u beogradu ima i mek, ima i vlogeri - a jel imate vi vlogere u sabcu?

Gavrolini

Ne ali imamo pravopis u ©apcu :)
Imamo svasta nesto ali za sad koliko znam nemamo te vlogere. Mada na zalost imamo idiota u parovima :)

mkt



niki64

Citat: mkt poslato 31 Decembar, 2017, 12:01
ima li taraba u Sapcu
Citat: Gavrolini poslato 31 Decembar, 2017, 12:07
Ima
Ako pise pi.ka na njoj, ne lizite, nije prava
Hvala Vam na objasnjenju, sacu da navezbam i da lovim cice.
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

Ivicat

Sa dve stvari se ne slazem.
Citat: milomir22 poslato 31 Decembar, 2017, 10:27
Ja u voznji koristim sirinu trake, a gde preglednost dozvoljava, sirinu celog kolovoza...

Prelazenje u drugu traku je za mene ne prihvaljivo.
Sta bi bilo kada bi svaki vozac odlucivao da li je pregledno (bezbedno) da promeni traku?
Na primer ovde:
! No longer available

Citat: milomir22 poslato 31 Decembar, 2017, 10:27
...Brat ima nove gume i obara skoro do ruba (mozda mu 3-4 mm fali), a za mene je amater u voznji.
Onaj ko ume da obori motor meni govori da bolje poznaje svoj motor i svoje granice.

FANTOM

   Uff je rekao ono sto sam i ja mislio da kazem , ako se vozis po gradu normalno da ce ostati trag samo po sredini , isti taj dan odes npr na avalski dobijes dobijes efekat druge slike kod Ufffa. A ti likovi koji zagledaju kakva mi je zadnja guma nije da ih nije bilo su uglavnom neki kompleksasi. Npr. Imaju po 70 kg pa ja kad se pojavim sa 110 kg negde na parkingu da bi me unizio posto ga pukne komplex on zagleda pa kaze au slabo ti ovo teras, ja teram do ivice . Na sta se ja samo nasmejem . Sta lav ima da objasnjava antilopi da moze odma da postane vecera  [rofl] [clapp] [thumb_up] .
   I sto se tice Gs sa tonom elektronike tesko da moze R neki da ga odere ako lik na GS zna ozbiljno da vozi. Ima neka ekipa starijih likova koji imaju Gs -ove samo cekaju na Ralji nabedjene likove na R- ovima iz grada da ih odvale od Tresnje do Ralje po krivinama . Jednom priliko proletese pored mene sa unutrasnje strane u desnoj lakat krivini , jos sam se nesto zamislio. Reko sta bio ovo ajte vi sto zurite samo napred  [cheers]

milomir22

Citat: Ivicat poslato 31 Decembar, 2017, 13:05
Sa dve stvari se ne slazem.
Citat: milomir22 poslato 31 Decembar, 2017, 10:27
Ja u voznji koristim sirinu trake, a gde preglednost dozvoljava, sirinu celog kolovoza...

Prelazenje u drugu traku je za mene ne prihvaljivo.
Sta bi bilo kada bi svaki vozac odlucivao da li je pregledno (bezbedno) da promeni traku?
Na primer ovde:
! No longer available

Citat: milomir22 poslato 31 Decembar, 2017, 10:27
...Brat ima nove gume i obara skoro do ruba (mozda mu 3-4 mm fali), a za mene je amater u voznji.
Onaj ko ume da obori motor meni govori da bolje poznaje svoj motor i svoje granice.

Kada kazem pregledno, mislim 100% pregledno, bezbedno i predvidljivo, malholand je put opterecen saobracajem i nepreglednim krivinama.


Ili samo ima bolje gume, a losije kroji krivine (ne koristi punu sirinu puta).
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Bori¹a

ja mislim da samo ograniceni ljudi i kompleksasi zagledaju te chicken stripse... sta te boli kurac kako ja vozim, vozim kako mi odgovara, pretekni me i idi

Conti-Moto

Sad sam se totalno skenjao ...
Shvatio sam da 37 godina pogresno vozim i da uvek izaberem pogresan model motora posto ne volim eRove.  :'(
Ceo zivot vozim nejkede i trosim gumu samo po sredini. U krivini se trudim da ispravim motor da se ivica gume ne bi trosila,
kameru ne mogu da okacim na motor jer bi onda bio jos sporiji, jednom recju, jebiga. Skenjao sam se ...
Ili cu prodati ovo sto imam i kupiti motor (R) ili vise necu voziti motore.
Sta bi tek bilo da priznam da sam (naravno potajno) uvek simpatisao poljoprivredne masine, tj. enduro ?!
Bolje da cutim i da sam umirem u mojoj muci, niko ne zna kako mi je sada.
Od momenta kad sam poceo da citam ovu temu sam poceo da se gasim u vezi motora, mislio sam da predjenih skoro pola miliona kilometara
na dva tocka donose sa sobom i neko iskustvo ali ... greska Stevo, greska ...

Ako neko prodaje povoljno neki dobar eR neka mi se javi.
Novo !!!
Conti ROAD !!

TEEfqd

Conti moto@ nacin razmisljanja ljudi koji se konformisu drugima. Sta si hteo reci

TEEfqd

@conti Ako si hteo da napises nesto da se smejemo izvini, imam sranje smisao za humor

Glava Dole

Citat: redshadow poslato 31 Decembar, 2017, 14:08
Conti moto@ nacin razmisljanja ljudi koji se konformisu drugima. Sta si hteo reci

Da nije cava(sto je tacno) ako ne zeli da rizikuje da mu baba predje ulicu, neko se zadesi, neko iz suprotne trake predje u njegovu a on nema lufta da odraguje, ne gata da li ce u krivini mozda biti sljake i kakve je konstrukcije asfalt (klizav ili 'rapav), zato sto ne preferira eR-ove jer mu je neki tamo vloger rekao da su to najbolji motori na svetu, nije sujetan i boli ga uvo za tudje misljenje itd :) Je l' sad jasnije?

Bori¹a


Conti-Moto

Citat: Milos96 poslato 31 Decembar, 2017, 14:25
Citat: redshadow poslato 31 Decembar, 2017, 14:08
Conti moto@ nacin razmisljanja ljudi koji se konformisu drugima. Sta si hteo reci

Da nije cava(sto je tacno) ako ne zeli da rizikuje da mu baba predje ulicu, neko se zadesi, neko iz suprotne trake predje u njegovu a on nema lufta da odraguje, ne gata da li ce u krivini mozda biti sljake i kakve je konstrukcije asfalt (klizav ili 'rapav), zato sto ne preferira eR-ove jer mu je neki tamo vloger rekao da su to najbolji motori na svetu, nije sujetan i boli ga uvo za tudje misljenje itd :) Je l' sad jasnije?

Hvala Milose
Novo !!!
Conti ROAD !!