Glavni meni

Raznorazni budzeraji

Započeo Glava Dole, 24 Novembar, 2017, 00:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Eto, nemam brusilicu za neke sitnije stvari, tipa plocice za elektroniku i neke nezahtevne sitnice pa necu zbog toga za Cacak da kupujem brusilicu koja uzgred dize i preveliku buku :) Dobijem ideju i odem kod kineza, uzmem plocu za 50din i komplet za smirgle 150din :) Ucvrstim prvo u dobrom polozaju odokativnom metodom i uz pomoc stege s jedne toplim lepkom, pa s druge strane nalijem sodu i super lepak, skinem onaj slab plasticni pa ojacam i s druge strane, ostavim da se lepo osusi i rezultat... jako, ne mrda, a moze da se koristi na aku-odvijacu za neke nezahtevne stvarcice, u mom slucaju za elektronske plocice najvise :)

Samim tim dobih ideju i za novu temu kakvu do sad nismo imali koliko ja znam, tipa kako ste na neki relativno lud nacin resili neki problem, od nicega napravili nesto, zakrpili nesto sa minimumom uloga il sta ti vec znam :) Pa... navalite :)



(iskljucivo namenjeno za auteticne autorske slike ili tipa "ja uslikao ludoriju nekog poznanika". Za slike sa neta vec postoji tema, to nas ne interesuje) :)

Andreja

Pa Juga kad bi okaèio fotke njegovih radova, mogla bi opu¹teno da se zakljuèa tema.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

UFF

 [rofl] istina

nije dzabe budz majstor

Lazic

Pa nek okaèi... Ili neko ko ima slike... :D Ja mogu samo sliku æopave, nosaèa kofera, nosaèa tablice... :o ;D

Nego Milo¹e zima æe, vreme je za glavu... ;D

Glava Dole

Pa kaci, sta cekas :) Kad rece glava da onda okacim kako produziti kljuc za svecice uz pomoc manjeg kljuca i imbusa, selotep trake:



Pa kako se poliraju ventili uz pomoc aku-odvijaca...



... koji je spojen na kutiju koja uz to provereno moze da svira i cele noci jace od svakog malog prenosnog zvucnika :o


Pa kako se NE montiraju opruge ventila [rofl] Ali jeste budzeraj i vredelo je pokusati :)



To su samo primeri, ima toga koliko hoces s obzirom da mi je budzenje u krvi :) Ali ko da se seti sad ovako odjednom :)


Biker-Boy

Sta's, budzenje nam u krvi, 'esmo mi balkanci il nismo  ;D
I feel the need..... the need for speed !!!

Glava Dole

Ahh pa da, da me onaj nas idiot nije podsetio zaboravio bih na kilo kljuc koji je savrseno dobro odradio posao i to 2 puta :)


PECA BMW

To sto si pravio da seces ploce i obradjujes neke sitne stvari  se zove bijaks ja jako je jeftino !
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

ma ovo ipak ne radi kako treba, probao sam :) Imam mali elektricni biax, znam sta je odavno a uzeo sam skoro al ne znam gde da nabavim tako male plocice, onu koju sam dobio sam plomio dok sam je izvadio iz kutije koliko je slaba i krta, neverovatno :) Pa dobio ideju da napravim nesto sto ce trajati al kurac... mrvica debalansa=neupotrebljivo :) Vredelo je pokusati :)

PECA BMW

ima te male i krte rezne ploce ali u kompletu ima i malih reznih ploca poput onih na brusilici .

imas recimo ovde :
https://www.kupujemprodajem.com/Komplet-za-bijaks-52804726-oglas.htm

Slika br 2 , gore u drvenoj kutiji dva crna diska to su bas kao na pravoj brusilici kamen .

a i ovo zavrsava dosta posla :
https://www.kupujemprodajem.com/Komplet-HSS-kruznih-testera-za-bijaks-52590084-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Dijamantske-rezne-ploce-5-velicina-53383550-oglas.htm
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

dr32

Fino, ja æu samo da zapratim temu.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

niki64

Citat: Ho¹tapler poslato 26 Novembar, 2017, 08:31
8)


Ajde Milos96, ajde matori kosta, Juga velemajstor, ali Hostapler budz majstor, ma ajte molim vas  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
Ko hoce, nadje nacin, ko nece, nadje razlog.

Glava Dole

Citat: PECA BMW poslato 26 Novembar, 2017, 04:33
ima te male i krte rezne ploce ali u kompletu ima i malih reznih ploca poput onih na brusilici .

imas recimo ovde :
https://www.kupujemprodajem.com/Komplet-za-bijaks-52804726-oglas.htm

Slika br 2 , gore u drvenoj kutiji dva crna diska to su bas kao na pravoj brusilici kamen .

a i ovo zavrsava dosta posla :
https://www.kupujemprodajem.com/Komplet-HSS-kruznih-testera-za-bijaks-52590084-oglas.htm

https://www.kupujemprodajem.com/Dijamantske-rezne-ploce-5-velicina-53383550-oglas.htm

Hvala puno peco, tako nesto mi je trebalo, samo te rezne plocice :) Takvu jednu sam i dobio uz biax, ali akzem nenormalno tanka i krta, pukla kad sam je vadio iz kutije :) I za tako polomljenom sam jednu plocicu uspesno isekao(a falilo joj pola parceta), ali je i potrosio do daske :) Pitao tamo gde sam kupio biax(prodavnica elektronike) i oni niti imaju niti znaju gde ima a ja vise nisam ni trazio, uzeo samo komplet burgijca a potrebno mi je i ovo :) Narucujem odmah onaj kompletic od 900din :)

@Hostapler, e najzad i neka konkretna dopuna teme :) Mada je u pravu Niki, folirantu jedan bre :P [rofl]

Glava Dole

Pa jos malo budzeraja :) Ventil snage na bivsoj TZR-ki uz pomoc releja, signala sa obrtaljke, potencimetra, tranzistora, mikroprekidaca i malo dvokomponentnog tecnog metala :) Moglo je i da se steluje potenciometrom na kojim obrtajima da otvara, pozicionirao ga tako da je moglo da se steluje i u voznji :) Do duse zbog njega sam puko jednog otpozadi, sreca proslo je relativno bezbolno :)

! No longer available

viper

"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

megaidiot

lepsi somerzbi, ovo tvoje crno depresivno

Lazic


Andreja

Bitch please.

Strahinjin Tomos BT50, 2011. godine. Dupla za¹tita, limeni blatobran PLUS flajka. Obratite pa¾nju na posveæenost detaljima.


Leta gospodnjeg 2017. Bora i Juga mi prave æopu od vodovodne cevi:



Rezultat:



Na¾alost, "æopa" je pukla ba¹ tamo gde je Juga rekao da æe da pukne, na navoju. Poslednjih par meseci vozim æopless, jer sam tako u moguænosti.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Glava Dole