Glavni meni

pritisak u gumama

Započeo aleksr6, 03 Mart, 2011, 19:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Taraba

Nemoj naglo da dodaje¹ gas veæ lagano i odmereno. Kad oseti¹ da kreæe da kliza isto tako popusti¹.
Ako da¹ naglo gas - ide¹ u low side.
Ako se ukenja¹ pa pusti¹ gas naglo - ide¹ u high side.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

TEEfqd

naravno naravno. vec sam imao neka krajnje zanimljiva klizanja, ali sa laganim i odmerenim gasom, i kad je krenuo da kliza samo sam prestao da dodajem gas i ostavio ga na istom, ispravio se sam.
gledam neke klipove po netu, ljudi voze r-ove po ulici i daju veci gas od mene sa istim gumama i prolaze opusteno i to pod jacim nagibom. cini mi se da je jedini realan odgovor to da nam je asvalt kurac.

Major

Idealan pritisak u gumama 1.75 po strucnom misljenju sednice koja je zasedala sinoc ;D

UFF


Major


MISTER X

Citat: redshadow poslato 06 Avgust, 2012, 20:53
vozim gsxr 600 k9, bt16 su gume. imam oko 65kg sa opremom :D. prednja mi je 2.4 zadnja 2.6. na koliko da spustim da bi mogao da dajem malo vise gasa u krivini a da ne kliza? posto se ne razumem uopste moram da pitam :S

Dobar motor, dobre gume, a centimetar do ruba zadnje gume. Eh, eh!  Prednja 2,1, zadnja 2,3 i mo¾e¹ spu¹tati do ruba, naravno kad se dobro zagriju, kad je asfalt dovoljno grub i kad je zavoj dovoljno prikladan. I naravno spu¹taj se postepeno kako bi polako sticao samopouzdanje i vje¹tinu. Nikako nemoj u spust samo zato da se spusti¹. Jednostavno naði neki dobar, pregledan zavoj grubog asfalta, srednjeg radijusa koji je u svojem drugom, izlaznom dijelu ne¹to zatvoreniji. Provjeri da li ima pjeska ili ¹odera jer to je stra¹no bitno. (znam lika koji je jedan zavoj na slabo prometnoj cesti na kojem je vje¾bao nagib pomeo metlom da bude skroz siguran).   Proði ga, spusti se. U oba smjera, vamo - tamo. Vidi koliko si i¹ao. Vrati se, proði sa 5 km br¾e, spusti se, vidi. Pa opet po 5 km. Èak i vi¹e puta sa istom brzinom da stekne¹ feeling. A treba¹ postepeno oguliti i masni dio gume uz rub koji ti je jo¹ netaknut. Brzina ne smije biti takva da se dovodi¹ u situaciju da mora¹ koèiti u nagibu. Vodi raèuna o tom faktoru. Nema koèenja dok vje¾ba¹ osjeèaj nagiba. Ako osjeti¹ nesigurnost ili pretjerani strah, ne forsiraj. Ako doðe¹ do neke toèke gdje se naprosto ne usudi¹ dalje (ni¾e) èak i nakon 5 - 6 istih prolazaka ne forsiraj sam sebe. Gledaj da ne padne¹. Ni¹ta na silu. Ako je strah jaèi od tebe, odustani. Ne mora¹ nu¾no voziti do ruba. Mnogi ne voze. Ali kad jednom dobije¹ osjeæaj da se bez straha i sigurno spu¹ta¹ u nagib to ti je to.  Za poèetak zavoj i naginjanje prolazi po inerciji bez dodavanja gasa na izlazu. Budi u vi¹oj brzini s manje okretaja.  Treba¹ steæi hrabrost u nagibu. Za davanje gasa od sredine ima vremena naknadno. To je veæ nadgradnja uèenja, a za to ima¹ vremena. Zasad je u poèetku samo bitno prevladati strah od nagiba, steæi osjeèaj kad si glavom blizu asfalta.
I naravno, GUME ZAGRIJANE.    [thumb_up]



AndreyRR

iz kod dela vase lepe si  ;D

TEEfqd

hvala mister x, javljam utiske posle veceras

MISTER X

@ AndreyRR

Zagreb    [cheers]


@ redshadow

Jo¹ sam ti zaboravio napisati da vodi¹ raèuna o tome da su desni cestovni zavoji o¹triji od lijevih zavoja (ukoliko ih ne sjeèe¹ i prelazi¹ na lijevu traku). Englezima je obrnuto. To imaj na umu kad se zalijeèe¹.  A kao za peh, veæina bajkera vi¹e voli i lak¹e spu¹ta u lijevi nagib. Eto, lo¹a okolnost za nas bikere.

AndreyRR

ne znam zasto ali sam imao utisak da si iz dalmacije [cheers]  [cheers]

Slaninar

Citat: Taraba poslato 06 Avgust, 2012, 21:46
Nemoj naglo da dodaje¹ gas veæ lagano i odmereno. Kad oseti¹ da kreæe da kliza isto tako popusti¹.
Ako da¹ naglo gas - ide¹ u low side.
Ako se ukenja¹ pa pusti¹ gas naglo - ide¹ u high side.


Najva¾nije od svega je da ne slu¹a¹ savete po forumima. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Taraba

70% statistika su izmi¹ljene.
Mislite o tome... [ludak]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Major

Citat: Slaninar poslato 13 Avgust, 2012, 09:42
Citat: Taraba poslato 06 Avgust, 2012, 21:46
Nemoj naglo da dodaje¹ gas veæ lagano i odmereno. Kad oseti¹ da kreæe da kliza isto tako popusti¹.
Ako da¹ naglo gas - ide¹ u low side.
Ako se ukenja¹ pa pusti¹ gas naglo - ide¹ u high side.


Najva¾nije od svega je da ne slu¹a¹ savete po forumima. :)

Bas tako. A nemoj da slusas ni drugare ;D Ma najbolje da ne slusas nikog ;D

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Major


easy


Zelen


MISTER X

@ AndreyRR

Ne kužiš njihov dijalekt? Oni govore ikavicu. A ja štokavicu i kajkavicu, tako da Dalmacija - niti blizu.
Ali imaju najbolju moto dionicu u Lijepoj našoj. Sjeverni Jadran, nevjerojatno dobrih cca 90 km od Senja do Tribnja. Savršen, relativno grub asfalt (mislim da je zelenkaste granitne baze), bez ijedne jedine zakrpe na svih 90 km. Uz to savršeno ravan bez ikakvih valovitosti, uspona ili nizbrdica.  Cijelo vrijeme pod Velebitom ide skroz uz more lijevi-desni zavoj na zavoju sa rijetkim kraćim ravnim dionicama, sve relativno dobro pregledno. Naseljenost skoro nikakva, prometa gotovo nema, a policije nigdje, nikada.
Tamo se rubovi gume skidaju bez problema, tamo se šalta, ubrzava, koči, odvrče gas, tamo nabijaš nevjerojatan andrenalin, tamo se stječe vještina, tamo se stiče iskustvo. Tamo vidiš što motor može. I što ti možeš.
Ostale ceste u Dalmaciji su izrazito loše, napravljene od vapnenačkog asfalta, glatke, skliske, svjetlo-sive.
 

Hohštapler

#158
Daj ti to nama na google maps ucrtano... [balavi][cheers]

Npr. ja sam pre mesec dana pro¹ao ovuda (kolima!  [veryangry]) i odu¹evio se putem... Dodu¹e, ja ¾ivim u ravnoj Vojvodini, za mene je nadvo¾njak visok....
https://maps.google.com/maps/ms?msid=216192670108205327558.0004c7237fe3eaa55acf5&msa=0&ll=45.67932,16.671753&spn=1.707823,3.532104
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Che

Citat: MISTER X poslato 13 Avgust, 2012, 13:43
Ali imaju najbolju moto dionicu u Lijepoj na¹oj. Sjeverni Jadran, nevjerojatno dobrih cca 90 km od Senja do Tribnja.

Vratnik?