Glavni meni

14 dana po Srbiji

Započeo lord_oblivion, 15 Jul, 2017, 20:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Sve je poèelo ovako:



A bilo je ovako:

! No longer available

Posle Ribarske banje je bilo 10 puta zanimljivije ali se napunila kartica i nisam ni¹ta snimio sa te etape.

5 kampova, 1000 kilometara krivina i ¹odera i mnogo novih prijatelja  :D

Hvala Darku na organizaciji za Zajeèar, tast ti je legenda  [thumb_up]
Hvala Enduro klubu Lomnica i na¹em domaæinu Srðanu Frizeru na servisu mog amortizera i kutije filtera i Milo¹evog retrovizora.
Hvala Goranu na gostoprimstvu i dru¾enju, pozdravi Zorana i Ðo¹u  [cheers]

I jedna za kraj:



Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Gavrolini

Lepo. Kako bih zadovoljan i 5 dana da mogu da pobegnem. Mada ste ovo bas razvukli na mnogo dana.

lord_oblivion

2 dana tamo, 5 ovamo, 3 namo, nije nam se ¾urilo.
Ima jo¹ slika, samo dok ih aploadujem.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole


mkt

ajd pisi kaci slike da vidimo

lord_oblivion

Jedan od 4-5 strmopizda posle Ribarske banje. Naravno da na slici izgleda manje strmo nego ¹to jeste  :D



Na slici ja spu¹tam biciklu od jedne od ovo dvoje dece. Klinci voze za medalju. Od rano su im utrapili endurke u ruke, umesto lutkica.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Nika


Kostić

jebo te taj kinez kad se samo kvari. svaki spustojeb je na slike bezveze u odnosu na stvarno ;D izem ti skils kad gurucka¹ nizbrdo, aj se strmolji ako sme¹ ;D

Darko

Citat: lord_oblivion poslato 15 Jul, 2017, 20:08

Hvala Darku na organizaciji za Zajeèar, tast ti je legenda  [thumb_up]


Hahah , moj tast je vec postao urbana legenda medju motomanijacima ...

Nema na cemu , kad god se nadjete u mom kraju necu da cujem da ste spavali po hotelima i jeli nesto bez veze...

Dobrodosli ste uvek :)

Tj , bilo ko sa foruma :)

ЯЭВОЛУТИОН

zasto se ovo zove putopis.....nije nista pametno napisano....fotografije vidim ali ne i prateci tekt....ne mizlim na komentara tipa "ja i moj motor". "moj motor i ja","ja kako vozim motor""ja pored mog motora"....
Nadam se da si napisao neki sastav u osnovnoj ili srewdnjoj skoli....unesi malo duha....da osetimo miris cveca, povetarac...nagorelu lamelu i zapaljenu gumu...nesto...
Ovo dodje kao drkanje na slike u plejboju....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

lord_oblivion

Strpljenja, jo¹ se nisam ni po¹teno raspremio.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

OKi

Citat: Darko poslato 16 Jul, 2017, 14:18

...tast je vec postao urbana legenda medju motomanijacima ...


[kralj] [kralj] [kralj] [clapp] [clapp] [clapp]

Lazic

Vidim debeli nije vi¹e toliko deb'o, ali i po offu vozi kao na asfaltu... ;D

Kostić

nisi ti video debelog u akciji. al kad je u akciji, obièno driftuje kroz kukuruz po dvaes metara i zabode se u jednu jedinu rupu.... ;D

Lazic

Video sam ga na asfaltu... Dovoljno... ;D

mkt

kakva je ova crvena ruta do zajecara
isao bih tuda ovih dana

lord_oblivion

Smederevo-Veliko Selo-Veliki Popovac-Petrovac na Mlavi-Krepoljin-®agubica-Brestovaèka Banja-Zajeèar.
Deo izmeðu manastira Gornjak i Krepoljina je u tom trenutku (1 i 2 jul) bio pod radovima, nasut ¹oder. Manji deo nov asvalt.
Ostalo standardno, za enduro savr¹eno  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

¾arko1983

Citat: mkt poslato 18 Jul, 2017, 12:45
kakva je ova crvena ruta do zajecara
isao bih tuda ovih dana
za sve informacije stojim na raspolaganju, inace radi se deonica Gornjak-®agubica koja je bila u¾asna, oko 20 km je uradjeno dva sloja asfalta, krivine.....za motor lepota

lord_oblivion

#19
Kao ¹to sam veæ gore napisao, crvenom linijom smo krenuli da 'prekratimo' do Zajeèara. Poslednje veèe 51. Gitarijade.
Put do tamo, izuzev Bg-Smederevo i Brestovaèka Banja-Zajeèar, zaista u¾ivanje. Za enduro i za one kojima nije ¾ao felni i amortizera.

Prva pauza je po planu bila u ®agubici. Tamo nas je zatekla op¹ta gungula, policija i zatvorena ba¹ ulica kroz koju smo trebali da proðemo da bi do¹li do Vrela Mlave.
Ne, nisu nas jurili. Taj dan su Dani Homolja 2017.
Naðosmo drugi put, prva desno, desno i jo¹ jednom desno.



I ovde gu¾va. I vruæina, koja nas je sustigla jo¹ na smederevskoj obilaznici. Sedosmo da popijemo kafu, konobara nema 5 minuta.
Vruæina.
Ajmo mi odavde. Uskoro æemo u klanac, tamo je sve¾ije.

Ne treba da napominjem one prelepe krivine preko Crnog Vrha. Mislim da malo ko sa foruma nije i¹ao tuda. Od ®agubice pa pored Borskog jezera dole do Banje. Odatle se ide za Bor i Zajeèar.
Negde oko vrha ima jedno desno odvajanje, dobar ¹oder, koje bi trebalo da nas odvede do Slobinog nikad zavr¹enog kompleksa.
Tu smo se slikali pro¹le godine, kad smo i¹li na Staru i na Mid¾or. Sad nismo, vruæina je.
Èekam debelog oko 3 minuta, pr¾im se. Ladim motor. Eto ga. Neæka se da se popnemo iako je to bio njegov predlog pre puta.
Nailazi jedan bemve (auto, ne motor) i zapuca gore ¹valer gasom. Ja mu ka¾em - ako mo¾e ovaj mo¾e¹ i ti.
I tako se popesmo uz taj veoma zahtevan i opasan nasuti put od èak 300 metara. Pravo pred namrèenog èuvara sa kerom koji, rekao bih ne¹to i ne voli motore. Ker. Èuvar ne voli posetioce. Ni slikanje.
Ka¾e, imate ovim putiæem meteo-stanicu, ima i asvalta, oko 900 metara vam je. Provozajte se do gore.
I njemu vruæina, samo da nas otera, posmatraju ga iz satelita pa da mu ne ore¾u od plate ¹to dopu¹ta civilima da se muvaju oko nekretnina milionske vrednosti. Da se ¹to pre vrati pod klimu, re¹avanju ukr¹tenice.
A i ker da zaæuti. Valjda je i njemu vruæe pa je malko nervozan.
Odluèno (kako ko) dajemo gas i puni istra¾ivaèkog elana (opet kako ko) istrèavamo tih 900 metara i upadamo pravo u merne instrumente, neke èudne antene i kojekakve bele kutije na koèiæima.
Valjda je to ta meteo stanica, nema dalje puta.
I ovde je vruæina. GPS meri 1000 i neki metar.
Iz kuæice ispada neki deèko, kez oko glave. Pozdravlja nas domaæinski, kafa, rakica, ladna voda.
I on vozi motore. Studira meteorologiju, ovde radi od zavr¹etka srednje.
Te¹ko æe tu da se o¾eni, letnje smene su im po nedelju dana pa nedelju dana voljno.
Zimi malo du¾e.
Odjedared on mene prepozna, nik sa foruma. Onog drugog, ovde ga nema, mada èitucka. Valjda sklavirio registraciju sa markom i bojom motora.
Samo mi nije jasno kako ja nisam povezao ko je on. Iz Bora, radi kao meteorolog i vozi Apola 250. Pa, Meteorolog  :D



Zimi vozi ovo:



Litra, 140 konja. Ide 'nako ;D Sreæa pa ne mora da se registruje.

Vreme je da krenemo dalje. Vruæina sve vi¹e pritiska.
Kako smo pro¹li jezero, neko je ukljuèio kalorifer u facu. Na najjaèe.
I tako sve do Zajeèara. Put zdrav, prav i brz. Da se ubijem. A nigde 'lada. Mo¾e da se tera 200 al' ja ne mogu, potro¹iæu sve èepove a neæu stiæi u Strmosten. Zato moram polako. A i zbog skraæenog prenosa  :) Dan pred put sam stavio nov lanac i nisam imao vremena da ga razradim (oteglim) da bih mogao da stavim 16z napred pa sam nevoljno krenuo na put sa 14 zuba.
Nema veze, bar sam na dugim i o¹trim usponima mogao da odr¾im brzinu iznad 60  ;D

Èika Sale je jo¹ jutros stavio pivo da se ladi. I toliko je bio nestrpljiv da nam je krenuo u sustret biciklom iako nas je GPS taèno navodio. Po onolikoj vruæinèini.
Smestili smo se u gara¾u. Bez ¹atora, samo podloge i vreæe. Posle piva. A bilo je piva i posle.
Mnogo poma¾e nekoliko ledenih piva na kraju dana punog akcije. Malo spere pra¹inu i malo ohladi.
Veèeras idemo na Gitarijadu, Sale æe da nas odvede da ne lutamo po gradu  :D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.