Glavni meni

Ma¹ina za pranje i su¹enje ve¹a.

Započeo MIGE, 29 Januar, 2017, 20:59

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MIGE

Dajte neko misljenje i preporuku...nesto do 50000 din...2 u 1

UFF

trazim i ja, kazu ne valja da je 2 u 1 ali ko ima mesta za odvojeno... jedino na terasi da susi a ne moze na terasi kad je hladno a bas tad ti treba, kad je toplo moze i na zici da se osusi, ne trosi struju

LG je trenutno najbolja kupovina (ali i kosta) jer imaju motor nakacen direktno na bubanj pa nema ni buke ni vibracija a trebalo bi da bude i dosta manje kvarova, takodje im je sva elektronika zalivena u plastiku pa ne ma sanse da se pokvari od kondenzacije, mada sa druge strane kad se pokvari tu nema popravke..

Od silnih opcija koje danas imaju ne treba mi nista osim odlozenog starta ali ako vec kupujem gledam da uzmem neku sa toplotnom pumpom

bigbad86

Ja imam Ariston i radi 3 godine bez greske. 2u1, bila tad oko 57 hiljada. Jeste bolje da imas odvojeno susac ali ko nema mesta jbg. Ariston ima 10 godina garanciju na motor a 3 godine ovako. Motor je cetkas (ima cetkice) ali ima i kais. Tacno je da one bez kaisa prave manje vibracija ali i kad se sjebu cao zdravo sa popravkom. Serviser i kucni prijatelj je rekao da je bolje da ima kais, tacno je da prave vise vibracija ali ako se nesto sjebe sa bubnjom ili se preoptereti bubanj tad je u centrifugi kais najslabija karika i on pukne da bi spasio motor. A kad je "direct drive" a sjebe se nesto sa bubnjom onda se sjebava sve.

bigbad86

A da, ova nasa prima 9kg vesa za susenje i 7 kg vesa za pranje (veliki bubanj), lepo pere, lepo ispira. A centrifuga joj je na 1800 obrtaja dok je vecini na 800-1000 tako da kad izadje iz centrifuge maltene je prosuva, bacis je na zicu sat vremena i posle peglas ;)
Slicna kao ova, za nijansu bolja
! No longer available
! No longer available

ЯЭВОЛУТИОН

Ja kupi CANDY pre...bem li ga....'86 godine....wash and dry...2 u 1....full prohrom....jos radi....susac koristimo samo zimi i za bebece stvari...i nikad na skroz suvo...sranje je jer se tesko pegla...mora ponovo da se kvasi...

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

I nasa Candy kupljena tu negde 88-89 i dalje je radila ali keva htela novu i bolju. Mislim da je cale prodao za 15-20 litara rakije, nisam siguran. :D Al nije to vise taj kvalitet Candy-ja...

UFF

eto, znaci radice deceniju dve i sta cu onda kad se pokvari?
pa da je bacim i kupim novu naravno, delova ionako nema vise, jedino da kupim polovnu pokvarenu i da platim majstora da prepakuje pa da otvorim otpad za ves masine i da radim sa delovima za iste?

Boban_m

Jedino sto ova nova tehnika ima tendenciju da crkava po isteku garancije.

Bojan

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 29 Januar, 2017, 23:28
Ja kupi CANDY pre...bem li ga....'86 godine....wash and dry...2 u 1....full prohrom....jos radi....susac koristimo samo zimi i za bebece stvari...i nikad na skroz suvo...sranje je jer se tesko pegla...mora ponovo da se kvasi...


Ti si kupio masinu dok su jos valjale sad samo uzimati one sa duzom garancijom i prodavati bar godinu pre isteka , pa opet isto, dodaj pare pa novo. Na gorenju (samo pranje) ali bese tad neka do jaja zamenih gomilu stvari u garanciji. Lezajeve, amortizere, baglama vrata, brava vrata, cetkice na motoru i jos par sitnica uz to. Da je bila garancija 2g verovatno bi me popravke dosle kao nova u radnji.

UFF

Citat: Boban_m poslato 30 Januar, 2017, 01:10
Jedino sto ova nova tehnika ima tendenciju da crkava po isteku garancije.

da mi neko objasni kako se to ves masina ili auto npr programira da crkne po isteku garancije a ne po predjenoj km recimo
ja je ukljucim jednom nedeljno

Boban_m

[email protected] za upite ;D I ja sam takodje provalio da po skladistima roba traje duze :P

bigbad86

U programatoru masine ubace program koji krene da otkucava vreme od na primer 3 godine od kad ti prvi put uradis full ciklus pranja na 90. I posle toga se samounisti nekim naponom ili jednostavno prestane da radi kako to elektronika ume. A posto je zaliven u plastiku popravljanja nema, samo nov deo. Cak i da hoces nov deo, posle 3 godine nije u garanciji a kosta ko pola nove masine. Kao ekrani na fonu. Napravili bi oni to da ne moze da se polomi nikad. Da hoce.

bucko

Siemens je tata svima,jedino se cenovno ne uklapa

Candy je punto a siemens bmw m

UFF

eto bio danas kod mazzia i zena mu se kune u bosch kaze citala po forumima


sutra idem kod lika koji dovozi iz nemacke nove i polovne ves masine a kupuje samo miele i simens


takodje jurim i kombinovani frizider duzmem (lg isto i samsumg se qrce sa njihovim digital linear inverter motorima koji prave manje buke, nikad se ne gase a manje trose i duze traju) tako da ce verovatno biti lg mada sam bacio oko i na Liebherr ali sta ja znam to iz svajcarku garant nista ne valja

bucko

Nadji elektrolux ,ce se iznenenadis sa karakter

bigbad86

Kod nas friz LG no frost, garancija 2 godine evo traje vec 6.

Hattrick

Citat: bigbad86 poslato 30 Januar, 2017, 01:39
U programatoru masine ubace program koji krene da otkucava vreme od na primer 3 godine od kad ti prvi put uradis full ciklus pranja na 90.

[wtf]

bigbad86

Vrlo je moguce, video sam neki klip da rade to sa stampacem.

Hurricane


idanijel

Meni crko lg gr 390 ili 389 cuveni kombinovani 390 tog dana.-popravka 100e shabani korejanski,treba u obodin na praksu didu.