Glavni meni

FZR neæe dupali? Glasanje

Započeo Hurricane, 25 Decembar, 2016, 16:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Ma ne moze na jednom da meri kako treba a na drugom da laze... nema, i bez manometra jedva pirka kad stavim prst direktno na crevo dok na ovom trecem pravi jak pritisak... odma sam pod lampom skinuo poklopac, da ugrejem ruke pored grejalice pa da vidim sta se desava a sutra cim ustanem prvo idem po spijune...

bogdan

a kad verglas   jel podize sibere na karbovima , ako se ne dizu   imas manju kompresiju  bez obzira sto ti drzis pun gas

Havarisan

Samo uzmi deblju plastiku  :)

goranvojska

Citat: Havarisan poslato 15 Januar, 2017, 18:35
Samo uzmi deblju plastiku  :)
slazem se najbolje ona od kante castrol ulja.druge marke falsiraju.

PECA BMW

Citat: goranvojska poslato 15 Januar, 2017, 18:44
Citat: Havarisan poslato 15 Januar, 2017, 18:35
Samo uzmi deblju plastiku  :)
slazem se najbolje ona od kante castrol ulja.druge marke falsiraju.

ali mora one starije kantice , ove novije imaju mekanu plastiku pa moze da falsira ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

mali_zmaj

Ovo je vec preslo u zonu sumraka!!!   ;)
jin-jang

Glava Dole

#566
Sad sam iseko limenku, ona je do duse jos tanja(plastiku mi odneo vetar), samo da vidim dal ima uopste zazora dok sutra ne kupim spijune... i ima na svim sem na jednom ventilu na cetvrtom cilindru... al dobro aj on, al sto onda prva dva recimo nemaju kompresiju a zazor imaju... i usisni i izduvni... sutra da premerim pa ce ipak morati izgleda glava dole jbg...

To be continued sutra...

PECA BMW

e jbg sad nas drzis u neizvesnosti do sutra .. gori si od ovih izvestaja sa dakara , sve nesto na kasice ....

idi proveri kad verglas (sa svecicama) dal pravi pritisak na iber lauf , drzi prst na crevo pa vidi dal nabija pritisak ... da budes siguran dal ima karike ..
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

#568
Nabija, pisao sam ranije... zato i mislim da ce morati glava dole...

Al da su ventili ne bi nabijao dole... da je dihtung nabijao bi pritisak u rashladni sistem, opet ne u karter... znaci ostaju karike... za koje opet ne verujem da su u pitanju jer ne bi ni radnije imao dobru kompresiju... ne moze da ima super kompresiju pa da se onda potrose od par verglanja... tek mi sad nista nije jasno  [neampojma]

PECA BMW

Pazi pre nego sto pocnes da rasturas , na gurku i dobru nizbrdicu bi trebalo da upali ako je do kompresije ...

znaci prvo na brdo neko pa tek onda rasutanje ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Citat: PECA BMW poslato 15 Januar, 2017, 20:07
Pazi pre nego sto pocnes da rasturas , na gurku i dobru nizbrdicu bi trebalo da upali ako je do kompresije ...

znaci prvo na brdo neko pa tek onda rasutanje ...

Pa koj ce mi to djavo... ja ocu da ga palim u dvoristu a ne na nizbrdici... i da upali sta da mu radim... opet bi moralo rasturanje...

PECA BMW

ali bi elminisao , struju , karburatore , dovod goriva , svecice ...

ne ne u pravu si , prvo ti skini radilicu da vidis dal je sa sitnim nutom a posle sve ostalo ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Glava Dole

Dovod goriva sam vec eliminisao, svecice sam takodje eliminisao, poslao mi hattcik druge a i ja imam 2 kompleta ispravnih vec... TCI i bobina moguce, to stoji... al nije, kompresija zeza...

rboban

Ne pali vec drugu godinu... na prolece dolazi komisija za paljenje!
Ride It Like You Stole It

Ostoja

Laziæ da bude ¹ef komisije, OBAVEZNO.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Glava Dole

A kosta pomocnik direktora... sta jos moze krenuti naopako [rofl]

Ostoja

Revoluciji, Havarisanom, Peci i sliènima pristup zabranjen uz krajnje ozbiljne pretnje...
[rofl] [rofl]
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Ostoja

I Bori¹a kao obavezni struèni saradnik.. [thumb_up] [rofl] :P
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

ЯЭВОЛУТИОН

razupci motor.....skini bregaste....pozajmi negde kompresor i na pistolj za izduvavanje nabi crevo da dihtuje na taj tvoj adapter....pogledaj koji klipovi su ti gore....kad druknes pritisak na njih ako sisti skidaj glavu ...ako pomeri radilicu onda te jebu ventili....inace sam imao motor koji je palio sa kompresijom 4 na svim cilindrima....dimio je kao dvotaktni i isao 100 maksimum a trebao je 200....mikad nije mogao da navuce pune obrtaje u trecoj, cetvrtoj i petoj...

Inace mi je jesenas stigao cbr600rr koji je upalio kako treba i posle minuta rada samo cufnuo i ugasio se....skinuo sam poklopce i nije prezupcio ali kompresije nema...jedva 2....upravo nameravam da uradim "compression leak test"
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Zazor ventila dobar, kompresije nigde nema? Izvesti bas sta je bilo sa tom cbrkom, zivo me interesuje...