Glavni meni

FZR neæe dupali? Glasanje

Započeo Hurricane, 25 Decembar, 2016, 16:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

meni se èini da je badava skido cilindar blok, glavu, da je koristio sumnjive alate za merenje kompresije, a  ako na kraju ne ispadne kabal od sveæe pa da se desi neki smak sveta.... ne dam ti moj agregat, ima¹ dobar, samo treba da ga sastavi¹.... ako mi¹a pei nije u pravu, dajem deset dinara ....

Lazic

Citat: bobangsxr poslato 28 Februar, 2017, 22:29
Sve ti se ovo desava jer ne slusas... 30 coveka ti kazu jedno a ti sve kontra, i sad kao nisi pametan sta ti je dalje ciniti  [ludak]... Sve mi se vise cini da ti ovo radis namerno da bi ispao zanimljiv
Evo ga jo¹ jedan neobave¹teni, breeee... ;D Ovde se ne zna ni ko pije ni ko plaæa... ;D Kojih bre 30 je ¹ta reklo ??? ;D


edit:
Aj i ja da dodam jo¹ jedno polumi¹ljenje... ;D
Danima razmi¹ljam, kad je rasturio, ka¾e klipovi suvi. To obja¹njava gubitak kompresije, ali koliko znam jedini razlog za suve klipove je nedostatak pritiska ulja, ¹to opet znaèi, ili pumpa ili le¾eæi le¾ajevi da su skroz u bedaku... A opet, to ne obja¹njava pucanje iz usisa i nagli prestanak rada, a da se nije ne¹to istopilo i zakucao...

PECA BMW

a kakvi klipovi treba da budu nego suvi   ! sta je njemu suvo !  mozda ocekivao da budu potopljeni u ulje ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Kostić

pucanje iz usisa jasno potvrðuje mi¹inu teoriju o glavi (motora, ne milo¹evoj ;D )

Kostić

al mo¾da bi mogo da rasturi i radilicu, èisto da vidimo kakvi su le¾ajevi ;D (ako u ulju koje je izvadio nema 'meseèeve srebrne pra¹ine' le¾ajevi radilice su dobri) a posle radilice bi mogo i menjaè da rasklopi

Glava Dole

#1365
Reci mu Lazicu ;D :-*

Pa treba da budu bar masni, celo naravno suvo a sa strane kolko-tolko masno i izmedju karika... on bio suv ko barut... mozda zato sto nije radio neko vreme a verglan do besvesti plus ispiran donji deo gorivom a karike su vec gotove(potrosene iznad service limita) i sve se skupilo... ko ce ga znati...

Otvaranje je svakako moralo zbog srafova na glavi, zaboravih da slikam danas jedan od srafova koji sam odvio... al znate kako izgleda sraf sa aluminijumom na sebi, maltene se navoj poravnao...


@kosticu, treba reparirati prvo moju glavu ;D A pucanje iz usisa takodje moze da bude i TCI, tj da okida kad ne treba... ko ce ga znati... tranzistore sam proverio na njemu i ok su, sve ostalo proverio vizuelno... i to je ok a cip ne mogu jbg... ali karike su u kurcu u svakom slucaju, 0.6 je service limit a meni spijun 0.63 landara...

Lazic

:-* Problem je ¹to te svi do¾ivljavaju kao depilirano dete, a slabo ko zna koliko u stvari zna¹... Da si brljiv, jesi, ali to i treba sa 20 godina a ne kao ja sa 42... [facepalm] ;D Ili jo¹ gore, kao Kostiæ sa 50... :o ;D ;D ;D

Da, zdrav agregat ne mora¹ da vergla¹ do besvesti, a ulja æe da bude svuda...


@Kostiæ:
U pravu si, nisu le¾ajevi... Seæam se meseèeve pra¹ine u ulju... Dva puta... :o ;D Dodu¹e, kod mene je bilo i meseèevih stena tu i tamo... ;D

Kostić

daleko od toga da je glup, da ima pristojne uslove i alat, zaèas bi raskupuso ceo agregat da vidi dal je sve po peesu ;D meseèevi krateri su do jaja, promeni¹ filter, isèuka¹ karter da sve poispada, sipa¹ novo ulje i pravi¹ se lud dok ne izdahne ;D oæe ¹pon da se pojavi i kad drketa¹ po menjaèu pa ga okrnji¹, ja sam vadio opiljke kad sam vi¹e puta pijan oma¹io brzine a motor zakrljao, al je ulje bilo èisto. a jednom mi je zakrljo menjaè i zabo u drugoj. izvadio sam pola zuba. moro sam da otvorim menjaè da ga izvadim da se opet ne digne u zube. radio mi taj zupèanik posle bez problema

Lazic

Tu sam te èekao... ;D Alja mi je svedok, pro¹li agregat kad smo prvi put otvorili, najvi¹e me zanimalo stanje zupèanika u menjaèu, jer sam ga godinama silovao bez kvaèila, ni na jednom zubu nigde nije bilo ni jedne ogrebotine, kakvo kurac krnjenje, Kawasaki je to... ;D Od tada ga silujem bez gri¾e savesti... ;D

Kostić

nisi ti imo 'problem' takve prirode. recimo krene¹ i on zabode. stane¹, gurne¹ tamo vamo on ide. krene¹ on zabode. ako se odvali parèe zuba a de¹ava se, kad stoji, zub padne dole, kad se digne ulje digne se i deo zuba i zabode u snop i blokira ga. ako ne zna¹ za 'jadac' dobije¹ popizditis. ako zna¹ razboli¹ se jer mora¹ da rastura¹ jer govno neæe da ispadne na ¹raf za ispust ulja, nego se sakrije i vreba majke mu ga nabijem....

aæimo

Jedno pitanje, da li ti je ulje koje si ispustio mirisalo na benzin?

Lazic

Citat: kosta66 poslato 01 Mart, 2017, 01:36
nisi ti imo 'problem' takve prirode. recimo krene¹ i on zabode. stane¹, gurne¹ tamo vamo on ide. krene¹ on zabode. ako se odvali parèe zuba a de¹ava se, kad stoji, zub padne dole, kad se digne ulje digne se i deo zuba i zabode u snop i blokira ga. ako ne zna¹ za 'jadac' dobije¹ popizditis. ako zna¹ razboli¹ se jer mora¹ da rastura¹ jer govno neæe da ispadne na ¹raf za ispust ulja, nego se sakrije i vreba majke mu ga nabijem....
Jesam... Na kediju... :D

Glava Dole

Citat: aæimo poslato 01 Mart, 2017, 01:41
Jedno pitanje, da li ti je ulje koje si ispustio mirisalo na benzin?

jbmliga, nisam primetio...

@kosticu pupuuu ne spominji lezajeve, ako pomislim na njih prolupace i oni koliki sam baksuz... do sad su bili dobri, nista nije cukalo... :)

aæimo

Jbg, da jesi to bi objasnilo neke stvari.

Lazic

Osetio bi da je bilo benzina, bilo bi retko, bilo bi ga vi¹e nego ¹to treba...

Glava Dole


Lazic


Glava Dole

Da, ali otkud gorivo u benzinu ako je ustanovljeno da karbovi ne prelivaju... nije to auto pa da sidje u karter ako probije membrana :D Na ispiranje cilindra sam mislio prilikom verglanja sa rukom preko karba bez filtera npr, dodavanje dodatnog goriva, start spreja itd... :) A motor nije radio na vecim obrtajima pa da razbaca i sv enapuni lepo uljem... ovo ga odmastilo, karike vec u kurcu... i sve se skupilo... samo da uspe operacija sa budzenjem kompresionih karika... uhhh... jos istrazujem kako bih to mogao da resim...

aæimo

Malisa, aj na spavanje. Gorivo u benzinu je dovoljan pokazatelj da si umoran.


Lazic

Citat: aæimo poslato 01 Mart, 2017, 02:00
Malisa, aj na spavanje. Gorivo u benzinu je dovoljan pokazatelj da si umoran.


[rofl] [rofl] [rofl]



@Milo¹:
Tako ¹to æe¹ da ka¾e¹ svima da si se otvorio za original... ;D