Glavni meni

Kako obezbedjujete svoj motor od kradje ?

Započeo UFF, 26 Februar, 2011, 04:16

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

Dutchman da si postavio sluku tog vaseg mehanizma umesto sliku fabrickog gsxr-a mozda bi te i razumeli :)

A sta ako komsije nece da se tuzakaju sa tobom pa ti umesto tuzbe bace neku saksiju ili ciglu sa 10tog sprata dole na motor?

Onda ides redom i bijes svakog ko ima stan na toj vertikali? :D

Gašpar


Sandokan

motor drzim u garazi a po gradu samo izvucem kontakt kljuc.(mali mi je grad pa tako nesto se redje desava)
vozi i uzivaj

Kanarinac

Ja imam alarm sa dojavom na pejdzer, mada ga jako retko palim. Obicno zakljucam volan i gledam da mi je uvek na oku kad ga parkiram.  U jako retkim slucajevima se odaljavam od motora tako da ne mogu da ga vidim, ali tad je alarm upajen, pa kontam zapistace ako nista. Ovako motor drzim u zgradi, ima kao mala garazica tj zajednicka prostorija pa je tu preko zime i kad ga ne vozim. Kenjaju komsije da im smrdi gorivo i sl al prezivece nekako :)

Taraba

Kurbla, lanac i disk lock sa svirenom.
Ovo prvo je uglavnom dovoljno da odbije veæinu :D
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Mad Max

upravljac zakljucavam  i kasko uzmem, kuci uvek u garazi stoji, dok sam isao na susrete nateram u hol hotela. mada kad su mi ukrali zaboravim da zakljucam, mislio da ne moram, posto je bio u hali za avione na stazi u banja luci. oni ukrali ja ih trazio nadjem i vratim. uvek na vidiku parkiram. kod nas (ex-yu) kad ukradu tesko da ce ga negde vozit pre u delove da ga rastave. tako ja mislim. ima slucajeva da divljaju malo i ostave ga negde
Brzi od smrti, Jaci od bola

SSZGO

u kojoj to zemlji zivih kad imas kasko?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

SSZGO

i kad stavljate lanac, ili sajlu, ide na ram, da ne bude ovako

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

castor

It's the ride that matters, not the bike…

DebeliZmaj

ovo sto je dutchman napisao planiram slichno u kucnom savetu / sushinici da postavim :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

SSZGO

Citat: DebeliZmaj poslato 28 Februar, 2011, 19:24
ovo sto je dutchman napisao planiram slichno u kucnom savetu / sushinici da postavim :)


za sta brate?
za motor?

veruj da ga ostavis sa kljucevima u bravi niko ga nece uzeti...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

DebeliZmaj

pa kapiram da necu vechno voziti taj jedan motor ...
a i to u susionici/kucnom savetu samo je za preko zime ...
kapiram da je ovako sasvim siguran u dvoristu ... naravno ako
neko reshi .. pa dovoljno da ga obori i eto vec stete ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

K_A_W_A

Uvek u garazi, na oku, volan zakljucan, disk lock itd.

Mad Max

Citat: SSZGO poslato 27 Februar, 2011, 20:44
u kojoj to zemlji zivih kad imas kasko?
R. Srpska, zanima me sta nije uredu kod kaska. Kad sam se slupo u budvi imao sam kasko, tako da sam svu stetu naplatio i sredio motor, od tada znam da je prava stvar.                           
Brzi od smrti, Jaci od bola

Gašpar

Citat: Mad Max poslato 28 Februar, 2011, 21:00
Citat: SSZGO poslato 27 Februar, 2011, 20:44
u kojoj to zemlji zivih kad imas kasko?
R. Srpska, zanima me sta nije uredu kod kaska. Kad sam se slupo u budvi imao sam kasko, tako da sam svu stetu naplatio i sredio motor, od tada znam da je prava stvar.                           

Kasko je odlicna stvar, ali u Srbiji ni jedna osiguravajuca kuca nece da radi kasko za motor.

Mad Max

#35

taj detalj nisam znao, kod nas nije bilo problema, mada nece me iznenadit da bude nesto tako. sad u ch  znam da to nece biti dzabalesku kao kod nas, tako da cu videti kakva je cena, ili uzeti samo polovicni kasko (ne znam drugacije da prevedem, teil kasko)
Brzi od smrti, Jaci od bola

castor

Citat: castor poslato 28 Februar, 2011, 01:21
Kasko = kaciga...

Zajebah se...  [slomljenzid]

Kasko mo¾e i kod nas da se uzme kod pojedinih osiguravajuæih kuæa, ali ne osigurava od kraðe...
It's the ride that matters, not the bike…

svetac

#37
odes u crkvu,stavis na ikonu nesto para,i molis boga da ga ne ukradu sa sve kljucevi i lockovima zajedno!!  [klanjam_se]
naidju ovakva braca i odeeeeee!  [glavazid]
Honda CBR600RR 2007 STOLEN!
Motorcycle Theft

Dutchman

Citat: UFF poslato 27 Februar, 2011, 17:28
Dutchman da si postavio sluku tog vaseg mehanizma umesto sliku fabrickog gsxr-a mozda bi te i razumeli :)

A sta ako komsije nece da se tuzakaju sa tobom pa ti umesto tuzbe bace neku saksiju ili ciglu sa 10tog sprata dole na motor?

Onda ides redom i bijes svakog ko ima stan na toj vertikali? :D

a pa prvo smo zavarili natstreshnincu da ne kisne hahhahahahahhahahahahhahahahhaahahhahahahahhaha ... jbg slikacu ovih dana kad budem ishao u goste :)

Dutchman

Citat: SSZGO poslato 27 Februar, 2011, 20:44
u kojoj to zemlji zivih kad imas kasko?

ima kod nas , al na lupanje ne na kradju ;)