Glavni meni

TAM 110 T7

Započeo bucko, 05 Decembar, 2016, 11:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: srbac poslato 09 Decembar, 2016, 15:22
Stu su nekretnine, vozio sam to po terenu, ima ih jos 15 na oglasima, za malo vece pare 1500 do 2000e registrovani...

za te fijatke i ARove je lada ozbiljno terensko vozilo....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ostoja

Lada - savr¹enstvo na toèkovima, hahahahaa, bila je tema ako se ne varam.
Imao priliku voziti Nivu, onu staru prastaru jednu sezonu po bespuæima (obièno su taèke geodetske mre¾e prvog reda postavljene na najveæe vrhove i pièkovce) i kakva god bila nikad me nigde nije ostavila a penjala se ba¹ svuda, mogla bi se o tome dobra tema napisati....
Od tada samo respekt za tu Rusku nakaradu...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

srbac

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 09 Decembar, 2016, 20:58
Citat: srbac poslato 09 Decembar, 2016, 15:22
Stu su nekretnine, vozio sam to po terenu, ima ih jos 15 na oglasima, za malo vece pare 1500 do 2000e registrovani...

za te fijatke i ARove je lada ozbiljno terensko vozilo....

Kad Lade prestanu da se voze i zavrse u kockama na otpadu [pop]  ARki ce jos biti !!!  :P

Lazic

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 09 Decembar, 2016, 20:58
Citat: srbac poslato 09 Decembar, 2016, 15:22
Stu su nekretnine, vozio sam to po terenu, ima ih jos 15 na oglasima, za malo vece pare 1500 do 2000e registrovani...

za te fijatke i ARove je lada ozbiljno terensko vozilo....
Na velikom Jastrebcu sam se vozio u kampanjoli iz 50 i neke, gde je pro¹la, Niva ne bi mogla ni u ludilu, mo¾da ne toliko zbog podloge, koliko ne bi mogla zbog dimenzija, mada je i podloga bila... :o ;D


brana

Pre par godina, na nasem najvecem off road takmicenju, u soft kategoriji prijavila se jedna lada niva. Dzabe su organizatori ubedjivali coveka da ide da vozi turist. Posle nepunih 200m stala je i nije mogla dalje ni napred ni nazad. Izvukli su je organizatori.
Price o mogucnostima lade nive su mnogo lepe za slusanje uz neko pice na toplom. O ozbiljnim karakteristikama nema reci.

UFF

 [rofl]  sad si im se posro u zivot mislim ljubiteljima njive

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: brana poslato 10 Decembar, 2016, 20:14
Pre par godina, na nasem najvecem off road takmicenju, u soft kategoriji prijavila se jedna lada niva. Dzabe su organizatori ubedjivali coveka da ide da vozi turist. Posle nepunih 200m stala je i nije mogla dalje ni napred ni nazad. Izvukli su je organizatori.
Price o mogucnostima lade nive su mnogo lepe za slusanje uz neko pice na toplom. O ozbiljnim karakteristikama nema reci.
samo nije bila dobro pripremljena//

http://www.autodriversclub.com/classic_car/files/lada_niva__parisdakar___1987.htm

ako je tatica dosao sa 1.6 motorom oda je imao pola zapremine koliko ostatak ekipe...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Andreja

Zaboravljate ljudski faktor... Pojedinci na 125icama su br¾i od pojedinaca na 600tkama...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic

#89
Jok, Lada je kod nas ne¹to kao golf 2, samo za off...





Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 10 Decembar, 2016, 21:37
Citat: brana poslato 10 Decembar, 2016, 20:14
Pre par godina, na nasem najvecem off road takmicenju, u soft kategoriji prijavila se jedna lada niva. Dzabe su organizatori ubedjivali coveka da ide da vozi turist. Posle nepunih 200m stala je i nije mogla dalje ni napred ni nazad. Izvukli su je organizatori.
Price o mogucnostima lade nive su mnogo lepe za slusanje uz neko pice na toplom. O ozbiljnim karakteristikama nema reci.
samo nije bila dobro pripremljena//

http://www.autodriversclub.com/classic_car/files/lada_niva__parisdakar___1987.htm

ako je tatica dosao sa 1.6 motorom oda je imao pola zapremine koliko ostatak ekipe...
Aleksandre, engleski zna¹... :P ;D


About vehicle
Formula two engine because the lada engine did not generate sufficient power, the 1987 niva received a simca-derived roc. This twin-cam four-cylinder engine originally was used in two-litre formula two competition and had since been expanded to 2.5 litres. With bosch fuel injection it delivered 280 hp at 8,000 rpm, but this engine rev would be impossible to sustain over the grueling 8,000-mile course, most of it running through the sahara. not rugged enough the nivas adapted and reinforced body was made lighter by the use of titanium and kevlar carbon fibers. Even so, this vehicle was not up to the standard of such formidable entrants as the peugeot 205t16, range rover and mitsubishi pajero. The nivas best showing was fourth place in one of the legs of the race. Eventually, the engine, as expected, gave up the ghost.
In spite of the indisputable talent of driven like jackie ickx, the lada niva was too fragile to finish the 8,000-mile, three-week-long paris-dakar event.


Titanijum, kevlar, karbon, i motor iz formule 2 i 280 konja... Lada... ??? ;D
edit:
I opet je krepala pre cilja... [facepalm] ;D

brana

Citat: UFF poslato 10 Decembar, 2016, 21:28
[rofl]  sad si im se posro u zivot mislim ljubiteljima njive

Vecina vozaca kod nas nije vozila nista drugo sem nive, ako je i nivu vozila. Sve se svodi na lovacke price "vidi sine ja sam sa nivom..." i "tu gde sam ja prosao sa nivom ti samo mozes da sanjas"  [rofl] . Zato volim da odem na takmicenja. Provozam se malo, ispitam svoje vozilo i vidim sta druga vozila mogu da urade.
Inace ja stvarno volim i postujem nivu. Za nju me vezu neka bas lepa secanja  ;D . Provozam je i dalje ponekad, ali ima neke ne resene probleme zbog kojih ne verujem da cu je ikada vise kupiti.

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 10 Decembar, 2016, 21:37
Citat: brana poslato 10 Decembar, 2016, 20:14
Pre par godina, na nasem najvecem off road takmicenju, u soft kategoriji prijavila se jedna lada niva. Dzabe su organizatori ubedjivali coveka da ide da vozi turist. Posle nepunih 200m stala je i nije mogla dalje ni napred ni nazad. Izvukli su je organizatori.
Price o mogucnostima lade nive su mnogo lepe za slusanje uz neko pice na toplom. O ozbiljnim karakteristikama nema reci.
samo nije bila dobro pripremljena//

http://www.autodriversclub.com/classic_car/files/lada_niva__parisdakar___1987.htm

ako je tatica dosao sa 1.6 motorom oda je imao pola zapremine koliko ostatak ekipe...

Nema veze zapremina motora. Te iste godine, na istom takmicenju je vitara sa motorom od 1.6l u hardu bila druga. Samuraj sa motorom od 1.6l je vec godinama u prva tri mesta na istom takmicenju. Naravno da su doradjena vozila. Vecina sa jacim motorima ni u softu ni u hardu nije zavrsila trku, ali ne posle 200m. I napomena niva se nije pokvarila. Jednostavno nije mogla dalje.
Fabricka niva je bez jako velikih ulaganja dovedena na granicu izdrzljivosti. Dok se vozi po asvaltu, gde su joj lose karakteristike, i za blagi off sve je ok. Malo tezi off ne moze da prodje. Ima po rusiji jako lepo prepravljenih niva, ali kostaju vise para nego bilo koji drugi ozbiljan terenac. Takva niva ima uglavnom samo ime kao i fabricka. Ostalo se sve razlikuje. Sta god da doradis na fabrickoj nivi ima nesto drugo sto ce krenuti da pravi problem. O (ne)kvalitetu delova da ne pricam. Vecina drugih terenaca izdrzava, ako nista drugo bar stavljanje malo vecih guma, sto je preduslov za terensku voznju. Vecina dorada na terencima kod nas je u praksi stavljanje malo vecih guma i eventualno podizanje do 5cm kako bi gume sto manje kacile.
Vozio sam nivu 6 godina, uglavnom na offu, sto za posao sto privatno. Posle svake iole ozbiljne voznje, na takmicenja nije isla, je isla kod majstora. Na kraju sam praktikovao da mi ostave auto kod majstora da imam sa cim da dodjem kuci. Wranglera koga sam kupio iza nive ni posle takmicenja nisam vozi na popravku.
Da ne gresim dusu nivu sam prodao u extra stanju jer je popravka relativno jeftina. Wranglera u jedva pokretnom jer mi se nije isplatilo da popravljam. Wrangler.da je znao sta ga ceka verujem da bi davno stao  :)



Boban_m

Sta, kao ne moze Niva ovuda da prodje? ;D

! No longer available

brana

to nije nista u odnosu gd su neki prosli  :D

da ne bude da se porede babe i zabe. na ovom autu ima vise pojedinacnih dorada koje kostaju kao bar pola nive pocevsi od vidljivog tj guma, blokada, podizanja i trapa.

Boban_m

Skoro da i ne znam da postoje drugaciji. Od 3 koje vidim na ulici bar 2 ovako izgledaju. Jedino Wrangler drzi cijenu od svih Jeepova.

bucko

Platis ga bar 35 i ulozis jos 30-40 i moz da preskaces kamenje

kepo


bucko

Jeste ,al imam do nje wranglera,za dalje mi zao da ga grebem pa sam hteo 110 ,moz da nesto i poteram iz Bg,drva iz sume i kroz sumu do Peruæca itd

mali_zmaj

Vi ga sad drobite u prazno i mjesate babe i zabe..,evo ponavljam se po peti put..,nas petorica u standardnoj nivi 1.6 benzin..,znaci prosli smo kuda cisto sumnjam da bi neki djipovi prosli...,desio se neki glupi defekt,popravili je na licu mjesta i nastavili dalje.....,vi pricate o off roud relijima,i dakaru...,za neku normalnu upotrebu van terena je nenadjebiva...,nisu babske price..,pa penjali su ih na cuke da se useres....,stvarno je vanserijska po off roud kvalitetama..,ne kazem da je svemoguca,ali kako je napravljena i ko ju je pravio,odlicna je....,licno nikad je ne bih uzeo,nemam nikakav interes za djipove,pa ni za one najbolje...,al kad bi me bas neko tjerao jedna G mecka bi mi legla....,ili discaveri..,kockasti.. he he bas sam skroman..
jin-jang

nano

Imao stric wranglera, model sa cetvrtastim farovima iz `90ih 4.0L. Ne znam koji ce mu u NS al ok, malo malo pa na servis...


Pinc

! No longer available

srbac

Njega ne zanima normalna upotreba nego ne¹to da zameni qvad, znaèi ne¹to za lomljenje, i¾ivljavanje...a Lada nije za to, polomio bi je na pola  [rofl] [rofl] [rofl]