Glavni meni

TAM 110 T7

Započeo bucko, 05 Decembar, 2016, 11:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

e onda mali suzuki onaj kockasti,uvalit u njega jos hiljadu evra ogibljenja,podvozija,guma i ostalo...,i eto....
jin-jang

Hurricane

..ovo mora da je zajebancija neka..  [rofl]

èovek napisao da mu treba kamion, i to ne kamion nego kamionèina, i jo¹ napisao koji model i tip, a vi ubiste sa prdavcima

nekim od d¾ipova..

i ima Wranglera veæ izmeðu ostalog..


koja Niva, koji Samurai koji bakraèi...


mali_zmaj

oa odustao od 110 ke cini mi se...
jin-jang

Hurricane

ma jok bre, oti¹ao na hrono dijetu...  ;D

brzo æe on

brana

Citat: Boban_m poslato 11 Decembar, 2016, 11:42
Skoro da i ne znam da postoje drugaciji. Od 3 koje vidim na ulici bar 2 ovako izgledaju. Jedino Wrangler drzi cijenu od svih Jeepova.

postoje. ja moj kada sam kupio imao je gume 235/75/r15 koje su kacile. bio je nizak samo tako. kada sam nabavio gume otisao je preko 20 cm gore  ;D
kod nas su najmanje cene u okruzenju wranglera, a prevelike su.

Citat: kepo poslato 11 Decembar, 2016, 12:01
Ako ces za vikendaju, ovo je odlicna kombinacija...

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9036233/suzuki-vitara-20-4x4




ja licno vise volim kratku, inace je jako dobar auto. mala potrosnja, registracija, a zaista jako dobro prohodna.

Citat: bucko poslato 11 Decembar, 2016, 12:22
Jeste ,al imam do nje wranglera,za dalje mi zao da ga grebem pa sam hteo 110 ,moz da nesto i poteram iz Bg,drva iz sume i kroz sumu do Peruæca itd

svaki auto mi je bio izgreban sa svih strana, ne i ulubljen, tako da ne razumem za grebanje, ali postujem.
110 je delimicno ok vozilo za ono sto si napisao da trazis. procitao sam i gore navedene probleme zasto si odustao. ja bi ih dodao nekoliko. u tom slucaju imas mogucnost neki pikap. uglavnom su komotni, imaju servo, mozes da prevezes boga oca, prezalis grebanje, jeftina registracija...

Citat: mali_zmaj poslato 11 Decembar, 2016, 15:55
Vi ga sad drobite u prazno i mjesate babe i zabe..,evo ponavljam se po peti put..,nas petorica u standardnoj nivi 1.6 benzin..,znaci prosli smo kuda cisto sumnjam da bi neki djipovi prosli...,desio se neki glupi defekt,popravili je na licu mjesta i nastavili dalje.....,vi pricate o off roud relijima,i dakaru...,za neku normalnu upotrebu van terena je nenadjebiva...,nisu babske price..,pa penjali su ih na cuke da se useres....,stvarno je vanserijska po off roud kvalitetama..,ne kazem da je svemoguca,ali kako je napravljena i ko ju je pravio,odlicna je....,licno nikad je ne bih uzeo,nemam nikakav interes za djipove,pa ni za one najbolje...,al kad bi me bas neko tjerao jedna G mecka bi mi legla....,ili discaveri..,kockasti.. he he bas sam skroman..

ako nisi probao nista drugo sem nive, prihvatam ovakav odgovor. ako jesi onda nisi objektivan.
trebalo bi uskoro da uzmem sledeci terenac. dobrovoljno se javljam kada bude sledeca dzipijada da budes moj gost i da ides da vidis sta koji terenac moze, kako fabricki tako i doradjeni. na dzipijadama uglavnom vozis po sumi, tako da je to realna situacija onoga sto moze bilo ko da ocekuje, sa dodacima specijalnih ispita. zivo me interesuje da li ces imati isto misljenje   :)

stajanje nive na debelom brdu oko 1h ujutru na -10 ili na pola puta izmedju malog pozarevca i ivance oko 3h ujutru po vejavici bolje da ne spominjem. u drugom primeru nisam imao jaknu, jer sam trebao samo da odvezem drugara do auto puta i signal za mobilni. imao sam zato copor gladnih pasa lutalica oko mene.
jos uvek potiskujem ta secanja  :)

krsta63

Terenac bez sasije nije terenac
Terenac bez blokade diferencijala nije terenac
... i tako

srbac


UFF

terenac bez terena je neupotrbljiv
teranac bez guma nije terenac
itd :D

DebeliZmaj

odlichna tema :) ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

krsta63


krsta63

Salu n astranu, T7 je fenomenalno vozilo (oduvek sam se cudio zasto ljudi bacaju pare na Hamera kad imaju Tama za delic novca a voznja je i tako ista).
Imao sam srecu (ili ne) da provozam gomilu terenaca. T7 i T11 su u vrhu. U Vojvodini ne bi imali nikakav problem, problem je uza Srbija. Suvise su siroki za planinske puteve. Sve sto je sire od Dzemsa (GMC) nema upotrebnu vrednost.
Najprohodnije vozilo je UAZ. Za njim GAZ, zatim AR55, Feroza, Samuraj, G, Vitara. Ostale ne zelim ni da imenujem, svi su SUV.
E sad, treba izvagati parametre, koliko luksuz zelis, gde zelis da se vozis, koliko njih da vozis.
Jbt, zaboravio sam Lend kruzera

srbac

Zezno si se , GAZ pa UAZ pa ostali...

DebeliZmaj

ja video fiat panda 4x4 sa dobrim terenskim gumama prodje gde ostali se razmishljaju dal ce.moci prodju ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bucko

Ja u pandu mogu da udjem al ne mogu da izadjem,prosli put me vadili vakumom [rofl]

mali_zmaj

Brana ne sporim vjerovatno si u pravu,ne dizem ja Nivu u nebesa..,al kazem opet,koliko para toliko muzike,ko ju je pravio,i zamislio, bivsi SSSR,odlicna je....,nije za potcjenjivanje..,nije ni za oblake,daleko je od toga...,istina je nisam nista drugo probao,nemam iskkustva,tim reèima,jeo sam govna....  he he
jin-jang

DebeliZmaj

videh danas jedan 110 sa nekom dizalicom pozadi ...
standardna bg tablica ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

sale018

Da napisem i ja koju posto imam u posedu jedan T7 vec mnogo godina.
Prvo, sto se tice registracije, ako nikad nije bio registrovan, nema teoretske sanse da se registruje, bar ne za sad. Ali sumnjam da ce ikad i moci.
Oni koju su registrovani ranije, po starom zakonu i imaju saobracajnu mogu da se uz malo muke i odredjene prepravke preregistruju. Nije ni to jednostavno ali je moguce.
Sto se tice prohodnosti mogu samo da kazem da gde je poso tu je i proso. Nikad nigde nije stao niti se zaglavio a vozen je po raznoraznim terenima i prazan i pretovaren sa 8m drva na njemu plus prikolica jos tolko.
Nije najudobniji i najlepsi, ali je zato zahvalan i funkcionalan. Pruza neki osecaj moci jer znas da ne moze da stane i da ide i uz masnu banderu, bar uz vitlo ako treba :)

Pre njega smo imali dzemsa koji je totalno luda masina, koja bez zejbancije trosi 100 na 100. Ali i on je itekako bio prohodan i bolji po nekim stavkama, uzi je a duzi, vise moze da nosi i prodje tamo gde idu samo traktori. Ali je na kraju neslavno zavrsio, imao je neku ludu narav da se izbacuje iz brzine, pa se tako par puta zaustavljao u neko drvo, medjutim  jednom prilikom je sve promasio i zavrsio na dnu provalije. Posle se nije isplatilo da se krpi pa je zavrsio na kilo..



Andreja

©ta god da kupi¹, obavezno Akrapa ili Yoshija ugradi, uz Power Commander...







;D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

sremac

i sve to na stolu da se podesi :D


zamisli potera¹ malo 110 kroz grad, ,,na kaficu,, i posere¹ se po svim x6, gle i ostalim igraèkicama :D
generalno kvadova ima koliko hoæe¹, polarisi i ti su sad stvar neke mode i svi ih uzimaju ali T7 neprevazidjeno+ verujem da moze¹ da ga ofarba¹ u boje fime i  brendira¹ i da bude jako lepa reklama .

¹to se ti¹e sedi¹ta i problema s porstorom, a vala i udobnosti ja bi tu malo se poigrao s brusilicom i ubacio sedi¹te od kamiona,i verujem da æe biti udobno, ako mo¾e (generacija koja nije sluzila vojsku pa nzm mo¾e li da se uglavi )
budala na leru, mudonja u kontra smeru

DebeliZmaj

pimp my ride TAM 110
SPECIAL EDITION ...
sa sve produzenom kabinom
zilion vati osvucenjem
niovanim felnama ...

oh yeah ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell