Glavni meni

Mini Moris

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 27 Oktobar, 2016, 09:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mrle

u Makedoniji Italijani(¹iptari) daju po 2.000e za tristaæe u bilo kakvom stanju, prevoze u Italiju, tamo sreðuju u taksi vozila i po jugu italije u primorskim mestima su atrakcija. moj brat prodao svog koji je stajao u gara¾i 10+ godina.

Ima na Lekinom braæa Kecman, u dvori¹tu imaju "ne¹to" ¹to se mo¾e nazvati automobilima, ba¹ ba¹ oldtajmeri, ali u stra¹no zapu¹tenom stanju. Sada su svi ozidali kuæe oko njihovog dvori¹ta, pitanje je da li mogu da ih izvuku napolje. Neki auto valjda Sofije Loren kada je snimala ne¹to u Beogradu, neki stari Opel kabriolet kome je njihov æale uradio generalnu pre 30 godina i vlasnik nije nikad do¹ao po njega, ¹vabski mercedes... I to je zatrpano ðubretom i li¹æem do neprepoznatljivosti.
Pitam ja njih za¹to tako dr¾e to u dvori¹tu? Odgovor: Taj koji zna ¹ta hoæe, doæi æe i neæe pitati za cenu.


Odem sa tastom kod nekog njegovog roðaka u Grocku, a pored kuæe mercedes iz '63æe zarastao sav u travu i upao pola metra u zemlju. Ka¾e mi Goran, sin pokojnog vlasnika, da su mu nudili 5.000e, ali njegov æale pre par godina nije hteo da ga da za te pare.


I u jednom i u drugom sluèaju su ljudi koji nemaju neku kintu i ¾ive poprilièno skromnim ¾ivotom.

ove sa Lekinog sigurno zna Bokyboy.

Hurricane

Citat: Milos96 poslato 08 Novembar, 2016, 09:40
Citat: Hattrick poslato 08 Novembar, 2016, 04:02
Citat: Milos96 poslato 07 Novembar, 2016, 21:32

Gde je prodao, ovde il preko? Kacio vec dedinu, '71god prvi vlasnik, za 6000e je pre 10ak godina nije dao :D Kad mu bio majstor da zameni cetkice na alternatoru koji ih inace restauira i salje za nemacku kaze takva od 5000e pa na gore ko od sale pa i do 10ak, kod nas se vec kao ne ceni... a ova nije restauirana nego jednostavno ocuvana maltene ko da je sad sisla s trake a obisla je celu jugoslaviju uzduz i popreko... deda jos ima i fabricko uputsvo za nju cak... za 45god jedino kad je zakazala je bila crknuta pumpa goriva u BGu, ja bio bas mali pa se ne secam al dovezla nas tako do SD-a uz stanjanje na svakih 10min da se napuni lonce(njoj rezervoar malo vislji od karba pa ide i slobodnim padom ali lagano)... zaustavi ga pandur, ne trazi nista od dokumenta samo pita da proda, on kaze bas tu cifru 10.000e jer zna da nece da pristane samo da ga otkaci :D Mini moris je jos redji kod nas tako da tog koji je trazio 10.000 na neki nacin i razumem ukoliko je u ok stanju...

Imam buljavu bubu 63-ce godiste, originalnu Nemacku, ne TAS i ta sranja, sa VW Automuseum sertifikatom, i full, ali full fullova restauriranu mozes da prodas oko 6-8 hiljada evra.
Kasnije verzije bube posle 1968, su izuzetno mnogo manje cenjene. Ne znam na kojim drogama je taj "restaurator" koji salje za Nemacku za debele pare, ali njihove nebuloze postaju gore od lovaca i ribolovaca zajedno. Da li to sernjaju kako bi sugerisali da su puni love, ili da su veliki poznavaoci, ili im Discovery Channel uspricao vodu u usi, bog ce ga znati. Buba '71 vredi okvirno 1000 evra, u top stanju do 2.000€. Pricam ti najrealnije na svetu.

Nisi u pravu, ova je original nemacka koliko ja znam, kad smo kupili naseg punta deda nas je vozio da ga preuzmemo u kg 2006-te, pratio nas je jedan i jurio, na kraju pretekao i mahao kroz prozor da nas zaustavi ko policajac da pita dal bi je prodao, bas je rekao trazim ovakvu nemicu... i jeste stigla iz nemacke, nema razloga da me deda laze, mi smo imali neki krs od J bube(koja mi je uzgred ostala u najlepsem secanju, prvi auto ipak, kupljena polovna kad sam imao godinu dana, samo zamackana za prodaju, ja i cale smo joj 2 puta sami vadili motor :D ) i to jeste potpuno druga stvar, mnogo toga se razlikuje, dedina je ovakva, svi kao poznavaoci je zovu nemica otkad znam za sebe :) Restauirana nije ni full ni ne full samo redovno odrzavana, mazena i pazena otkad je iz nemacke stigla u njegove ruke... kad ga uhvati na putu kisa prvo je propere ako treba i sa kisobranom, utera i obrise u garazi, nikad je prljavu nisam video u zivotu otkad znam za sebe, ma ni sa najmanje prasine... vodi me deda na kupanje, vratimo se, kad izadjem prvo krpa i obrise patosnice pa tek onda idemo u kucu koliko je voli(mada je inace picajlza, ja suprotnost cista ;D)...


I sad je i mene zaintrigriralo to i krenuo da guglam i nasao odmah podatak da TAS bube o kojima ti pricas pocinju tek od '73 tako da se to poklapa...
http://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/t3090-tas-vw-buba-istorija



kako se razlikuje tas od nemice?

DebeliZmaj

mlad i glup sam .. sta cu ...
ali ne kapiram poentu bube ili minimorisa ...
sta kao smek starih vremena ? .. sta kao malo
trosi jeftin za odrzavanje ? nije ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Prednji zmigavci na blatobranu umesto u braniku, branici uzi i elegantni a ne cetvrtasti, zadnja svetla ovakva:

A ne oni televizori :D
I nesto je nizi zadnji deo...

Glava Dole

Citat: DebeliZmaj poslato 08 Novembar, 2016, 13:00
mlad i glup sam .. sta cu ...
ali ne kapiram poentu bube ili minimorisa ...
sta kao smek starih vremena ? .. sta kao malo
trosi jeftin za odrzavanje ? nije ...

A koja je poenta puske iz drugog svetskog rata recimo ako mozes da uzmes za 200e novu 100 puta bolju? Ili zardjalog auteticnog slema ako mozes da uzmes nov povoljno? Bas kako si rekao, smek...

Gvozden

Imao sam mini morisa, nekoliko agregata cak i sa 1275 verzijom. Delova ni za lek, jedino donatorske verzije... A i to kad uzmes posle drugih shvatis da ti treba dve kutije zabica, matica (imperial naravno ) i
Delove nam je donosio jedan lik ko drakula, imao video klub na novom beogradu...
Raspitacu se sta je kome ostalo od delova.
Dobra fora je da nadjes neki Alegro i iz njega da povadis sve.



petar357

Citat: DebeliZmaj poslato 08 Novembar, 2016, 13:00
mlad i glup sam .. sta cu ...
ali ne kapiram poentu bube ili minimorisa ...
sta kao smek starih vremena ? .. sta kao malo
trosi jeftin za odrzavanje ? nije ...


Budi bez brige... Uopste nije neophodno da "kapiras" poentu bube, Minija ili bilo kog oldtajmera.
Onima koji kapiraju, uopste ne smetaju oni koji ne kapiraju...

mrle

Citat: petar357 poslato 08 Novembar, 2016, 14:25


Budi bez brige... Uopste nije neophodno da "kapiras" poentu bube, Minija ili bilo kog oldtajmera.
Onima koji kapiraju, uopste ne smetaju oni koji ne kapiraju...


kakav je oseæaj kad sam vozio ovog stojadina.

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,14057.0.html 

DebeliZmaj

losmirobija: pa ok ako te to triluje :)
.357: ... ma nek su oni meni zivi i zdravi :)

recimo za revoluzciju mi je jasno ... covek ima pogled na trasu
autoputa... i kapiram da ga to goni da budzi neki krsh :)

mrle: i jel nadjen na kraju ? il je otisao u delove nekom restauratoru ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: DebeliZmaj poslato 08 Novembar, 2016, 14:33
losmirobija: pa ok ako te to triluje :)
.357: ... ma nek su oni meni zivi i zdravi :)

recimo za revoluzciju mi je jasno ... covek ima pogled na trasu
autoputa... i kapiram da ga to goni da budzi neki krsh :)

mrle: i jel nadjen na kraju ? il je otisao u delove nekom restauratoru ?

@FATDRAGON
pogled moj seze preko autoputa koji je na kilometar od mene...tvoj seze do terase kuce prekoputa...koji je na metar od tebe....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

tripickovac al pogled ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Popsy

evo procitah temu pa da pomognem ako moze....

evo za 650 pali radi ide...

https://www.facebook.com/groups/723170254361480/permalink/1223149771030190/?sale_post_id=1223149771030190

fb profil lika koji prodaje

https://www.facebook.com/bojan.bojic.54?fref=hovercard

sad videh da je oglas iz jula al mozda  nije prodat....















Never underestimate the power of the dark side ... === ***

Popsy

evo jednog, jes da trazi 1200 ali je isto ispravan... mada to je jug... i nije fixno...

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/9040352/mini-1000-mini-saloon-de-luxe

takoðe i u BGDu veæ restauriran za 1400

http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8085643/mini-1000
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

DebeliZmaj

crveni mi nekako iz italijanskog posla :) hahaha
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

sad cu opet odgledam i iz 2003 i iz 1969 cini mi se ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Neos

Citat: DebeliZmaj poslato 09 Novembar, 2016, 03:49
crveni mi nekako iz italijanskog posla :) hahaha

crveni sa crnim krovom mislim da je italijan, vidim da ima crnu plastiènu tablu i plastiènu masku

Ovaj iz IMV je ostin mini, dosta je utonuo napred , gumene bombe su mu oèvrsnule , taj ko karting, bez malte bez ikakvog ogibljenja

DebeliZmaj

crveni josh i fino izgleda... ajde tu bi recimo revoluciju i mogao zamislim :)
sa sve onim farovima i neko koznom jaknom ala vesele 70 80 ... flojd :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

ovaj crveni jew inocenti i veravatno je prekucavan....pustio mu popadic poruku pa da ne pomisli da ima nesto vredno...
ovaj drugi kao sredjen....ali sam ga gledao....sve je na pola i mora opet da se radi...a meni treba auto koji je truo ali ima sve delove. ili ne moze da se prevede ili nesto takvo, ali da bude iz sedamdesetih ....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

dakle poreklo i papir ne bitni,
bitni delovi koji mogu se poskidaju :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

perlx

Posto'o covek sekundarac ;D