Glavni meni

Mini Moris

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 27 Oktobar, 2016, 09:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

stilgar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 28 Oktobar, 2016, 22:51
ima i u paracinu neki lik...ali nikako da dobijem kontakt....
Imam ja tamo poznanstva zena mi iz tih krajeva a imam I kontakte u belim andjelima :-) samo kontakt ti treba imas ime coveka il "cuo sam ima jedan u pn..."

Lazic

Koliko Paraæinaca se bakæe sa minijima...

stilgar

Citat: Laziæ poslato 31 Oktobar, 2016, 14:30
Koliko Paraæinaca se bakæe sa minijima...
Pa vis "ima jedan" al krije se, niko ne zna ko je :-) al iskopace njega bili :-)

ЯЭВОЛУТИОН

Danasnji zakljucak.....vlasnici mini morrisa su na teskim drogama....danas isao da gledam jednog ...gazda kaze da ce on da ga restaurira...ima 70 godina i jedva hoda.....drugog gledao juce i gazda kaze da mu je sin rekao da je to jako skup auto i da ga ne da ispod 10000 evra.....juce gledao jednog kojem je trava prosla kroz pod...trazi 1000 evra i nece da prica za nize....jedan mi za delove ...ne one koji mi trebaju  nego neke delove ...a od toga nista novo i nista u a stanju, trazi 300 evra....kaze, sve to kad bi okacio na ebay, uzeo bi i celih 500evra....je mu rekao da moz se okaci ko majmun o granu jer znam da ima ceo mini preko za 500 evra...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zagadjenje

Hmmmm Mini :) Od biv¹e devojke teèa u Èaèku ima jednog. Crni, sreðen, mislim da je 1.3. Vozikao se malo sa njim... Pravi zvrk :D :D
Tjuning bud¾ing

Gavrolini

Cudna sorta su te budale sa oldtajmerima. Pre koju godinu je drugar dao bmw 750 kao lutka bio ,za bubu. Cenio bmw oko 3500e. Kad je menjao ja mu rekao da nije normalan. Bubu je za mesec dana prodao za 5000e kao od sale i onda me pitao ko sad nije normalan :)

mali_zmaj

Ma meni su najbolji ti likovi koji bi nesto da restauriraju,a pojma nemaju o nicemu,niti alat,niti garaza,niti osnovno znanje...,a niti para na kraju krajeva...,i on daje cjenu na osnovu svoje pretpostavke koliko auto kosta sredjen,al u njegovoj glavi... I onda dodje neko da kupi to nesto od njega a on zacjenjuje ubi boze...
Jednom sam se uvalio u prepravku motora,nist posebno,pa sam shvatio da sam se zajebao,bez garaze,alata i para da platim za poslove koje sam ne znam uraditi nikad vise.... A o nekim ozbiljnim restauracijama necu ni da pricam,to je tek SF..
jin-jang

Glava Dole

Citat: Gavrolini poslato 07 Novembar, 2016, 20:28
Cudna sorta su te budale sa oldtajmerima. Pre koju godinu je drugar dao bmw 750 kao lutka bio ,za bubu. Cenio bmw oko 3500e. Kad je menjao ja mu rekao da nije normalan. Bubu je za mesec dana prodao za 5000e kao od sale i onda me pitao ko sad nije normalan :)

Gde je prodao, ovde il preko? Kacio vec dedinu, '71god prvi vlasnik, za 6000e je pre 10ak godina nije dao :D Kad mu bio majstor da zameni cetkice na alternatoru koji ih inace restauira i salje za nemacku kaze takva od 5000e pa na gore ko od sale pa i do 10ak, kod nas se vec kao ne ceni... a ova nije restauirana nego jednostavno ocuvana maltene ko da je sad sisla s trake a obisla je celu jugoslaviju uzduz i popreko... deda jos ima i fabricko uputsvo za nju cak... za 45god jedino kad je zakazala je bila crknuta pumpa goriva u BGu, ja bio bas mali pa se ne secam al dovezla nas tako do SD-a uz stanjanje na svakih 10min da se napuni lonce(njoj rezervoar malo vislji od karba pa ide i slobodnim padom ali lagano)... zaustavi ga pandur, ne trazi nista od dokumenta samo pita da proda, on kaze bas tu cifru 10.000e jer zna da nece da pristane samo da ga otkaci :D Mini moris je jos redji kod nas tako da tog koji je trazio 10.000 na neki nacin i razumem ukoliko je u ok stanju...



Gavrolini

Ovde kod nas prodao

petar357

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 Novembar, 2016, 18:48
Danasnji zakljucak.....vlasnici mini morrisa su na teskim drogama...

A koji je tvoj problem u stvari....
Krenuo da sredjujes Minija pa se ispostavilo da je posao skuplji nego sto si ocekivao...
I sad ti krivi vlasnici vozila i delova. Njihova roba - njihovo pravo da odrede cenu. Skupo ti? Zahvalis se na vremenu koje se im oduzeo, okrnes se i odes.

UFF


Andreja

Dana¹nji zakljuèak... Svi su na te¹kim drogama, sve kren'lo nizbrdo, u svakom pogledu... :)

Kad smo kod oldtajmera, ispizdim kad vidim Fiæu kontra¹a u dvori¹tu kako se raspada, èova tra¾i 1000e za njega jer je èuo da su restaurirani primerci po 12000e, mora da i ono njegovo govno vredi 1000. Umesto da ga bukvalno pokloni nekome i saèuva ga od sigurne propasti, mahovine, rðe itd.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Kanarinac

Mislis da je i njemu neko poklonio?

Andreja

Ne, najbolje da istruli i da ni na otpadu ne dobije 40e za gomilu rðe a sve su reði i sve je veæa ¹teta kad se neki primerak otpi¹e.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Kanarinac

Jbg njegovo je i moze da radi sta hoce sa njim. Ko hoce da ga spasi moze da nek da ponudu :)

Hattrick

Citat: Milos96 poslato 07 Novembar, 2016, 21:32

Gde je prodao, ovde il preko? Kacio vec dedinu, '71god prvi vlasnik, za 6000e je pre 10ak godina nije dao :D Kad mu bio majstor da zameni cetkice na alternatoru koji ih inace restauira i salje za nemacku kaze takva od 5000e pa na gore ko od sale pa i do 10ak, kod nas se vec kao ne ceni... a ova nije restauirana nego jednostavno ocuvana maltene ko da je sad sisla s trake a obisla je celu jugoslaviju uzduz i popreko... deda jos ima i fabricko uputsvo za nju cak... za 45god jedino kad je zakazala je bila crknuta pumpa goriva u BGu, ja bio bas mali pa se ne secam al dovezla nas tako do SD-a uz stanjanje na svakih 10min da se napuni lonce(njoj rezervoar malo vislji od karba pa ide i slobodnim padom ali lagano)... zaustavi ga pandur, ne trazi nista od dokumenta samo pita da proda, on kaze bas tu cifru 10.000e jer zna da nece da pristane samo da ga otkaci :D Mini moris je jos redji kod nas tako da tog koji je trazio 10.000 na neki nacin i razumem ukoliko je u ok stanju...

Imam buljavu bubu 63-ce godiste, originalnu Nemacku, ne TAS i ta sranja, sa VW Automuseum sertifikatom, i full, ali full fullova restauriranu mozes da prodas oko 6-8 hiljada evra.
Kasnije verzije bube posle 1968, su izuzetno mnogo manje cenjene. Ne znam na kojim drogama je taj "restaurator" koji salje za Nemacku za debele pare, ali njihove nebuloze postaju gore od lovaca i ribolovaca zajedno. Da li to sernjaju kako bi sugerisali da su puni love, ili da su veliki poznavaoci, ili im Discovery Channel uspricao vodu u usi, bog ce ga znati. Buba '71 vredi okvirno 1000 evra, u top stanju do 2.000€. Pricam ti najrealnije na svetu.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: petar357 poslato 07 Novembar, 2016, 22:13
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 Novembar, 2016, 18:48
Danasnji zakljucak.....vlasnici mini morrisa su na teskim drogama...

A koji je tvoj problem u stvari....
Krenuo da sredjujes Minija pa se ispostavilo da je posao skuplji nego sto si ocekivao...
I sad ti krivi vlasnici vozila i delova. Njihova roba - njihovo pravo da odrede cenu. Skupo ti? Zahvalis se na vremenu koje se im oduzeo, okrnes se i odes.

jok...ali ti imas probleme sa rasudjivanjem....vrednost restauriranog vozila retko prelazi vrednost restauracije....jedini nacin da prodjes dobro je da nadjes neciji zaoceti projekat pa ga dovrsis....ja kupujem auto koji je mrtav ,za delove....a ne ocuvani primerak sa trkackom istorijom.....
@tripetsedam
kad budes restaurirao jeno vozilo onda pricamo...do tada masi sns zastavicama
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

petar357

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 08 Novembar, 2016, 08:33
Citat: petar357 poslato 07 Novembar, 2016, 22:13
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 07 Novembar, 2016, 18:48
Danasnji zakljucak.....vlasnici mini morrisa su na teskim drogama...

A koji je tvoj problem u stvari....
Krenuo da sredjujes Minija pa se ispostavilo da je posao skuplji nego sto si ocekivao...
I sad ti krivi vlasnici vozila i delova. Njihova roba - njihovo pravo da odrede cenu. Skupo ti? Zahvalis se na vremenu koje se im oduzeo, okrnes se i odes.

jok...ali ti imas probleme sa rasudjivanjem....vrednost restauriranog vozila retko prelazi vrednost restauracije....jedini nacin da prodjes dobro je da nadjes neciji zaoceti projekat pa ga dovrsis....ja kupujem auto koji je mrtav ,za delove....a ne ocuvani primerak sa trkackom istorijom.....


I dalje ne vidim gde to gresim u rasudjivanju.
Bez obzira sta je predmet trgovine, prodavac odredjuje  cenu. Ako je nerealna, nece prodati robu. To je onda njegov problem, ako mu je uopste problem, a ne tvoj.
I zasto je prodavac kriv sto ne pristaje da se "realna"  cena odredi po tvojim shvatanjima?


slave74

Kad je moja sad vec pokojna tetka prodavala tecin auto , bubu iz 74 za 200km niko nije kupio. Dosli klinci dali kaparu od 50km i nisu se vise pojavili. Auto je stajao u dvoristu , bio je bele boje i vec je na krovu bio zelen od mahovine. Na kraju ga tetka  da za 50km, cini mi se 2008. Zadnji put kad sam zavirio u auto na satu je stajalo 32000km, verovali ili ne..
Tetka i tetak bas se nisu vozili mnogo, posle je tetak vec bio star, ali govorio je da nije blokirao motor, redovno je okretao remenicu...

Glava Dole

Citat: Hattrick poslato 08 Novembar, 2016, 04:02
Citat: Milos96 poslato 07 Novembar, 2016, 21:32

Gde je prodao, ovde il preko? Kacio vec dedinu, '71god prvi vlasnik, za 6000e je pre 10ak godina nije dao :D Kad mu bio majstor da zameni cetkice na alternatoru koji ih inace restauira i salje za nemacku kaze takva od 5000e pa na gore ko od sale pa i do 10ak, kod nas se vec kao ne ceni... a ova nije restauirana nego jednostavno ocuvana maltene ko da je sad sisla s trake a obisla je celu jugoslaviju uzduz i popreko... deda jos ima i fabricko uputsvo za nju cak... za 45god jedino kad je zakazala je bila crknuta pumpa goriva u BGu, ja bio bas mali pa se ne secam al dovezla nas tako do SD-a uz stanjanje na svakih 10min da se napuni lonce(njoj rezervoar malo vislji od karba pa ide i slobodnim padom ali lagano)... zaustavi ga pandur, ne trazi nista od dokumenta samo pita da proda, on kaze bas tu cifru 10.000e jer zna da nece da pristane samo da ga otkaci :D Mini moris je jos redji kod nas tako da tog koji je trazio 10.000 na neki nacin i razumem ukoliko je u ok stanju...

Imam buljavu bubu 63-ce godiste, originalnu Nemacku, ne TAS i ta sranja, sa VW Automuseum sertifikatom, i full, ali full fullova restauriranu mozes da prodas oko 6-8 hiljada evra.
Kasnije verzije bube posle 1968, su izuzetno mnogo manje cenjene. Ne znam na kojim drogama je taj "restaurator" koji salje za Nemacku za debele pare, ali njihove nebuloze postaju gore od lovaca i ribolovaca zajedno. Da li to sernjaju kako bi sugerisali da su puni love, ili da su veliki poznavaoci, ili im Discovery Channel uspricao vodu u usi, bog ce ga znati. Buba '71 vredi okvirno 1000 evra, u top stanju do 2.000€. Pricam ti najrealnije na svetu.

Nisi u pravu, ova je original nemacka koliko ja znam, kad smo kupili naseg punta deda nas je vozio da ga preuzmemo u kg 2006-te, pratio nas je jedan i jurio, na kraju pretekao i mahao kroz prozor da nas zaustavi ko policajac da pita dal bi je prodao, bas je rekao trazim ovakvu nemicu... i jeste stigla iz nemacke, nema razloga da me deda laze, mi smo imali neki krs od J bube(koja mi je uzgred ostala u najlepsem secanju, prvi auto ipak, kupljena polovna kad sam imao godinu dana, samo zamackana za prodaju, ja i cale smo joj 2 puta sami vadili motor :D ) i to jeste potpuno druga stvar, mnogo toga se razlikuje, dedina je ovakva, svi kao poznavaoci je zovu nemica otkad znam za sebe :) Restauirana nije ni full ni ne full samo redovno odrzavana, mazena i pazena otkad je iz nemacke stigla u njegove ruke... kad ga uhvati na putu kisa prvo je propere ako treba i sa kisobranom, utera i obrise u garazi, nikad je prljavu nisam video u zivotu otkad znam za sebe, ma ni sa najmanje prasine... vodi me deda na kupanje, vratimo se, kad izadjem prvo krpa i obrise patosnice pa tek onda idemo u kucu koliko je voli(mada je inace picajlza, ja suprotnost cista ;D)...


I sad je i mene zaintrigriralo to i krenuo da guglam i nasao odmah podatak da TAS bube o kojima ti pricas pocinju tek od '73 tako da se to poklapa...
http://vw-vhs-mladenovac.forumotion.com/t3090-tas-vw-buba-istorija