Glavni meni

Suzuki sv650s

Započeo viper, 14 Oktobar, 2016, 00:11

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

Citat: milomir22 poslato 24 Jul, 2017, 13:37
Kako je krenulo, viper ce morati da plati nekom da ga otera. Ja ne znam koliko se sad krecu cene ovog sv-a, ali pre 3 godine u ok stanju (sa dobrim ne prolupalim motorom) su kostali 1900 evra pa na vise. Ovom ne znam ni kolika je steta ni u kakvom je stanju, ali ispade da covek ne moze da uzme ni 500 evra za njega. [wtf] [wtf] [wtf]

ok ne vredi ni 500e
moze da otovri temu kod blowjobera i da ga nekom pokloni da ga otera uz 50e da ga casti naravno a potom moze da otvori temu kod nas i prvom ko se javi za poklon da kaze da ga je blowjober vec uzeo


a gavra sto je dobro rekao sam i ja odavno govorio i ne odnosi se samo na pomenuti motor vec skoro svaki V2 1000ccm

govno

Gavrolini

V2 je za choper i to je to

Biker-Boy

Glupost, nije isto V2 iz SV,TL,VTR,1198,RC8,RSV.... ili V2 iz budjavog praistorijskog Harley-a, to su nebo i zemlja,
ova prva grupa V2 masina su sofisticirane moderne masine, koje su se odlicno pokazale.
A Chopper V2  (pogotovo Harley) su zaostale prevazidjene vazdusare sa podizacima ventila, koje imaju gomilu kubika a performanse go kurac...
I feel the need..... the need for speed !!!

Hurricane

Citat: UFF poslato 25 Jul, 2017, 00:37
Citat: milomir22 poslato 24 Jul, 2017, 13:37
Kako je krenulo, viper ce morati da plati nekom da ga otera. Ja ne znam koliko se sad krecu cene ovog sv-a, ali pre 3 godine u ok stanju (sa dobrim ne prolupalim motorom) su kostali 1900 evra pa na vise. Ovom ne znam ni kolika je steta ni u kakvom je stanju, ali ispade da covek ne moze da uzme ni 500 evra za njega. [wtf] [wtf] [wtf]

ok ne vredi ni 500e
moze da otovri temu kod blowjobera i da ga nekom pokloni da ga otera uz 50e da ga casti naravno a potom moze da otvori temu kod nas i prvom ko se javi za poklon da kaze da ga je blowjober vec uzeo


a gavra sto je dobro rekao sam i ja odavno govorio i ne odnosi se samo na pomenuti motor vec skoro svaki V2 1000ccm

govno

...wtf to u vezi sa bjb, nisam u toku ili nisam skapirao

viper

Vi ako se ne potuèete ni¹ta uradili niste 😁

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Gavrolini

Citat: Biker-Boy poslato 25 Jul, 2017, 01:03
Glupost, nije isto V2 iz SV,TL,VTR,1198,RC8,RSV.... ili V2 iz budjavog praistorijskog Harley-a, to su nebo i zemlja,
ova prva grupa V2 masina su sofisticirane moderne masine, koje su se odlicno pokazale.
A Chopper V2  (pogotovo Harley) su zaostale prevazidjene vazdusare sa podizacima ventila, koje imaju gomilu kubika a performanse go kurac...

A sta si vozio ili posedovao od tih sofisticiranih v2 motora? Jel mora da sam ja u zabludi kad su mi i rsv i tl1000 i sv1000 jebene kante. Sto mi se svaki 600ccm sa 4 redna 100x lepse vozi. Te price to vuce iz nule i to cupa ruke iz ramena kod mene ne piju vodu. Jer jebes motor koji povuce odmah ali isto tako brzo i prestane. Koji vrti obrtaja koliko i dvojka 1.6D

viper

Au al ga nagradi, ispade v2 najgori ☺️

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Biker-Boy

Citat: Gavrolini poslato 25 Jul, 2017, 07:58
Citat: Biker-Boy poslato 25 Jul, 2017, 01:03
Glupost, nije isto V2 iz SV,TL,VTR,1198,RC8,RSV.... ili V2 iz budjavog praistorijskog Harley-a, to su nebo i zemlja,
ova prva grupa V2 masina su sofisticirane moderne masine, koje su se odlicno pokazale.
A Chopper V2  (pogotovo Harley) su zaostale prevazidjene vazdusare sa podizacima ventila, koje imaju gomilu kubika a performanse go kurac...

A sta si vozio ili posedovao od tih sofisticiranih v2 motora? Jel mora da sam ja u zabludi kad su mi i rsv i tl1000 i sv1000 jebene kante. Sto mi se svaki 600ccm sa 4 redna 100x lepse vozi. Te price to vuce iz nule i to cupa ruke iz ramena kod mene ne piju vodu. Jer jebes motor koji povuce odmah ali isto tako brzo i prestane. Koji vrti obrtaja koliko i dvojka 1.6D
Nisam nista od njih vozio ni posedovao, a ni ne moram, cifre same govore, sportski V2 motori su se pokazali na trkama, i osvajali sampionate u superbajku (Karl Fogarti-Ducati 916 i Kolin Edvards-Honda VTR)  tu bi mogli jos da uracunamo i apriliju sa svojom RS250 masinom (doduse pozajmljenom od Suzukija) koja je godinama osvajala sampionate u moto gp klasi 250ccm sa razlicitim vozacima.
Naravno, kao i svaka druga konfiguracija, i V2 ima svoje mane i prednosti, ali definitivno je dokazala svoj potencijal u sportskim masinama.
I feel the need..... the need for speed !!!

krsta63

Veliki V2  vs  moderni 1000 redni  tu V2 nema sta da trazi.
Veliki V2  vs  mali          600  redni  unapred je izgubljena trka
I kad omatorite shvatice te da nisu bitni obrtaji vec obrtni moment           

Lazic


Glava Dole

@bikerboy, RS250 je sasvim druga prica, jesu cilindri u V al to je cvajka... to i vrti i ide ko blesavo, snage ima samo u visokim kao i redni cetvorocilindras, tako da sa cetvorotaktnim ne moze da se uporedi :)

El Jefe

Citat: krsta63 poslato 25 Jul, 2017, 09:50
Veliki V2  vs  moderni 1000 redni  tu V2 nema sta da trazi.
Veliki V2  vs  mali          600  redni  unapred je izgubljena trka
I kad omatorite shvatice te da nisu bitni obrtaji vec obrtni moment           
Деда како ти и она твоја малолетница у сексу?
Све је у реду док се она не закашље.
Друштво за заштиту од животиња

krsta63

preklopim ga na pola, naguram ponovo i zapi¹im rupu.
btw velicina je bitna (ono 600 1000) koliko god te ona lagala


UFF

Citat: krsta63 poslato 25 Jul, 2017, 09:50
I kad omatorite shvatice te da nisu bitni obrtaji vec obrtni moment           

2 ima dosta momenta ali trese ko lud i ima sranje zvuk
zato ja vozim 4 i imam miran rad i odlican zvuk a moment kao da sam na 2 ;)

krsta63

Jel , da te pitam
Be¹e li ti onaj koji se kleo da nema bolje od jednocilindra¹a da je to prava stvar da je jedini motor a sve ostalo je sranje pa si po centru grada klackao koske na kramponima.
A sada po margini se davi¹ u blatu sa èetvorocilindra¹ima i gle èuda, sadsa su oni najbolji an svetu  :-*

Gavrolini

Cross i enduro 1 cil. ,eRovi samo 4redna, choperi v2.  Po meni je jedino to to.  E sad moze sve. Npr 3cil redna su mi do jaja za tocak i zezanje po gradu. V4 moze ali samo u rsv4 :) Sto se tice cvaja mogu da imaju koliko god cilindara njih obozavam u svakoj varijanti.

krsta63

Sve je u poimanju lepog u glavi, u potrebi liènoj ¹ta tebi treba. [cheers]
Da nema toliko ¹iroke potrebe ne bi bilo ni toliko razlièitih motora

Gavrolini

Naravno zato sam i napisao da je za mene to to.

viper

Trebalo bi za 3 dana da doðe procenitelj, mislim da æu ipak da popravim suzanu, slabo mi ovde dre¹ite kesu 😉

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

UFF

Citat: krsta63 poslato 25 Jul, 2017, 13:51
Jel , da te pitam
Be¹e li ti onaj koji se kleo da nema bolje od jednocilindra¹a da je to prava stvar da je jedini motor a sve ostalo je sranje pa si po centru grada klackao koske na kramponima.
A sada po margini se davi¹ u blatu sa èetvorocilindra¹ima i gle èuda, sadsa su oni najbolji an svetu  :-*

pa nema bolje od tog mog bivseg 690sm za divljanje po gradu
realno :D

lagan i startan

ali za put kurac, takodje trese

i to da sam rekao da su najbolji na svetu je tacno kao i to da sam kleo u jednocilindrasa

Citat: krsta63 poslato 25 Jul, 2017, 14:03
Sve je u poimanju lepog u glavi, u potrebi liènoj ¹ta tebi treba. [cheers]

pa sto lupas onda kad i sam znas poentu?
i nemoj drugima stavljati reci u usta kleo i najbolji na svetu samo zato sto si ti to tako protumacio

meni je sad zbog lokacije f800gs bolja kupovina od cb1000r iako je cb brzi i jaci i po momentu i po hp a i mirnije radi

i ako je nesto iz nekog razloga najbolje za mene to ne znaci da je najbolje za svakog, ja samo moje razloge navodim (kad sam rekao miran rad od 4 a moment od 2)
nekome je najvaznije da mu motor bude lep pa zrtvuje udobnost i muci se na RR  [neampojma]