Glavni meni

Suzuki sv650s

Započeo viper, 14 Oktobar, 2016, 00:11

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

viper

Primetio sam da se airbox filtera vazduha klima i vi¹e nego ¹to treba, skinem danas ima ¹ta i da vidim, neki "majstor" je pri vraæanju zategao samo ¹elnu na drugom karburatoru dok na prvom nije, oèistio odmah i sakupljaè uljnih isparenja(mislim da se tako zove) i vidim ne¹to ¹to mi se nimalo nije dopalo. :o
Bardahl dobro ulje hm, pitam se samo otkud onda u crevima od iberlaufa ove bele skrame, antifriz ne tro¹i ali zato tro¹i to "dobro" ulje, prelazim definitivno na ipone ulje. [thumb_up]



"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic

U toj kolièini sa slike je normalna pojava. Kondenzacija uljnih isparenja i vode...

viper

Ipone sipam u kineza nikad kap potro¹io nije i te kondenzacije nema, imao sam isti "problem" na Alfi sa seleniom dok sam nju sipao bilo bele skrame i tro¹ila ko luda, sad sipam Q8 F1 i toga nema i potro¹nja ulja se znatno smanjila.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

rboban

Kad se cesto voze kratke relacije hladnim motorom, ili samo pali na mestu cesto se stvori....


Sent from my iPad using Tapatalk
Ride It Like You Stole It

Kostić

eneos koje sam ja onomad sipao u srada nema kondenzacije ni emulzije nigde. jedino ulje koje mi je bilo èisto od svih koje sam sipao. celu zimu sam se voziko po selu i do prodavnice, sve kratke ladne 'ture' od 300 m do par kma i na minus iks i na vlazi i na ki¹i i na suncu. ulje je keva

BOKYBOY

#365
Citat: kosta66 poslato 03 Mart, 2017, 21:39
eneos koje sam ja onomad sipao u srada nema kondenzacije ni emulzije nigde. jedino ulje koje mi je bilo èisto od svih koje sam sipao. celu zimu sam se voziko po selu i do prodavnice, sve kratke ladne 'ture' od 300 m do par kma i na minus iks i na vlazi i na ki¹i i na suncu. ulje je keva

...Kosticu, cisto ulje prilikom ispustanja nije merilo, ja volim da je ulje crno kada se menja jer znam da je garez otisla zajedno sa njim a nije ostala u agregatu, ulje poseduje aditive koji to pranje iznutra i treba da odrade...
Nikada ne palim motor u mestu da radi kratko i retko idem do prodavnice njime, u 90% svojih motora sam sipao polu-sintetiku Bardal XTC C-60 15/50, menjao ga na 6k i nikada nisam imao taj kondenz ni u jednom agregatu... [neampojma]

Kostić

eneos sa ekstraktima ima deterd¾ente i pocrni normalno. meðutim, ne prati¹ na èasu æelavi. emulzija i kondenzacija nisu crni. stvaraju te 'skrame' i skrame na okcu zimi. kako boban reèe, èeste su pojave kod ladnih kratkih tura. eneos nema te nuspojave. e sad, znam ja da svako zna najbolje, al ja samo prenosim svoje iskustvo sa tim eneos uljem, jer sam ga probao, pa ne prièam napamet.

Kostić

inaèe, vzio sam i bardal i motul i eto, poserem se na obe firme jebiga. sledeæe koje æu da probam je ipone. niko se na to ulje nije ¾alio. a mo¾da i neæu. imam eneos dole u radnji po ceni nabavke, radi mi ko¹ija tamo, pa ulje od dveiljade i ne¹to dobijem 30 posto jeftinije. a ulje koje ko¹ta dve iljade nije ni priæi bardalu, na kurac ga nabijem kad mi crko motor od njega : )

Kostić

a kratke ture od 300 metara do 2 kma su mi sastavni deo ¾ivota. zbog njih i posedujem vozilo, da ne idem pe¹ke. : )

Kostić

i naravno 365 dana u godini. i ja ne glancam i ne vozim se samo kad je lepo vreme na daleko, pa mi treba malo kvalitetnije ulje. : )

Kostić


Biker-Boy

Moj CBR ne vari bas najbolje taj IPONE, ali zato FUCHS Silkolene comp 4 10w40 mu lepo legao, menjac se lepse salta
I feel the need..... the need for speed !!!

Kostić

meni to ¹altanje nije ponekad jasno. znam da kad zamenim ulje menjaè radi bolje. kad se ulje raz¾valavi posle par iljda menjaè poène 'malo te¾e' da ¹ljaka, al cenim da je to mo¾da vi¹e sahjo trpi nego meanika. mo¾da gre¹im. al ¹tagod sipo novo, menjaè firca prvih 1000 dve kma ko sir i kad se motor pregreje, jer obièno kad se pregreje oæe da ide te¾e, kad je ladan i na sae 90 bi firco lak¹e

Kostić

i pre nego ¹to neko primeti da moje mi¹ljenje nije tvrdnja i da nije merodavno, samo æu da napomenem, da nekada davo, so so far avej in tajm, motocikli nisu oduvek imali jedno ulje u celom sistemu. bilo je i motocikala, koji su imali fizièki odvojeno ulje za menjaè od ulja za podvazivanje radilice i glave i da su ta ulja bila razlièita. na primer, cvaja se podmazivo na dvotaktol ili zejtin, ¹ta se naðe ukuæi, a menjaè je koristio menjaèko ulje, isto kao i automobili. dal je njima menjaè radio te¾e ili lak¹e pri izboru ulja, ne seæam se. na starim motorima mi je uvek zapinjo menjaè a sipalo se i sae 90 i zejtin i bilo ¹ta, samo da ga ima. danas, kako vidim, kad se koristi isto ulje i za menjaè i za radilicu, a nikako nisu ista i ne mogu da budu ista, jer menjaè tra¾i gustinu a radilica reðe i prtoènije, pa se prave kompromisi da i jedno i drugo mogu da rade svoj poso, pa to mo¾e da dovede do mo¾da pogre¹nog zakljuèka, da ako nam menjaè te¾e ide, dobro je za radilicu, ako ide ko sir, da li je dobro za radilicu ako je gusto?

istina je samo jedna. dobro ulje je novo ulje i ono ulje koje potraje maèice du¾e do zamene a da ne izgubi svoja svojstva.

Biker-Boy

Sa Silkolene-om lepse salta i posle 6000km :D
I feel the need..... the need for speed !!!

Kostić

ako ti valja ne menjaj. al jel to ulje ko¹ta celu crvenu za litar ko bardal? a da tolko traje

Andreja

Jebo te patak Kosta, ¹ta siluje¹ forum... :P
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Kostić

jel opet silujem? e do kurca. odo da æutim opet jedno mesec dana. jesi bio juèe dole, ka¾e mrle bila neka tuèa

Lazic

Nije poenta da æuti¹ nego da sve ¹to hoæe¹ napi¹e¹ u jednoj poruci... Ili ako veæ ne¹to hoæe¹ da doda¹ klikne¹ edit pa doda¹... Ima¹ 2 sata fore da mena¹ poruku...

Kostić

a inaèe, æelavi nije probao taj eneos, a zna da je bardal bolji. ja sam taj bardal vozio dok se on kleo u motul kolko se seæam. onda je i on sipo bardal i sad je bardal keva. eneos mu je bio skup kad sam mu reko da proba, jer viæa donese bardal za manje od crvene. i ko ¹lag na tortu, prièa se o emulziji, on zapne na deterd¾ente koji spiraju gare¾ pa ulje crno. pa ne da æu da silujem forum, nego æu da ga silujem ;D