Glavni meni

Suzuki sv650s

Započeo viper, 14 Oktobar, 2016, 00:11

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hurricane

..i dalje nisi jasan i ne zna¹ da objasni¹, opet pi¹e¹ jedna druga, i verujem samo je tebi jasno jer u glavi ima¹ sliku ali ono ¹to pi¹e¹ nije potpuno i dovoljno jasno..

viper

Lako je njemu kad razume sebe ¹ta ja da radim kad ga ne razumem  :D

Послато са HUAWEI G7-L01
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Hurricane

taj fazon, pi¹e kao da namerno neæe da nam bude jasno...

kao on se muèi oko svog motora pa ¹to nama da bude bolje, kad malo bolje razmislim mo¾da se zato i muèi sam sa sobom i motorom

jer ne obja¹njava ni sebi lepo...  [rofl]

mkt


Hurricane

...sad æe da flipne skroz  ;D

Ostoja

Napon (volta¾a) se meri paralelnim prilkjuèivanjem, znaèi samo spoji¹ pipalice na "+" i "-" akumulatora, bez iskljuèivanja ostalih potro¹aèa. Struja (ampera¾a) se meri tako da sve ide preko unimera, SERIJSKI, otkaèi¹ sve potro¹aèe, ostavi¹ spojenu "-" klemu, unimer spaja¹ na "+" klemu a drugu pipalicu na onaj kabl koji si skinuo sa "+" kleme. Jebem li ga, tako se bar nekad radilo, ako se u meðuvremenu nije u elektronici desilo ne¹to epohalno novo, ne znam, nesam ¹kolovala...
[neampojma] [neampojma] [nono]
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Glava Dole


Hurricane

 [clapp] [clapp] [clapp] [clapp] [clapp]


bravo, od sada samo crtaj, nemoj obja¹njava¹ kad ne zna¹  :P


nadam se da sada vidi¹ kad si nactrao koliko ono ¹to si pisao nema veze sa ovim

Hurricane

... ¹tampam ovu sliku i stavljam u arhivu servisnih uputstava, nazvaæu je

Milo¹ obja¹njavao kao proveriti dal motor gubi struju negde..

Glava Dole

I da, tako je ostoja, napon paralelno struja redno... znaci u slucaju njegovog unimera rupe ne dira vise, samo pomera preklopnik... kad meri punjenje sve je spojeno nromalno, upali motor, preklopnik na 20V i meri napon na oko 3-4K... a kad meri da li odvlaci nesto struju onda ova slika iznad, naravno sve na motoru pogaseno i to je cela filozofija :)

Inace da hocu namerno da vam ne bude jasno ne bih se ni ukljucivao u raspravu, taman posla, ja rado delim svoje znanje sakom i kapom i trudim se da pomognem kad znam i mogu :)

Hurricane

..nisam vi¹e ni sam siguran, mora¹ i nas razumeti, zbunjuje¹ nas svaki dan pomalo..

ima da izludim od tvojih pisanja, bolje da sam neku pametnu knjigu èitao  [rofl]

nego, jel stigao pikap?

Ostoja

Milo¹eeeeee, pogledaj raspored prikljuèaka na Voltcraftuuuuuu, spaliæe ga radeæi po tvom uputstvu
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Hurricane

eto ti sad

e o tome ja prièam sve vreme..

ja se odjavljujem, neæu proveravati struju, boli me kurac i za motor i za akumulator i pipalice i sve...


odo jebem ne¹to

Glava Dole

A malo je teze i najprostiju semu objasniti recima jbg...

Danas poslat  [veryangry]

Ostoja

Da razjasnimo CRNA ide na krajnji desni prikljuèak  oznaèen sa "COM", crvena ide na krajnji levi prikljuèak oznaèen sa "10A Max", srednji prikljuèak dozvoljava merenje struje do 250 mA, ako ima veæi protok digimer æe dizgine, ili se ja varam, a?
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Glava Dole

Citat: Ostoja poslato 26 Decembar, 2016, 16:23
Milo¹eeeeee, pogledaj raspored prikljuèaka na Voltcraftuuuuuu, spaliæe ga radeæi po tvom uputstvu


Nece ostoja, pogledaj ti pazljivije... srednja rupa za struje reda miliampera, skroz leva za vece struje do 10A...

Ostoja

A ¹ta æe biti ako ima protok veæi odreda miliampera? Na osnovu èega si SIGURAN da su miliamperi u pitanju?
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Glava Dole

Citat: Ostoja poslato 26 Decembar, 2016, 16:27
Da razjasnimo CRNA ide na krajnji desni prikljuèak  oznaèen sa "COM", crvena ide na krajnji levi prikljuèak oznaèen sa "10A Max", srednji prikljuèak dozvoljava merenje struje do 250 mA, ako ima veæi protok digimer æe dizgine, ili se ja varam, a?

Ma jok, izbacice keca samo... ako ima veci protok... a ne bi smelo da ima... ako ima preko 200mA ima veliki problem i mora da ga trazi :D

Glava Dole

Citat: Ostoja poslato 26 Decembar, 2016, 16:29
A ¹ta æe biti ako ima protok veæi odreda miliampera? Na osnovu èega si SIGURAN da su miliamperi u pitanju?

Ma svejedno, ako izbaci keca onda prebaci crveni na 10A, crni na COM ostaje, preklopnik dole na 10... pa ocita... moze i prvo tako pa ako ne pokaze nista onda smanji na miliampere i prebaci u srednju rupu...

Ostoja

A kako zna¹ da NE BI SMELO DA IMA? Odokativnom metodom, Appp? Ako se ne varam, uop¹te ne znamo ¹ta je u problemu i koliko je problem ozbiljan i koliko struju vuèe? Da budemo samo oprezni, za poèetak?
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...