Glavni meni

Suzuki sv650s

Započeo viper, 14 Oktobar, 2016, 00:11

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

nano

Ovo je vec profi. Na nissanu su svi takvi konektori, predpostavljam i na vecini novijih kola.

DebeliZmaj

nije veliko ulaganje a uradis kako treba i ne boli te glava ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

viper


Operacija nije uspela, sve povezano ali motor mrtav, na kontakt kad dam ni jedna lampica ne sija, kao da nema struje nigde, sad se pojedoh ¾iv ima li neko ko se razume u struju da pogleda ¹ta sam zajebao  :'(  :'(  :'(  :'(  :(  :(

Послато са HUAWEI G7-L01
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

DebeliZmaj

pa cek jesi proverio osiguraci i njihova kucista ...
meni se bilo istopilo kuciste jednog osiguraca ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

viper

Proverio sam, koliko sam video ni jedan nije crkao
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Grof

Ako mo¾e¹ oteraj ga kod Jo¹ke u Temerin on je na dobar dan sa strujom na motorima..... ovako se mo¾emo preko neta igrati do 101 i nazad....

Havarisan

Nisam citao temu iz pocetka, da li si proverio glavni osigurac?

Glava Dole

Pa je l' si ti siguran da si sve spojio gde je sta bilo? Daj malo detaljnije, sa slike ne moze apsolutno nista da se zakljuci... unimer u ruke pa polako, od akumulatora pa dalje proveravas gde ima gde nema napona... ti si koliko znam samo prevezivao regler... motor mora da radi dok ima struje u akumulatoru cak i potpuno bez njega... tesko da mozes dovoljno lose da ga spojis da motor nece da upali(ako je aku napunjen) sve i da hoces... dakle trazi dalje uzroke... osiguraci, bravica, fokusiraj se na te zice koje si prespajao itd...

viper

#129
Ne mogu ga oterati kod Jo¹ke jer ga ne mogu upaliti, gde se nalazi glavni osiguraè ?
Sve konektore sam otkaèinjao i ¹pricao sa kontekt sprejom i sve sam ih vratio nazad jedino mo¾e da zeza da je crkao regler, glavni osiguraè ili da zeza bravica a mo¾da i CDI ili kako se veæ zove  [neampojma]
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Glava Dole

Regler jok, kazem moze i bez njega da upali... vidi bas koliki je napon na samom akumulatoru... on bese ima digitalnu tablu a punjenje je bilo lose pa moguce da je jednostavno opao napon akumulatora previse i nece da se javi... proveri to i osigurace, gde su ne znam, proveri tu oko repa i akumulatora... tu su negde svi...

Grof

Nekako mi je nemoguæe da je odjednom crkla bravica, verovatno nisi ne¹to dobro povezao.... sve i da je riknuo regler on bi upalio (kontam) ali ne bi punio akumulatr ili bi prepunjavao....

p.s. znam da ga ne mo¾e¹ voziti mislio sam u kombi, prikolicu ili karavan da ga stpa¹ i prenese¹ do njega

Glava Dole

Pa ne znam sta je uopste prevezivao, on je pricao o regleru... dajem samo primer... od akumulatora znaci preko provodnika, bravice pa sve do potrosaca... ako je jos neke cackao onda tu treba da se fokusira naravno... manual u ruke pa polako po bojama... regler i punjenje zajebi dok prvo ne upalis motor, raskaci skroz najbolje... napuni akumulator punjacem...

Havarisan

Isprati debelu crvenu sa + na akumulatoru ona ti ide na automat anlasera u kome stoji glavni osigurac

viper

Ka¾em koliko sam mogao da vidim osiguraèi su ok, nema digitalnu tablu ima dva cajgera i mali ekranèiæ za preðenu km, napon na aku je 12,5v, zamenuo sam samo one izgorene utikaèe reglera  sa drugima, pogledaæu taj osiguraè gde je  [samoubistvo]
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Glava Dole

Proveri dobro da nisu oksirirali kontakti na samim osiguracima a i sam osigurac dobrooo proveri... secam se free-ja, redovno je osigurac gubio kontakt sa kucistem...

Havarisan

Citat: viper poslato 20 Decembar, 2016, 18:13
Ka¾em koliko sam mogao da vidim osiguraèi su ok, nema digitalnu tablu ima dva cajgera i mali ekranèiæ za preðenu km, napon na aku je 12,5v, zamenuo sam samo one izgorene utikaèe reglera  sa drugima, pogledaæu taj osiguraè gde je  [samoubistvo]
Citat: Havarisan poslato 20 Decembar, 2016, 18:10
Isprati debelu crvenu sa + na akumulatoru ona ti ide na automat anlasera u kome stoji glavni osigurac
Uradi ovo sto sam ti napisao, taj osigurac je izdvojen od ostalih

DebeliZmaj

jbt kako nisi odmah proverio da li ti napon svuda dolazi ...isprati sve od akumulatora pa na dalje ... cak i ja noob znam da se proveri svaki konektor dal na oba kraja ima napon ...
ako ti je ziv akumulator upalice i bez reglera ... proveri dal dodje napon do alnasera ... al prvo dal dolazi od do releja pa dal relej daj napon posle start dugmeta ... ono dal dolazi nabobine... dal "opaljuje" sveca ....
vidi dal je iskusniji u blizini da ti to pogleda .... losmi robija ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Citat: DebeliZmaj poslato 20 Decembar, 2016, 19:05

vidi dal je iskusniji u blizini da ti to pogleda .... losmi robija ?
druga strana srbije...

viper



Jebo ga japanac ¹to ga napravio, gde su zavukli automat anlasera i osiguraèe, da ne du¾im, kvar sam na¹ao zahvaljujem svima na pomoæi imate piæe kad se vidimo, na automatu ima dva osiguraèa od 30A i jedan je crko, zamenuo i Suzana je opet ¾iva  :D
Morao sam rezervoar da skunem  :(

Послато са HUAWEI G7-L01
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)