Glavni meni

Koji je vas prvi Japanac i kako ste do njega dosli?????

Započeo Dzigi Boy, 24 Februar, 2011, 23:19

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Silvana

Svaka èast! [thumb_up] Kako sad èovek da ide ujutro na posao i da èeka nastavak? [watching]


I can go from 0 to BITCH in 2,5 sec.

s.i.m.a

ajde dzigi nema zabusavanja, gde je danasnji deo price?

Lazic

mislim da je autobanovan... :D :D :D


edit:
Nije, sad sam proverio... :D Sta vise, ceo mesec niko nije autobanovan, pih, mnogo smo fini... [rofl]

cone

aaaaaa, citam i ne verujem :) svaki detalj opisan.. svaka cast dzigi, cekamo nastavak :)

Dzigi Boy

Idemo dalje Manijaci, ja sam nocna ptica pa nocu mi bolje ide ovo kuckanje:))))))))))

I odremamo mi u hotelu Beograd ugreje sunce i odemo mi u kamp na Preluci i otvorimo sator malo dodjemo sebi i na Grobnik. Trka kao trka nije bila nesto  posecena ali eto bio sam i odgledao je na dva tocka i ispunio sam svoju zelju. Vratimo se mi u kamp malo se muvali zanocili i sutra ujutru se spakujemo u gas za Rovinj:)))

Odemo mi u kamp ja opet postavim sator, malo plaza i uvece izadjemo i silazimo mi do nekog diska ja cujem poznate glasove????????? Kad ono moj kum i ekipa iz Novog Sada hahahahahahahha I oni ne mogu da veruju ocima, a ni mi i udarimo mi tu dobru zajebanciju.
Treba reci da je u to vreme bilo mnogo vise para i bilo je normalno da svi idu na more. Novosadjani su svi isli u Istru i imali su tamo mnogo vikendica ali mnogo....niko nije ni cuo za CG a kamoli tamo isao??????????

Uglavnom u Rovinju se meni jos jednom probusi guma???? Pomislih pa dokle vise i imali tome kraja?????? U nastavku cete videti da to sve nije nista kada su gume u pitanju!!!!!!! Resim ja to manje vise lako bez neke vece muke i ostanem tu jos nemam pojma koliko vremena????

Onda smo isli u Umag, Rabac, i Porec........a secam se i cuvenih pizza na Skarabama koje su jedne od boljih koje sam projeo u zivotu, i to sve uz nocno kupanje.

Uglavnom opet idu problemi, posto sam ja kao idiot kucao cekove i na svakoj pumpi sipao benzin, ostanemo mi na 2 ceka i moja cura zajebe i pogresno ispise cek??????? Inace smo razmisljali da krenemo konacno kuci posle mesec dana na dva tocka?????????? Meni se naravno nije zurilo ali bankrotirali smo samo iz razloga zato sto je mene moja cura koja je imala beskonacnu finansisku podrsku, rekla da ce ona u banci da uzme novih 20 komada ali to je moguce samo u maticnoj banci..........hmmmmmmmmmm??????????????

I odemo mi kod prijatelja na vikendicu negde pored Rovinja tamo Novosadska ekipa, cak je i brodom dosao onaj prijatelj kod kog smo bili pored Splita, ma neverovatno koliko su se ljudi sretali na svakom koraku i svi su negde putavali.

I nazove moja cura svog caleta da joj posalje lovu a on je poslao toliko da smo ostali jos 15 dana u Istri....

I konacno krenemo mi kuci, ja budala klinac koji nema pojam krenem preko Gorskog Kotara za Zagreb sto je bilo extra ali umesto da odatle idem za Bosnu ja idem autoputem Zagreb Beograd sto je nevidjeni smor i meni danas kada idem za Zagreb sa 650ccm a kamoli sa malom Hondicom......

Treba reci da je u to vreme taj put bio preoperecen, i da je bilo jako puno Turaka koji su znali da zaspa za volanom. Secam se da sam vozio iza zute trake da me ne bi odneli sa puta.

Uglavnom stignem ja do Slavonskog Broda i stignem na naplatnu rampu, platim i da krenem, a ono guma na felni??????????????????????????????????????????? Pa dokle vise????? Ja niti imam para, sve sam u dinar izracunao i sada ponovo guma treci put????????????

I stanem ja u starnu, i naidje ubrzo neki nemac i u zurbi mi baci fast sprej koji sam ja tada video prvu put u zivotu. Uglavnom proucim ja sprej stavim ga na gumu, i sssssssssssssss naduva on meni gumu i guma drzi?????????

Ja se nasao u cudu, prosto ne mogu da verujem, uglavnom zbog silnog opterecenja guma nije bila dovoljno naduvana. I krenem ja dalje polako dodjem idiot na benzinsku pumpu i reko ajde da je malo doduvam...i kreten to uradim i krenem dalje.

I sada nemam ja poverenja u tu gumu i idem jako polako, i malo pomalo, dodajem gas i pole desatak kilometara se opustim i dodjem na moju malu putnu brzinu sto je bilo oko 90km/h

I vozim ja vozim i odjednom BAMMMMMMMM!!!!!!!!! Zanese se meni Hondica i ja iz desne trake odem u najbrzu ka ogradi, ja desno, motocikl se zanosi. bezi levo desno ne mogu da ga umirim i nekako vidim da je sve bolje da idem skroz desno u travu pa neka i padnem...izletim na travu i sjurim se nizbrdu i nekako se zaustavim a da nisam pao....

E tu sam se tako oduzeo jer sam bio svestan da nas je mogao pokupiti neki auto sa ledja a i mogli smo pasti, secam se da sam dugo jos sedeo na motociklu i da sam se tresao od adrenalina i straha, a cak me i moja devojka smirivala jer je videla kojiko mi nije bilo dobro.....

Uglavnom dodjem sebi, dignem motocikl na nogare, skinem tocak i pocnem da stopiram ono nigde nikga da stane?????

I naidje neki calac sa nekim tomosom koji se tu nije smeo voziti i nekao se ja utrpam sa njime i stignem na benzinsku pumpu. Nadjem ja tu nekog vulkanizera koji je lepio gume sa tip top flekicama skinemo mi to, kaze on meni sinko ova tvoja guma nista ne valja?????????? Ja nemam drugu, a guma se odlepila tamo gde je prethodni vulkanizes lepio vulkanizacijom ali je budala stavio jako malo parece gume i ona se odvojila, jos je u njoj bila ona masa iz spreja.....

Kazem ja pa sta cu??? Kaze cilac pa probacemo, i zalepi meni tu gumu taj dobri covek, naduva je prilicno da vidi oce li drzati i ona drzi.......hmmmm zahvalim se ja njemu i krenem da stopiram, a nema nikoga da me pokupi??? To je neverovatno, svi su puni lil nemam pojam 2 sata sam ja cekao da mi neko stane, a devojka mi sama na autoputu pored motocikla bez tocka.

I u tom stopiranju odjednom ssssssssssssssssssssssssssssssss................ja se presecem a ono guma ispustila,aaaaaaaaaaa ja da se ubijem od muke, ne znam sata da radim??? Vratim se ja kod vulkanizera on ponovo skine i kaze sine ovo moze da se baci, ja ne znam sta da radim???? I dodje neki decko koji kaze da ima MZ nekog krsa u supi pa da skinemo sa njega, i odem ja sa njime u supu i skinemo mi tocak, donesemo ga vulkanizer je izvadi pogleda a guma stara izduvana i skroz ispucala, kaze on ovo nece valjati ali da probamo.....stavi on gumu naduva i kada je malo vise opeteretio sssssssssssssssssss ode sve u kurac.......on skine a guma pukla celom duzinom..........

Ja ocajan, sad se brinem i za curu, ali nemam gumu i dalje???????? Vidi vulkanizer da je zajebana situacija i kaze on ajde da zalepimo onu jos jednom, i zalepi je on upotrebi sva znanja i naduva i guma drzi, cekao ja da vidim oce drzati OCE!!!!!!

I stopiram ja naidje neki autobus, i poveze me, covek je jedva nasao moj motocikl u mraku u drugoj traci, i konacno ja sidjem predjem autoput a moja cura vristi, place......katastrofa....

Treba reci da mene nije bilo jedno 10h a da je ona jadna sve vreme bila pored motocikla, ja prljav, gladan umoran, ma do zivota mi nije, i kazem joj, dobro ajde imamo tocak daj smiri se bicemo brzo kuci....

I stavim ja tocak, spakujemo se mi, predjemo 20km i stanem ja na benzinsku pumpu da se zahvalim vulkanizeru sto je dao sve od sebe, coveku bilo drago kada me video sa curicom i pozeleo mi srecan put......ja mu se zahvalim do neba i mi gasssss

Predjem ja oko 50...60 km i stajem na benzinsku pumpu da sipam benzin zadnjim parama i to mi je do kuce, nemam ni dinar samo benzin. Spam ja do cepa naravno, i krenem sa pumpe i posle par kilometara guma pukne, ali bez neke velike dramaturgije ja stanem pored puta.....treba reci da je duboka noc i da je jako hladno i da smo se opet umotavali peskirima da se ugrejemo..................

Ja stavim Hondicu na nogare, skinem vrece i bez reci legnem i zaspim u vreci zajedno sa njom umoran i prlja ko pas.......

Secam se da me ona sutradan oko 12 jedav probudila na auto putu gde automobili prolaze kao komete..........

I sta sada???? Nemam gumu 100% nemam ni dinar, gladan sam, zedan, prljav......ma da se ubijem, nije mi do zivota.......


NASTAVICE SE......................

srbac

Ne idi za NS, vracajte se na more, zao nam je da zavrsis pricu !!!  [vatromet]

doktor

Sve mi zao da ti kvarim temu sa "prvim japancem"...teraj dalje!
Bikers work is never done!

Lazic

Ajde Dzigi, probudio si se u 12 pored autoputa, busna guma, teraj dalje...

Dzigi Boy

Ajde, ajde, evo kuvam kavu i zavrsavam pricu....stizeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!

Che


Lazic


Dzigi Boy

Citat: Lazic poslato 01 Mart, 2011, 19:40
Ajde Dzigi, probudio si se u 12 pored autoputa, busna guma, teraj dalje...

Upravo tako, probudio se jedva i ne znam sta da radim???? Nemam nikakvu ideju, para a i gladni kao psi!!!! Zajebano do bola, a automobili prolaze kao komete, to vise ni nije bio autoput u to vreme nego mali komad obicnog puta ali sa ogromnom frekfencijom automobila.

I sada bi ja ostavio Hondicu, zapalo bi je,i ma bilo sta, vec mi je svega dosta, ne mogu da je guram, ni vozim i ja je upalim ubacim u prvu i idem pored nje polako sa idejom da dodjem do neke pumpe inace nemam pojma ni gde ni koliko km.  do prve????

I idem ja tako pored Hondice koja se topi od pregrejavanja i naidje onaj mali ficin kombi sa nekim ljudima koji odrzavaju put i oni stanu da vide u cemu je problem????? Ja se obradovao i pitam ih koliko ima do prve pumpe oni mi kazu 40kkm juuuuuuuuuuu...ne bi do sada stigao!!!!! Uglavnom oni su hteli da ubace Hondicu ali nije mogla da stane u kombi, i ja otkacim sve stvari ubacim u kombi i posaljem curu sa njima a ja cu nekako stici. Odose oni ja sednem i gassss...sora se Hondica levo desno ali se moze kontrolisati, ja jos gasa i mogu vam reci da sam stigao na tu pumpu 5..10 minuta posle njih.

I sta cu sada, odemo cura i ja u restoran i uzmemo hleb sa stola koliko smo bili gladni samo da ne umremo od gladi. I kada smo malo dosli sebi, odem ja do motela Spacva na koji i dan danas redevno svracam cim udjem u HR. i kada vidim taj motel srce mi zaigra, i kazem sebi, eeeee Dzigi, Dzigi secas se ti dobro ovog mesta!!!!??? Inace tu je i savremena pumpa sada jos savremenija nego onda ali motel ne radi......ali svaki put kada udjem u HR. ja tu stanem, promenim pare, kupim kredit za HR. broj i popijem kavu ali OBAVEZNO!!!!!!!!! I dok pijem kavu prisecam se sta sam doziveo na tom mestu pre ravno 20 godina.
A i kada okrenem broj Vandica zna gde se nalazim hahahah

I ostavim ja sve stvari kod osoblja na recepciji izadjem na put i bacim prst, manje vise sam imao srece i posle nekih 3 sata stignem u Novi Sad tako izmucen i prljav, ode moja cura kuci a ja odem svojoj......

Ovi u kuci kada me vidose tako prljavog shvate da se nesto desilo ali nije to nista strasno. Naravno ja im nisam ispricao tu patnju koju doziveh na povratku i sednem ja istog trenutka sa matorim u njegovog Keca koji je tada vozio i gas do Spacve, to je nekih 110km od NS. Dodjem tamo a moja Hondica stoji sa gumom na felni. Utovarimo je mi nekako u auto i gass nazad za Novi Sad i konacno stignem kuci i istovarim Hondicu pred zgradu.

Interesantno da sam imao kuci 2 untrasnje gume od Guzzija koji je neki lik maznuo u vojsci u Kraljevu i one se dosle u moj posed ali ja budaletina nisam znao da 17 coli guma moze da se utrpa u tocak od 18 to mi je rekao vulkanizer na pumpi i samo mi je odzvanjalo u glavi da sam idiot sto ih nisam poneo jer ne bi imao problema sa gumom koja je bila trula, ali ja to nisam mogao znati jer je spoljna bila odlicna.

I zgrabim ja odmah tu gumu, sednem na Hondicu i gass kod vulkanizera na felni, kada sam dosao vulkanizer mi je za 5 minuta stavio tu 17 cola i naduvao je.....kako je to izgledalo lako ne mogu vam opisati?????????????

I naravno odem kod cure smesta, ova nije mogla da veruje da cuje moj motocikl i izasla je odmah na terasu i pocela da se smeje kada me je videla da sam dosao motociklom......onda smo se naravno malo okrepili kod nje i onda kuda?????

Pa na Miseluk naravno!!!!!!!!!!!!!  Tamo sam opet sreo gomilu ljudi koji su mi cestitali i rekli da su zaboravili na mene i da su mislili da se necu nikada vratiti.hahhahhhhahhhahhahhahahaha

Eto tako vam je Manijaci moji proslo moje prvo ozbiljno putovanje Japanskim motociklom na kojem sam svasta naucio, ali svasta, i mogu da kazem da sam se okalio na drumu i da sam video da se moze ici sa krsem, bez opreme, hrane i kojecega i da ako se ima volje sticice se pa ma koliko to bilo tesko i udaljeno!!!!!!!!!!!!!

A nabitnije od svega to da sa gumama nema zajebancija, zato vozim danas nove i iskljucivo stavljam nove, a na put uvek nosim unutrasnju gumu poucen ovim putem.

Koliko god ovo putovanje  izgledalo kao patnja, mogu da kazem da je to jedno od najlepsih iskustava u mom zivotu. A isto tako i da nema zemlje na svetu kao sto je bila Jugoslavija, to ne postoji!!!

Inace pre par godina sam sreo i tu moju sada odavno bivsu devojku, i kada sam je sreo kaze ona meni jojjjj koji si ti ludak i ja sa tobom kada smo isli na more sa Hondom????? hahhahahhahah...........samo sto ja i dan danas posecujem ta ista mesta i svaki put se setim da sam tu bio sa Hondom kao klinac.........

To vam je to manijaci, eto ispricao sam vam celu pricu, a inece sam prekopao i fotke stare i nasao sam neke fotke pa cu ih skenirati kod prijatelja pa cu da ih stavim da obogatim ovu temu....:))))))))))

Da umalo da zaboram, na tom putu sam shvatio da svasta moze da mi se desi gde god da krenem, i posto sam putovao 2 i vise dana, naucio sam da se porodici i nikome zivom ne javljam i da me ne ocekuju, i moji ni dan danas nemaju pojma kada cu se ja vratiti, pa isai ja motociklom ili autom nije bitno, ja se samo pojavim, a moja keva kaze da evo ga opet a nikome nije rekao ni rec. Sta ima bilo kome da pricam???? pa da se ljudi dzaba nerviraju, kada stignem stignem ali nemojte me ocekivati!!!!

Hvala vam sto ste me saslusali Manijaci....THE END:))))))))))))))))))

cone

koj smor, zavrsila se prica..  :( sve u svemu dzigi, odlicna prica  [klanjam_se]  [klanjam_se]  [klanjam_se]  [kralj] :) kao da sam bio sa vama dok sam citao, svaki detalj opisan  [clapp]

Milo¹*

bravo D¾igi care :)  super prièa..  :D  i ¹ta su rekli ovi sa Mi¹eluka dok si im prièao kako ti je bilo extra na Jadranu? ©ta bi sa Hondicom? Koliko je ¾ivela jo¹?
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

srbac

Svaka cast majstore uzivao sam citajuci. Kako si samo zapamtio toliko detalja!!! !!!! Ja sam nesto slicno doziveo sa MZ 250 etz  83 god u Rovinju, ali moj stil pisanja nema veze sa zivotom!!!!!
Moj prvi japanac Honda CB 900 F  metalik plava, 1979 god, kupio je od Steve suzukija 1990 god u Somboru.  5500 dm  ili dojce maraka. Prodao sam nov tomos kolibri, Fijat 125PZ i Citroena Gs 1300 i pozajmio od mog peofesora matamatike 1000dm i dovezao kuci  u Bavaniste, Azdahu iz Sombora , naravno bez tablice !!
To su bili ludi dani  grmljavine iz org, Marvinga !!!!!!!!!  [policaja]  [gsxr]  [yahoo]

UFF


rboban

Ride It Like You Stole It

Purec


jager


Lazic

Pricas o skeniranju slika, ja lagano kapiram da smo putovali sa tobom bez i jedne slike... [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]