Glavni meni

Београд-Гучево-Цер

Započeo VR 46, 13 Septembar, 2016, 14:16

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

VR 46

 
Већ пар недеља се договарамо око ове вожње,план је био да обиђемо пар споменика палих српских бораца,а како другачије него на нашим коњима  ;D

На вожњу креће Влада (Јамаха ТДМ)...Црни (Кава 636)...Миша и Милица (Кава ZX9R) i moja malenkost.

Договор је био да се крене у 7ч и лаганим темпом пут Лознице.

Сипамо гориво и проверамо притисак у пнеуматицима и полазак..... [yahoo]

Крећемо обреновачким путем и прво стајање је на Мишару...











Покушали смо да уђемо у сам музеј али господин који ради или се напио или заспао,па није имао ко да отвори...

Битка на Мишару или Бој на Мишару је битка вођена између српске устаничке војске под командом Карађорђа и турске војске на брду Мишар код Шапца од 13. августа до 15. августа (односно од 1. до 3. августа по јулијанском календару) 1806. Ова битка је једна од највећих победа српских устаника за време Првог српског устанка.

Следеће стајање је било у Лозници на доручку....

Одатле смо кренули на планину Гучево.

Сам успон је деловао као да нема краја,узбрдо,избегавај кратере по путу,гледај да се не сурдукнеш низбрдо али све се то заборави кад се стигне на сам врх.....

Битка на Дрини или Дринска битка представља низ борби које су водиле снаге Краљевине Србије, са циљем да зауставе други покушај Аустроугарске да продре у Србију, током 1914. године. После тешких и крвавих рововских борби, српска војска је била приморана на повлачење, услед мањка хране, ратног материјала, а поготово артиљеријске муниције. Повлачење српске војске, повукло је са собом и егзодус локалног становништва, које се бојало нових масакра од стране аустроугарске војске. У вези са овом битком је Мачков камен. Окончавањем битке на Дрини и продором Аустроугара у Србију, отпочеле су операције српске војске крајем 1914. године, чији је најзначајнији део Колубарска битка.


































Одатле следи трка низбрдо угашеним моторима,ко има боље лежајеве и ко је тежи има веће шансе  [rofl]

Спуштамо се до Лознице и крећемо ка Текеришу....

Обилазимо такође и споменик палим јунацима битци на Церу.

Церска битка  такође знана као и Јадарска битка је била војни сукоб вођен између Аустроугарске и Србије августа 1914. око планине Цер и неколико села у њеној непосредној околини, као и Шапца, током ране фазе Српске кампање у Првом светском рату.

Битка је била део прве аустроугарске офанзиве на Србију и избила је у ноћи 15. августа када су делови српске Комбиноване дивизије I позива наишли на аустроугарске извиднице улогорене на падинама Церске планине. Борбе које су уследиле прерасле су у битку за контролу неколико градића и села у околини планине, као и за контролу Шапца. Морал аустроугарских трупа је 19. августа опао и хиљаде војника су се повукли у Аустроугарску, а многи су се подавили у Дрини бежећи у паници. Срби су 24. августа опет ушли у Шабац, чиме се битка званично завршила. Битка је била битка у сусрету, маневарског типа, што значи да у току битке нису коришћени ровови, будући да су ровови у овом рату коришћени први пут крајем 1914. после битке на Марни.

У току десетодневне битке српски губици су износили 3.000 мртвих и 15.000 рањених. Аустроугарски губици су били знатно већи. Било је 8.000 мртвих војника, 30.000 рањених и 4.500 заробљених
Српска победа над бројно надмоћнијим непријатељем је означила прву победу Савезника у Првом светском рату.






























Сам улазак у музеј је посебно искуство и подаци са колико војске смо ми располагали а колико Аустроугари...топло препоручујем обилазак ако вас интересује...

Настављамо даље ка планини Цер и обиласку Цркве на липовим водама...





















Одатле крећемо преко Шапца-Обреновца па кући....

Тура је мала али довољно изморе сви они успони и пењање уз планине,поготово на ер'овима  ;D

Прешли смо око 300км..

Дана 11.09.2016

Надам се да вас нисам сморио ипак ми је ово први путопис...

Ускоро следи и видео снимак целе вожње.  [hello]
Twist of wrist!

Lazic


VR 46

 [rofl] [rofl] [rofl] Е то је другар,нисам ја  [rofl]
Twist of wrist!

Hurricane

..moja kuæa  ;D  :





bravo za prièu, svaka èast  [clapp]

VR 46

Следећи пут носим падобран,па се видимо на крову твоје куће  ;D Хвала!  [thumb_up]
Twist of wrist!

srbac

Lepa tura a i zanimljiva.   Steta sto VR46 nije poterao M1  !

VR 46

Twist of wrist!