Glavni meni

Ugradnja V-Scottoiler - podmazivaca lanca

Započeo Darko, 12 Jul, 2016, 22:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Bori¹a

koliko redovno podmazivanje i ciscenje lanca zaista produzuje zivot lancu i lancanicima?

Gavrolini

Produzava ali u mom slucaju ne dovoljno jer mnogo breze promenim ceo motor

castor

Citat: Darko poslato 13 Jul, 2016, 16:57
po njihovoj proceni ...



To je za pokile ulja 'bem te blentavog... Ja ti prièam za Scott-a samog, mada koliko vidim u MLu danas, ista je zapremina osim u sluèaju Louis SE modela.



Citat: Bori¹a poslato 13 Jul, 2016, 18:11
koliko redovno podmazivanje i ciscenje lanca zaista produzuje zivot lancu i lancanicima?

Mislim da nije u pitanju redovno pranje i podmazivanje, veæ konstantna podmazanost.
It's the ride that matters, not the bike…

Darko

mentol , nisam ni gledao...

Citat: castor poslato 13 Jul, 2016, 18:16
Citat: Darko poslato 13 Jul, 2016, 16:57
Citat: Bori¹a poslato 13 Jul, 2016, 18:11

Mislim da nije u pitanju redovno pranje i podmazivanje, veæ konstantna podmazanost.

upravo to ...  kao sto sam i napisao gore , lanac je konstantno podmazan...

kod spreja je sranje to sto kad podmazes lanac sprejem , nikako nije isto podmazan na 1.-om kilometru i na 500.-om ... druga stvar , moj parking nije asfaltiran nego betoniran . posle par godina beton se truni i ima prasine .. sve se to nalepi na lanac ...kad sam ovo namontirao , presao 10ak kilometara i sisao s motora da vidim sta se desava s lancOm... tebra , izmedju rolnica vise neki konci , neke dlake dal od macke , od dzukca , to je sve bilo ulepljeno izmedju rolnica... ja se zgranuo

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

srbac

Ljudi pisu da im lanac nije trajao ni 20 000 sa tim....  videcemo...

Slaninar

Citat: srbac poslato 13 Jul, 2016, 22:29
Ljudi pisu da im lanac nije trajao ni 20 000 sa tim....  videcemo...

Ljudi pi¹u da su videli vanzemaljce... Videæemo.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: srbac poslato 13 Jul, 2016, 22:29
Ljudi pisu da im lanac nije trajao ni 20 000 sa tim....  videcemo...

na vecim brzinama ulje spada preise s lanca jer je retko.....ko vozi afriku i te lomove ili vozi ko baba.....radi posao..... :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Darko

pa kojim vecim brzinama ? ja motor koristim da odem do posla , da odem na bazen , da odem kod Mrleta na pivo , da svratim kod UFF-a ... ne idem na trke ... ne znaci da ga ne stisnem nekad , ali evo , i Srbac kad mi kaze "kad vozis 220 prska po felni i plastikama"  .... pa tebra , kad si zadnji put vozio 220 i koliko dugo si vremenski vozio 220 ?!?

daj , nemoj da se zajebavamo ... pri vecim brzinama... pa evo , od rakovice do VMA ogranicenje 50km/h , a ja tuda uvek vozim 80-100 , znaci , u vecim sam brzinama  ;) ...

ulje kapne na lancanik , koji i kad su vece brzine , usled centrifugalne sile moze da zbaci to ulje sa sebe ali samo u pravcu lanca  , tako da i ako si u pravu , ulje ce spasti , ali ce svakako proci kroz lanac , pa ce tek onda spasti ... ne moze da spadne bocno ,zar ne ? ;)

Hurricane

..na vecim brzinama i na potezanjima uopste bitno je imati dobar lanac, tu ni ulje ni sprejs ne spasavaju situaciju niti su bitni
uopste iz bilo kog razloga..

Spravica je dobra iz mnogo razloga ranije navedenih a posebno bolja od sprejsa..

Svejedno ni ne kosta sto dukata vec ovaj neki model kao 7 boca sprejsa..

Da ne pricamo o homemade budzevinama kojih sam veliki pristalica..


Slaninar

©to vi¹e odvræe¹ gas, skotojler vi¹e ulja sipa. Uvek je tanak film na lancu. Lanac je èist i podmazan.

Lanac bregaste bude upola tanji, slabiji, a traje du¾e - jer je uvek èist i podmazan u motoru. Skot isto omoguæava i za pogonski lanac.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

lord_oblivion

Lanac bregaste ni ne treba da bude za kombajn jer vrti bregastu od nekoliko kila a pogonski pomera svu masu motora, manijaka i prtljaga  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

DebeliZmaj

to nakapavanje je bzvz
zar nemoze diznom se elektronski kontrolishe
kolichina ulja ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF


Slaninar

Nekih 17+ hiljada bez pranja i dotezanja lanca kod mene. Za sad. Izgleda kao nov.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

nash

Da li i special radi na istom principu kao i V-system?

Grof

Da, sve je isto samo je rezervoar manji i dobije¹ manje ulja uz njega.  ;)

castor

Citat: DebeliZmaj poslato 14 Jul, 2016, 03:13
to nakapavanje je bzvz
zar nemoze diznom se elektronski kontrolishe
kolichina ulja ?
Mo¾e. To se zove e-System... :P :P :P
It's the ride that matters, not the bike…