Glavni meni

Ugradnja V-Scottoiler - podmazivaca lanca

Započeo Darko, 12 Jul, 2016, 22:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Darko

evo , po naredjenju dragog mi Huricane-a , da otvorim temu sa ovom tematikom ... verujem da ce se svako snaci , jer na you tube ima brdo materijala , ali zasto ni mi ne bi imali na forumu  ;)

dakle , uzet je scottoiler , vakum sistem ..
prvo , sve pohvale , jer u kompletu se zaista dobija sve sto je potrebno , za bilo koji motor..












prvi korak je , naci odakle uzeti vakum ... jednostavno , ode se na sajt scottoilera ,u podmeniju suport ima padajuci meni , gde se izabere marka i tip motocikla i tamo ljudi lepo kazu "uzni vakuum odatle"  cak ima i slika...




ako se uzima sa grane vakum , koriste se sisice koje se usrafe u granu , kod mopeda sa direktnim ubrizgavanjem sece se crevo za vakum , ubaci se T racva pa se odatle uzma vakum a kod mog motora je bilo krajnje jednostavno.. skine se cep sa creva i metne se L nastavak ..

naci , uzo sam vakuum iz creva sa karbova




odatle se razvuce malo crno crevo do scotta.. scoot je pozeljno postaviti sto uspravnije , mada sam gledao na you yube-u da ljudi postavljaju scoot i vodoravno i sve to opet radi
eto kako sam ga ja postavio









sledeci korak je postavljanje kapaljke na lancaniku .. u zavisnosti koji motor vozite , ima nekoliko tipova kacenja...

tu sam dugo razmisljao sta i kako , i na kraju sam odlucio da crevo od kapaljke do scotta ipak razvucem po gornjoj strani viljuske .. misljenja su tu podeljena pa nek svakjo radi kako mu volja .. s jedne strane mozda je lepse odozdo jer se nista ne vidi , ja sam se ipak odlucio za gornju stranu jer nemam centralni stender pa sutra prekosutra kad hocu pomocu stendera da podignem motor da nesto uradim nece mi smetati creva , a i meni ovo uopste nije ruzno ...












dolazi na red punjenje scott-a...posle punjenja , treba odraditi takozvano "prime-ovanje" sistema , tj , napuniti sva creva do kapaljke ... za to se dobija posebno crevo sa filterom




posle sklapanj , kod mene to sve izgleda ovako...



posle 30-ak kilometara sa podmazivacem lanac je totalno opran od svih sranja koja su se zalepila za sugavi sprej , i izgleda bukvalno kao nov







e sad , rec dve , iz mog ugla...

obratiti paznju na par strvari...

1.pozeljno je da scott bude postavljen sto usravnije ...
2.uz paket se dobija plavo ulje koje je za temperature od 0-30C , tako da je pozeljno odmah kupiti letnje , crveno koje je od 20-40C
3.paziti da kapaljka ne bude previse blizu lancaniku jer zbog voznje u rikverc moguce je da lancanik uhvati kapaljku i otkine je ( dobija se 3 rezervne u pakovanju )
4.ne brinuti da ce felna biti od ulja .. nema od toga nista
5.ni jedna jedina vezica nije potrebna jer u paketu ima svega...


utisci posle 30ak kilometara :

1. na lancu se sada svaka rolnica okrece , ali bukvalno ..skroz lagano .... do sada su mi neke bile ulepljene a neke su se okretale iako lanac podmazujem na 450-500km

2.neverovatno da se toliko primeti ,ali sada kad hocu da preguram motor sa jednog dela parkinga na drugi sto puta lakse guram motor ( ovo je stvarno za ne-poverovati )

3. spustajuci se sa Vidikovca ka Rakovici  ( za ove koji nisu iz BG-a , to je jedna duga nizbrdica ) , iz gluposti stisnem kvacilo pri brzini oko 60km/h i u 4,5 stepenu prenosa.. kad ono - tisina !!! ne cuje se vise onaj zvuk lanca ( znate na sta mislim al ne znam da objasnim ) , znaci nista , tisina ... sa ovim sam se odusevio...

4.motor na stenderu , zavrtm tocak - okrene nekoliko krugova pa se zaustavi ( to do sada nije moglo )


i tako da ne nabrajam sad svasta , glavni zakljucak je da sprava radi poso za 10...
znao sam da su sprejevi za lance uzas ali sada sam potvrdio ..sprej je bolji samo od suvog lanca , inace je KATASRTOFA .. .sve se lepi za njega ...sa uljem - sa lanca se spira svo sranje koje se pokupi na putu i lanac je PODMAZAN !!!

eto , toliko od mene...

ziveli i srecan praznik 


;)








stilgar


Bori¹a


Darko

jebes ga.....a verujem da ce da otplati sam sebe ..

dobio sam 250ml plavog ulja u kompletu i danas kupio 500ml crvenog , mislim da s tim mogu da predjem Boga oca kilometara

castor

Kod tebe je mali rezervoar, to je novije pakovanje. Kod mene je veæi i sa njime lagano preko 2k km, realno oko 2.5-3k km sa jednim punjenjem. ©to znaèi da æe¹ ti sa tim malim da preðe¹ oko max 1.5k km... Ali, to æe¹ veæ da vidi¹ na satu kad ga bude¹ punio.
It's the ride that matters, not the bike…

Darko

e , zaboravih da pitam a ne razumem se u te vakuume ... jel se veci vakuum stvara na vecem broju obrtaja ili je broj kapi u minuti uvek isti , bez obzira kojom brzinom vozio ?

Zeljkamp

Napisah ti na faceboku da je najveci problem i mana ovog sistema to sto ces ga zeleti na svakom motoru. :)

TwinZ Auto & Moto

castor

Citat: Darko poslato 13 Jul, 2016, 00:39
e , zaboravih da pitam a ne razumem se u te vakuume ... jel se veci vakuum stvara na vecem broju obrtaja ili je broj kapi u minuti uvek isti , bez obzira kojom brzinom vozio ?

Da...
It's the ride that matters, not the bike…

Bori¹a

sto te lik na fb napade da si pogresan uredjaj kupio [yahoo]

UFF

Citat: Darko poslato 12 Jul, 2016, 22:38
prvo , sve pohvale , jer u kompletu se zaista dobija sve sto je potrebno , za bilo koji motor..

za sve koji nemaju mono viljusku

Kanarinac

Koja je cena ovoga? I kako ide to sa podmazivanjem na samo jednu kariku spoljasnju? jel se ulje razliva i na unutrasnju karirku ili kako to ide?

Hurricane

..bravo bratac, tema na mestu, sjajno..

Ulje je mama, ja sam u nedostatku sprejsa jednom prilikom, probao crveno to ulje, nakapao ga samo i osetilo se bas koliko mu vise prija..

Sprejs u poredjenju sa uljem bilo kojim gubi svaku bitku i dobro samo stiti od vlage... za rad lanca, pravilno podmazivanje cist lanac i cistu felnu ulje je majka mara...

@kanarinac
Svuda prodire, ceo bude podmazan i spolja i unutra..

UFF

bude ti trajno podmazan i podrep i felna takodje
nije rekla kazala vec ga posedujem (a ne koristim govno)

Hurricane

Bolje nauljen nego namascen i lepljiv ko katran..

Izludim kad krenem da skidam petrolejom po ramu i repu iznutra jer nemam podrep govno lepljivo, o beloj felni da i ne placem...

Darko

Citat: UFF poslato 13 Jul, 2016, 03:21
bude ti trajno podmazan i podrep i felna takodje
nije rekla kazala vec ga posedujem (a ne koristim govno)

Zasto jednostavno ne okrenes na min ?
Za sta ti sluzi lancobran ?


@ Borisa - ma to bre Panco iz KV , bivsi clan motomanijaka , zajebava se...jesi video sta je posle pisao , za akomulatorsku kiselinu i sirce ?

Hohštapler

Citat: UFF poslato 13 Jul, 2016, 03:21
bude ti trajno podmazan i podrep i felna takodje
nije rekla kazala vec ga posedujem (a ne koristim govno)

Prodaj mi. :)
Re¹im te bede.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Kanarinac poslato 13 Jul, 2016, 03:05
Koja je cena ovoga? I kako ide to sa podmazivanjem na samo jednu kariku spoljasnju? jel se ulje razliva i na unutrasnju karirku ili kako to ide?

da. sistem kapilara.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

srbac

#17
Brale Lorenco sacekaj malo sa upotrebom ces videti sta si kupio i onda nam napisi.  Probaj negde 220 bez kacige ko Kole, pa onda vidi da li je felna  masna, rep, ledja, vrat itd. Koliko vidim ovo sokocalo ljudi bas ne fale mnogo. Goooo 99  :violina:

UFF

Citat: Darko poslato 13 Jul, 2016, 07:05
Citat: UFF poslato 13 Jul, 2016, 03:21
bude ti trajno podmazan i podrep i felna takodje
nije rekla kazala vec ga posedujem (a ne koristim govno)

Zasto jednostavno ne okrenes na min ?
Za sta ti sluzi lancobran ?

nema na sta da se cvrsto fixira kad je mono viljuska u pitanju
a i ako fixiras matica lancanika opet dokaci kapaljku i otkine je
jedino jod nisam probao da spojim na prednji lancanik
ili da kupim dual injector

http://image.prntscr.com/image/d0fcac8e6a4b48d295594842ed45d2a9.png

UFF

Citat: Ho¹tapler poslato 13 Jul, 2016, 08:42
Citat: UFF poslato 13 Jul, 2016, 03:21
bude ti trajno podmazan i podrep i felna takodje
nije rekla kazala vec ga posedujem (a ne koristim govno)

Prodaj mi. :)
Re¹im te bede.

moze
daj ponudu na pp :)