Glavni meni

Zeleni karton Bosnia and..

Započeo srbac, 07 Jun, 2016, 00:27

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

srbac

Da li Bosanci tra¾e zeleni karton kada se ide od Dubrovnika prema Splitu kroz Neum???  [stop]

Hitno potrean ram za tabliceee Moto manijaci   :'( [panic]  ;D

srbac

I majica zvana majca !!!  Black crne farbe !!  XXL  :-*

Darko


makinjo

Trebalo bi da traze ali niko nama niste nije trazio na poslednjem potesestviju. Cak sta vise na moje pitanje jel treba da im pokazem samo odmahuju rukom teraj......  ;D  ;D

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Darko

Kad si kolima traze obavezno ... Na motoru ako nemas zeleni karton imas scenario br 1. kada ti mahne rukom i kaze ne treba i scenario br 2. kada ti se ukenja u zivot i trazi ga ... Ni to nije neki problem jer ga mozes kupiti na granici ali tamo kosta 40,50e nisam sad bas siguran , a ovako je 2 crvene :)

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

makinjo

Ma svakako kupis. Ne zelim da mi kvari voznju 2000 dinara ....

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Kiro

U prethodnih nekoliko dana 5-6 puta prelazio Bosansku granicu i tra¾ili su mi samo jednom zeleni karton... Na prelazu Neum ni jednom, a 2 puta prolazio, iz oba smera. Ali na prelazu Ivanica (od Dubrovnika ka Trebinju) iz èista mira, zeleni karton. Nemoj da ti 2000 kvari put. Plus, ako ga kupis sad imas jos celu sezonu da ides uBosnu kad ti se ide. A lepo je tamo, nije da nije.

mareskin


Meni su tra¾ili zeleni karton skoro svaki put.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Dukags

Tra¾ili svaki put i kolima i motorom, ali kakav je to dokument ladno mo¾e¹ na fotokopir i peèat veterinarkse zadruge. Radi provereno. A ako ti bude stvarno zatrebao onda ti on i neæe mnogo znaèiti jer su i tamo i Sudovi i Osiguranja kao kod nas njesra.

makinjo

Citat: Kiro poslato 07 Jun, 2016, 11:47
U prethodnih nekoliko dana 5-6 puta prelazio Bosansku granicu i tra¾ili su mi samo jednom zeleni karton... Na prelazu Neum ni jednom, a 2 puta prolazio, iz oba smera. Ali na prelazu Ivanica (od Dubrovnika ka Trebinju) iz èista mira, zeleni karton. Nemoj da ti 2000 kvari put. Plus, ako ga kupis sad imas jos celu sezonu da ides uBosnu kad ti se ide. A lepo je tamo, nije da nije.
Zeleni karton imas koliko traje registracija tj osiguranje.  ;)


Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Lazic

Citat: Dukags poslato 07 Jun, 2016, 12:11
Tra¾ili svaki put i kolima i motorom, ali kakav je to dokument ladno mo¾e¹ na fotokopir i peèat veterinarkse zadruge. Radi provereno. A ako ti bude stvarno zatrebao onda ti on i neæe mnogo znaèiti jer su i tamo i Sudovi i Osiguranja kao kod nas njesra.
Potvrðujem... ;D

srbac

Mene zanima samo prelaz Neum motorom?

freepartyman

Reci na granici da ides za split i da koristis samo Tranzit kroz Bosnu ako te budu uopste pitali. Ili ga kupi u Srbiji i nemoj da bijes glavu ..;)
I became a beast to rid myself the pain of being a man

slave74

Citat: Dukags poslato 07 Jun, 2016, 12:11
Tra¾ili svaki put i kolima i motorom, ali kakav je to dokument ladno mo¾e¹ na fotokopir i peèat veterinarkse zadruge. Radi provereno. A ako ti bude stvarno zatrebao onda ti on i neæe mnogo znaèiti jer su i tamo i Sudovi i Osiguranja kao kod nas njesra.


Ako nabavis ,cini mi se ncr papir u zelenoj boji , i neko ti odradi u stampariji+ falsiras pecat ili na stampac-nije problem nas zeleni napraviti.
Lako je sa obicnim zelenim kartonom iz zemalaja eu, niti pecat niti spec papir. Dok sam dovozio auta iz nl, nastampao sam ih se za sva vremena...

DebeliZmaj

falsifikovanje sluzbene isprave ...
mislim da je 355 do 358 ... skoro
sam pravno naguzio likove zbog
toga ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Biker-Boy

Citat: srbac poslato 07 Jun, 2016, 16:06
Mene zanima samo prelaz Neum motorom?
Nemoras kroz Neum, odes lepo na Peljesac i skocis na trajekt od Trpnja do Ploca, i bole te patka :D
Tako sam ja uradio pre par godina, i lepa je voznja trajektom, ogroman trajekt, odes na najgornji sprat i uzivas u pogledu, voznja traje nekih 45 min-saticak ako se dobro secam i kostala je za motor i nas dvoje nekih 8-9eur ako se dobro secam
I feel the need..... the need for speed !!!

slave74

Imas na granicni prelazima vecim u BiH one sto prodaju zeleni karton na dan ,tri ili vise. Jeftiniji je. Ukoliko ti registracija ne vazi jos dugo a ne planiras jos putovanja kroz bih ili mk, nazovi bosnaske granicare, pa ih pitaj za tu opciju.
Inace meni je na  gr prelazu Ljuboviji-Bratunac nasa pandurka  trazila zeleni karton. Na pitanje sta ce Vam , jel ovo Srbija i jel vazi nasa polisa ovde, ona je rekla da ce mi to traziti bosanci i da ce me vratiti ako ga nemam. Rekoh, ne berite tudju brigu, pustajte ako je sve u redu sto se tice nase kontrole.
Imao sam taj kurton zeleni, al nece me jebati pandurka na pravdi boga :)
Posle sam skontao da ga traze, jer vise vole da ga kupim po njihovoj preporuci tu od nekog na granici, koji ih posle casti, nego preko grane od bih osiguranja od kojih nemaju nista.

Sve u svemu traze ga..

srbac

#18
Ja sam sada u Niksicu i necu dolaziti u Srbiju do putovanja koje planiram. Imam zeleni od auta, pre neki dan sam registrovao auto i kupio  ga. Daæu im  taj !!!  Kao kupio sam !!!  ;D

mali_zmaj

jin-jang