Glavni meni

r1200c

Započeo Boban_m, 11 Maj, 2016, 20:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Boban_m


DebeliZmaj

pa nafta mora biti jeftina za amere ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: hurricane poslato 03 Jul, 2016, 22:33
...ma jok, ja vec javio kumu i pola familije, zasto Ameri ratuju zbog nafte, jos sam javljao dok je stajalo 7 din pre nego si izmenio, sad ih ti zovi i objasnjavaj..
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] A i ti kao da si pao sa Marsa, 7 dinara nije ni u Saudijskoj Arabiji... ;D

Andreja

A ja podneo zahtev za iseljenièku vizu  [facepalm]
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Boban_m

Samo nastavi s procedurom. 7 ili 77 din, isti qrac ovde  ;)

DebeliZmaj

Citat: Andreja poslato 04 Jul, 2016, 19:28
A ja podneo zahtev za iseljenièku vizu  [facepalm]

sibir ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Andreja

Citat: Boban_m poslato 04 Jul, 2016, 19:31
Samo nastavi s procedurom. 7 ili 77 din, isti qrac ovde  ;)

Ma ¹alim se, nisam se mnogo raspitivao ali iz ovoga ¹to znam, ¹anse nema da ja to dobijem...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

DebeliZmaj

Citat: Andreja poslato 04 Jul, 2016, 19:32
Ma ¹alim se, nisam se mnogo raspitivao ali iz ovoga ¹to znam, ¹anse nema da ja to dobijem...

imash ako nadjesh ko ce tamo da ti bude sponzor, to jest ko ce da ti obezbedi smestaj i
valjda garantno pismo ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Andreja

Znaèi, ni¹ta od toga :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Boban_m

Turisticku vizu nije toliko tesko dobiti. Ima dosta mladih koji su dosli ili na turisticku ili na W&T vizu i sad su ilegalno ali rade po restoranima uglavnom. Igraj zelenu lutriju jbg.

DebeliZmaj

ne znam koliko bi ga to zanimalo
mene raduje da sad negde radi ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Andreja

Poèeæu malo da se raspitujem i u tom pravcu...

DZ, bilo, pro¹lo :D

Od 10. jula poèinjem u Beogradu da radim ne¹to (ako me ne ispale ponovo), ovo sam batalio...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic

Ti bolje da ne ¹alje¹ cv potencijalnim poslodavcima, kao zmaj, ni u jednoj firmi du¾e od godinu dana... ;D

Andreja

©est godina ¹ljakam, u jednoj firmi bio dve i po godine, u drugoj dve... Ovo ostalo je bilo dr¾' da nabijem... :) Nadam se da æu na ovom sledeæem poslu ostati neko vreme, deluje obeæavajuæe...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

DebeliZmaj

drugacijim stvarima se bavimo ...
njemu treba sad negde se uparkira
na neki posao par godina ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Boban_m

Ulje u mjenjacu i kardanu promijenjeno. Gradacije ulja po Djuntinoj preporuci full synthetic 75-140 za mjenjac i 75-90 za kardan. Osjeti se razlika ali nista dramaticno. Jedino sto sad znam sta je unutra. Ono sto je bilo mi se ne dopada, mada nisam nasao opiljaka. Ulje iz kardana:

http://i499.photobucket.com/albums/rr352/boban_africa/RCXIO98_zpsegyl1wow.jpg


Hohštapler

moglo je to jo¹ da tera. :P
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ðunta

Citat: Boban_m poslato 18 Jul, 2016, 03:25
Ulje u mjenjacu i kardanu promijenjeno. Gradacije ulja po Djuntinoj preporuci full synthetic 75-140 za mjenjac i 75-90 za kardan. Osjeti se razlika ali nista dramaticno. Jedino sto sad znam sta je unutra. Ono sto je bilo mi se ne dopada, mada nisam nasao opiljaka. Ulje iz kardana:

http://i499.photobucket.com/albums/rr352/boban_africa/RCXIO98_zpsegyl1wow.jpg



Da li sipao ba¹ Belrej ili nekog drugog proizvoðaèa, ne pona¹aju se sva ulja jednako iako iste gradacije, po iskustvima sa ADV-a su neka èak i kontra produktivna,  LM aditiv takoðe daje rezeultat, ali bez pred pritiska se uvek èuje ¹altanje, ne smeta to ni¹ta niti je znak kvara. Crnjenje ulja koje nije posledica starosti, je uobièajeno jer se u postupku izrade zupèanika  koristi dodatak koji je crn i boji ulje. Pri servisiranju koristim jedno ulje nemaèkog Fucha sa izvanrednim rezultatima, ali tek kad uskoro budem sebi  menjao moæi æu da zakljuèim naspram zaista perfektnog Belraja.   
"Ako ne budemo bolji, postaæemo gori"

Boban_m

Pa nisam bas Bell Ray jer mi se nije cekalo da porucujem, a nije bilo u okolini. Sipao sam Valvoline u mjenjac i Mobil1 u kardan, oba sintetika. Sve je to tu negdje sa cijenom. A i ti brendovi...sad je ovde inace popularan Pennzoil. Msm...
A ono sto je bilo u njemu ne zna se dal je crnje iz mjenjaca ili kardana, slika bas i ne docarava. Obirom koliko staje (0.9 u mjenjac i 0.160 u kardan) nije problem to mijenjati svakih par mjeseci a ne na dvije godine koliko se preporucuje.

Jedino sam morao kupiti imbus 14mm i to nastavak gedore, jer ko normalan to ima u alatu. Posle sam se sjetio da mozda ima u fabrickom alatu u motoru, al posto sam vec kupio ostace misterija ;D

PECA BMW

bas to sto kazes , male su kolicine pa moze da se menja pocetkom svake sezone , inace nisam sreo do sad da bude toliko prljavo , ko zna kad to menjano ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !