Glavni meni

r1200c

Započeo Boban_m, 11 Maj, 2016, 20:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mik

E ne znam zasto sam prizvao ovu temu, sem da zelim da ozenim najmanje 5 zena.  Moze 10. Moze i 10 s' lukom. :)

PECA BMW

Citat: Boban_m poslato 02 Jul, 2016, 22:23
Update za potrosnju: 5,83l/100km. Nonstop gradska voznja, cesce sa suvozacem nego bez, semafori, potezanje, saltanje...ko bi rek'o?!

A da, gorivo je 93 oktana jer ovde nema sa vecim oktanskim brojem.

Jaka je to potrosnja ... mada sto ti kazes gorivo je krs ... nego el pise na cep za koje je gorivi predvidjen ? koju mapu koristi ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Boban_m

Citat: Mik poslato 03 Jul, 2016, 02:29
E ne znam zasto sam prizvao ovu temu, sem da zelim da ozenim najmanje 5 zena.  Moze 10. Moze i 10 s' lukom. :)

Stize 10 u pola s lukom

http://i499.photobucket.com/albums/rr352/boban_africa/sarajevo-10-upola-s-lukom_zpsyeirl09e.jpg

Boban_m

Citat: PECA BMW poslato 03 Jul, 2016, 02:32
Citat: Boban_m poslato 02 Jul, 2016, 22:23
Update za potrosnju: 5,83l/100km. Nonstop gradska voznja, cesce sa suvozacem nego bez, semafori, potezanje, saltanje...ko bi rek'o?!

A da, gorivo je 93 oktana jer ovde nema sa vecim oktanskim brojem.

Jaka je to potrosnja ... mada sto ti kazes gorivo je krs ... nego el pise na cep za koje je gorivi predvidjen ? koju mapu koristi ?
Jaka potrosnja? Mora da se salis Peco. Ja sam ocekivao bar 8-9. Ne vjerujem da sam presao duze od kilometar u komadu a da nisam morao stati pa opet krenuti.

Ne koristim nikakvu mapu, znam put napamet ;D

Mik

Znaci treba vam mapa za grad!
Nista vise od toga?
[neampojma] Kako god  :)

(Ne treba uciti napamet, zavrsi se u sekti.)

Boban_m

Ma ne treba meni grad da se izgubim. Dovoljno je da procitam tvoje postove ;D

Mik

Citat: Boban_m poslato 03 Jul, 2016, 03:18
Ma ne treba meni grad da se izgubim. Dovoljno je da procitam tvoje postove ;D

A, ne, ne,  [nono], priznaj da nije tako.  Nego ti volis zapreminu i brdo gvozdja.  :)

Geografiju ni ja ne znam  :), nesto sam siguran da mi ne treba nista vise od lokacija benzinskih pumpi.  :)

[cheers]

joka

Citat: Boban_m poslato 02 Jul, 2016, 22:23
Update za potrosnju: 5,83l/100km. Nonstop gradska voznja, cesce sa suvozacem nego bez, semafori, potezanje, saltanje...ko bi rek'o?!

A da, gorivo je 93 oktana jer ovde nema sa vecim oktanskim brojem.
Da, sad je pitanje, koliko je oktanski jaèe va¹e 93, od na¹eg 95- tice?   [neampojma]   [cheers]

Boban_m

Oktanski broj (da se podsjetimo) je odnos izooktana i heptana, oba zapaljivi ugljovodonici. Izooktan gori sporije, a heptan je sklon detonaciji. Olovo je dodatno sprecavalo detonaciju, ali zbog ekoloskoh normi je odbaceno kao aditiv, pa se sad koriste neki drugi. Ovde na pumpama lijepo pise da goriva sadrze etanol do 10%, koji takodje ima osobinu da sprecava detonacije i time podize oktanski broj. Benzinski motori su podeseni tako da koriste benzine sa odredjenim oktanskim brojem, pa ako je podesen za 92 nece mu prijati 98, kao i obrnuto.

"Jacina" ili "cistoca" goriva kod nas uglavnom znaci dolivanje vode ili kojecega sto pumpadzije trpaju u rezervoare, sto nema veze sa ovim iznad. U BMW na 4 tocka najcesce sipam benzin od 89 oktana i ne zali se.

Lazic

Koja je razlika u ceni...? Kad se setim da je na poklopcu rezervoara na bubi pisalo minimum 89 oktana... :D A buba ima stepen kompresije 7.5... :D

Boban_m

Oko 60 centi po galonu.

El Jefe

Чиста пљачка.
Друштво за заштиту од животиња

Hurricane

Citat: Boban_m poslato 03 Jul, 2016, 21:37
Oko 60 centi po galonu.

Bobisa, samo jedna primedba:

Zajebi nas galona, funti, stopa i ostalih imperijalistickih sranja, znam ja koliko je sta, ali moram li pored 4 jezika 3 pisma i svega ostalog potrebnog za prezivljavanje jos i u citanju foruma da koristim racunaljku..

:P

Boban_m

#133
Uvazavam, oko 17 dinara po litru.

castor

It's the ride that matters, not the bike…

DebeliZmaj

zar je bitno
koliko
trosi ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Andreja

Jebem te ¾ivote... Vozi¹ muscle koji tro¹i 40L/100km i opet te izaðe jeftinije nego kod nas 100km na plin, proseènim autom...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

castor

Sa ovom cijenom je apsolutno nebitno koliko tro¹i...
It's the ride that matters, not the bike…

Boban_m

Izgleda da sam napravio zabunu ;D

Ja sam odgovarao kolika je razlika u cijeni izmedju goriva od 89 i 93 oktana. Cijena litra od 93 oktana je oko 88 dinara.

Hurricane

...ma jok, ja vec javio kumu i pola familije, zasto Ameri ratuju zbog nafte, jos sam javljao dok je stajalo 7 din pre nego si izmenio, sad ih ti zovi i objasnjavaj..