Glavni meni

Samo umre na kratko :(

Započeo makinjo, 19 April, 2016, 17:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

makinjo

Drugari treba mi pomoc. Isao sam za vikend do Bijeljine . Pre puta stao da sipam gorivo . Sipao do cepa 98 reko da ga obradujem.
Napominjem da mi se ovo nikada nije desilo. Negde kod Beocina kada sam hteo da stanem motor se ugasio kao da je ostao bez struje.

Dam kontakt motor odradi svoje pumpa isto ali ni da bekne.
Iskuliram malo dam kontakt i on upali ko da mi malo pre toga nije pojeo sve zivce :(

Do Bijeljine i nazad mi se ugasio desetak puta ali nikada na vecim brzinama i vecim obrtajima. Cak i na leru mi umre.
Inace nema manjka snage ide kako treba :)

E sada ja sam primetio da mi motor radi na malim obrtajima i da variraji od 970 do 1050 .
Ako neko ima neku ideju sta bi moglo da bude da probam sam da resim ?




Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

El Jefe

Провери одушак чепа за гориво.
Друштво за заштиту од животиња

mareskin

Citat: makinjo poslato 19 April, 2016, 17:51
Drugari treba mi pomoc. Isao sam za vikend do Bijeljine . Pre puta stao da sipam gorivo . Sipao do cepa 98 reko da ga obradujem.
Napominjem da mi se ovo nikada nije desilo. Negde kod Beocina kada sam hteo da stanem motor se ugasio kao da je ostao bez struje.

Dam kontakt motor odradi svoje pumpa isto ali ni da bekne.
Iskuliram malo dam kontakt i on upali ko da mi malo pre toga nije pojeo sve zivce :(

Do Bijeljine i nazad mi se ugasio desetak puta ali nikada na vecim brzinama i vecim obrtajima. Cak i na leru mi umre.
Inace nema manjka snage ide kako treba :)

E sada ja sam primetio da mi motor radi na malim obrtajima i da variraji od 970 do 1050 .
Ako neko ima neku ideju sta bi moglo da bude da probam sam da resim ?




Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Meni ovo lièi na prljavo gorivo. Imao sam takav sluèaj.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

srbac


makinjo

Citat: mareskin poslato 19 April, 2016, 17:53
Citat: makinjo poslato 19 April, 2016, 17:51
Drugari treba mi pomoc. Isao sam za vikend do Bijeljine . Pre puta stao da sipam gorivo . Sipao do cepa 98 reko da ga obradujem.
Napominjem da mi se ovo nikada nije desilo. Negde kod Beocina kada sam hteo da stanem motor se ugasio kao da je ostao bez struje.

Dam kontakt motor odradi svoje pumpa isto ali ni da bekne.
Iskuliram malo dam kontakt i on upali ko da mi malo pre toga nije pojeo sve zivce :(

Do Bijeljine i nazad mi se ugasio desetak puta ali nikada na vecim brzinama i vecim obrtajima. Cak i na leru mi umre.
Inace nema manjka snage ide kako treba :)

E sada ja sam primetio da mi motor radi na malim obrtajima i da variraji od 970 do 1050 .
Ako neko ima neku ideju sta bi moglo da bude da probam sam da resim ?




Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Meni ovo lièi na prljavo gorivo. Imao sam takav sluèaj.
Kontam da bi imao neku knedlu a ne da mi samo umre. Desilo mi se da vozim drugom tipa brzina 30 na sat i on se ugasi i ja ostavim ruku na gasu on se povrati iz mrtvih mal nisam patosirao...

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

mareskin


Ba¹ tako je meni bilo. Sa jaèim gasom sve izgleda u redu, ali èim popustim gasio se.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

K0le

Isto i s mojom suzom be¹e, ima¹  [govance] u rezervoaru.. Sl put kad si oko Beoèina  sipaj u Rakovcu, Stomil pumpa, najbolji su u ¹irokom luku  [watching]

makinjo

Daj boze da je samo gorivo. Inace sipam stalno na molu ponekad na nisu . Ovaj put na nisu.
Sada me zanima jel moguce da nece ni da upali zbog tog govanceta prljavstine? Desilo se jednom ili dva puta :(

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

makinjo

Citat: K0le poslato 19 April, 2016, 19:48
Isto i s mojom suzom be¹e, ima¹  [govance] u rezervoaru.. Sl put kad si oko Beoèina  sipaj u Rakovcu, Stomil pumpa, najbolji su u ¹irokom luku  [watching]
Nisam nikada sipao tamo a cesto se vozam sremskom stranom :)
Probacu svakako .
Predpostavljam da uvoze gorivo cim kazes da im je dobro?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

K0le

Sipam tamo odaaavno, i uvek preðem vi¹e s njihovim gorivom (ista litra¾a)  nego kad sipam na NIS-u i sl, a  i sprava lep¹e radi . Imaju proverenog uvoznika i nikad nisam imao problema s njihovim gorivom ma ¹ta sipao, a sipao sam sve, i plin, i dizlo i benzin. Jedina mala privatna pumpa u okolini koja se i dalje izgraðuje (sad su pustili i perionicu u pogon). Opet , druga prièa je u Bano¹toru, ona pumpa na krivini pre sela.. tamo ni za ¾ivu glavu, jedino ako je ba¹ hiæa.. ili sipa¹ u traktor  [flashing]

Hohštapler

NIS ka¾e¹???
Ja pre koju nedelju sipao do èepa u skuter, vozao se ceo dan normalno, sutra - neæe da preðe 5000rpm...
da ga jebe¹! Teglim sajlu, ni miæe preko 5000rpm, kao da ima elektro blokadu.
Skinuo membranu na karbu, ono neka patina na ¹iberu, nije mu dala da klizi gore dole. Obrisao ubrusom, vratio - ko nov. Od tad, samo MOL, jebo NIS. Mo¾da i nije do njihovog goriva ali ko æe ga znati.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Ho¹tapler poslato 20 April, 2016, 17:13
NIS ka¾e¹???
Ja pre koju nedelju sipao do èepa u skuter, vozao se ceo dan normalno, sutra - neæe da preðe 5000rpm...
da ga jebe¹! Teglim sajlu, ni miæe preko 5000rpm, kao da ima elektro blokadu.
Skinuo membranu na karbu, ono neka patina na ¹iberu, nije mu dala da klizi gore dole. Obrisao ubrusom, vratio - ko nov. Od tad, samo MOL, jebo NIS. Mo¾da i nije do njihovog goriva ali ko æe ga znati.

Na kojoj pumpi si sipao?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

TEEfqd

#12
kada sam tek kupio nov motor (oko 2k km na satu) sipao sam na dejtonci (nis, najprometnija pumpa u beogradu) do cepa i krenuo na put. motor nije mogao da predje 8-9 hiljada obrtaja. stanem pretocim gorivo iz rezervoara u flasu a ono mulj ne gorivo...sipao na omv-u odmah nakon toga i motor prodisao, bez problema sve do crvenog i da kucnem u drvo nikad nisam imao problem posle toga.

Hohštapler

Citat: Slaninar poslato 20 April, 2016, 17:15
Citat: Ho¹tapler poslato 20 April, 2016, 17:13
NIS ka¾e¹???
Ja pre koju nedelju sipao do èepa u skuter, vozao se ceo dan normalno, sutra - neæe da preðe 5000rpm...
da ga jebe¹! Teglim sajlu, ni miæe preko 5000rpm, kao da ima elektro blokadu.
Skinuo membranu na karbu, ono neka patina na ¹iberu, nije mu dala da klizi gore dole. Obrisao ubrusom, vratio - ko nov. Od tad, samo MOL, jebo NIS. Mo¾da i nije do njihovog goriva ali ko æe ga znati.

Na kojoj pumpi si sipao?

NIS kod merkatora.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

makinjo

Epilog . Bio kod majstora on se igrao malo sa ovim.
Motor sada mirnije ,lepse radi.
E sada odem da se provozam do grada bukvalno mi se ugasi pet puta. Samo jednostavno umre.
Vozim drugom ugasi se ja i dalje drzim gas on se upali .
Dva puta sam stao skroz.
E sada majstor sumnja na pumpu.
Vratih se kuci nije zastucao.
Nisam pametan  :(  :(

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Hohštapler

El ima¹ filter goriva na njemu?

Pazi sad ovo - proveri taster æopave!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

nesto oko struje zeza, da je pumpa logicno mi je da bi tek na visim obrtajima (pod opterecenjem kad trosi mnogo vise goriva) zezalo...

DebeliZmaj

e ovo za copavu .. prespoji privremeno opa vidi dal ce opet
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

makinjo

Citat: Ho¹tapler poslato 20 April, 2016, 21:04El ima¹ filter goriva na njemu?

Pazi sad ovo - proveri taster æopave!
Imam onaj na pumpi valjda tj sito ono ako se dobro secam :)
Ali mi majstor objasnjava da bi onda brljao (gusio) u visim obrtajima da je filter...
Bravo Andrej. Cackalo se oko tih kablova dok se stavljala ralica.
Mislis samo da skinem taj kabel sa copave pa da onda probam....
Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

mali_zmaj

bem ti,ta copava zna da prca...,neka struja sigurno,cim se ugasi pa upali,skini rezervoar i polako pregledaj sve kablove da stvarno nije neki banalan prekid na nekom kablu...,ocisti filtere,rezervoar..,nadam se da pumpa nije ciknula,pu,pu..
jin-jang