Glavni meni

Kupujem motor, opet :D

Započeo Kanarinac, 18 April, 2016, 21:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kanarinac

Kremica spremna, ali ono, budite nezni sa razumevanjem :D

Elem, posto su mi u poslednja 2 meseca pobegla 2 motora pred nosom, rekoh ajde da otvorim ovde temu, pa mozda i izleti nesto :) Gledao sam crossplane, ali na kraju je na oglasima kod nas ostao samo jedan,a cena je kao da je nov,a ni preko nisu jeftini pa ce sacekati neko bolje vreme.
Uzeo bih Yamahu R1 2007,2008 godiste. Ne mora da bude kupljen kod nas, ali mora da ima 3 kljuca, naravno da nije lomljen krpljen itd. Sto se boje tice samo da nije bela kombinacija sa crvenim sedistima, ostale varijacije dolaze u obzir.
Domace oglase pratim, tako da tu napamet znam sta ima, postoji opcija i da uvezem ako ima neki interesantan :)

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Flavius Valerius Aurelius

Зашто мора да има 3 кључа? Нисам упознат ...јер се преко баре добијају само два.

stilgar

Citat: Flavius Valerius Aurelius poslato 18 April, 2016, 22:14
Зашто мора да има 3 кључа? Нисам упознат ...јер се преко баре добијају само два.
ovde ljudi vole sami da cackaju pa im treba servisni kljuc, kod vas preko bare samo u servis da ne zaprljaju ameri rucice il ne daj boze da zamaraju mozak :)

Kanarinac

U evropi idu 2 regularna i 1 servisni. Amerikanca bih preskocio iz vise razloga :)

srbac

Ima¹ li ti sinko para za to planinarenje?  [clapp]

freepartyman

 Ja kad sam uvezo motor iz Slovenije,dobio sam tri kljuca...dva i jedan servisni
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Kanarinac

Pare nisu problem,para nema :)

srbac

Jel taj servisni kljuè za sveæicu?  [rofl] [rofl] [rofl]

Glava Dole

Ne bre, s njim se ispusta kompresija pri zameni [rofl]

Kanarinac

Ja sam cuo i da je dobar za skidanje tocka  :)

Flavius Valerius Aurelius

#11
бем ли га, ја од нула миља, почев од друге замене уља све сам мењам... јебе ми се да га терам у сервис и њихових $100 на сат.

ЕДИТ: Змају, ко нормалан мења уље два ипо до 3 сата? Да л сам луд да им оставим $300 плус за делове? А и мерак ми сам да одрадим.

DebeliZmaj

mislio sam da se to nece desiti ali da se slozim sa necim sto je ``Arapin`` napisao ....
ako nesto kosta toliko i toliko a moje vreme da to sam uradim kosta vishe platicu nekog da to uradi ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

clutch&brake

Inace je on Kristiano Ronaldo pa zaradjuje desetine hiljada po satu i tako 24h dnevno.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Mik

Citat: Kanarinac poslato 18 April, 2016, 21:52

Uzeo bih Yamahu R1 2007,2008 godiste. Sto se boje tice samo da nije bela kombinacija sa crvenim sedistima, .


Pogledaj ga malo bolje i na neki drugi nacin. Odlicna kombinacija! (Ja sam isto tako imao neku averziju prema toj boji pa nisam kupio Yamahu nego Suzuki - uopste mi nije zao, Suzuki 750 se mnogo lepse vozi!  Suzuki je katastrofa u odnosu na Yamahu po pitanju zavrsne obrade (mada ne bi ja to nazvao bas zavrsnom), ali se lepse vozi, prirodniji je osecaj, osecas prednji tocak.) (I mislim da sam ti svojevremeno napisao da je greska prodavati Suzuki.). Ali ako si ovako resio, lepa je ta bela boja.

Inace to izgleda ovako:

! No longer available

Pa ako si bas tako odlucio ...  [neampojma] Pazi samo gde ces to tako da radis.


Citat: Kanarinac poslato 18 April, 2016, 22:41
Amerikanca bih preskocio iz vise razloga.

Pametno. (Cuo sam pricu od nekog servisera da "amerikanci" okrenu lezaj na radilici. )

Citat: Kanarinac poslato 18 April, 2016, 22:59
Pare nisu problem,para nema :)

I dalje si moja omiljena cicija!  :)


freepartyman

#15
 Slicnu temu bih ja postavio za jedno pola godine.  ;D Pored yamahe bi dosla u obzir mozda jos samo honda cbr 1000rr ali samo model 2007,jer mi se novi ne svidja.Suzukija ima mali milion,a i imaju dosadan dizajn.. R1 je prvi pick..E sada dva razlicita agregata i drugaciji dizajn. Mislim da je model 2007-2008 najlepsi r1,tako da ako gledamo dizajn starijem modelu dajem prednost ali isto tako smatram da je crossplane sto se tice zavrsne obrade #1,pogotovo uzivo kad vidis motor, crno crvena sema (kao sa slike) je po meni najlepsa . Sto se tice agregata zvuk mi je bolji na modelu 2007,ali kontam da bolje ide crossplane,ipak je savremeniji motor upitanju. Sve u svemu,na slatkim si/smo mukama. ;D
 [watching]
2007vs2009
http://s3.postimg.org/upj9g605f/6405428659_a9acbe4f64_b.jpg
http://s3.postimg.org/oak8jhtfn/5819830748_a9e076d1a2_b.jpg
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Brrka

Ne krpljen, ne lomljen, nepakovan, tesko ces to za tako mator motor, nov motor se gleda samo u radnji :)

VR 46

Twist of wrist!

freepartyman

Bitno je da je stavio rukavice..:D
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Mik

Citat: freepartyman poslato 19 April, 2016, 01:04
Pored yamahe bi dosla u obzir mozda jos samo honda cbr 1000rr ali samo model 2007
[/quote

Kazu da se jako tesko obara u krivinu. (Donekle lako pa posle nikako. Ne znam sto tako )  [neampojma]]