Glavni meni

Audi B4 struja

Započeo OKi, 09 April, 2016, 10:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

OKi

De¹ava mi se od skoro .  [thumb_down] :drka:
Prilikom davanja kontakta zadimi u predelu poluge brisaèa ili ¾migavca. Naravno odmah zatim izgori mi osiguraè , pod rednim brojem 7(vidi sliku). Google prevod je marker svetla i sl.  Nakon toga ne rade mi migavci, levi i desni (rade mi sva èetri), brisaèi i brizgalica.  [panic] [panic] [panic]





:drka: :drka: [veryangry] [veryangry]

MIGE

Dobar el.ti treba..ne razbijaj glavu za 10 e

OKi

U mom gradu te¹ko da takav ima

penzos

Ovo je osiguraè levog migavca. Ima kratak spoj i zato gori osiguraè, a naj verovatnije je da je kvar u samom mehanizmu-prekidaèu migavaca. Ako ga otkaèi¹, dali i tada izbija osiguraè? Ako ne, onda je sigurno on. Menja se ceo, ili da proba¹ sam da ga rasturi¹ i provali¹ (te¹ko, zalili govnari sve im jbm, a i ako rasturi¹, te¹ko da æe¹ ga sastaviti da radi.).  Ako opet izbija idi dalje niz ¾ice da naðe¹ gde je u kratkom spoju.
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Hurricane

...pregledaj sve te konektore, naði gde ima tragova paljevine, takoðe i samu polugu prekidaèa, hoæe i u njoj da nagore kontakti i da naprave spoj..

meni je isto tako dimilo u istom tom prekidaèu...

kreni od toga, pa izve¹tavaj..



edit:

;D


OKi

Citat: penzos poslato 09 April, 2016, 14:02
... u samom mehanizmu-prekidaèu migavaca. Ako ga otkaèi¹, dali i tada izbija osiguraè? ...
Nemoguæe mi to izvesti  [neampojma] ,  ne de¹ava se u nekim konstantnim intervalima. Desi se danas pa 1 dan nista  [nono] :'(  , pa onda dva puta dnevno i tako. Videæu , moram onda ili do Zaje¹ara ili Paraæin -Jagodina . Nego eto mo¾da neko imao ba¹ ba¹. Hvala Vam u svakom sluèaju. Kad  re¹im i ako re¹im pi¹em ovde  [thumb_up]

PS. Auto mi je u gara¾i sa motorom. Lele  [panic] kad bi se nedaj bo¾e zapalio, ode svo moje materijalno bogatstvo  [veryangry] [samoubistvo]

penzos

Skini klemu sa akumulatora, a kada poðe¹ kod majstora vozi bez tog osiguraèa. Jebo migavce. Verovatno je u prekidaèu spoj.
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

bigbad86

Nek povede suvozaca pa mogu da odrucuju kroz otvoren prozor! :)

neskez

To je mana svih starijih audija b3 i b4

Otisao ti je ablender i to leva strana. Ja sam ih do sad promenio tri, a i ovaj sad zna po nekad da se zadimi.

Popravke nema (unutra je sve zanitovano), tako da ti preostaje samo zvanje prodavnica i otpada. Jedino vodi racuna da ovi u prodavnicama imaju obicaj da uvale ablender sa starog audija kockice jer njega niko ne trazi, a uglavnom ga imaju na stanju.

misa-pei

Isti sam problem imao kod "neuni¹tivog" Pasata B3. Zamenio ablender i ruèicu za brisaèe. Polovna nije valjala, nova, kineska, radila kako treba. Samo obrati pa¾nju, reèe ti i Ne¹ke, na model prekidaèa. De¹avalo se da su ugraðivani razlièiti konektori. Naravno, prilikom zamene, dobro proveri same konektore i ¾ice, za svaki sluèaj, da nisu nagoreli.
Država je najveći neprijatelj naroda

OKi

#10
Otvaraju mi se vidici. Hvala  [clapp] . Od ponedeljka startujem, do tada klema na off [thumb_up]

OKi

#11
Citat: OKi poslato 09 April, 2016, 10:36
De¹ava mi se od skoro .  [thumb_down] :drka:
Prilikom davanja kontakta zadimi u predelu poluge brisaèa ili ¾migavca.
Nisam rekao jo¹ jedan detalj, dok èekam ponedeljak.  [facepalm]
Ako se prilikom davanja kontakta pomere brisaèi, onda znam da je osiguraè 100% izgoreo , ne moram ni da proveravam - dajuæi levi ili desni migavac !

Nikolaaaaw

Meni se to desavalo i na pasatu b3 i na golfu 3, ali samo kad se blica ili kad smanjuju svetla, i isto je ablender pravio problem, definitivno im je to mana tih godina  :) I ako se ne vrati sve kako treba cuju se neki limovi kako struzu dok se okrece volan, povedi racuna ako budes menjao sam  :)

neskez

Ako nadjes nov (originalni ili kineski) javi ovde, trebace i meni !

OKi

Re¹en problem, probio ablender sa desne strane kod ruèice-poluge brisaèa. Slika je zelenkasta, pobrljavio i aparat  [panic]




OKi

Auto je iz naslova Audi B4 93‚god 66kw. 2000ccm itd
Opet struja, ili taènije> pokazivaè temp na tabli



Ne radi , pa se desi  da sam od sebe proradi, a ponekada, ali vrlo retko kad kucnem u staklo instrument table takodðe.

Video sam ovaj tekst, dodu¹e odnosi se na fiat , ali da li postoji moguænost ovakve ugradnje

Evo i slike njihovog re¹enja







ili nekog mehanièkog pokazivaèa,
ovako ne¹to




Laik sam, pa su i pitanja takva ! [flashing] [cheers]



Glava Dole

Ti imas neki los kontakt samo i nista vise... isto mi se desavalo na fiatu... citao sam da su ljudi resavali otvaranjem table i ciscenjem nekih kontakta nemam pojma kako je tacno unutra... ja se jednom usrao da se pregrejao, otisla u crveno, stanem brzo ugasim... gledam normalno deluje motor, otvorio haubu... kad otvarao i zatvaro vrata tabla se protresla, upalim opet skala tacno na polovini zakucana :) Posle samo od sebe doslo na svoje, eventualno nekad samo jednu crticu ode iznad, lupim rukom i vrati se na fabricka podesavanja tako da nije bilo potrebe da se zamaram preterano sa tim :)

Ja iskreno ne bih stavljao nikakve dodatne drangulije ako vec postoji fabricki, sradi se i taj lako sigurno, za pocetak sve rastaviti, ako i dalje bude bagovao onda preostaju samo hladni lemovi na samom satu, da se i to resiti svakako :)

OKi

Citat: Milos96 poslato 25 Avgust, 2017, 16:26
... isto mi se desavalo na fiatu...

Cenim tvoje znanje sinko, ali dali je isto kao na fiatu (mislim kontrolna tabla, i sve to )???

Glava Dole

Sigurno da nije, ali princip slican sigurno jeste :) Kod mene je islo u plus a kod tebe gubi negde kontakt pa ide u minus :) Za audija konkretno ne mogu da ti pomognem jer niti sam ga imao niti me je ikad interesovao tako da nemam pojma, ali znam kako u sustini rade table za temperaturu :) Kod modernijih dobijaju direktno signal iz racunara(koji dobija sa senzora) a kod starijih prosto da prosto ne moze biti, samo na osnovu otpora, tu nema mnogo stvari koje mogu da zakazu pa je relativno i lako pronaci kvar uz malo znanja i domisljatosti(iskusni autoelektricar dakle koji ce vrlo verovatno na osnovu auta prepoznati princip rada i lako konstatovati kvar) :) Nadam se da sam ovom filozofijom bar malo pomogao :)

OKi

Citat: OKi poslato 25 Avgust, 2017, 16:00
Auto je iz naslova Audi B4 93‚god 66kw. 2000ccm itd
Opet struja, ili taènije> pokazivaè temp na tabli



Ne radi , pa se desi  da sam od sebe proradi, a ponekada, ali vrlo retko kad kucnem u staklo instrument table takodðe.
Red je da napi¹em , kako sam re¹io problem . Mo¾da nekome pomogne.
U pitanju je bio>> lem <<i to na 2 mesta  [doh]