Glavni meni

skidanje federa

Započeo sasa ns 1, 29 Mart, 2016, 22:46

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

kako efikasno skinuti feder sa nogare a da se ne ispusti dusa,i kako se zboriti sa federom u federu.Problem je sto feder vibrira pa stvara buku prilikom voznje-i kako to resiti

Hurricane

I sa æopave i sa centralnog se poprilièno lako skidaju federi kad su sklopljene.
Koji feder u federu?
Daj neku sliku..
Kako æe¹ posle bez federa da vozi¹?
Feder bi trebao biti u nekoj oblozi od gume, ba¹ da ne bi stvarao buku, bar je tako kod Hondi..  ;D
Uop¹te nisi jasan ako dozvoljava¹ da primetim..

sasa ns 1

kineski skuter,ima copavu i stender,,na copavoj feder precnik 15mm,debela zica ,u feder je uvucen jos jedan feder otprilike 10mm od tanje zice,oba stoje zakacena za iste osovine.Ista stvar na stenderu samojos deblji federi.Inace par puta sam skido feder-jos nekako,kad ga vracas mora jedan da drzi motor da ga ne bi oborio,a ti vuces  ko sumanut jedno 15 minuta i uopste ti nije jasno kako si ga namestio na mesto.Feder nije uvucen u crevo  nego vibrira i stvara zvuke,izgleda da se i federi  spoljni i unutrasnji dodiuju.U toku vibriranja  samo ga pipnes prstom on prestane ta zvekece-cuje se u voznji i kida zivce.Zato hocu da ga skinem i uvucem u neko crevo

clutch&brake

odsrafi sraf koji drzi copavu.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

bigbad86

Ili kad vec sam dodir federa ubija vibracije da proba da ga uvije u neku tkaninu ili traku? Daj slikaj to malo.

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

juga

Jjako lako se skida i name¹ta najobiènijim ¹rafcigerom ali to ovako ne mogu objasniti , idi kod nekog starijeg mehanièara da ti objasni!, tj ajd da probam da objasnim.  Zavuèe¹ ¹rafciger izmedju kukice federa i osovine, nategne¹ i skine¹. Vraæanje : zakaèi¹ jednu stranu opruge, na 1/3 ¹rafcigera zakaèi¹ drugu stranu opruge, nasloni¹ vrh na osovinu , nategne¹ i pusti¹ da opruga sklizne sa ¹rafcigera  na osovinu.

bokilic

A mozes i kanapom ako je mlogo zajeban,mada ja obicno odvijem æopu ,tako najlakse.
brmmmm

penzos

Ma neke opruge su toliko pogane  [veryangry]  to je èudo! Postoje klje¹ta za monta¾u opruga, ako ima¹ gde da pozajmi¹ (imaju ih mehanièari, a posebno oni koji rade recimo kamionske koènice, jer su one posebno zajebane). Pomoæu njih mo¾e¹ sam. Mada za takvu zezanciju je najbolja varijanta kanap kojim nategne¹ oprugu i nabaci¹. Posle ga samo iseèe¹ i izvuèe¹. A drugaru koji dr¾i skuter kupi¹ pivo  [cheers]


Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

bogdan

ovako izgleda alat za to  , zakacis i nategnes  a nogom kontriras da ne povuces ceo motor