Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

mareskin


Ako me je danas snimila kamera na motoru u Valjevu po¹to sam pro¹ao na ¾uto u raskrsnicu, za koliko mogu da oèekujem kovertu i kakva je kazna ako ispadne da je bilo crveno?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Glava Dole

– Prolazak kroz ¾uto i crveno – kazneni poeni 6 – novèana/zatvorka kazna (u dinarima) od 15.000 do 30.000 dinara ili zatvor – zabrana upravljanja vozilom najmanje 30 dana

Glava Dole

U stvari nije, greska je na tom sajtu, cudno je i meni bilo samo mesec dana, evo sa AMSSa



Nego, da pitam i ja jos nesto, da li licna moze da se produzi ako si u registru ili samo nema vadjenja saobracajne i vozacke? Svuda se samo to spominje a licna nigde... a istice mi sad u oktobru...

mareskin


Jel be¹e sad uzimaju samo kategoriju sa kojom je napravljen prekr¹aj ili sve?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Glava Dole

da, samo s kojom si napravio sem ako ne skupis 18, onda ode sve pa cekas da istekne pa plus 3 meseca pa 40 casa seminara pa polaganje naprednog testa i tek je onda dobijes nazad(sto je moj slucaj, nadam se da cu da se iskobeljam nekako i da ce da zastari, kuci cu da se pojavljujem naredne 2god sto redje i kraj) :D

mi¹ko_kolo

Lièna dokumenta ne mogu da ti uskrate. Neustavno je.

Glava Dole


Lazic

Citat: Milos96 poslato 17 Avgust, 2016, 22:20
– Prolazak kroz ¾uto i crveno – kazneni poeni 6 – novèana/zatvorka kazna (u dinarima) od 15.000 do 30.000 dinara ili zatvor – zabrana upravljanja vozilom najmanje 30 dana
I dalje u zakonu ima stavka da sme¹ kroz ¾uto ako ne mo¾e¹ bezbedno da se zaustavi¹. Ovo ¹to si stavio je bilo i u starom zakonu i odnosi se na crveno i ¾uto pre zelenog, jebem ih u red reèi...

slave74

Citam vecernje novosti, i vidim da se moze online pregledati tok predmeta prekrsajnog suda, ukoliko se poseduje broj predmeta. Pre 15 dana sam telefonom kontaktirao sud Valjevo jer sam tamo napravio prekrsaj , i oni mi kazu da su poslali zamolnicu da me saslusa istrazni ssudija u mom mestu prebivalista. I daju mi broj predmeta.
Kontaktiram odmah zatim i pisarnicu prekrsajnog suda u mestu mog prebivalista ,i sluzbenica veli da su dobili zamolnicu iz Va da me saslusa istrazni u mom mestu, koji je tada bio na godisnjem.
Takodje, da ona ne vidi, odn misli da jos nisu poslali ni poziv za saslusanje..

Elem pogledam  online pod brojem predmeta i vidim ovo:

1.    24.03.2016    Захтев за покретање прекршајног поступка
2.    15.04.2016    Решење о покретању прекршајног поступка
3.    26.05.2016    Записник о саслушању
4.    26.05.2016    Осуђујућа пресуда

E sad mene zanima, sta to znaci?

Jer mene nisu saslusali nikada, a ovi iz mog suda kazu da treba da me saslusaju. Verovatno su policajca ,koji je pisao prijavu saslusali.
Cinjenica je da sam pre 15 dana nasao u sanducetu onu ceduljicu da treba da podignem neku kovertu , koja je kako su mi u posti rekli ili iz suda ili iz policije, poslato iz mog mesta, a ne iz Valjeva.
U registru kazni me nema.

Lazic

Biæe te u registru uskoro, osudili su te u odsustvu, pi¹i ¾albu...

Glava Dole

Meni opet poslali da preuzmem resenje u pisarnici, isto potpuno kao prosli put... ako je pisalo da se smatra da je uruceno posle 15 dana sta vise hoce, vec sam u registru :D Nego, dajte ideje kako da registrujem motor u martu... ne znam da li ce moci calie ako mu izdam ovlascenje i da li cu uopste moci da mu izdam s obzirom da i komsika moze da vidi da sam u registru ako zna jmbg a ne salterusa :D

Lazic


Glava Dole

Kad malo bolje razmislim.... u svakoj nesreci ima srece... 15.000 vise svakog meseca u dzepu ;D

slave74

Citat: Laziæ poslato 01 Septembar, 2016, 22:26
Biæe te u registru uskoro, osudili su te u odsustvu, pi¹i ¾albu...

Pa kad sam zvao Va sud pre 15 dana rekose mi da su poslali zamolnicu za saslusanje u julu. Luda kuca. Naopako.
Izgleda da je moj potpis na prijavi osudjujuca presuda(a iznudjen je pretnjom za jos jedan prekrsaj)
Moje saslusanje izgleda odredjuje visinu kazne u zakonskom okviru...

Lazic

Naravno da je luda kuæa... Svakako ima¹ pravo ¾albe, a onda odlaganja do zastarevanja...

ЯЭВОЛУТИОН

drugar je trzio da mu zamane novcanu kaznu kaznom zatvora jer ne moze da plati...podneo je zahtev sudiji za to.....sudija po njegovim recima mora to da usvoji....nazalost nemaju mesta u zatvorima ni za ozbiljne kriminalace....pa ga je oslobodila....nemam pojma kako.....a ec smo planirali da idemo u posete...nema covek 30000 da plati jer ako plati nece biti za ogrev pa ce mu se deca smrznuti ove zime....a drzavi de ne splati da ga gleda i rani u zatvoru zbog debila od sudije koji je razrezao kaznu za prekrsaj od 30000 dinara.....a za prekrsaj se ne moze u zatvor...samo za krivicno delo
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

To je super kad recimo ne mora¹ kao ja sad da registruje¹ auto ili ide¹ iz zemlje, uvek sam tra¾io zatvor pa se nisam javljao na pozive... :D

joka

 Ni ne primaju svakog u zatvor, ti bi i tamo bio naopak, jo¹ kad bi dozvolili da se igra¹ vezicama.   [neampojma]   [cheers]

Lazic

Ko na planeti najvi¹e mrzi Srbe, njihova vlast... E sad, koliko kapiram, ono govno na dve noge koje se odaziva na vuèiæpeder je samo pola Srbin, pa se te¹im da nije na¹...

petar357

Citat: Laziæ poslato 02 Septembar, 2016, 17:17
Ko na planeti najvi¹e mrzi Srbe, njihova vlast... E sad, koliko kapiram, ono govno na dve noge koje se odaziva na vuèiæpeder je samo pola Srbin, pa se te¹im da nije na¹...

Kako mislis, samo pola Srbin?
Jel hoces da kazes, u zelji da budes duhovit, da Srbi zapadno od Drine nisu Srbi?
Pri tome uopste nije bitno da li je on ili neko drugi u pitanju.