Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hurricane

Ka¾u da sad ne mo¾e od Nove godine, ali ne znam da li se odnosi na kazne od pre nove ili samo za one izreèene u novoj..

Kostić

ovi kako menjaju zakone ko gaæe, ne zna èovek gde je. ako neko zna provereno, nek govori. oæu da udam motor a ne bih da nekoga zajebem, pa ako mo¾e mo¾e, ako ne æuga teram po ¹umi

UFF

zato ja nista nikad na sebe ne registrujem, mogu da pravim kazne nikad ne prodajem sa svog imena, kazne mogu da izbegavam i kad mi uvedu fiktivnu adresu ne mogu da produzim registraciju? koju registraciju? pa ne registrujem ja kad ni ne posedujem ni auto ni bajk   [rofl]

Lazic

Citat: hurricane poslato 07 Januar, 2016, 12:05
Ka¾u da sad ne mo¾e od Nove godine, ali ne znam da li se odnosi na kazne od pre nove ili samo za one izreèene u novoj..
Od toga nema ni mojega...

Kostić

ja sam do sad sve registrovao na sebe, ali vi¹e neæu, nego æu na decu. nemam fiktivnu skoro sam menjao lk. jedino nisam platio kaznu koja jo¹ nije stigla, pa me to zanimalo.

*zeka*

Odjavi tablice, sa kupcem napravi ugovor o poklonu i nemas nikakvih vise obaveza prema motoru. Kupac zavrsava porez i registraciju bez tebe. Sada po novom u poreskoj ne mozes prevesti nesto na sebe ako imas neizmirene poreske obaveze.Ukoliko postoji u supu naredba protiv tebe ne mozes registovati vozilo, ne mogu ti zabraniti da ti bilo sta poklanjas nekome.


Slaninar

Citat: kosta66 poslato 07 Januar, 2016, 12:12
ovi kako menjaju zakone ko gaæe, ne zna èovek gde je. ako neko zna provereno, nek govori. oæu da udam motor a ne bih da nekoga zajebem, pa ako mo¾e mo¾e, ako ne æuga teram po ¹umi

Noge na ramena...

http://www.021.rs/story/2/126203/Registracija-vozila-tek-kad-se-plate-kazne.html
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic


viper

Kako je krenulo, pre ce nama dogoreti nego njima.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic


Bojan

Da vas malo utesim, bit ce sve gore kako se zakoni usaglasavaju sa evropskim i svetskim trendom o kontroli.
Kad onako realno razmislis kazne treba da se plate, a naravno da niko nije odusevljen. Ovo sa placanjem uz registraciju je ipak manje restriktivno od evropske politike gde mogu vrlo lako da prinudno naplate sve i da ti jos nakaleme milion troskova.
Generalno postaji incijativa koja ce verovatno u nekom sledecem periodu biti i usvojena a to je da se povratnicima u prekrsajima i za velike prekrsaje oduzima vozilo, pa ti pevaj.
Ja lepo stalno napominjem da je ovde carstvo snova poredeci sa EU.
Evo npr. moj prijatelj produzavao osiguranje za kola, oni mentoli ga pitali imali onih kaznenih bodova u vozackoj a on kaze imao, zna da su istekli posto prosao rok. E, a esnaf osiguravaca ima svoj zakon i lepo pored osiguranja retroaktivno i za proslu godinu naplati dodatak za osiguranje.

Uzivajte u voznji dok ide glatko

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 12 Januar, 2016, 12:35
Neæe na¹oj deci...

Ti konta¹ da æe za 20ak godina ovde biti bolje?

Ili ¹alje¹ klince napolje?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

viper

Ako se ovaj trend nastavi, èitaj EU sranja, te¹ko da æe ovde ikad biti bolje.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic

Citat: Slaninar poslato 12 Januar, 2016, 13:01
Citat: Laziæ poslato 12 Januar, 2016, 12:35
Neæe na¹oj deci...

Ti konta¹ da æe za 20ak godina ovde biti bolje?

Ili ¹alje¹ klince napolje?
Jo¹ smi¹ljam ¹ta æu i kako æu... Imao sam neke planove, al' ih neodgovorni pojedinci sjeba¹e...

freepartyman

Stigla mi pozivnica da dodjem kod sudije sutra u ustanicku zbog neregistrovanog motora,tacnije istekla je registracija. Zanima me koja je procedura ako se ne odazovem. Znam da zastareva slucaj posle dve godine, a isto tako znam da sudija moze sam da donese presudu posle nekog vremena. Motor sam prodao,ovih dana trebam da odradim ovlascenje novom vlasniku,pa me zanima da li ce on imati problema kada bude hteo da registruje. Da li mora prenos da se uradi ili moze i ovlascenje samo.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Glava Dole

Nece, to nije neplacena kazna cim jos nije doneseno resenje, nisi bio kod sudije ni nista, samo uradi taj prenos sto pre da ne bi posle covek imao problema i onda te boli tuki, samo kuliraj :D A ja pitam po stodvaesti put, da li moze da zastari kazna nakon sto stigne resenje ako se ne preuzme(znaci odes kod sudije, das izjavu, posle par meseci resenje stigne ali ga izbegnes, ne mogu da ti ga uruce i dalje... da li to moze da zastari posle nekog vremena ili zastareva samo ako se ne odazoves uopste kod sudije)?

freepartyman

 Jel mora prenos ili moze trajno ovlascenje?
I became a beast to rid myself the pain of being a man

penzos

Ako ne preuzme¹ re¹enje, tj nisu u moguænosti da ti ga uruèe, isto se istièe na oglasnu tablu suda i postaje pravosna¾no nakon datog roka ¾albe (obièno 15 dana).

Free odradi prenos, manje boli sada nego posle da ti dolaze na gajbu i plene ti stvari zbog neplaæenih kazni! Dok je motor na tvom imenu ti se smatra¹ vlasnikom i odgovoran si za sva sranja koja poèini NN lice.
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Glava Dole

Dobro, to za zabranu da ali moze li da zastari novcana kazna?