Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

penzos

Pa dali si barem napravio neki ugovor, ne¹to, i¹ta gde pi¹e da su oni kupili motor od tebe?
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Nisi jedini ja sam prodao bivsu yamahu drugu, on nekom cigi koji je dalje prodao drugom cigi, a nemam ni jedan papir da sam uopste prodao motor, vodi se na kevu i dalje, kako mogu da proverim da li je 'cist' pre nego sto dam prenos tj. daju li MUPovci takve informacije? :)

joka

Citat: Andreja poslato 20 Avgust, 2015, 01:46
Nego ja da pitam ne¹to...

Prodao sam motor pre ne¹to vi¹e od nedelju dana nekim ganferima, nikako da ih nahvatam da odradimo prenos... Te sutra, te na "slu¾benom putu" su, te ovo, te ono... Razmi¹ljao sam da lepo prijavim da mi je motor nestao kako bih sebe na neki naèin osigurao jer likovi nemaju dozvolu, vozikaju se po gradu, ako neko proba da ih zaustavi, neæe stati a ja najeba' ni kriv ni du¾an.

Ubedio sam ih konaèno da se naðemo da odradimo makar ovla¹æenje (koje po meni nema neku te¾inu al' ajde), pare za prenos nemaju, skupo im je. Dakle odradismo ovla¹æenje a pitanje je sledeæe: ukoliko oni zaseru ne¹to motorom, kovertica ipak sti¾e meni jer sam vlasnik? Pa se ja drkam po sudovima ili ¹ta veæ, da doka¾em da sam prodao motor? Ima li ovla¹æenje te¾inu, da li se mo¾e uzeti kao neki dokaz? Ili kako?

Jbg, pametan èovek uèi na tuðim gre¹kama, glup na svojim a Andreja ponavlja istu gre¹ku vi¹e puta, èisto da bude siguran... Pas mater...
I ovla¹enje ti je spas, tojest dokaz, da je vozilo posudjeno, a verodostojno je ovla¹tenje jedino ako je overeno makar u mesnoj kancelariji, ili jo¹ bolje u pisarnici suda. Poku¹aj da ih navata¹ da potpi¹ete tu punimoæ i ozvanièite je. Cena je u zavisnosti od op¹tina do op¹tina ¹arolika, od 750,oo- 1750,oo i idu u dve uplatice. (ukupno) Ovim ti ne odgovara¹ za postupke ovla¹tenih lica, a ogradjuje¹ se od njihovih uèinjenih dela. Jedina caka, trebalo bi da stoji vreme, za koje va¾i ovla¹tenje, mislim na datum, od- do. Ovla¹tenje ne mo¾e da bude du¾e, od va¾enja registracije!

ЯЭВОЛУТИОН

napravi interni ugovor...bez overe sa fotokopijom licnih karti.....provereno radi na sudu, jer je i neoveren ugovor obavezujuci .....napisi u njemu da se kupci obavezuju da ce prevesti motor u roku od dva dana, a punomocje onda sluzi da mogu kuci da ga odvezu....

kad ti stigne koverta ti samo vratis na istu adresu fotokopiju istog i cosak te zabole...imaju podatke pa nek se jebu sa njima.....ti da prenos bez nijh izvrsis, ne mozes....tako da ao oni nece da to urade ti si bespomocan.... 
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

joka

 Zna¹ ¹ta pita sudija, kad pogleda dokumente-  gde je peèat?   [neampojma]

El Jefe

По закону је сваки уговор правно ваљан. Оверен или неоверен, писмен или усмен
Друштво за заштиту од животиња

dzimika

upravo tako, bolje je naravno da imas na papiru jer ako stoje njegovi/njihovi podaci i potpisi tretira se kao i da je overen
overa sluzi da bi drzava uzela svoj deo, to te ceka kako god da okrenes ako nesto kupujes i to ne mozes izbeci samo na ovaj nacin mozes odloziti

Andreja

Juèe sam i¹tampao ovaj obrazac u dva primerka:

http://www.autoregistracija.com/download/obrazac-ovlascenje-za-upravljanje-tudim-motornim-vozilom/

Uneo podatke, potpisali se, ovla¹æenje je overeno u op¹tini Vo¾dovac i to je to. Neæe da radi ugovor, "nema para".

A kad istekne registracija? On opet mo¾e da ga registruje (jer to pi¹e u ovla¹æenju) i da ga vozi jo¹ godinama a da sam ja vlasnik? I onda æe opet prvo meni da sti¾u koverte?

Meni se èini, kako god da okrenem da sam najeb'o... :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Ivicat

Ako vec nemaju para za ugovor, kao sto je neko vec spomenuo, na papiru napisi:

ja ____ iz ___ br lk ___ sam dana __ ....


Upisi sta si prodao, za koliko para, datum, mesto, potpisete se. Bez overe i placanja.

mrle

Citat: Andreja poslato 20 Avgust, 2015, 13:24
Juèe sam i¹tampao ovaj obrazac u dva primerka:

http://www.autoregistracija.com/download/obrazac-ovlascenje-za-upravljanje-tudim-motornim-vozilom/

Uneo podatke, potpisali se, ovla¹æenje je overeno u op¹tini Vo¾dovac i to je to. Neæe da radi ugovor, "nema para".

A kad istekne registracija? On opet mo¾e da ga registruje (jer to pi¹e u ovla¹æenju) i da ga vozi jo¹ godinama a da sam ja vlasnik? I onda æe opet prvo meni da sti¾u koverte?

Meni se èini, kako god da okrenem da sam najeb'o... :)

ja mislim da ne mo¾e da sa tim ode u SUP i da registruje.
Eventualno kod ovih ¹to izdaju nalepnice na licu mesta, pa ovo-ono...

Lazic


Mik

Citat: Milos96 poslato 20 Avgust, 2015, 10:20
Nisi jedini ja sam prodao bivsu yamahu drugu, on nekom cigi koji je dalje prodao drugom cigi, a nemam ni jedan papir da sam uopste prodao motor, vodi se na kevu i dalje, kako mogu da proverim da li je 'cist' pre nego sto dam prenos tj. daju li MUPovci takve informacije? :)

Da mi se ovo desi stvarno bi' se zapitao kakav to "kvalitet" imam pa sam zasluzio takvog druga! (Al' ajde, ja ipak imam 100 godina pa mi je sve teze da razmisljam kurcem (sto sam stvarno mnogo voleo dok sam mogao  :)!))

Dalje, narod (k'o narod) 'oce pravni sistem da bi mogli medjusobno da se svadjaju. Pa onda postoji sud. Pa ako ciga nesto zasere i pobegne, za taj sud je vozila keva, i tacka. Keva sve placa.

Podatke o "cistoci" MUP ne daje. Moze na nekakvo vestacenje, pa, u slucaju da je "necist", vozilo se oduzima. I u tom slucaju oduzima se vlasniku, dakle kevi. Pa ciganin, pravno, nema na sta da se zali, jer, pravno, nije na gubitku (vidis kako je pravni sistem sjebao svet?!).  E sad, ... keva ide u zatvor, a drugar u bolnicu, osim ako ciganinu ne vrati pare, a ti sad vidi da li si jaci od drugara i na sta je on spreman ... i onda moze opet sud ...  [neampojma]

Glava Dole

A znas ono 'na cemu vodenica promelje tu i ostaje' pa tako nisam uradio odmah prenos i vise nisam ni razmisljao o tome, nema drug lose nemere, prodao je onom koji je ponudio najvise, logicno, ja sam razgovarao sa ovim kad ga je prodavao i dogovorili se da to uradimo ubrzo, da ide direktno od mene njemu prenos i tako je i ostalo, sretnem ga skoro na nekoj hondi 600 i kaze mi da je menjao moju yamahu za njega uz doplatu i da je sad motor u pozarevcu i da zna kod koga, kazem mu da me zove za prenos sto pre i tako je i ostalo... morace to da se resi svakako ubrzo, naci cu ga ja lako ili prijavim kradju ako budu nesto izvodili, cajcima lako docaram gde je motor i kako da ga nadju ali to AKO, eluje mi o prvi ciga fino a te nove vec ne poznajem :)

UFF

milose ako prijavis kradju sam ces da najebes jer uz svedoke i kupoprodajni ugovor se lako moze dokazati da si lagao

andreja koji je tebi kurac bre???
ako si skino to sa neta sto nisi izmenio u svoju korist i napisao da ovlascenje vazi dve nedelje ili npr do isteka registracije? si prsko s'mozgom?
sto bar nisi pozvo mene ili nekog drugog sa malo vise iskustva u trgovini kad se to desavalo nego sad pises na forumu jbt?

ovlascenje ti je sad trajno i neopozivo i ako si stiklirao gore sve navedene stavke oni sigurno mogu da ga registruju i prodaju trecem licu bez prisustva vlasnika tako da im ne trebas ni za qrac nit mozes da ih nateras da ga prenesu.
jedina dobra stvar je sto je taj papir dovoljan da te oslobodi krivice u slucaju da oni naprave neko sranje pa to stigne tebi. pored ovlascenja si trebao da napravis i kupoprodajni ugovor ili da u samom ovlascenju napises da od toga datuma pa na dalje vozilo nije u tvom posedu i da sve kazne idu na odgovornost onog kome si ga prodao.

jedina dobra stvar u ovoj prici je to sto ako ih pozoves i trazis da prenesu a oni odbiju boli te kita samo cekas da se kad tad javi sledeci vlasnik i njemu kazes da ti kupci dodju toliko i toliko evra za motor i da dok se to ne isplati oni ne mogu da ga prenesu na sebe
e sad ako je to bio odgovaran kupac pa od navodnog vlasnika pre isplate i kupovine trazio da se bar cuje sa vlasnikom iz saobracajne onda ce ganci ili morati da plati sam (u tom slucaju udaras po usima) ili izgubiti kupca.
u slucaju da je vlasnik bilde koji veruje u prazne price pa je vec kupio boli te Q on ti i dalje dodje toliko i toliko jevreja za prenos a on posle nek istu sumu potrazuje od onog od koga je kupio vozilo.
eto nadam se da sam bar malo razjasnio i pomogao.



mkt


Glava Dole

#2056
Citat: UFF poslato 21 Avgust, 2015, 02:23
milose ako prijavis kradju sam ces da najebes jer uz svedoke i kupoprodajni ugovor se lako moze dokazati da si lagao


Normalno da to ne planiram, nisam tolki debil, lupio sam sta bih uradio da moram tj da me uvale u neko sranje, a kupoprodajnog ugovora nema, na papiru je cisto moj i dalje, moze i ta tvoja varijanta, ne dam prenos i kraj ali se nadm da to nece biti potrebno.

Citat: mkt poslato 21 Avgust, 2015, 03:19
koliko izadje taj prenos

Zavisi od vrednosti motora(prvenstveno za porez) ali u glavnom sa overom ugovora mi se cini da je mene kostalo za FZRku tu do 4000din

lord_oblivion

Citat: mkt poslato 21 Avgust, 2015, 03:19
koliko izadje taj prenos
Pre neki dan sam sa kupcem Honde pravio ugovor u op¹tini Vo¾dovac i èini mi se da je tri primerka platio nekih 1200 din. A kad sam je ja kupovao godinu dana pre toga porez na Vo¾dovcu sam platio nekih 500-700 din. Vodi se kao 1984 god.
Za ovog sad kineza 2008 porez na teritoriji op¹tine Subotica sam platio 1200 din a ugovor u tri primerka isto tu negde do 1500...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Andreja

Citat: UFF poslato 21 Avgust, 2015, 02:23
milose ako prijavis kradju sam ces da najebes jer uz svedoke i kupoprodajni ugovor se lako moze dokazati da si lagao

andreja koji je tebi kurac bre???
ako si skino to sa neta sto nisi izmenio u svoju korist i napisao da ovlascenje vazi dve nedelje ili npr do isteka registracije? si prsko s'mozgom?
sto bar nisi pozvo mene ili nekog drugog sa malo vise iskustva u trgovini kad se to desavalo nego sad pises na forumu jbt?

ovlascenje ti je sad trajno i neopozivo i ako si stiklirao gore sve navedene stavke oni sigurno mogu da ga registruju i prodaju trecem licu bez prisustva vlasnika tako da im ne trebas ni za qrac nit mozes da ih nateras da ga prenesu.
jedina dobra stvar je sto je taj papir dovoljan da te oslobodi krivice u slucaju da oni naprave neko sranje pa to stigne tebi. pored ovlascenja si trebao da napravis i kupoprodajni ugovor ili da u samom ovlascenju napises da od toga datuma pa na dalje vozilo nije u tvom posedu i da sve kazne idu na odgovornost onog kome si ga prodao.

jedina dobra stvar u ovoj prici je to sto ako ih pozoves i trazis da prenesu a oni odbiju boli te kita samo cekas da se kad tad javi sledeci vlasnik i njemu kazes da ti kupci dodju toliko i toliko evra za motor i da dok se to ne isplati oni ne mogu da ga prenesu na sebe
e sad ako je to bio odgovaran kupac pa od navodnog vlasnika pre isplate i kupovine trazio da se bar cuje sa vlasnikom iz saobracajne onda ce ganci ili morati da plati sam (u tom slucaju udaras po usima) ili izgubiti kupca.
u slucaju da je vlasnik bilde koji veruje u prazne price pa je vec kupio boli te Q on ti i dalje dodje toliko i toliko jevreja za prenos a on posle nek istu sumu potrazuje od onog od koga je kupio vozilo.
eto nadam se da sam bar malo razjasnio i pomogao.




Jbg, pojeo sam govno, nisam razmi¹ljao toliko daleko :D
Ma samo dok ja imam to ovla¹æenje, biæe cimanje ako me neko bude smarao al bar imam neki dokaz da sa motorom nemam ni¹ta... Jo¹ æu ih uputiti na forum :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mareskin


Mene je skoro zvao èovek koji je kupio IMT traktor koji je jo¹ pre 30 godina prodat posle smrti mog strica. Nekako je do¹ao do mog broja jer sam ja "nasledio" taj traktor. Fazon je ¹to traktor nije papirolo¹ki bio deo ostavinske rasprave u poslednjih 30 godina.
Jedva objasnih èoveku da nemam nikakvu moguænost da mu overim nekakav ugovor o kupoprodaji kada nikad i nisam bio vlasnik niti je iko nasledio taj traktor :D


Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu