Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: dzimika poslato 31 Mart, 2015, 11:37
Pazite se kod ade, odmah posle novog mosta prema adi stoji radar
mislim da ce ih biti na svakom cosku u narednom periodu
Najavili su, ceo april æe da pljaèkaju... A tamo posle mosta je idealno jer se ne vide dok ne krene¹ nizbrdo, a ¹iroko da mogu da zaustave vi¹e njih odjednom... Taman sam se navikao tuda da peglam bar 100...

jumbo

Uhvatio me radar pre neki dan, onaj sa sve slikom. Na ogranicenju 50 sam isao 71 kmh, i pandur mi pokaze sliku, moj auto, vidi se broj, pise 71.
Dobijem poziv za sud za prekrsaje, ali u zahtevu za pokretanje prekrsajnog postupka pise da sam vozio 72 kmh!
Posto sam se naslusao raznih bajki o padanju postupaka zbog zareza i slicno, moze li neko da mi kaze mogu li, i kako, da iskoristim ovu cinjenicu.
Posto sutra idem kod sudije, ako neko zna sta da uradim, neka to napise danas ovde.
Hvala!

Dukags

To kao ono u radnji vozio si 71,99 km/h pa majstor zaokru¾io?  :o  [rofl]

Kostić

Citat: Laziæ poslato 01 April, 2015, 17:49
Citat: dzimika poslato 31 Mart, 2015, 11:37
Pazite se kod ade, odmah posle novog mosta prema adi stoji radar
mislim da ce ih biti na svakom cosku u narednom periodu
Najavili su, ceo april æe da pljaèkaju... A tamo posle mosta je idealno jer se ne vide dok ne krene¹ nizbrdo, a ¹iroko da mogu da zaustave vi¹e njih odjednom... Taman sam se navikao tuda da peglam bar 100...
nema potrebe da te ustave, sad slikaju i ne izlaze iz auta. skoro sam se zajebao tako, ja 220, oni sede u kolima. ukapiram, jebote radar! ;D sad kad sam se vraæao, u ns.u ista fora. sede u autu, slu¹aju muziku, u¾ivaju i skupljaju lovu za na more da idu . kad sam nabo koènice na 40 umalo sam pao ;D

Major

Ima ih svuda..
A ima i onih u punticima sto idu iza i snimaju pa samo stigne cestitka. :(

Hurricane

..apk Na¹a patrola, uredno potvrðujte pozicije patrola i svima dobro, osim njima..

meni juèe na gazeli pokazalo da stoje tu pre Ade, iskljuèio se kod Mehane opu¹teno dole i izbegao..


TroxX

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 16 Mart, 2015, 22:54
napisi isto to sto si napisao ovde.....predaj u pisarnicu ali idi odmah sa jednim primerkom kod nacelnika-ce......obrazlozi svoj zahtev i reci da u islucaju da ne uvaze tvoje argumente , neces imati drugog izbora nego da tuzis:poresko, a bogami i nju licno.....ja sam prosle godine resio isti problem....ne citaju kompletnu dokumentaciju vec uzmu resenje o nasledstvu, ne obracajuci paznju sta pise u posedovnom listu....

Rev hvala na savetu.Nasao na netu zalbu nekog advokata povodom slicne stvari malo je preformulisao i poslao poreskoj.Sad mi stiglo novo resenje sa manjom cifrom,mamu im hostaplersku.

Lazic

#1847
Citat: jumbo poslato 08 April, 2015, 08:20
Uhvatio me radar pre neki dan, onaj sa sve slikom. Na ogranicenju 50 sam isao 71 kmh, i pandur mi pokaze sliku, moj auto, vidi se broj, pise 71.
Dobijem poziv za sud za prekrsaje, ali u zahtevu za pokretanje prekrsajnog postupka pise da sam vozio 72 kmh!
Posto sam se naslusao raznih bajki o padanju postupaka zbog zareza i slicno, moze li neko da mi kaze mogu li, i kako, da iskoristim ovu cinjenicu.
Posto sutra idem kod sudije, ako neko zna sta da uradim, neka to napise danas ovde.
Hvala!

Mrleeeeee, daj neku ideju za ovo... ;D Ja bih ignorisao do zastarevanja... ;D

mrle

pa ako postoji slika, onda na njoj ima i brzina. Ako pi¹e tu 71, a ovde 72... nije utvrðeno pravo èinjenièno stanje, bla, bla... i pada prijava.

bucko

Citat: Laziæ poslato 29 Mart, 2015, 00:18
Nije, nego je stajala par meseci na zemlji, a 2009-te bilo ki¹no leto, pa se napunila blatom koje se u kombinaciji sa wd 40 zacementiralo...;D I tako...:D
Nemoj WD nego odvijac sprej,ispari bez ostataka za razliku od wd-a,rekao mi bravar

jumbo

Nemam ja sliku, ali imam zapisnik o kontroli saobracaja u kome pise da se vozilo kretalo brzinom od 71 kmh, dok u zahtevu pise 72 kmh. Oba papira imam kod sebe.
Sta konkretno da kazem sudiji?

mrle

pa da nije utvrðeno pravo èinjenièno stanje. I da takvi propusti i netaène informacije koje su osnov pokretanja prekr¹ajne prijave dovode do toga da je sama prekr¹ajna prijava pogre¹no saèinjena, da na osnovu toga sledi da nije osnovana.
Mislim, ti to bolje napi¹i, slo¾i reèenice, redosled... I to sudiji da¹ napismeno.

mrle


Lazic

Citat: bucko poslato 08 April, 2015, 14:09
Citat: Laziæ poslato 29 Mart, 2015, 00:18
Nije, nego je stajala par meseci na zemlji, a 2009-te bilo ki¹no leto, pa se napunila blatom koje se u kombinaciji sa wd 40 zacementiralo...;D I tako...:D
Nemoj WD nego odvijac sprej,ispari bez ostataka za razliku od wd-a,rekao mi bravar
Cimao bi se ja, nego imam drugu sajlu i disc lock pa me mrzelo...;D :-*

jumbo

Citat: mrle poslato 08 April, 2015, 15:00
poslao sam ti mail.
Hvala, pogledacu pa cu napraviti neko socinenije

jumbo

Citat: jumbo poslato 08 April, 2015, 08:20
Uhvatio me radar pre neki dan, onaj sa sve slikom. Na ogranicenju 50 sam isao 71 kmh, i pandur mi pokaze sliku, moj auto, vidi se broj, pise 71.
Dobijem poziv za sud za prekrsaje, ali u zahtevu za pokretanje prekrsajnog postupka pise da sam vozio 72 kmh!
Posto sam se naslusao raznih bajki o padanju postupaka zbog zareza i slicno, moze li neko da mi kaze mogu li, i kako, da iskoristim ovu cinjenicu.
Posto sutra idem kod sudije, ako neko zna sta da uradim, neka to napise danas ovde.
Hvala!
Elem, odem kod sudije tamo je slika na kojoj pise 72 kmh i zapisnik (nov) na kome pise 72 kmh!?
Pitam sudiju imam li pravo da ulozim prigovor, on kaze moze ali policija ima pravo da u roku od 15 dana popravi i otkloni neslaganja u dokumentaciji.
Usput me posavetuje da zatrazim sporazum sa policijom na najmanju novcanu kaznu i poene ali bez zabrane voznje i kao usput mi jos kaze da je taj pravilnik na oceni zakonitosti i ako on padne, padaju svi predmeti sa njim.
Naravoucenije: Obavezno trazite sporazum, to ide u fioku i ceka se rasplet.
mozda nekome ovo pomogne, meni svakako ne steti. 

dzimika

Pazite se nocu radara, krenuli su da snimaju brzinu na prometnim ulicama

UFF

rece mi drugar da su ga danas snimili na banjickom brdu iz rakovice ka banjici a da nisu ni pokusali da ga zaustave
samo slikaju i salju cestitku, em brze, em izbegnu nepotrebnu raspravu  :o

mareskin

Citat: jumbo poslato 09 April, 2015, 20:54
Citat: jumbo poslato 08 April, 2015, 08:20
Uhvatio me radar pre neki dan, onaj sa sve slikom. Na ogranicenju 50 sam isao 71 kmh, i pandur mi pokaze sliku, moj auto, vidi se broj, pise 71.
Dobijem poziv za sud za prekrsaje, ali u zahtevu za pokretanje prekrsajnog postupka pise da sam vozio 72 kmh!
Posto sam se naslusao raznih bajki o padanju postupaka zbog zareza i slicno, moze li neko da mi kaze mogu li, i kako, da iskoristim ovu cinjenicu.
Posto sutra idem kod sudije, ako neko zna sta da uradim, neka to napise danas ovde.
Hvala!
Elem, odem kod sudije tamo je slika na kojoj pise 72 kmh i zapisnik (nov) na kome pise 72 kmh!?
Pitam sudiju imam li pravo da ulozim prigovor, on kaze moze ali policija ima pravo da u roku od 15 dana popravi i otkloni neslaganja u dokumentaciji.
Usput me posavetuje da zatrazim sporazum sa policijom na najmanju novcanu kaznu i poene ali bez zabrane voznje i kao usput mi jos kaze da je taj pravilnik na oceni zakonitosti i ako on padne, padaju svi predmeti sa njim.
Naravoucenije: Obavezno trazite sporazum, to ide u fioku i ceka se rasplet.
mozda nekome ovo pomogne, meni svakako ne steti. 

Otprilike neko mo¾e da pi¹e ¹ta god hoæe, a onda da to prepravi, a onda opet da prepravi, a ti mo¾e¹ da vrti¹ palèeve, mada ti tad sigurno nije do vræenja palèeva, a onda oni opet mogu da promene zapisnik.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

penzos

U Ni¹u trenutno 24h anga¾ovano oko pet patrola sa novim radarima. Snimaju po celom gradu, danju-noæu, preme¹taju se. Mene juèe upucali ispred Tempa gde dosad nisu èuèali. Ogranièenje 40, ¹irok bulevar kao auto put. Ja malo prekoraèio ___ km/h. Gleda cura u ono èudo pa u starijeg kolegu pored-a on odmahne rukom. Nisam ni usporavao a ni oni se nisu cimali. Jbg, dok ne uvedu tablicu na motoru i spreda  ;D
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion