Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Citat: DebeliZmaj poslato 07 Mart, 2014, 17:12
uplacuj im svaki meseci po 100 ili 1000 dinara
i time iskazujesh zelju da zelish da otplatish ali
nemash :)))) ...

jako im komplikujesh utuzenje i plenidbu itd...


U ponedeljak me kuæi zatekla jo¹ jedna plava kovertica. 9 dana slu¾benog puta ili 9000 solarno, rok 7+1 dana. Utorak ujutru do Timoèke sa uplatnicama, taman sam im banuo uz kaficu. Moja matematika ka¾e 6000, aj' vi to proverite pa da doplatim. Ne mo¾e to tako, sud daje 3 rate, vi ste mnogo neozbiljni, mogli smo da vam po¹aljemo drugove organe, aj platite (moju matematiku) sad i odma tu iza æo¹ka i èuvajte uplatnice.

Imam jednu uplatnicu koju sam popunio na 500 dinara, valjda ju je ona iznervirala  ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

dzimika

inace pazite se na kruznom toku kod bogoslovije, stoje prema dragoslava srejovica i snimaju aparatom da niste stali na pesacki pre kruznog toka
to im je sada glavna fora
a inace onih mrsavih novajlija ima na svakom cosku i samo cekaju da vas navataju za nesto

pittatore

Ima ih na autokomandi kod Jugopetrol pumpe i gore,pocetak neznanog junaka kod tv pink, u oba slucaja love,slikaju za ne propustanje pesaka

masterunpa

 (
Citat: MIGE poslato 06 Mart, 2014, 18:50
aj sad nek neko strucno osoblje ili ti pravnik odgovori na moje sl.pitanje?sta uraditi sa bankom i kreditom kada ostanete bez posla ,tj kad ne mozete vise placati ratu??kakva je procedura?po netu ima milion kombinacija al su sve uglavnom rekla-kazala...hvala unapred na odgovoru   [hello]
brate mige u isto njesra smo upali :) ...pre dva dana mi iz banke(da ne imenujem....citaj inteza :) )stigne papir da mi ugovori za kreditne kartice master i american isticu sledeceg meseca i da dodjem do najblize poslovnice sa popunjenim onim sranjetom o visini primanja i bla,bla,bla
e prc,ja od skoro na birou...nezaposlen.odem ja do banke ne znajuci sta me ceka,kad mi sluzbenica rece da ne mogu da produzim ugovor jer su im od skoro iz narodne banke naredili da se kartice vise ne produzavaju bez stalnog zaposlenja i da imam opciju da do kraja aprila isplatim dugovanja za obe kartice(140000rsd) ili da nastavim da otplacuejm na rate ali da mi oduzmu kartice tako da vise ne mogu da podizem a taman sam hteo da uzmem sa tog americkog zlatnog sranjeta da registrujem motor...i na kraju uzese mi kartice a najvise mi bilo krivo sto sam na jednoj imao jos dovoljno za REGISTRACIJUUUUUUU   :'( :'( :'(

isterivac

Citat: masterunpa poslato 07 Mart, 2014, 23:27
(
Citat: MIGE poslato 06 Mart, 2014, 18:50
aj sad nek neko strucno osoblje ili ti pravnik odgovori na moje sl.pitanje?sta uraditi sa bankom i kreditom kada ostanete bez posla ,tj kad ne mozete vise placati ratu??kakva je procedura?po netu ima milion kombinacija al su sve uglavnom rekla-kazala...hvala unapred na odgovoru   [hello]
brate mige u isto njesra smo upali :) ...pre dva dana mi iz banke(da ne imenujem....citaj inteza :) )stigne papir da mi ugovori za kreditne kartice master i american isticu sledeceg meseca i da dodjem do najblize poslovnice sa popunjenim onim sranjetom o visini primanja i bla,bla,bla
e prc,ja od skoro na birou...nezaposlen.odem ja do banke ne znajuci sta me ceka,kad mi sluzbenica rece da ne mogu da produzim ugovor jer su im od skoro iz narodne banke naredili da se kartice vise ne produzavaju bez stalnog zaposlenja i da imam opciju da do kraja aprila isplatim dugovanja za obe kartice(140000rsd) ili da nastavim da otplacuejm na rate ali da mi oduzmu kartice tako da vise ne mogu da podizem a taman sam hteo da uzmem sa tog americkog zlatnog sranjeta da registrujem motor...i na kraju uzese mi kartice a najvise mi bilo krivo sto sam na jednoj imao jos dovoljno za REGISTRACIJUUUUUUU   :'( :'( :'(

Nema srece sa tim plastiènim govnima koje svi koriste za plaæanje, ke¹ je keva i sa njim kupujem ¹ta ja hoæu i gde ja hoæu a da mi neka banka ili radnja oduzme to pravo to neæe moæi.. A vi i dalje verujte bankama i sl...
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

zmiya

Meni se u ¾ivotu nije desilo da mi ne prodje kartica..

isterivac

Citat: zmiya poslato 08 Mart, 2014, 23:54
Meni se u ¾ivotu nije desilo da mi ne prodje kartica..
JA sam 'iljadu puta pizdio zato ¹to èekam u redu kao majmun jer nekom ne mogu da naplate a plaæa karticom.. Onaj fazon, izvinite gre¹ka je do banke...
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

zmiya

Pa gori su èekovi sto puta od kartice..

Mik

Posle zalbe na presudu Prekrsajnog suda u Cacku stigla mi je (kao odgovor na moju zalbu) presuda Prekrsajnog Apelacionog suda u Kragujevcu protiv koje zalba nije dozvoljena (tako pise).

Pa, ako neko zna, zanima me sledece:
- Da li mogu da uticem na termin zabrane upravljanja vozilom (odgovaralo bi mi na jesen, a zna se i zasto  :) )? I koja je procedura ako je to izvodljivo?
- Da li na presudu tog apelacionog suda mogu da se pozovem kao na dokazni materijal u podnosenju prijave protiv rada saobracajne policije? (Jel radio neko ovo od vas?)
- Da li mogu da se zalim (i kome) na odluku (presudu) apelacionog suda? (Ispada da im je osnovni argument u presudi taj sto sam potpisao zapisnik i sto na licu mesta nisam imao primedbi - sto oni tretiraju kao priznanje krivice.)


mrle

Citat: Mik poslato 20 Mart, 2014, 19:06
Ispada da im je osnovni argument u presudi taj sto sam potpisao zapisnik i sto na licu mesta nisam imao primedbi - sto oni tretiraju kao priznanje krivice.



to je odgovor svih problema.
Nikad ni¹ta ne potpisuj!

Major

Meni stigla bela kovertica "preporuceno pismo"
I nisam je podigao iz poste. Sad ne znam sta je al mi se ne svidja.. Jel stizalo nekom ono resenje o zabrani upravljanja u beloj kovertici? ;D


Major


pittatore

Stizalo, prvo plave za sud a posle u beloj presuda

Lazic

Dok ne promene zakon za dve godine sve zastareva, uop¹te me ne zanima da saznam ¹ta je u koverti...;D

pittatore

Ja sam se dovatio u kolo sa advokatom tako da sam mu samo prosledjivao koverte

Lazic

Mo¾e i tako ako ne mora¹ da plaæa¹ dotiènog ili ako te bar spa¹ava milionskih kazni...;D

pittatore

Zemio je svoj procenat pa nek se kolje sa njima

Major

Al sta ako je presuda tj zabrana upravljanja u koverti? Zar ona ne tece od dana donosenja presude?
Recimo ja ne podignem tu kovertu i posle mesec dana me zaustave, provere i kazu imas zabranu i onda najebeb dupliran?

pittatore

To vec proveri dobro, neznam zaista.
Meni su presudili pa sam predao zalbu visem sudu koji je istu uvazio i vratio prvobitnom sudu.
Posle su me zvali na suocavanje gde sam se ja sam ,optuzeni, javio, a policajac i drugi ucesnik saobracajne nesrece nisu pa su mi odlozili.
Samo sam dao izjavu da se drzim prvobitne odbrane, ili me nece vise ni zvati ili cu da ih kuliram do jula kada zastareva.