Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

bigbad86

Citat: Vlajko poslato 13 Decembar, 2013, 12:06
Naravno.. tako bio bi koristan dru¹tvu.. ovako samo tro¹i dr¾avne tj. na¹e pare, spava  i jede 3 obroka za d¾.. i usput povata sve ¹eme i kombinacije tako da kad izaðe mnogo je gori nego ¹to je u¹ao..
Èiæenjem smeæa pa i grabuljanjem po parku u florescentnom prsluku i posle æe¹ dovoljno da ceni¹ to ¹to jesi..ili nisi..ali svakako æe¹ manje prljati planetu..
[rofl]
Mada opet mora da se zaposle i neki inspektori koji ce sve to da kontrolisu... I jedan inspektor da kontrolise vise njih, tipa povede njih 15 da ciste Knez Mihajlovu od pikavaca ili tako nesto.

DebeliZmaj

i onda inspektor dobije batine par puta od te grupe i vishe mu ne pada na pamet da
se cima za 40k dinara... :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

Sudija je u mom slucaju zahtevao fotografija da sam bio drustveno koristan...pitao me hocu li cistocu ili zelenilo.....ja trazio cistocu on mi dao zelenilo....upkos dobrim vezama ipak sammorao da se pojavim par puta u radnom odelu da me slikaju....nabadao sam papirice po skojevskom naselju i farbao neke klupe i klackalice na miljakovcu....a sve zbog remecenja javnog reda i mira .....a samo smo omlatili policajca pijanog ko zvecka koji nas je isekao kolima...pri tome se dva puta vatao ispod pazuha....dok smo mi shvatili da vadi legitimaciju on dobi batine..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

MIGE

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 13 Decembar, 2013, 22:21
Sudija je u mom slucaju zahtevao fotografija da sam bio drustveno koristan...pitao me hocu li cistocu ili zelenilo.....ja trazio cistocu on mi dao zelenilo....upkos dobrim vezama ipak sammorao da se pojavim par puta u radnom odelu da me slikaju....nabadao sam papirice po skojevskom naselju i farbao neke klupe i klackalice na miljakovcu....a sve zbog remecenja javnog reda i mira .....a samo smo omlatili policajca pijanog ko zvecka koji nas je isekao kolima...pri tome se dva puta vatao ispod pazuha....dok smo mi shvatili da vadi legitimaciju on dobi batine..
pa sto bre nisi bio kadar stici I uteci ....ccccc....ja mislio da si ti ajduk neki

DebeliZmaj

pa revolucijo kad ostavljash svedoke ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

MILJAN

Citat: DebeliZmaj poslato 14 Decembar, 2013, 09:26
pa revolucijo kad ostavljash svedoke ...
Znaci, trebao je da ubije pandura i da ne odgovara za prekrsaj? :D Prvo, to je bilo krivicno delo...nije mi jasno kako je dobio d.kor.rad... Napad na sluzbeno lice policije? Yeah right...
Cave ab homine unius libri

DebeliZmaj

pa ako je bio u civilu onda to nije napad na sluzbeno lice...
nego je klasichna tucha, remecenja javnog reda i mira
ne kapiram kako pravnik ne zna osnovu klasifikaciju dela :)
posto se osteceni nije legitimisao pred okrivljenim isti nije
mogao pochiniti delo napada na sluzbeno lice :) ...
tako je meni pisalo svojevremeno ... al daj sa sacheamo
lawyer-a .. on je izgleda pravi pravnik ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Major


MILJAN

#1188
Citat: DebeliZmaj poslato 14 Decembar, 2013, 12:11
pa ako je bio u civilu onda to nije napad na sluzbeno lice...
nego je klasichna tucha, remecenja javnog reda i mira
ne kapiram kako pravnik ne zna osnovu klasifikaciju dela :)
posto se osteceni nije legitimisao pred okrivljenim isti nije
mogao pochiniti delo napada na sluzbeno lice :) ...
tako je meni pisalo svojevremeno ... al daj sa sacheamo
lawyer-a .. on je izgleda pravi pravnik ...


I ti veruje¹ u to da nije stigao da se legitimi¹e? Jel si video da sam gore napisao....Yeah right... Ne zna¹ ¹ta to u zargonu znaèi? Ja mislio da se ti kao ono bavis racunarima kad ono..,... Ja mu ne verujem u celu pricu....JRM ne dobijes ako nekoga prebijes omlatis... Jos ako je pandur policija ce da ti zasije krivicnu, jer se za to moze i krivicno odgovarati ako nisi znao.A po¹to je napisao da su ga omlatili mogu misliti kakve su mu navodne povrede bile .... Krivicno delo je tuèa u yavisnosti od telesnih povreda... A po¹to su navodno tukli njihovog kolegu, onda bi mu zalepili kriviènu....Tako to u praksi ide.PA se kaèi sa pandurima.. A po¹to ne verujem u celu prièu onda nije ni bitno....

..Da se to stvarno desili zalepili bi mu krivicnu kao vrata i bio bi u pritvoru odmnah.....Nemoj da si naivan.... Tako da ukljuci mozak ako vec nisi pismen u pravnom pogledu...  i Yeah right bi znacilo : kako da ne..tako da ukapiraj sledeci put..
Cave ab homine unius libri

DebeliZmaj

hoce li se pojaviti neki pravi pravnik ?
di ga onaj lawyer...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

bigbad86

Citat: MILJAN poslato 14 Decembar, 2013, 16:04
Citat: DebeliZmaj poslato 14 Decembar, 2013, 12:11
pa ako je bio u civilu onda to nije napad na sluzbeno lice...
nego je klasichna tucha, remecenja javnog reda i mira
ne kapiram kako pravnik ne zna osnovu klasifikaciju dela :)
posto se osteceni nije legitimisao pred okrivljenim isti nije
mogao pochiniti delo napada na sluzbeno lice :) ...
tako je meni pisalo svojevremeno ... al daj sa sacheamo
lawyer-a .. on je izgleda pravi pravnik ...


I ti veruje¹ u to da nije stigao da se legitimi¹e? Jel si video da sam gore napisao....Yeah right... Ne zna¹ ¹ta to u zargonu znaèi? Ja mislio da se ti kao ono bavis racunarima kad ono..,... Ja mu ne verujem u celu pricu....JRM ne dobijes ako nekoga prebijes omlatis... Jos ako je pandur policija ce da ti zasije krivicnu, jer se za to moze i krivicno odgovarati ako nisi znao.A po¹to je napisao da su ga omlatili mogu misliti kakve su mu navodne povrede bile .... Krivicno delo je tuèa u yavisnosti od telesnih povreda... A po¹to su navodno tukli njihovog kolegu, onda bi mu zalepili kriviènu....Tako to u praksi ide.PA se kaèi sa pandurima.. A po¹to ne verujem u celu prièu onda nije ni bitno....

..Da se to stvarno desili zalepili bi mu krivicnu kao vrata i bio bi u pritvoru odmnah.....Nemoj da si naivan.... Tako da ukljuci mozak ako vec nisi pismen u pravnom pogledu...  i Yeah right bi znacilo : kako da ne..tako da ukapiraj sledeci put..
Mog drugara na moje oci (i jos pet-sest svedoka) posekli nozem dva prsta ispod uva sa nozem. Mene gurnili na spomenik i potiljkom sam udario bas jako. Drugara sutnuli u glavu( zube ) da se posle tuce toga nije ni secao. Da ga je onaj nozem posekao jos prst nize isekao bi aortu i nema te hitne pomoci koja bi stigla na vreme. Pocinilac izbegavao sud godinu dana, i tak na kraju ga privedu, bio u zatvoru jedno 15 dana dok je trajalo sudjenje i posle ga puste uslovno na 2 godine. A imao je u toku sudjenja jos neka druga sudjenja za neke kradje! Ja reko sudiji kako bas ni malo da lezi robiju, bilo je santimetar dva od toga da ubije coveka hladnim oruzijem. Sudija rekla da se kvalifikuje kao laka telesna povreda a noz nikad nije nadjen (bacio ga pre nego sto dosla policija) i na sudjenju se branio da je to mozda od pesnice ili noktiju...
Tako da sasvim moguce da je i Revolution dobro prosao ako je imao vise svedoka na svojoj strani...

bikerboyz

Citat: MILJAN poslato 13 Decembar, 2013, 02:40
Na prolece dolece novi zakon...svidja mi se ovo:              Члан 58 - код заштитне мере забране управљања моторним возилом , новина се састоји у томе да се учиниоцу привремено забрани управљање моторним возилом одређене врсте или категорије. Оно што је важније забрана се не односи на сва моторна возила као што је то случај са важећим законом него само на забрану управљања моторним возилима оне врсте или категорије којом је окривљени прекршај извршио. Садашње законско решење у пракси је донело пуно проблема тако да су прекршајни судови имали предмете у којима је окривљени учинио административни прекршај управљајући мопедом због чега му се мора  изрећи заштитна мера за све категорије и врсте моторних возила, чиме се окривљеном такође ограничава право на рад и вероватно још неко уставно право обзиром да се ради о возачу професионалац који управља теретним возилима и аутобусима и који је једини хранилац породице. Поред тога, у свим земљама у окружењу ова заштитна мера се односи само на одређену врсту и категорију, а не на све врсте и категорије као што је то случај код нас.Такође је било непоходно извршити усклађивање са Кривичним закоником који такође предвиђа ово прецизирање, како би се избегло да је за прекршај прописана тежа санкција него за кривично дело из области безбедности саобраћаја.
A EVO I ZA  LAZICA ;)
Dostavljanje odsutnom licu

Èlan 160
Ako se na adresi gde se dostavljanje ima izvr¹iti niko ne zatekne, ostaviæe se u po¹tanskom sanduèetu ili pribiti na vrata obave¹tenje da lice kome je pismeno upuæeno treba da ga preuzme u sudu u roku od 15 dana od dana poku¹anog dostavljanja.
Po proteku roka iz stava 1. ovog èlana, pismeno æe se istaæi na oglasnoj tabli i internet stranici suda, ako za to postoje tehnièki uslovi. Dostavljanje se smatra izvr¹enim po isteku roka od osam dana od dana isticanja pismena na oglasnoj tabli i internet stranici suda.
Jel ova stvarno treba da se izglasa?!?!joj kad bi bar bilo ovo preporodio bi se...:)

MILJAN

Citat: bikerboyz poslato 14 Decembar, 2013, 20:18
Citat: MILJAN poslato 13 Decembar, 2013, 02:40
Na prolece dolece novi zakon...svidja mi se ovo:              Члан 58 - код заштитне мере забране управљања моторним возилом , новина се састоји у томе да се учиниоцу привремено забрани управљање моторним возилом одређене врсте или категорије. Оно што је важније забрана се не односи на сва моторна возила као што је то случај са важећим законом него само на забрану управљања моторним возилима оне врсте или категорије којом је окривљени прекршај извршио. Садашње законско решење у пракси је донело пуно проблема тако да су прекршајни судови имали предмете у којима је окривљени учинио административни прекршај управљајући мопедом због чега му се мора  изрећи заштитна мера за све категорије и врсте моторних возила, чиме се окривљеном такође ограничава право на рад и вероватно још неко уставно право обзиром да се ради о возачу професионалац који управља теретним возилима и аутобусима и који је једини хранилац породице. Поред тога, у свим земљама у окружењу ова заштитна мера се односи само на одређену врсту и категорију, а не на све врсте и категорије као што је то случај код нас.Такође је било непоходно извршити усклађивање са Кривичним закоником који такође предвиђа ово прецизирање, како би се избегло да је за прекршај прописана тежа санкција него за кривично дело из области безбедности саобраћаја.
A EVO I ZA  LAZICA ;)
Dostavljanje odsutnom licu

Član 160
Ako se na adresi gde se dostavljanje ima izvršiti niko ne zatekne, ostaviće se u poštanskom sandučetu ili pribiti na vrata obaveštenje da lice kome je pismeno upućeno treba da ga preuzme u sudu u roku od 15 dana od dana pokušanog dostavljanja.
Po proteku roka iz stava 1. ovog člana, pismeno će se istaći na oglasnoj tabli i internet stranici suda, ako za to postoje tehnički uslovi. Dostavljanje se smatra izvršenim po isteku roka od osam dana od dana isticanja pismena na oglasnoj tabli i internet stranici suda.
Jel ova stvarno treba da se izglasa?!?!joj kad bi bar bilo ovo preporodio bi se...:)
To sto sam kopirao je zavrsena radna verzija.ide na usvajanje i negde u aprilu tr3ba da stupi na snagu.Ja sam bio u jednoj kd  radnih grupa u delu jemstva itd. STUPICE NA SNAGU na prolece.Kome treba ceo zakon poslacu.Imam i komentar.
Cave ab homine unius libri

MILJAN

Citat: bigbad86 poslato 14 Decembar, 2013, 20:01
Citat: MILJAN poslato 14 Decembar, 2013, 16:04
Citat: DebeliZmaj poslato 14 Decembar, 2013, 12:11pa ako je bio u civilu onda to nije napad na sluzbeno lice...
nego je klasichna tucha, remecenja javnog reda i mira
ne kapiram kako pravnik ne zna osnovu klasifikaciju dela :)
posto se osteceni nije legitimisao pred okrivljenim isti nije
mogao pochiniti delo napada na sluzbeno lice :) ...
tako je meni pisalo svojevremeno ... al daj sa sacheamo
lawyer-a .. on je izgleda pravi pravnik ...


I ti veruješ u to da nije stigao da se legitimiše? Jel si video da sam gore napisao....Yeah right... Ne znaš šta to u zargonu znači? Ja mislio da se ti kao ono bavis racunarima kad ono..,... Ja mu ne verujem u celu pricu....JRM ne dobijes ako nekoga prebijes omlatis... Jos ako je pandur policija ce da ti zasije krivicnu, jer se za to moze i krivicno odgovarati ako nisi znao.A pošto je napisao da su ga omlatili mogu misliti kakve su mu navodne povrede bile .... Krivicno delo je tuča u yavisnosti od telesnih povreda... A pošto su navodno tukli njihovog kolegu, onda bi mu zalepili krivičnu....Tako to u praksi ide.PA se kači sa pandurima.. A pošto ne verujem u celu priču onda nije ni bitno....

..Da se to stvarno desili zalepili bi mu krivicnu kao vrata i bio bi u pritvoru odmnah.....Nemoj da si naivan.... Tako da ukljuci mozak ako vec nisi pismen u pravnom pogledu...  i Yeah right bi znacilo : kako da ne..tako da ukapiraj sledeci put..
Mog drugara na moje oci (i jos pet-sest svedoka) posekli nozem dva prsta ispod uva sa nozem. Mene gurnili na spomenik i potiljkom sam udario bas jako. Drugara sutnuli u glavu( zube ) da se posle tuce toga nije ni secao. Da ga je onaj nozem posekao jos prst nize isekao bi aortu i nema te hitne pomoci koja bi stigla na vreme. Pocinilac izbegavao sud godinu dana, i tak na kraju ga privedu, bio u zatvoru jedno 15 dana dok je trajalo sudjenje i posle ga puste uslovno na 2 godine. A imao je u toku sudjenja jos neka druga sudjenja za neke kradje! Ja reko sudiji kako bas ni malo da lezi robiju, bilo je santimetar dva od toga da ubije coveka hladnim oruzijem. Sudija rekla da se kvalifikuje kao laka telesna povreda a noz nikad nije nadjen (bacio ga pre nego sto dosla policija) i na sudjenju se branio da je to mozda od pesnice ili noktiju...
Tako da sasvim moguce da je i Revolution dobro prosao ako je imao vise svedoka na svojoj strani...
VIDI....kada je policija u pitanju nema leba da ne bude sexa.taknes nekoga od njih-nahebo si.Znam da su se u nekim slucajevima u Raskom okrugu odjednom stvorili svedoci, koji su na sudu svedocili da je u diskoteci kolega bio cak i u uniformi(iako nije) pa je covek krivicno odgovarao..A cak su i u delovodnoj knjizi upisali da je bio na duznosti iako nije je pa je  ispalo da je napadnut kolega na duznosti iako je bio pripit u diskoteci...
Cave ab homine unius libri

Mik

Citat: MILJAN poslato 15 Decembar, 2013, 00:10
Citat: bigbad86 poslato 14 Decembar, 2013, 20:01
Citat: MILJAN poslato 14 Decembar, 2013, 16:04
Citat: DebeliZmaj poslato 14 Decembar, 2013, 12:11
pa ako je bio u civilu onda to nije napad na sluzbeno lice...
nego je klasichna tucha, remecenja javnog reda i mira
ne kapiram kako pravnik ne zna osnovu klasifikaciju dela :)
posto se osteceni nije legitimisao pred okrivljenim isti nije
mogao pochiniti delo napada na sluzbeno lice :) ...
tako je meni pisalo svojevremeno ... al daj sa sacheamo
lawyer-a .. on je izgleda pravi pravnik ...


I ti veruje¹ u to da nije stigao da se legitimi¹e? Jel si video da sam gore napisao....Yeah right... Ne zna¹ ¹ta to u zargonu znaèi? Ja mislio da se ti kao ono bavis racunarima kad ono..,... Ja mu ne verujem u celu pricu....JRM ne dobijes ako nekoga prebijes omlatis... Jos ako je pandur policija ce da ti zasije krivicnu, jer se za to moze i krivicno odgovarati ako nisi znao.A po¹to je napisao da su ga omlatili mogu misliti kakve su mu navodne povrede bile .... Krivicno delo je tuèa u yavisnosti od telesnih povreda... A po¹to su navodno tukli njihovog kolegu, onda bi mu zalepili kriviènu....Tako to u praksi ide.PA se kaèi sa pandurima.. A po¹to ne verujem u celu prièu onda nije ni bitno....

..Da se to stvarno desili zalepili bi mu krivicnu kao vrata i bio bi u pritvoru odmnah.....Nemoj da si naivan.... Tako da ukljuci mozak ako vec nisi pismen u pravnom pogledu...  i Yeah right bi znacilo : kako da ne..tako da ukapiraj sledeci put..
Mog drugara na moje oci (i jos pet-sest svedoka) posekli nozem dva prsta ispod uva sa nozem. Mene gurnili na spomenik i potiljkom sam udario bas jako. Drugara sutnuli u glavu( zube ) da se posle tuce toga nije ni secao. Da ga je onaj nozem posekao jos prst nize isekao bi aortu i nema te hitne pomoci koja bi stigla na vreme. Pocinilac izbegavao sud godinu dana, i tak na kraju ga privedu, bio u zatvoru jedno 15 dana dok je trajalo sudjenje i posle ga puste uslovno na 2 godine. A imao je u toku sudjenja jos neka druga sudjenja za neke kradje! Ja reko sudiji kako bas ni malo da lezi robiju, bilo je santimetar dva od toga da ubije coveka hladnim oruzijem. Sudija rekla da se kvalifikuje kao laka telesna povreda a noz nikad nije nadjen (bacio ga pre nego sto dosla policija) i na sudjenju se branio da je to mozda od pesnice ili noktiju...
Tako da sasvim moguce da je i Revolution dobro prosao ako je imao vise svedoka na svojoj strani...
VIDI....kada je policija u pitanju nema leba da ne bude sexa.taknes nekoga od njih-nahebo si.Znam da su se u nekim slucajevima u Raskom okrugu odjednom stvorili svedoci, koji su na sudu svedocili da je u diskoteci kolega bio cak i u uniformi(iako nije) pa je covek krivicno odgovarao..A cak su i u delovodnoj knjizi upisali da je bio na duznosti iako nije je pa je  ispalo da je napadnut kolega na duznosti iako je bio pripit u diskoteci...

Iz ovoga sledi zakon:
Mrtva usta ne govore!
(Nemojte se pozivati na ovo, sa svedocima to nije lako uraditi, ljudi smo. Sklonite se od policije kad god mozete.)

DebeliZmaj

prijatelj rus, kriminalac od zanata, kaze: nema svedoka nema problema ...
:) ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

SrpskiDzedaj011

...."Склоните се од полиције кад год можете"....

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]


I have to return some video tapes....

mkt


ЯЭВОЛУТИОН

Da razjasnimo....tip je iz kontra smera izasao u rikverc,bio pijan i nagurao je drugara u kontejnere pre dvadeset svedoka....ja sam stao na metar od vrata i sisao sa motora....on je izasao iz kola i masio se za pazuh....ja sam nogom sutnuo njegovu ruku i gurnuo ga od kola....pao je na zemlju i opet se masio za pazuh urlajuci nerazgovetno..tada ga je drugar sutnuo preko ruke imalo preko nosa...u tom momentu je ispala legitimacija.....vise ga nismo tukli....pokupio sam telefone svedoka i angazovao jako dobrog advokata....advokat je zauzeo stav da smo smatrali da nam je zivot ugrozen, i da smo delovali u ukviru nuzne odbrane....policajac se kasno legitimisao, bio je pijani napravio ozbiljan saobracajni prekrsaj....svejedno da nije bilo potezanja veza verovatno bi kazna bila veca...na zalost policajca postoji i kamera koja je snimila ceo dogadjaj, i snimak za divno cudo nije izgubljen....na kraju su nam ponudili nagodbu....ne ulazi prica u dosije pa smo prihvatili....po preporuci advokata.....inace smo i to dobili minimalno, da ne moze minimalnije 240 sati DKR...za ometanje javnog reda i mira....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

metarex

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 15 Decembar, 2013, 22:45
Da razjasnimo....tip je iz kontra smera izasao u rikverc,bio pijan i nagurao je drugara u kontejnere pre dvadeset svedoka....ja sam stao na metar od vrata i sisao sa motora....on je izasao iz kola i masio se za pazuh....ja sam nogom sutnuo njegovu ruku i gurnuo ga od kola....pao je na zemlju i opet se masio za pazuh urlajuci nerazgovetno..tada ga je drugar sutnuo preko ruke imalo preko nosa...u tom momentu je ispala legitimacija.....vise ga nismo tukli....pokupio sam telefone svedoka i angazovao jako dobrog advokata....advokat je zauzeo stav da smo smatrali da nam je zivot ugrozen, i da smo delovali u ukviru nuzne odbrane....policajac se kasno legitimisao, bio je pijani napravio ozbiljan saobracajni prekrsaj....svejedno da nije bilo potezanja veza verovatno bi kazna bila veca...na zalost policajca postoji i kamera koja je snimila ceo dogadjaj, i snimak za divno cudo nije izgubljen....na kraju su nam ponudili nagodbu....ne ulazi prica u dosije pa smo prihvatili....po preporuci advokata.....inace smo i to dobili minimalno, da ne moze minimalnije 240 sati DKR...za ometanje javnog reda i mira....

revolution cop killer?? :o :o
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo