Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Bishke

Opet mi stiglo nesto :D
preporucena posiljka,danas idem a podignem...

Ili me smaraju za preostalu kintu da platim
ILI
Zabrana do mesec dana !

Jel postoji kamata na ne placenu kaznu ili slicni fazoni ?
You should do one thing every day that scares you

Uncle Bob

Citat: mareskin poslato 06 Decembar, 2013, 12:57
Citat: lawyer poslato 06 Decembar, 2013, 12:30
Citat: mareskin poslato 06 Decembar, 2013, 12:07
Citat: lawyer poslato 06 Decembar, 2013, 12:05
Pa napi¹i ¹ta ti je to stiglo u pozivu od suda, mo¾e¹ i na PP, pa da vidimo... Treba da ih naguzi¹, jer ako su bez tvoje izjave napisali predlog za pokretanje postupka protiv tebe, to neæe da mo¾e! [nono]

A kako se dokazuje da on nije dao izjavu?
Recimo policajac napi¹e da jeste i ¹ta sad?

Mora da postoji ili potpisan zapisnik ili potpisana izjava o saobraæajnoj nezgodi. Sve pi¹e lepo u ZOBS.  [plazi_se] [plazi_se] [plazi_se]

Gde si bre na¹ao oko toga da me presli¹ava¹?  [ludak]

Hoæu da ka¾em ako policajac sam ne¹to napi¹e i potpi¹e kako ti doka¾e¹ da nisi?!?

Osporava¹ i tra¾i¹ na uvid zapisnik ranije sam pisao da je protiv mene obustavljen postupak jer nisam potpisao zapisnik i plus su napravili propust nisu me vodili na Vma da mi izvade krv,Sudija je na kraju konstatovao pa kako ja sad da znam jel jesi il nisi bio pijan??? Ja mu odgovorio pa nikako. [rofl] [rofl] [rofl]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

bikerboyz

Iskreno se nesecam bas dal sam sta podpisao jer sam bio jos u soku polupao sam bio usta i udario glavom u kola...al 100%nisam jer sam dao broj tel bas zbog izjave da dam jer su me odmah odneli u urgentnu...hehehe dobro si ih izjebao....kazi mi ako ja nisam nista podpisao a postupak je pokrenut jer imam ja osnova da uzmem advokata i probam da srusim postupak?kazi mi jel znas kako ide ta zajebancija sa osiguranjem jel ima odmah kesiras sve il kako ?

Uncle Bob

Citat: bikerboyz poslato 06 Decembar, 2013, 13:05
Iskreno se nesecam bas dal sam sta podpisao jer sam bio jos u soku polupao sam bio usta i udario glavom u kola...al 100%nisam jer sam dao broj tel bas zbog izjave da dam jer su me odmah odneli u urgentnu...hehehe dobro si ih izjebao....kazi mi ako ja nisam nista podpisao a postupak je pokrenut jer imam ja osnova da uzmem advokata i probam da srusim postupak?kazi mi jel znas kako ide ta zajebancija sa osiguranjem jel ima odmah kesiras sve il kako ?
Sa osiguranjem je i¹lo preko advokata na procenat i sad se ne seæam taèno koliko al,trajalo je neko vreme dok je sve bilo gotovo.A najbolje ode¹ kod advokata isprièa¹ objasni¹ pa vidite zajedno.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

lawyer

Citat: mareskin poslato 06 Decembar, 2013, 12:57
Citat: lawyer poslato 06 Decembar, 2013, 12:30
Citat: mareskin poslato 06 Decembar, 2013, 12:07
Citat: lawyer poslato 06 Decembar, 2013, 12:05
Pa napi¹i ¹ta ti je to stiglo u pozivu od suda, mo¾e¹ i na PP, pa da vidimo... Treba da ih naguzi¹, jer ako su bez tvoje izjave napisali predlog za pokretanje postupka protiv tebe, to neæe da mo¾e! [nono]

A kako se dokazuje da on nije dao izjavu?
Recimo policajac napi¹e da jeste i ¹ta sad?

Mora da postoji ili potpisan zapisnik ili potpisana izjava o saobraæajnoj nezgodi. Sve pi¹e lepo u ZOBS.  [plazi_se] [plazi_se] [plazi_se]

Gde si bre na¹ao oko toga da me presli¹ava¹?  [ludak]

Hoæu da ka¾em ako policajac sam ne¹to napi¹e i potpi¹e kako ti doka¾e¹ da nisi?!?


Nijedan policajac to neæe uraditi, jer je falsifikovanje potpisa krivièno delo - znaèi zatvorska kazna, gubitak slu¾be i nikad vi¹e policajac ne mo¾e biti.

Lako se dokazuje, pogleda¹ potpis sa zapisnika, da¹ karticu èekovnog raèuna i laik mo¾e da vidi da potpisi nisu isti, a ne sudski ve¹tak koji se bavi grafologijom.

Ipak ne mo¾e policajac da zna kako izgleda tvoj potpis na osnovu imena i prezimena.

mareskin


Mislio sam da nekad urade APP sistem pa zato. Ako me osude i kazne, a ja nisam nikoga ni èuo ni video.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Ruza-Bandit

Imam nalog za privoðenje koji sam uspela telefonom da odlo¾im do 10 januara  [doh]

Uncle Bob

Citat: Ruza-Bandit poslato 06 Decembar, 2013, 13:43
Imam nalog za privoðenje koji sam uspela telefonom da odlo¾im do 10 januara  [doh]
Ti ima¹ opravdanje za nepojavljivanje bavi¹ se manekenstvom em majice em manekeni¹e¹ za razne prizvoðaèe piva. ;D
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Vlajko

Citat: Ruza-Bandit poslato 06 Decembar, 2013, 13:43
Imam nalog za privoðenje koji sam uspela telefonom da odlo¾im do 10 januara  [doh]

Saæe Laziæ da ti savetuje da se povuèe¹ dublje u brda.. i naravno ignor..  ;D samo jo¹ da odbaci¹ ¾ivot u gradu, kabriolet, dokumenta, mobilni i fb..   [rofl]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

DebeliZmaj

Citat: Ruza-Bandit poslato 06 Decembar, 2013, 13:43
Imam nalog za privoðenje koji sam uspela telefonom da odlo¾im do 10 januara  [doh]

jel te to upucuju na sluzenje kazne ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Ruza-Bandit

Kakve kazne? Ovaj nalog jeste zbog Laziæeve taktike IGNORE

Lazic

Citat: Vlajko poslato 06 Decembar, 2013, 14:35
Citat: Ruza-Bandit poslato 06 Decembar, 2013, 13:43
Imam nalog za privoðenje koji sam uspela telefonom da odlo¾im do 10 januara  [doh]

Saæe Laziæ da ti savetuje da se povuèe¹ dublje u brda.. i naravno ignor..  ;D samo jo¹ da odbaci¹ ¾ivot u gradu, kabriolet, dokumenta, mobilni i fb..   [rofl]

Ne nego kad dodju sledeci put mama kaze, evo bas je juce otputovala na novi zeland na 6 meseci do 3 godine...:D

@Ruza:
Nikad ti nisam rekao da nece doci po tebe, ali obavezno da negde otputujes, ne mora novi zeland...:P

zmiya

Citat: lawyer poslato 06 Decembar, 2013, 10:08
Citat: Jefta poslato 05 Decembar, 2013, 22:34
http://www.medio.rs/vesti/srbija/drustvo/otkrivamo-da-li-po-zakonu-moramo-da-placamo-kaznu-za-parking_85199.html

Ni¹ta od ovoga nije taèno.

Doplatna karta je institut koji postoji, a njen iznos je jednak celodnevnoj parking karti, koja ko¹ta 1870 dinara, sviðalo se to nama ili ne. Dostava ispod brisaèa je, prema Zakonu o op¹tem upravnom postupku zakonita, jer u tom propisu postoji kao moguænost. Izjednaèavanje doplatne karte i kazne je nemoguæe, jer je doplatna karta ne¹to ¹to postoji svuda: u vozu u GSP-u u biblioteci u video klubu, itd...

Ko voli nek proèita....

PROPISI:
- Odluka o javnim parkirali¹tima („Sl. list grada Beograda“, br. 18/2003);
- Re¹enje o op¹tim parkirali¹tima („Sl. list grada Beograda“, br. 28/2003);
- Re¹enje o op¹tim parkirali¹tima na kojima se plaæa komunalna taksa za parkiranje motornih vozila („Sl. list grada Beograda“, br. 25/2001, 15/2002, 24/2002 i 8/2003);
- Re¹enje o posebnim parkirali¹tima za sme¹taj uklonjenih vozila („Sl. list grada Beograda“, br. 25/2001);
- Re¹enje o kategorijama invalida koji mogu da koriste javna parkirali¹ta („Sl. list grada Beograda“, br. 28/2003).


Lawyer,sve ovo sto si naveo je iz 2003. god,a ustavni sud je pre neku godinu doneo odluku da je protivustavno.. I ko je sad u pravu?
Sl. glasnik RS br. 49/11
Ustavni sud Srbije je 12.05.2011g. proglasio da je gradska (opstinska) odluka o plaæanju doplatne karte -kazne na zoniranom parkingu protivzakonita i da se obustavi izdavanje doplatnih karti.

Ruza-Bandit

Keva æe reæi da sam u Bratislavi na fakultetu i daæe im original potvrdu kao i prevod sudskog tumaèa na srpski jezik ;) i kopiju indeksa takoðe na slovaèkom :P

mareskin

Citat: Laziæ poslato 06 Decembar, 2013, 15:09
Citat: Vlajko poslato 06 Decembar, 2013, 14:35
Citat: Ruza-Bandit poslato 06 Decembar, 2013, 13:43
Imam nalog za privoðenje koji sam uspela telefonom da odlo¾im do 10 januara  [doh]

Saæe Laziæ da ti savetuje da se povuèe¹ dublje u brda.. i naravno ignor..  ;D samo jo¹ da odbaci¹ ¾ivot u gradu, kabriolet, dokumenta, mobilni i fb..   [rofl]

Ne nego kad dodju sledeci put mama kaze, evo bas je juce otputovala na novi zeland na 6 meseci do 3 godine...:D

@Ruza:
Nikad ti nisam rekao da nece doci po tebe, ali obavezno da negde otputujes, ne mora novi zeland...:P

Samo da ne otputuje na slu¾beni put ;)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Vlajko

To je veæ veliki pomak u odbrani.. navijamo za tebe Ru¾o.. a Laiziæa volimo tako blentavog.. sistem ako proðe proðe negde prolazi.. a negde i ne.. puno tu ima aspekata.. od polo¾aja zvezda do ¾eninog menstrualnog ciklusa.. da ne ulazimo u zakonske regulative i paragrafe.. tu je potreban struènjak..

A da ipak razmisli¹ o N. Zelandu? ili èak Dubai.. jedan je tako uspeo da prevari sistem...
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Ruza-Bandit

ja sam za svaki sluèaj obezbedila jednog koji æe dolaziti u "braène posete" donositi cigare i banane :D

Vlajko

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Uncle Bob

Citat: mareskin poslato 06 Decembar, 2013, 15:29
Citat: Laziæ poslato 06 Decembar, 2013, 15:09
Citat: Vlajko poslato 06 Decembar, 2013, 14:35
Citat: Ruza-Bandit poslato 06 Decembar, 2013, 13:43
Imam nalog za privoðenje koji sam uspela telefonom da odlo¾im do 10 januara  [doh]

Saæe Laziæ da ti savetuje da se povuèe¹ dublje u brda.. i naravno ignor..  ;D samo jo¹ da odbaci¹ ¾ivot u gradu, kabriolet, dokumenta, mobilni i fb..   [rofl]

Ne nego kad dodju sledeci put mama kaze, evo bas je juce otputovala na novi zeland na 6 meseci do 3 godine...:D

@Ruza:
Nikad ti nisam rekao da nece doci po tebe, ali obavezno da negde otputujes, ne mora novi zeland...:P

Samo da ne otputuje na slu¾beni put ;)

U Kin¹asu. [rofl]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

MILJAN

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 30 Novembar, 2013, 21:03
morao je da ga vodi na vanredni tehnicki i da ga iskljuci iz saobracaja....ovako mogu da mu ga duvaju.....sudija mora da uvazi argument da je plin bio na vozilu ali je skinut, a policajac je na osnovu prikljuka koji je ostao na karoseriji da nebi bila rupa pisao prijavu.....policajac nije merodavan da utvrdi dali je navozilu plinski uredja ili ne....kao sto vas za merenje sare , u slucaju da utvrdi da je manja od propisane, mora poslati na vnredni tehnicki gde ce ono to utvrditi....kao sto za zatamnjena stakla preko mere mora da vas posalje na vanredni....i tako do kraja zivota....mogu da ga puse zlotvoriiiii    zlotvoriiii
Gledao si filmove? :D dao je izjavu da nema atest i sudija ce mu izreci kaznu.Tacka. Sudija radi u saradnji sa MUP i nema leba,sto bi narod rekao.
Cave ab homine unius libri