Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Uncle Bob

Citat: Slaninar poslato 06 Decembar, 2013, 10:17
Citat: Laziæ poslato 06 Decembar, 2013, 00:03
Rade to u celom svetu, lepe pare niza¹ta... Mislim da æe da ga duvaju ako brzina nije bila preko, jebem li ga koliko(slu¹ao pre neki dan dan ali zaboravio kolika je minimalna brzina za istezajnu povredu vrata), ali ako je ¹teta lajsna, sigurno je bila mala brzina... Nije mi jasno ¹to ih nije samo oterao u kurac i oti¹ao... Ako ga na'vata murja porièe sve jer nema ¹tete...

Pisali su mu "neprilagoðena brzina". A po¹to su zvali hitnu i konstatovali povrede, pisali su mu i kriviènu (izazvao nezgodu sa povreðenim). Da je pobegao, imao bi i be¾anje s lica mesta (nije pio) - videli su ga, u sred dana, videli bi i tablice, puna kola svedoka. A i nije takav èovek - stao da vidi jesu dobro.

Pretpostavljam da neæe iæi u zatvor, samo ne znam koliko novaca bi trebalo da ga oderu.
Neæe u zatvor al,mogu da ga odrape ¹to ti reèe tj.napisa Lawyer iizleti kintu dobrom braniocu i èak on mo¾e da dobije od¹tetu.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

lawyer

Citat: bikerboyz poslato 06 Decembar, 2013, 11:10
Imam i ja jednu zajebanciju mojom i tudjom krivicom ...isao motorom kroz seloi ispred mene golf 2 ,ja krenem da ga obilazim i on skrene bez zmigavca i udari me...iscasim nogu nista strasno lupio sam ga sa 40-50km....malo polupao plastike koje nisu cak ni otpale a na golfu malo ulubljena vrata jer me je presekao al jebena stvar je sto sam naduvao 0.6...e sad dobio sam info da su mi pisali i za alkohol i za izazivanje sapbracajke...sad me zanima kako to ide sa osiguranjem koliko bi tu mogli da me rebnu i kolko bi tu mogla da ide dozvola ...:(

Zavisi ko je kriv. Ovde je bitno da li je on skretao ili je obilazio ne¹to na putu, da li je bilo dozvoljeno ili zabranjeno preticanje... Naravno i ¹ta stoji u zapisniku, jesi li na zapisnik priznao, jesi li stavljao primedbe... Svaki sluèaj je sluèaj za sebe, a u zavisnosti za ¹ta te sve oglase krivim, moguæe je da sankcije budu razlièite...

lawyer

Citat: Uncle Bob poslato 06 Decembar, 2013, 11:23
Citat: Slaninar poslato 06 Decembar, 2013, 10:17
Citat: Laziæ poslato 06 Decembar, 2013, 00:03
Rade to u celom svetu, lepe pare niza¹ta... Mislim da æe da ga duvaju ako brzina nije bila preko, jebem li ga koliko(slu¹ao pre neki dan dan ali zaboravio kolika je minimalna brzina za istezajnu povredu vrata), ali ako je ¹teta lajsna, sigurno je bila mala brzina... Nije mi jasno ¹to ih nije samo oterao u kurac i oti¹ao... Ako ga na'vata murja porièe sve jer nema ¹tete...

Pisali su mu "neprilagoðena brzina". A po¹to su zvali hitnu i konstatovali povrede, pisali su mu i kriviènu (izazvao nezgodu sa povreðenim). Da je pobegao, imao bi i be¾anje s lica mesta (nije pio) - videli su ga, u sred dana, videli bi i tablice, puna kola svedoka. A i nije takav èovek - stao da vidi jesu dobro.

Pretpostavljam da neæe iæi u zatvor, samo ne znam koliko novaca bi trebalo da ga oderu.
Neæe u zatvor al,mogu da ga odrape ¹to ti reèe tj.napisa Lawyer iizleti kintu dobrom braniocu i èak on mo¾e da dobije od¹tetu.

Ne mora da znaèi da neæe, kao ¹to veæ napisah zavisi od svih utvrðenih pravno relevantnih èinjenica. Ne mo¾e se pau¹alno pisati neæe.

Slaninar

Citat: lawyer poslato 06 Decembar, 2013, 11:24
Citat: bikerboyz poslato 06 Decembar, 2013, 11:10
Imam i ja jednu zajebanciju mojom i tudjom krivicom ...isao motorom kroz seloi ispred mene golf 2 ,ja krenem da ga obilazim i on skrene bez zmigavca i udari me...iscasim nogu nista strasno lupio sam ga sa 40-50km....malo polupao plastike koje nisu cak ni otpale a na golfu malo ulubljena vrata jer me je presekao al jebena stvar je sto sam naduvao 0.6...e sad dobio sam info da su mi pisali i za alkohol i za izazivanje sapbracajke...sad me zanima kako to ide sa osiguranjem koliko bi tu mogli da me rebnu i kolko bi tu mogla da ide dozvola ...:(

Zavisi ko je kriv. Ovde je bitno da li je on skretao ili je obilazio ne¹to na putu, da li je bilo dozvoljeno ili zabranjeno preticanje... Naravno i ¹ta stoji u zapisniku, jesi li na zapisnik priznao, jesi li stavljao primedbe... Svaki sluèaj je sluèaj za sebe, a u zavisnosti za ¹ta te sve oglase krivim, moguæe je da sankcije budu razlièite...

Drugar je imao ne¹to tako: krenuo u preticanje, auto tek tada dao ¾migavac i smotao naglo. Naduvao je 0,3. Dozvoljeno za kola, ali ne i za motor. Pisali su podeljenu krivicu, znaèi obojici dr¾ava uzima pare - nije im prepolovljena kazna.  :)    I dobio nekih 3 ili 5 hiljada za taj alkohol (ostala mu dozvola). Ne znam koliko novaca je bila ta podeljena.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Uncle Bob

Citat: lawyer poslato 06 Decembar, 2013, 11:26
Citat: Uncle Bob poslato 06 Decembar, 2013, 11:23
Citat: Slaninar poslato 06 Decembar, 2013, 10:17
Citat: Laziæ poslato 06 Decembar, 2013, 00:03
Rade to u celom svetu, lepe pare niza¹ta... Mislim da æe da ga duvaju ako brzina nije bila preko, jebem li ga koliko(slu¹ao pre neki dan dan ali zaboravio kolika je minimalna brzina za istezajnu povredu vrata), ali ako je ¹teta lajsna, sigurno je bila mala brzina... Nije mi jasno ¹to ih nije samo oterao u kurac i oti¹ao... Ako ga na'vata murja porièe sve jer nema ¹tete...

Pisali su mu "neprilagoðena brzina". A po¹to su zvali hitnu i konstatovali povrede, pisali su mu i kriviènu (izazvao nezgodu sa povreðenim). Da je pobegao, imao bi i be¾anje s lica mesta (nije pio) - videli su ga, u sred dana, videli bi i tablice, puna kola svedoka. A i nije takav èovek - stao da vidi jesu dobro.

Pretpostavljam da neæe iæi u zatvor, samo ne znam koliko novaca bi trebalo da ga oderu.
Neæe u zatvor al,mogu da ga odrape ¹to ti reèe tj.napisa Lawyer iizleti kintu dobrom braniocu i èak on mo¾e da dobije od¹tetu.

Ne mora da znaèi da neæe, kao ¹to veæ napisah zavisi od svih utvrðenih pravno relevantnih èinjenica. Ne mo¾e se pau¹alno pisati neæe.
Mislim po svom primeru iz saobraæaja ja kriv110% i ni¹ta nit priveden a kamoli provedenih i minut sa one strane vrata.Nego se anga¾uje neko kao Branka Slani-Tabaro¹ i da vidi¹ kako ide. ;)
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

lawyer

Citat: Uncle Bob poslato 06 Decembar, 2013, 11:35
Citat: lawyer poslato 06 Decembar, 2013, 11:26
Citat: Uncle Bob poslato 06 Decembar, 2013, 11:23
Citat: Slaninar poslato 06 Decembar, 2013, 10:17
Citat: Laziæ poslato 06 Decembar, 2013, 00:03
Rade to u celom svetu, lepe pare niza¹ta... Mislim da æe da ga duvaju ako brzina nije bila preko, jebem li ga koliko(slu¹ao pre neki dan dan ali zaboravio kolika je minimalna brzina za istezajnu povredu vrata), ali ako je ¹teta lajsna, sigurno je bila mala brzina... Nije mi jasno ¹to ih nije samo oterao u kurac i oti¹ao... Ako ga na'vata murja porièe sve jer nema ¹tete...

Pisali su mu "neprilagoðena brzina". A po¹to su zvali hitnu i konstatovali povrede, pisali su mu i kriviènu (izazvao nezgodu sa povreðenim). Da je pobegao, imao bi i be¾anje s lica mesta (nije pio) - videli su ga, u sred dana, videli bi i tablice, puna kola svedoka. A i nije takav èovek - stao da vidi jesu dobro.

Pretpostavljam da neæe iæi u zatvor, samo ne znam koliko novaca bi trebalo da ga oderu.
Neæe u zatvor al,mogu da ga odrape ¹to ti reèe tj.napisa Lawyer iizleti kintu dobrom braniocu i èak on mo¾e da dobije od¹tetu.

Ne mora da znaèi da neæe, kao ¹to veæ napisah zavisi od svih utvrðenih pravno relevantnih èinjenica. Ne mo¾e se pau¹alno pisati neæe.
Mislim po svom primeru iz saobraæaja ja kriv110% i ni¹ta nit priveden a kamoli provedenih i minut sa one strane vrata.Nego se anga¾uje neko kao Branka Slani-Tabaro¹ i da vidi¹ kako ide. ;)

Tu se sla¾emo, uvek je bolje imati zastupnika da presli¹ava sudiju u vezi sa zakonom, nego da ti napakuju i ¹to jesi i ¹to nisi uradio...

Uncle Bob

Zaboravih da napi¹em jo¹ sam o tro¹ku osiguranja popravio moj auto.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Lazic

Citat: lawyer poslato 06 Decembar, 2013, 10:08
Citat: Jefta poslato 05 Decembar, 2013, 22:34
http://www.medio.rs/vesti/srbija/drustvo/otkrivamo-da-li-po-zakonu-moramo-da-placamo-kaznu-za-parking_85199.html

Ni¹ta od ovoga nije taèno.

Doplatna karta je institut koji postoji, a njen iznos je jednak celodnevnoj parking karti, koja ko¹ta 1870 dinara, sviðalo se to nama ili ne. Dostava ispod brisaèa je, prema Zakonu o op¹tem upravnom postupku zakonita, jer u tom propisu postoji kao moguænost. Izjednaèavanje doplatne karte i kazne je nemoguæe, jer je doplatna karta ne¹to ¹to postoji svuda: u vozu u GSP-u u biblioteci u video klubu, itd...

Ko voli nek proèita....

PROPISI:
- Odluka o javnim parkirali¹tima („Sl. list grada Beograda“, br. 18/2003);
- Re¹enje o op¹tim parkirali¹tima („Sl. list grada Beograda“, br. 28/2003);
- Re¹enje o op¹tim parkirali¹tima na kojima se plaæa komunalna taksa za parkiranje motornih vozila („Sl. list grada Beograda“, br. 25/2001, 15/2002, 24/2002 i 8/2003);
- Re¹enje o posebnim parkirali¹tima za sme¹taj uklonjenih vozila („Sl. list grada Beograda“, br. 25/2001);
- Re¹enje o kategorijama invalida koji mogu da koriste javna parkirali¹ta („Sl. list grada Beograda“, br. 28/2003).
Èekaj malo, a èemu onda slu¾i ustavni sud...??? Meni su komunalci probali da prodaju muda za bubrege kako im je prenet deo nadle¾nosti, pa mogu da pi¹u kazne za parkiranje sa iznosima koji se nigde ne pominju u zlobsu, proverio sa sudijom za prekr¹aje, ko plati tako ne¹to zajebao se...

lawyer

#1068
Citat: Laziæ poslato 06 Decembar, 2013, 11:44
Citat: lawyer poslato 06 Decembar, 2013, 10:08
Citat: Jefta poslato 05 Decembar, 2013, 22:34
http://www.medio.rs/vesti/srbija/drustvo/otkrivamo-da-li-po-zakonu-moramo-da-placamo-kaznu-za-parking_85199.html

Ni¹ta od ovoga nije taèno.

Doplatna karta je institut koji postoji, a njen iznos je jednak celodnevnoj parking karti, koja ko¹ta 1870 dinara, sviðalo se to nama ili ne. Dostava ispod brisaèa je, prema Zakonu o op¹tem upravnom postupku zakonita, jer u tom propisu postoji kao moguænost. Izjednaèavanje doplatne karte i kazne je nemoguæe, jer je doplatna karta ne¹to ¹to postoji svuda: u vozu u GSP-u u biblioteci u video klubu, itd...

Ko voli nek proèita....

PROPISI:
- Odluka o javnim parkirali¹tima („Sl. list grada Beograda“, br. 18/2003);
- Re¹enje o op¹tim parkirali¹tima („Sl. list grada Beograda“, br. 28/2003);
- Re¹enje o op¹tim parkirali¹tima na kojima se plaæa komunalna taksa za parkiranje motornih vozila („Sl. list grada Beograda“, br. 25/2001, 15/2002, 24/2002 i 8/2003);
- Re¹enje o posebnim parkirali¹tima za sme¹taj uklonjenih vozila („Sl. list grada Beograda“, br. 25/2001);
- Re¹enje o kategorijama invalida koji mogu da koriste javna parkirali¹ta („Sl. list grada Beograda“, br. 28/2003).
Èekaj malo, a èemu onda slu¾i ustavni sud...??? Meni su komunalci probali da prodaju muda za bubrege kako im je prenet deo nadle¾nosti, pa mogu da pi¹u kazne za parkiranje sa iznosima koji se nigde ne pominju u zlobsu, proverio sa sudijom za prekr¹aje, ko plati tako ne¹to zajebao se...

Ustavni sud je reagovao kad je Parking servis naplaæivao kazne za parkiranje i rekao da to nije po Ustavu. Posle toga je u Re¹enju grad izmenio naziv, pa se to sada ne zove kazna, nego doplatna karta.

Komunalci ne mogu da ti pi¹u saobraæajne kazne, veæ kazne za nepo¹tovanje komunalnog reda, npr. parkirao si, kao onaj iz teme "Pauk odneo kolegi auto..." na mestu gde parkiranje nije dozvoljeno ispred neèijeg dvori¹ta. Ili si parkirao na zelenoj povr¹ini, ispred kontejnera, ispred neèijeg ulaza u gara¾u, u pe¹aèkoj zoni i sl. Kad ti razre¾u kaznu, ti nemoj da plati¹, pa kad ti izvr¹e prinudno kao ovima iz novina, ti juri posle tog sudiju za prekr¹aje koji ti je to rekao da ti nadoknadi ¹tetu. Da nije po zakonu, ne bi mogli ni da izvr¹e. Velika je razlika izmeðu sudija koji se bave izvr¹enjem i prekr¹ajnih sudija u poznavanju propisa. Sudije za prekr¹aje su bile postavljane godinama iz reda podobnih, a tek od skora su prekr¹ajni sudovi dobili status sudova, a ne upravnih organa.

Ne mo¾e komunalac da te kazni za prekr¹aj u saobraæaju, bilo kojeg iz ZOBS-a, veæ samo policija.

bikerboyz

Citat: lawyer poslato 06 Decembar, 2013, 11:24
Citat: bikerboyz poslato 06 Decembar, 2013, 11:10
Imam i ja jednu zajebanciju mojom i tudjom krivicom ...isao motorom kroz seloi ispred mene golf 2 ,ja krenem da ga obilazim i on skrene bez zmigavca i udari me...iscasim nogu nista strasno lupio sam ga sa 40-50km....malo polupao plastike koje nisu cak ni otpale a na golfu malo ulubljena vrata jer me je presekao al jebena stvar je sto sam naduvao 0.6...e sad dobio sam info da su mi pisali i za alkohol i za izazivanje sapbracajke...sad me zanima kako to ide sa osiguranjem koliko bi tu mogli da me rebnu i kolko bi tu mogla da ide dozvola ...:(

Zavisi ko je kriv. Ovde je bitno da li je on skretao ili je obilazio ne¹to na putu, da li je bilo dozvoljeno ili zabranjeno preticanje... Naravno i ¹ta stoji u zapisniku, jesi li na zapisnik priznao, jesi li stavljao primedbe... Svaki sluèaj je sluèaj za sebe, a u zavisnosti za ¹ta te sve oglase krivim, moguæe je da sankcije budu razlièite...
Pa ja sam kriv sigurno jer njegov zmigavac neverujem da su utvrdili a nije nista obilazio nego je skrenuo...nisam davao ni jzjavu ni priznanja nista zato sto su me odmah odneli na urgentnu...samo sam dao pandurima broj tel i rekli su da ce zvati da dam izjavu...i od tad nista evo 30-og bilo 3 meseca...a zapisnik nisam video niti nista samo sam rekao da covek nije dao zmigavac i govorio sam mu da prizna on naravno ostao pri svome...

lawyer

Pazi, ne mogu da sastave zapisnik bez tvoje izjave. Ako su to uèinili to je bitna povreda pravila postupka i osnov za odbaèaj optu¾nice, ako su te teretili krivièno, odnosno predloga za pokretanje prekr¹ajnog postupka, ako su predali papire prekr¹ajnom sudu. Mada, trebalo je veæ ne¹to da stigne, ako je pro¹lo 3 meseca.  [neampojma]

©to reèe @Slaninar, i meni se èini, bar po ovome ¹to si do sada napisao da nisi jedini kriv. Ako je taj ¹to je vozio automobil neki "njihov" ili ima veæ pozama¹ni sve¾ak uèinjenih prekr¹aja, mo¾da se ne¹to i podmazalo da sve to ostane van sistema.  [zvizdi]

bikerboyz

Pa oni su iz istog sela jer nije se to dogodilo kod mene na selu...a tamo se svi poznaju...stiglo mi je  od suda samo da me ne terete krivicno...ja nisam nikalvu izjavu dao samo mi je uzeo broj telefona i reko da ce me zvati da dam izjavu...

lawyer

Pa napi¹i ¹ta ti je to stiglo u pozivu od suda, mo¾e¹ i na PP, pa da vidimo... Treba da ih naguzi¹, jer ako su bez tvoje izjave napisali predlog za pokretanje postupka protiv tebe, to neæe da mo¾e! [nono]

mareskin

Citat: lawyer poslato 06 Decembar, 2013, 12:05
Pa napi¹i ¹ta ti je to stiglo u pozivu od suda, mo¾e¹ i na PP, pa da vidimo... Treba da ih naguzi¹, jer ako su bez tvoje izjave napisali predlog za pokretanje postupka protiv tebe, to neæe da mo¾e! [nono]

A kako se dokazuje da on nije dao izjavu?
Recimo policajac napi¹e da jeste i ¹ta sad?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

bikerboyz

Na poslu sam trenutno al cu napisati veceras...ovako nesto ide kao da nece pokretati krivicni postupak protiv mene i ako imam neku primedbu i ako hocu da tuzim il zalim suprotnu stranu da to ucinim u roku od 8 dana....tako nesto...stiglo iz vrhovnog suda u ns

Lazic

@advokat:
Ne plaæam bre ni¹ta, sve zastareva kad tad...:P i komunalci nisu prièali o komunalnom redu, nego o nepropisnom parkiranju...

lawyer

Citat: mareskin poslato 06 Decembar, 2013, 12:07
Citat: lawyer poslato 06 Decembar, 2013, 12:05
Pa napi¹i ¹ta ti je to stiglo u pozivu od suda, mo¾e¹ i na PP, pa da vidimo... Treba da ih naguzi¹, jer ako su bez tvoje izjave napisali predlog za pokretanje postupka protiv tebe, to neæe da mo¾e! [nono]

A kako se dokazuje da on nije dao izjavu?
Recimo policajac napi¹e da jeste i ¹ta sad?

Mora da postoji ili potpisan zapisnik ili potpisana izjava o saobraæajnoj nezgodi. Sve pi¹e lepo u ZOBS.  [plazi_se] [plazi_se] [plazi_se]

Gde si bre na¹ao oko toga da me presli¹ava¹?  [ludak]

lawyer

Citat: bikerboyz poslato 06 Decembar, 2013, 12:09
Na poslu sam trenutno al cu napisati veceras...ovako nesto ide kao da nece pokretati krivicni postupak protiv mene i ako imam neku primedbu i ako hocu da tuzim il zalim suprotnu stranu da to ucinim u roku od 8 dana....tako nesto...stiglo iz vrhovnog suda u ns

Kad doðe¹ kuæi, videæe¹ da nije iz Vrhovnog kasacionog suda RS, to ti garantujem. ;)

lawyer

Citat: Laziæ poslato 06 Decembar, 2013, 12:19
@advokat:
Ne plaæam bre ni¹ta, sve zastareva kad tad...:P i komunalci nisu prièali o komunalnom redu, nego o nepropisnom parkiranju...

Nepropisno parkiranje koje naru¹ava komunalni red.  :P :P :P

Ne zastareva, ako je pre zastarevanja pokrenut postupak izvr¹enja, jer se svakom njihovom radnjom pred sudom prekida zastarelost. Pa kad ti stigne...  [zvizdi]

Ipak se nadam, po¹to si dobar deèko da ti neæe ni¹ta stiæi.  :-*

mareskin

Citat: lawyer poslato 06 Decembar, 2013, 12:30
Citat: mareskin poslato 06 Decembar, 2013, 12:07
Citat: lawyer poslato 06 Decembar, 2013, 12:05
Pa napi¹i ¹ta ti je to stiglo u pozivu od suda, mo¾e¹ i na PP, pa da vidimo... Treba da ih naguzi¹, jer ako su bez tvoje izjave napisali predlog za pokretanje postupka protiv tebe, to neæe da mo¾e! [nono]

A kako se dokazuje da on nije dao izjavu?
Recimo policajac napi¹e da jeste i ¹ta sad?

Mora da postoji ili potpisan zapisnik ili potpisana izjava o saobraæajnoj nezgodi. Sve pi¹e lepo u ZOBS.  [plazi_se] [plazi_se] [plazi_se]

Gde si bre na¹ao oko toga da me presli¹ava¹?  [ludak]

Hoæu da ka¾em ako policajac sam ne¹to napi¹e i potpi¹e kako ti doka¾e¹ da nisi?!?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu