Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Major

Citat: Darko poslato 21 Novembar, 2013, 10:24
evo da javim sta je bilo...

znaci - NEVEROVATNO BREEEEEEEE KAKVA SMO MI DRZAVA , AAAAA

svirao sam kod Gaspara , u onom smrdljivom Vrscu , u Eskada baru , u jednom trenutku dolazi policajac , trazi mi LK .. ja mu dam , i on mi lagano napise kaznu za remecenje javnog reda i mira tj pustanje glasne muzikeee...

ej , dal je ovo moguce , jbt ?!?!?!?!?!?!?

Coveku se nije svidelo kako sviras :P

Darko

Citat: dzimika poslato 21 Novembar, 2013, 10:35
a zajebavas ?

pazi , majke mi...drugar mi radi bas u Timockoj , tamo gde treba da idem , i sad  otvorio predmet...u predmetu sam samo ja , znaci , nema pevaca i nema gazde lokala...

e sad , treba da se raspitam , tj da se javi onaj kolega i posavetuje me...

da li za ovo postoji mandatna kazna na licu mesta koju je trebalo da mi trazi pandur da platim , i da li je trebalo da me prvo opomene da smanjim m uziku ( sto opet ne znam , jer mozda je rekao gazdi lokala da smanji a ovaj mi nije rekao ) ...

uglavnom , drugari , nije nista strasno i nije neka velika novcana kazna , tako da opusteno...

s druge strane , totalni apsurd... odem u lokal da sviram , gde me angazuje gazda , i meni napisu kaznu .. stvarno neverovatno

Ivan1979

Sta sviras dobro da te nisu uhapsili  ;D  [rofl]

MIGE

 [wtf] ne mogu da verujem,kakvi ludaci,jbt  :o [facepalm]

Darko

pazi , kad se razmislis mozda i ima logike u tome...

prvo upozorenje , drugo upozorenje , trece upozorenje pandur mislim da po sluzbenoj duznosti ima pravo da ako se buka nastavi zapleni naprave s kojima se pravi buka ( u ovom slucaju - klavir :) ) ... e sad , to se sve desavalo u toku svirke i ja ne znam da li je policajac vec dolazio i rekao gazdi lokala da se smanji muzika...to je sve bilo letos , u centru Vrsca i svirali smo u basti a ne unutar lokala..

opet , verujem da ima niz propusta u ovoj oblasti... prvo , te mandatna kazna ... drugo - upozoravanje da se smanji muzika ... trece - na osnovu cega je policajac zakljucio da je muzika glasna ako nije imao kod sebe merni instrument da izmeri buku u decibelima....

e sad , dal da kidam zivce i gubim vreme i bakcem se s tim ili da jednostavno platim na prvom sudjenju to i cozdra vozdra videcu...

neko mi kaze , zovi gazdu pa nek plati .... sve je ok , gazda je ok lik , mozda bi i platio , ali mi je malo ciganski da mu trazim , nabacio mi je dosta svadbi van njegovog lokala...

u svakom slucaju , jebem ti drzavu Srbiju i njene zakone ;)

Lazic

Lepo sam ti rekao ignori¹i...:D

Mada lepo ode¹ na sud i pravi¹ se lud, ka¾e¹ da si bio gost, ali su te zamolili da ne¹to odsvira¹, i nek jure gazdu koji je ¹telovao jaèinu...:D

Realno, kakve veze ima¹ ti ¹to je muzika bila glasna...??? Zamisli pu¹ta¹ metaliku u kafiæu, a napi¹u njima prijavu da su glasni...:o [rofl]

MIGE

pa valjda prvo ide upozorenje pa onda prijava...

Darko

Citat: Laziæ poslato 21 Novembar, 2013, 11:04
Mada lepo ode¹ na sud i pravi¹ se lud, ka¾e¹ da si bio gost, ali su te zamolili da ne¹to odsvira¹, i nek jure gazdu koji je ¹telovao jaèinu...:D

hahahaha.... vidi , ovo mi stvarno nije palo na pamet... odakle ti ideje samo ...

MIGE

Citat: Laziæ poslato 21 Novembar, 2013, 11:04
Lepo sam ti rekao ignori¹i...:D

Mada lepo ode¹ na sud i pravi¹ se lud, ka¾e¹ da si bio gost, ali su te zamolili da ne¹to odsvira¹, i nek jure gazdu koji je ¹telovao jaèinu...:D
ma lepo kaze lazic,stavi ih na ignore...ja bi sada da sam na tvom mestu,sipao neku ljutu,upalio klavir I odsvirao "na stare se staze vracam"  :D

Lazic

Citat: Darko poslato 21 Novembar, 2013, 11:08
Citat: Laziæ poslato 21 Novembar, 2013, 11:04
Mada lepo ode¹ na sud i pravi¹ se lud, ka¾e¹ da si bio gost, ali su te zamolili da ne¹to odsvira¹, i nek jure gazdu koji je ¹telovao jaèinu...:D

hahahaha.... vidi , ovo mi stvarno nije palo na pamet... odakle ti ideje samo ...

Kad sam bio mali upao sam u bure sumanutih ideja...:D U ovom sluèaju nije lo¹e otiæi na sud da ne jure tebe, jer nit' si organizovao svirku, nit' je tvoj kafiæ...:D

mareskin

Citat: Laziæ poslato 21 Novembar, 2013, 11:22
Citat: Darko poslato 21 Novembar, 2013, 11:08
Citat: Laziæ poslato 21 Novembar, 2013, 11:04
Mada lepo ode¹ na sud i pravi¹ se lud, ka¾e¹ da si bio gost, ali su te zamolili da ne¹to odsvira¹, i nek jure gazdu koji je ¹telovao jaèinu...:D

hahahaha.... vidi , ovo mi stvarno nije palo na pamet... odakle ti ideje samo ...

Kad sam bio mali upao sam u bure sumanutih ideja...:D U ovom sluèaju nije lo¹e otiæi na sud da ne jure tebe, jer nit' si organizovao svirku, nit' je tvoj kafiæ...:D

...nit zna¹ da svira¹ ;)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Darko


Lazic


Darko

vadim se jos na to sto ima puno debila koji slusaju moje neznanje , pa i naplatim nesto ponekad ...  [srednjiprst]

Major


Uncle Bob

Citat: Darko poslato 21 Novembar, 2013, 10:24
evo da javim sta je bilo...

znaci - NEVEROVATNO BREEEEEEEE KAKVA SMO MI DRZAVA , AAAAA

svirao sam kod Gaspara , u onom smrdljivom Vrscu , u Eskada baru , u jednom trenutku dolazi policajac , trazi mi LK .. ja mu dam , i on mi lagano napise kaznu za remecenje javnog reda i mira tj pustanje glasne muzikeee...

ej , dal je ovo moguce , jbt ?!?!?!?!?!?!?
Pa ti idi opet u Austrougarsku. [facepalm]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

dzimika

idi na sud i povedi advokata :D
jeste gazda ok lik ali je ocigledno u svadji sa tim pandurom sto u tim krajevima nije nista cudno, nekako sve mislim da ti je pisao lik iz bele crkve koji je sve samo ne dovoljno pametan

mareskin

Citat: Darko poslato 21 Novembar, 2013, 11:36
vadim se jos na to sto ima puno debila koji slusaju moje neznanje , pa i naplatim nesto ponekad ...  [srednjiprst]

Mislio sam da se vadi¹ na to da ne zna¹ :)
A da li zna¹ proveriæemo kad dovede¹ neku dobru pevaljku na MM ¾urku :P
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

SrpskiDzedaj011

#978
Citat: Darko poslato 21 Novembar, 2013, 10:49
Citat: dzimika poslato 21 Novembar, 2013, 10:35
a zajebavas ?

pazi , majke mi...drugar mi radi bas u Timockoj , tamo gde treba da idem , i sad  otvorio predmet...u predmetu sam samo ja , znaci , nema pevaca i nema gazde lokala...

e sad , treba da se raspitam , tj da se javi onaj kolega i posavetuje me...

da li za ovo postoji mandatna kazna na licu mesta koju je trebalo da mi trazi pandur da platim , i da li je trebalo da me prvo opomene da smanjim m uziku ( sto opet ne znam , jer mozda je rekao gazdi lokala da smanji a ovaj mi nije rekao ) ...

uglavnom , drugari , nije nista strasno i nije neka velika novcana kazna , tako da opusteno...

s druge strane , totalni apsurd... odem u lokal da sviram , gde me angazuje gazda , i meni napisu kaznu .. stvarno neverovatno

Колико сам ја упознат не постоји мандатна казна....

По Закону о полицији овлашћено службено лице може да користи овлашћења - упозорење, наређење или средства принуде по његовој процени у колико не може на други начин да заврши интервенцију - у овом случају поновно успостави нарушен Јавни ред гласном музиком, буком и галамом.

Прекршајна пријава из Закона о јавном реду може да се пише на основу затеченог чињеничног стања од стране полицајца или по изјави сведока који се наводи у пријави како би се избегло нпр смањивање музике у колико неко сними службено возило МУПа у близини....

Праг толеранције на гласну музику, буку и галаму није свима исти и не може се мерити у децибелима и зато је ступио на снагу Закон о јавном реду како би по нарушеном спокојству грађанина следила прекршајна пријава.

Полиција није надлежна за мерење децибела већ за успостављање нарушеног јавног реда и одржавања привида јавног реда код грађана и децибели као ни ко зна какви документи о баждарењу уређаја нису предмет интересовања полицијске патроле већ строго успостављање јавног реда сем у тренутку извшења неког КД (туча више лица, наношење повреда опасним предметом, вређање и напад на полицију).

Музички инструменти и уређаји се одузимају у складу са законом у прекршајном поступку уз Потврду о одузетим предметима на процену овлашћеног службеног лица МУПа РС тј у колико процени да на други начин не може да успостави јавни ред а оно подразумева и довођење и оркестра у станицу као и лица која негодују или праве буку на било који други начин.

Газда локала, менаџер или слављеник су одговорна лица за омогућавање извођења музичког садржаја а музичка група или диск џокеј су одговорна лица за емитовање музичког садржаја. Свако одговара пред законом за своје поступке како кажу у службеном гласнику.
I have to return some video tapes....

Darko

dobro ... da razjasnimo onda ... ako ja kazem da sam tu bio gost i da su me zamolili da odsviram par pesama , sudija moze da me uhvati za pace jer niti imam neki ugovor sa gazdom niti bilo sta....
drugo , da mi policajac oduzme klavijature malo ne bi moglo da prodje...
trece ne stoji u prijavi krsenje javnog reda i mira , nego krsenje javnog reda i mira zbog glasne muzike ... ko je kompetentan da mi kaze sta je nekome glasno... mozda je moj komsija nervi bolesnik pa mu smeta i pevanje mojih papagaja , i sta onda ?