Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic


perlx


Lazic


Hurricane

taj znak na mostu va¾i samo za ono ¹to se odnosilo na most kao celinu...

druga je stvar ono na autobanu na kojem se on odnosi na ogranièenje koje je do tada bilo 130..

Lazic

Nema veze, zove se prestanak svih zabrana, a to priznaæe¹ lepo zvuèi...:D Mo¾e¹ da pije¹, duva¹, jebe¹ na javnom mestu i jo¹ sva¹ta ne¹to mi pada napamet...:D

Uncle Bob

Citat: Laziæ poslato 28 Jul, 2013, 00:09
Nema veze, zove se prestanak svih zabrana, a to priznaæe¹ lepo zvuèi...:D Mo¾e¹ da pije¹, duva¹, jebe¹ na javnom mestu i jo¹ sva¹ta ne¹to mi pada napamet...:D
Ccccc Perverznjaku jedan. :o mislio si al,nisi napisao mo¹ i prs u nos da gura¹. [rofl]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

ЯЭВОЛУТИОН

to ni mama nije mogla da mu zabrani....doduse opominje ga bivsa da to ne radi pred decom....pogotovu ne na lastisu
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Na lasti¹e i ovako ne mogu jer sam prete¾ak, ali neko da mi zabrani da èaèkam nos...:o To ni uèiteljica nije uspela...:D

ЯЭВОЛУТИОН

ja mislio na radnom mestu....ti si odavno a lastisu...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

Jel zna neko zasto snimak kako vam neko preti nema nikakav znacaj? Snimak je naravno nacinjen na javnom mestu

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: dzimika poslato 04 Avgust, 2013, 00:36
Jel zna neko zasto snimak kako vam neko preti nema nikakav znacaj? Snimak je naravno nacinjen na javnom mestu
kako ne znaci....kad ga omlatis  i policija te odvede kod JT onda izvadis snimak i kazes da ti je pretio, a sada i napao...morao si da se branis....pa te posle pet sekundi opet napao, pa si opet morao da se branis, pa opet, pa opet...ali ti nisi hteo da prekoracis nuznu odbranu pa si sve cekao da te on napadne da bi se branio.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

Ma sinoc mi pandur rece da kao nisam smeo da snimam jer ne smem da pokazem trecem licu (verovatno je mislio da cu ga okaciti na youtube) reko ja nisam ni planirao da pokazujem snimak vec da imam dokaz da mi je pretio da bi i vi imali dokaz :D

Hurricane

..da bi snimak razgovora ili video snimak bio validan kao dokaz mora da postoji prethodno odobrenje suda za snimanje..
inaèe je ni¹tavan èak se i èesto koristi za kontratu¾bu zbog remeæenja privatnosti ili neèeg sliènog, zaboravio sam, onog kojeg ste snimili..
i taj je dobija sigurno..

perlx

ne ako je snimak nastao u javnosti ili je na njemu neko ko vrsi javnu funkciju.
i kakvo trece lice, salji to unutrasnjoj kontroli.

dzimika

snimak je nacinjen na stanici sto znaci na javnom mestu, a nije snimljen policajac vec obican gradjanin

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: hurricane poslato 04 Avgust, 2013, 15:12
..da bi snimak razgovora ili video snimak bio validan kao dokaz mora da postoji prethodno odobrenje suda za snimanje..
inaèe je ni¹tavan èak se i èesto koristi za kontratu¾bu zbog remeæenja privatnosti ili neèeg sliènog, zaboravio sam, onog kojeg ste snimili..
i taj je dobija sigurno..

samo u slucaju da je sniman u tajnosti.....snimljeni telefonski razgovori postoje u gomili firmi....snimaju se iz vise razloga...ali se ne snima jedna pojedinacni, vec postoji lanac snimaka.....isto tako i snimci bezbednosnih kamera...
Ako je nesto neprihvatljivo na sudu, ne mora da znaci da je neprihvatljivo za pokretanje istrage ili za intervenciju policije....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

U ovom slucaju je snimljeni bio svestan da se snima :D

MILJAN

Citat: hurricane poslato 04 Avgust, 2013, 15:12
..da bi snimak razgovora ili video snimak bio validan kao dokaz mora da postoji prethodno odobrenje suda za snimanje..
inaèe je ni¹tavan èak se i èesto koristi za kontratu¾bu zbog remeæenja privatnosti ili neèeg sliènog, zaboravio sam, onog kojeg ste snimili..
i taj je dobija sigurno..

za snimanje u javnoj sferi, nije potrebno odobrenje.Odobrenje snimanog je potrebno za javnu publikaciju- u suprotnom ima pravo na parnicu. Mo¾e¹ da snimi¹ u javnoj sferi sve kao dokaz za sud.Nema¹ pravo da publikuje¹. Snimanje u privatnim prostorijama je dozvoljeno slu¾benim licima uz prethodno odobrenje suda a sve zbog ustavne odredbe nepovredivosti stana i privatnosti. Ako te na ulici snimaju sigurnosne kamere banke ili kafiæa i neko te prebije, ti opet ima¹ pravo da te snimke koristi¹ na sudu isto kao i da si sam snimao.
Prostije nisam mogao da pojasnim..valjda je jasno..
Cave ab homine unius libri

dzimika

fala puno, pretpostavio sam da je tako ali reko bolje da pitam, policajac je verovatno mislio na to da ne smem da postavim na net kad je pominjao prikazivanje 3. licu

MILJAN

Citat: dzimika poslato 05 Avgust, 2013, 10:09
fala puno, pretpostavio sam da je tako ali reko bolje da pitam, policajac je verovatno mislio na to da ne smem da postavim na net kad je pominjao prikazivanje 3. licu
taèno.... i jeste u pravu za treæa lica... Ali to ne mo¾e dA doka¾e tj da si npr. meni pokazao koliki je on debil ;) Ali ako naðu link na YT onda mogu da te terete,,, Skoro su iskoristili neke YT snimke da podnesu prekr¹ajne kazne protiv nekih  
...JA sam   slikao takoðe komunalnu policiju na pe¹aèkom prelazu, kako im je parkirano slu¾beno vozilo, [zena]  i od MUP Srbije ( jer sam prosledio na mail ministarstva slike) sam dobio pismeni odgovor da su im zalepili prijavu. Proverio sam u sudu i taèno je...
Taèno da te slike u javnoj sferi ne mogu da se javno publikuju, ali mogu kao dokaz na sudu da se iskoriste... I slobodno snimajte slu¾bena lica ukoliko kr¹e zakon, jer nemaju pravo da vam oduzmu telefon..Ako dunster-pandur postaje agresivan, napomenite mu da snimate, jer ¾elite da mu podnesete prijavu u Bulevaru Zorana Ðinðiæa 104 ( garantovano slu¾beni siled¾ija be¾i sa lica mesta pa se jo¹ i izvinjava).Jer neki zakon i red mora da postoji... I verujte mi da njihova unutra¹nja kontrola radi svoj posao...Svaka im èast....Od njih se tresu kao mi¹evi...
Cave ab homine unius libri