Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

#620
Bucko, ceo ¾ivot gledam kako ova usrana dr¾ava èim neko ne¹to radi, odmah budak u glavu, to nema èini mi se nigde na svetu... [facepalm] Osim ako nisi neèiji rod ili kum ili slièno, onda si uspe¹an privrednik... atomska bomba...

Mo¾da se pravnici neæe slo¾iti, ali ono ¹to meni nije jasno, tek od kad su se pojavili komunalci barata se sa tako nekim sumanutim ciframa za pogre¹no parkiranje, i ja sam se par puta pièkarao sa njima dok sam vozio kedija... Proverio sam u zakonu, ne postoji kazna od 20.000 za pogre¹no parkiranje firminog vozila...:o Drugo, znajuæi im ovla¹æenja, gospoða nije uop¹te trebala da ulazi u diskusiju sa idiiotima, trebalo je da sedne i da ode, ili da ka¾e da joj se auto pokvario, a ona ga je kao savesni stanovnik grada izgurala sa ulice da ne pravi gu¾vu... Ako im je verovati, ako ne plati¹(a ako plati¹ nisi mi vi¹e drug), ¹alju tu prijavu sudiji za prekr¹aje koji treba da odluèi da li æe da pokrene postupak... Deo koji mi nije jasan, na osnovu kog èlana zakona æe da presudi da je kazna 20.000, ako je jedina kazna za pogre¹no parkiranje 5000...??? Ako dotièna(po¹to su sudije uglavnom æurke bez grama mozga) ipak pokrene postupak, iscimaj neku ¹lep slu¾bu da ti urade raèun za odno¹enje vozila sa tim datumom(cenim da je kilo dobre domaæe dovoljno), pa to odnesi na sud, izderi se tamo kako su maltretirali ¾enu koja je u drugom stanju gurala pokvaren auto sa ulice(navedi par nas kao svedoke), zapreti im novinama ili da æe¹ im slike zalepiti po radnjama da ih niko nigde ne uslu¾i i spreman sam da se kladim da od toga nema ni mojega, ili max 5000...[hello] Ostatak slobodno mo¾e¹ da potro¹i¹ na pivo ili pice, na nekom okupljanju manijaka...:-*

MILJAN

Citat: Laziæ poslato 06 Jul, 2013, 23:29
Bucko, ceo ¾ivot gledam kako ova usrana dr¾ava èim neko ne¹to radi, odmah budak u glavu, to nema èini mi se nigde na svetu... [facepalm] Osim ako nisi neèiji rod ili kum ili slièno, onda si uspe¹an privrednik... atomska bomba...

Mo¾da se pravnici neæe slo¾iti, ali ono ¹to meni nije jasno, tek od kad su se pojavili komunalci barata se sa tako nekim sumanutim ciframa za pogre¹no parkiranje, i ja sam se par puta pièkarao sa njima dok sam vozio kedija... Proverio sam u zakonu, ne postoji kazna od 20.000 za pogre¹no parkiranje firminog vozila...:o Drugo, znajuæi im ovla¹æenja, gospoða nije uop¹te trebala da ulazi u diskusiju sa idiiotima, trebalo je da sedne i da ode, ili da ka¾e da joj se auto pokvario, a ona ga je kao savesni stanovnik grada izgurala sa ulice da ne pravi gu¾vu... Ako im je verovati, ako ne plati¹(a ako plati¹ nisi mi vi¹e drug), ¹alju tu prijavu sudiji za prekr¹aje koji treba da odluèi da li æe da pokrene postupak... Deo koji mi nije jasan, na osnovu kog èlana zakona æe da presudi da je kazna 20.000, ako je jedina kazna za pogre¹no parkiranje 5000...??? Ako dotièna(po¹to su sudije uglavnom æurke bez grama mozga) ipak pokrene postupak, iscimaj neku ¹lep slu¾bu da ti urade raèun za odno¹enje vozila sa tim datumom(cenim da je kilo dobre domaæe dovoljno), pa to odnesi na sud, izderi se tamo kako su maltretirali ¾enu koja je u drugom stanju gurala pokvaren auto sa ulice(navedi par nas kao svedoke), zapreti im novinama ili da æe¹ im slike zalepiti po radnjama da ih niko nigde ne uslu¾i i spreman sam da se kladim da od toga nema ni mojega, ili max 5000...[hello] Ostatak slobodno mo¾e¹ da potro¹i¹ na pivo ili pice, na nekom okupljanju manijaka...:-*
Nisam èitao detaljno celu prièu (letimièno) ali sam skapirao da je vozilo firme...Ako je sluèaj sa npr, DOO,,,onda pi¹u pravnom licu kaznu i odgovornom licu u pravnom licu...Znaèi Zahtev za pokretanje prekr¹ajnog postupka se ¹alje za 2 subjekta.: fizièko i pravno lice...Kazne za pravna licu su veæe... Ukoliko se ugasi DOO, ka¾njavanje pravnog lica je neosnovano i tu nema vi¹e postupka..Ali i dalje odgovora lice, koje je u to vreme bilo odgovorno u firmi..
Cave ab homine unius libri

Lazic

#622
Prièao sam sa komunalcem na adi prekjuèe, ka¾e nije ustavno to ¹to rade, idu na foru ako proðe proðe, uglavnom ljudi plaæaju...[facepalm] grad je doneo uredbu o komunalnim prekr¹ajima, i svako mo¾e to da obori na sudu, a bataliæe tek kad neko bude terao do ustavnog suda... Iskreno se nadam da unazad od Turaka na ovamo, a i u buduænosti da svako koje bio i biæe vlast, umre u najgorim mukama, zatrlo im se seme svima... Ne raèunam ove iz unutra¹njih kontrola...:D

MILJAN

Citat: Laziæ poslato 10 Jul, 2013, 23:28
Prièao sam sa komunalcem na adi prekjuèe, ka¾e nije ustavno to ¹to rade, idu na foru ako proðe proðe, uglavnom ljudi plaæaju...[facepalm] grad je doneo uredbu o komunalnim prekr¹ajima, i svako mo¾e to da obori na sudu, a bataliæe tek kad neko bude terao do ustavnog suda... Iskreno se nadam da unazad od Turaka na ovamo, a i u buduænosti da svako koje bio i biæe vlast, umre u najgorim mukama, zatrlo im se seme svima... Ne raèunam ove iz unutra¹njih kontrola...:D
Tako je..nemoj nas da kunes..nas kunu inspektori....Ovih dana protestvuju i pozivaju se na mobing jer ih mnogo tresemo..hehehe
Cave ab homine unius libri

Lazic


doxy_ro

Pozdrav drugari, imam jedan problem, pa me zanima da li je imao neko iskustva sa time. Naime, 16tog 4tog me uhvatila policija sa motorom ispred moje kuce, a na motoru mi je istekla registracija pa mi je pisao kaznu za to i oduzeo mi je tablicu. Danas mi je stigla plava koverta i u njoj mi ne pise za registraciju, nego mi pise kazna za kacigu koja je 5000dinara. Nisam nosio ni onda kacigu, posto sam bio ispred svoje kuce, nisam vozio motor!
Sad ne znam da li da platim tu kaznu za kacigu ili ne? Posto se bojim da ne bude posle da mi nabace i kaznu za registraciju, pa ce onda biti posto sam platio kaznu za kacigu, znaci da sam vozio motor...
Jako komplikovana situacija, a ne znam sta da radim

MIGE

jako prosta situacija, ;)
kako mislis da ti naknadno salju kaznu za neregistrovano vozilo?????
bio je blag cika policajac pa ti je napisao samo za kacigu ili si imao neki prekrsaj od ranije pa zi zaboravio...uglavnom ,nemoguce ja da ti naknadno pisu kaznu  ;)

Major

A sta je sa tablicom? Jesi isao da je uzmes/registrujes motor?

doxy_ro

Cika policajac mi je napisao kaznu za neregistrovano vozilo, da sam vozio neregistrovan, a stigla mi za kacigu, pa mi to nije jasno. Da ne bud posle da mi salju i za registraciju??
A tablicu sam izvadio i registrovao motor normalno

Vlajko

Nema druge nego da se opusti¹ i u¾iva¹..

Ako bude stiglo ne¹to braniæe¹ se da nisi upravljao motociklom.. nego èekao kupca ili veæ..

ako se podudaraju adresa stanovanja i adresa gde je prekr¹aj napravljen veæ ima¹ pola sluèaja..

Vrlo je moguæe da te pandur iskulirao i oprostio.. mo¾da si mu bio simpatièan pa se smilovao.. zavrljaèio tablicu i napisao samo kaznu za kacigu kao opomenu..

Kada proðu jedno dve godine trebalo bi da nema ¹anse da vi¹e stigne..

Inaèe za neregistrovano vozile ide jako visoka novèana kazna, bambiæi i ZABRANA upravljanja!

Nije uop¹te za zajebavati se..

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

doxy_ro

Adresa stanovanja i to se podudara. Moguce da je napravio psole drugi zapisnik....  Ali po tablicu sam isao u sup.
Znam da za neregistrovano vozilo stizu visoke kazne, a sto je najgore oduzimaju dozvolu na neko vreme
Sad ne znam da li da platim kaznu za kacigu?  Da ne bude posle platim nju i da mi stigne i za neregistrovan motor

Vlajko

Laziæ bi te savetovao naravno ignori¹i..

ja bi mo¾da pisao ¾albu..

ili se ne jebava¹ nego plati¹ 5 crvenih i manje se nervira¹..

a dal æe ti stiæi nemoj da istra¾uje¹..sekiraj se tek kad stigne..ako stigne ;)
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Lazic

Kao ¹to reèe Vlajko u moje ime, samo ignori¹i, SVE...[hello] :D

MILJAN

Lako moze da se desi da ti stigne i za neregistr.....
Cave ab homine unius libri

doxy_ro

Ignorisem sve, pa posle 15 dana dodju plavci po mene i 5 dana zatvora ;)
Eto meni odmora :D
Drugaru su pisali za kacigu i isteklu registraciju... i njemu je prvo stiglo da plati kacigu, pa posle da ide kod sudije za prekrsaj za isteklu reg...
A problem je sto je meni samo za isteklu reg napisao, pa sad stize kacigu... bojim se da nije naknadno on napisao jos neki izvestaj

doxy_ro

Mislim da je bolje zalbu da pisem.
Stalno dolaze motorima po selu i terorisu traktore i motore... nigde u okolini ne dolaze samo kod nas

Vlajko

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Slaninar

Citat: Vlajko poslato 16 Jul, 2013, 18:31
Ajde nisi èoveka zgazio..

Nego oprez preko novog mosta na Adi!

http://www.telegraf.rs/vesti/beograd/775426-vozaci-pazite-pocelo-snimanje-brzine-na-mostu-preko-ade-2

Sto mu muka - ima da prelepim tablicu kad budem dolazio za BG motorom!
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Uncle Bob

Citat: doxy_ro poslato 16 Jul, 2013, 17:56
Mislim da je bolje zalbu da pisem.
Stalno dolaze motorima po selu i terorisu traktore i motore... nigde u okolini ne dolaze samo kod nas
Ima re¹enje munite im gudu i neæe vas terorisati. [rofl]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

MILJAN

Citat: doxy_ro poslato 16 Jul, 2013, 17:56
Mislim da je bolje zalbu da pisem.
Stalno dolaze motorima po selu i terorisu traktore i motore... nigde u okolini ne dolaze samo kod nas
Ne pomaze zalba. zastarevanje jedino.
Cave ab homine unius libri