Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Vlajko

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 30 Januar, 2013, 17:27
Citat: Vlajko poslato 10 Decembar, 2012, 10:32
Napisah u onoj drugoj temi.. ali niko joj ne pridaje znaèaj  :o

aj i ovde da stavim..

Evo jedne korisne aplikacije..

http://www.nasapatrola.com/

Ovo sam pre koji dan istalirao, prijatelj mi jedan pokazao! Jako dobra stvar!
Sad svima pokazujem i ubeðujem ih da koriste, ¹to nas vi¹e bude koristilo, biæe pouzdanije!
Dajte svoj doprinos, budite i vi drukare :D
Ja danas odrukao patrolu kod Limanske ;)

Od kad vozim navika mi je da ablendujem vozilima iz suprotnog smera ..

Ovo je samo apgrejdovana verzija ablenda uz pomoæ androida.. nekom spasem dozvolu samo ¹to mu blicnem da je patrola iza..  i mene su puno puta upozorili  :P
taman da uspori¹ na propisanih 40  [doh]

U Beogradu radi savr¹eno, ima dosta korisnika, a aplikacija radi tek neki mesec.. vi¹e korisnika-manje ¹anse da nagrabusi¹  [yahoo]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

despic

klasican divljak

RRa¹ko

Citat: UFF poslato 30 Januar, 2013, 18:13
pojavis se i kazes da je tvoj deda od 80 godina vozio i neka mu oduzmu dozvolu slobodno :)

a ko ce kaznu da plati koja ide pride.. od 6 do 20k? isto deda bez dozvole?  [veryangry]

ali ako umre neki deda u komsiluku mogu na njega da svalim sve?  [djavo]

ili na nekog drugara u inostranstvu a?

UFF

Pa on je vozio, on nek i plati a on nema nista na svoje ime :D

nemam pojma lazic je strucan za to cekamo njega da ti objasni

Lazic

Izvinjavam se ¹to ste me èekali, malo sam u gu¾vi, i sad bud¾im komp za jednu vrlo zahtevnu mu¹teriju, jeb'o me ja...[facepalm]

Ovako, ta kamera ka Pioniru radi veæ par godina, fenomenalna optika, gledao sam slike sa 100kmh, extra se vidi, snima brzinu, crveno i zadr¾avanje u raskrsnici...

Meðutim, kako se prièa po èar¹iji veæ du¾e vreme, fali im atest za radar, pa zbog toga jo¹ uvek ne ¹alju kazne, za brzinu, za crveno nisam siguran...

Poenta je da i kad poènu da ¹alju, i dalje samo treba kulirati i èekati zastarevanje... Prièe o produ¾avanju zastarevanja sa 2 na 4 godine su sme¹ne...

RRa¹ko, a tek ta prièa za neodazivanje je pla¹enje meèke re¹etom, uspe¹no se neodazivam veæ decenijama... [hello]

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 01 Februar, 2013, 00:32
Izvinjavam se ¹to ste me èekali, malo sam u gu¾vi, i sad bud¾im komp za jednu vrlo zahtevnu mu¹teriju, jeb'o me ja...[facepalm]

Ovako, ta kamera ka Pioniru radi veæ par godina, fenomenalna optika, gledao sam slike sa 100kmh, extra se vidi, snima brzinu, crveno i zadr¾avanje u raskrsnici...

Meðutim, kako se prièa po èar¹iji veæ du¾e vreme, fali im atest za radar, pa zbog toga jo¹ uvek ne ¹alju kazne, za brzinu, za crveno nisam siguran...

Poenta je da i kad poènu da ¹alju, i dalje samo treba kulirati i èekati zastarevanje... Prièe o produ¾avanju zastarevanja sa 2 na 4 godine su sme¹ne...

RRa¹ko, a tek ta prièa za neodazivanje je pla¹enje meèke re¹etom, uspe¹no se neodazivam veæ decenijama... [hello]

Ako "dr¾ava" ne mo¾e da natera investitora zgrade i biv¹eg poslodavca da mi plate koliko su (i po sopstvenom priznanju) du¾ni, kurac æe mene naterati da platim nekom drugom. Zastarevanje iznenaðujuæe dobro radi - dok ne ode sve u majèinu jer niko nikom ne plaæa - ne veruje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Jefta

Meni nije jasno, npr kako mogu sudski izvrsitelji da popisuju imovinu u stanu na ime osebe koja vise nije prijavljena tu i vise tu ne zivi. Po meni je to retardirano. Evo primer, moja sestra je na svoje ime svom kumu uzela racun u telekomu koji on nije placao, bla bla bla, sudska presuda stigla kod nas da to treba da se plati, mi okrenemo njega on ode i sve izmiri, ali telekom ne posalje sudu da je sve izmireno i nastavljaju da stizu opomene. Sve je to zavrseno sada, kada su ovi poslali sve, ali meni nije jasno kako neko moze da popisuje stvari po stanu u vidu naplate dugovanja. Npr popisu moj lap top koji sam ja kupio, da bi naplatili dug moje sestre. Valjda mogu da naplacuju samo od stvari koji su na njeno ime. Jel da???

To je po meni glupavo zastrasivanje. Cak i da ona zivi tu kapiram da ne bi mogli da popisuju stvari, sem ako nisu na njeno ime. Po tome bi mazi mogao da naplati stetu od roditelja lopova. Glupost i banana drzava

ЯЭВОЛУТИОН

problem je u tome gde ti se sestra vodi u momentu zakljucenja ugovora....verovatno je ta adresa bila na licnoj karti tada...zato sledeci put kad bude htela da pravi takvu zajebanciju nek se prijavi na adresu u hotelu kao privremenom boravku, nek trazi da joj to unesu u licnu kartu jer ce biti duze na toja adresi...pa nek popisuju u hotelskoj sobi stvari....realno mogu da ti puse za ne placanje ugovora tim vacaroskim firmama....ugovor se potpisuje za koriscenje mreze u odredjenom periodu, a telefon ti daju sa popustom....podneses posle pet dana prigovor da telefon ne radi kako treba ne zbog toga sto je neispravan vec imas losu vezu na vise mesta u gradu i da nemas nameru da se penjes na drvo da bi imao domet.....i trazis raskid ugovora.....mogu da ti popuse za telefon, jer si ga kupio na popustu a uz put su ti ga predhodni dan ukrali i to si prijavio policiji....treba ih jebati dok se ne opamete. Guraju skupe pakete i telefone da bi otimali pare...da imaju dobru uslugu ne bi nikome bilo zao da kupi nadrkan telefon ako mu treba....ovako uzimas tarifu prema telefonu na koji ti se dize, a oni te pri tome deru za cenu impulsa, u odnosu sta ti pruzaju....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

coolermaster

Kakva je situacija sa ovim mandatnim kaznama tipa pojas,telefon,ne upaljeni farovi i to slicno sto odma h pisu na licu mesta 5000 dindzi?
Moraju li da te slikaju da si napravio prekrsaj ili moze samo da kao dvojica pandura da kazu kako su te videli da pricas telefonom...?

nista gore do sporog interneta

UFF


Mik

A preticanje slepera preko pune linije?

(Pa sta sam ja ovde izgleda jedini "usrecen" pozivom na sud za to zlodelo?  [neampojma])

despic

meni stigla kazna za parking od pre 4 god...nego jebes to...
ako imas fiktivnu adresu...da registrujes kola, motor znam da ne moze a sta je sa ovlascenjem?
sta je sa prenosom ako prodam nekom kola,motor?
jel moze da se prenese na drugo lice ako imam fikt adresu?
klasican divljak

Lazic

Pitaj Vlajka, jedva se izvukao da mu vrate adresu... [hello]

dzimika

mozes da preneses na drugo lice, samo ne mozes da registrujes ni ti ni neko sa ovlascenjem dok je na tvoje ime

Vlajko

Tako je, natera¹e me da nivu prenesem na kevu  [doh]

Sreæa da je matora i keva i niva pa je prenos koju crvenu + nova saobraæajna..




Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

despic

odlicno...donekle...
kad sam isao za kraljevo pojuri me marica i izlece 10 majmuna iz zandarmerije, reko gotovo ako me provere...al samo su pogledali licnu i verovatno se usrali i pustili me :P
klasican divljak

mareskin

Citat: despic poslato 12 Februar, 2013, 10:21
odlicno...donekle...
kad sam isao za kraljevo pojuri me marica i izlece 10 majmuna iz zandarmerije, reko gotovo ako me provere...al samo su pogledali licnu i verovatno se usrali i pustili me :P

Mo¾da si kao ja. Meni kad padne mrak na oèi... ni¹ta ne vidim ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Major


mareskin

Citat: Major poslato 12 Februar, 2013, 10:52
Pogotovo kad ne upalis svetlo ;D

Zamisli ovaj trip: ode¹ u WC, noæ je, te¹ko ide, taman se napregne¹, a ono nestane struje ;D
©ta bi prvo pomislio? ;D

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Uncle Bob

Citat: mareskin poslato 12 Februar, 2013, 11:12
Citat: Major poslato 12 Februar, 2013, 10:52
Pogotovo kad ne upalis svetlo ;D

Zamisli ovaj trip: ode¹ u WC, noæ je, te¹ko ide, taman se napregne¹, a ono nestane struje ;D
©ta bi prvo pomislio? ;D


Ma boli me tuki ¹to je nestalo struje ako sam nacentriso rupu. [rofl]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM