Glavni meni

Prekrsajne prijave i kazne - pravni saveti

Započeo SSZGO, 21 Februar, 2011, 17:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Icemilutin

koleginicinog sina navatali panduri bez A na skuteru od 125ccm, registrovanom i sa kacigom. traba da plati 100000 i zabranise mu polaganje na godinu dana.
I can look you dead in the face while you're talking, and not hear a damn thing you said.

Darko

auuuu mico....znaci jebu kevu,a?  al ce da se smori ovaj mali kad mu budem rekao hahahha, crni kukavac , nema kinte i ne radi nigde...nesto mi bre mnogo to...ovaj Sale , skoro sam siguran da mi rece 120.000 ali ima tri kazne,bas sam ocekivao da je manje jbt?!?!?!? lopovi !

Lazic


mareskin

Citat: Laziæ poslato 07 Januar, 2013, 21:14
samo nek ih izbegava, zastariæe...

U novinama ne¹to pi¹e da æe se rok zastarevanja duplirati.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

#264
Pih, na 4 godine... Ali ako pogleda¹ kako je sudstvo lenjo i pretrpano i sa ovim starim rokovima, logièno je za pretpostaviti da æe se govna podaviti u duplo vi¹e predmeta...[yahoo]

dzimika

poostravanje kazni je cek i mikulu nateralo da polaze :D

Gvozden

kolika je kazna kad te neko udari odpozadi, danas sam fasovao , al znam lika pa nisam zvao policiju... Jel bih izgubio i ja premiju na osiguranje?

krsta63

Kazna za izazivanje nezgode je 20, 30, pa i 40000. Sve zavisi koliko ces da places kod sudije za prekrsaje
U slucaju da steta ne prelazi 50 000 din ne mora da zovete policiju, popunite evropski izvestaj i zajedno sa krivcem u njegovo osiguranje. Krivac dobija kasnije malus na polisu osiguranja sledece tri godine po 20 %. Paradoks je sto malus prati vozilo a ne ime krivca za nezgodu. Tako da u slucaju prodaje vozila ponosni kupac ima da placa povisenu cenu osiguranja ni kriv ni duzan. To vazi i u slucaju ako pozajmite nekom vozilo, on napravi stetu, dobro, opravi vam vozilo o svom trosku, ali vama ostaje kazna pri registraciji naredne tri godine.
E, sad, obican smrtnik ce tesko odrediti cenu opravke vozila na licu mesta (tesko je i profesionalcu), za svaki slucaj zovite policiju. Njih mrzi da rade tako da ce i u slucajevima vece stete od 50 000 reci da se nagodite ili popunite obrazac o saobracajnoj nezgodi. Ako dodje doi nesuglasica sa Osiguranjem imate doikaz o nezgodi jer policija evidentira svoj dolazak.
Evropski, popunjava svako svoju kolonu, krivac A, osteceni B. Vazno je da u donjem delu krivac (u napomeni) napise da priznaje svoju krivicu za nezgodu. Cesto se kasnije predomisle i odbijaju svoju krivicu.
Oko nagodbe, novac mora da se pojavi na licu mesta nezgode. Krivac cesto prihvati na recima sve uslove a nakon posete servisu, majstoru odbija da plati a otisli ste sa mesta zlocina. Ostaje vam da ga davite i iznudjujete novac a on moze da vas prijavi i da dobijete do godinu dana zatvora za to.
Normalno, ovo sve vazi ako nema povredjenih u udesu

Gvozden

ma komsija debil ....de da ga prijavljujem nego cui da ga navatam ovih dana da zna da ne misli da sam ga pustio bzvz ili mozda kao popili su, nego necu da budem pizda za jednu krivu tablicu...

krsta63

Ma to je ljudski, OK, komsijski, Ima i ono drugo,treba da razmislis sto je mogo na motoru da te pregazi, nogice samo da ti mrduckaju ispod njegovog auta.

Zeljkamp

Citat: krsta63 poslato 17 Januar, 2013, 02:07
Paradoks je sto malus prati vozilo a ne ime krivca za nezgodu. Tako da u slucaju prodaje vozila ponosni kupac ima da placa povisenu cenu osiguranja ni kriv ni duzan. To vazi i u slucaju ako pozajmite nekom vozilo, on napravi stetu, dobro, opravi vam vozilo o svom trosku, ali vama ostaje kazna pri registraciji naredne tri godine.
Ponosan sam na debilnost ljudi koji pisu ovakve zakone.
TwinZ Auto & Moto

Major

Njima je samo bitno da naplate.. ko placa i da li je kriv to njih nezanima

lord_oblivion

Ako je vezano za vozilo, ¹ta ako ja odluèim da preskoèim registraciju na godinu dana pa ponovo registrujem sledeæe godine ?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Gašpar


lord_oblivion

To da. Pitam u smislu malusa, kako se to onda raèuna?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Bishke

Sta je na kraju bilo sa zabranom vise kategorija ?
Da li ako si nacinio prekrsaj na primer sa kolima ti oduzimaju dozvolu samo za kola ili i za ostale kategorije po novom zakonu?

Secam se da je u SAT-u pisalo da toga vise nema,to sam citao jos u novembru...
You should do one thing every day that scares you

Uncle Bob

Mene zakaèili po starom mamicu im jareæu to je bre stvarno glupo sve sam prekr¹aje napravio sa kolima a oni mi lupili zabranu na sve kategorije,¹ta na primer da radim negde u firmi kao vozaè popio bi otkaz zbog debilnog zakona.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Bishke

Kad su te to zakacili ?
jel gledaju kad si napravio prekrsaj ili od datuma kad ti uruce zabranu ?
You should do one thing every day that scares you

Uncle Bob

Jo¹ prepro¹le godine a poèelo je da teèe od maja pro¹le tad mi je stiglo re¹enje i sad moram da èekam do marta a nisu me zvali da lupe peèat u dozvolu al,nisam blesav da se zajebavam ako bi me provalili neka ¾estoka cifra je u pitanju i æorka.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Bishke

hm moram da se raspitam malo,da li su i kad su ponovo uveli da se oduzima jedna kategorija....

Ortaku na primer kada je odlazio kod sudije,uveli su mu zabranu al nije nosio vozacku.I vozio je tih 3 meseca sa tom vozackom i imao je dosta srece da kad ga zaustavi pandur samo pogleda vozacku i to je to....Inace da ga je proveravao corka u najavi !

You should do one thing every day that scares you